0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Re: Дали съм бременна? - 9 част
« Отговор #600 -: Декември 31, 2015, 07:43:57 am »
Добре де, все пак не мога да се въздържа: чхг-то започва да расте от момента на оплождане или от момента на имплантация?
*
Re: Дали съм бременна? - 9 част
« Отговор #601 -: Декември 31, 2015, 10:37:57 am »
Това зависи от източника на информация. Повечето източници смятат, че ЧГХ започва с имплантацията.

Факт е, обаче че "зачатието" пристига в матката няколко дни преди имплантацията и си стои там не имплантирано, а някой път имплантацията закъснява. Въпреки това, при всички бременности се отчита някакво ЧГХ между 8-10 ден след О.

Някои експери смятат, че още 24-48 часа след оплождането, "зачатието" започва да отделя хормон, който се нарича Фактор Ранна Бременност (EPF Early Pregnancy Factor), но той се изследва само с научни цели и не се предлага масово в лабораториите.

Ето и източник: http://www.ehd.org/dev_article_unit1.php

Мама на две безценни бебета, отишли в Рая (2014 и 2015). И на едно игриво, космато и мъркащо Мяу-мяу.

Чакаме те, скъпоценно бебе!
*
Re: Дали съм бременна? - 9 част
« Отговор #602 -: Декември 31, 2015, 12:30:40 pm »
Макияки, страхотна информация, благодаря! 
*
Re: Дали съм бременна? - 9 част
« Отговор #603 -: Януари 01, 2016, 02:39:52 am »
Аз съм чела, че ЧХГ започва да се повишава от момента на имплантация.

*
Re: Дали съм бременна? - 9 част
« Отговор #604 -: Януари 01, 2016, 10:08:45 am »
Да, и Макияки това казва. Принципно дори леко повишаване отбелязва че е имало имплантация, ппосто не бях сигурна тогава ли започва или тогава нивата стават уловими.
Весели празници! :)
Re: Дали съм бременна? - 9 част
« Отговор #605 -: Януари 02, 2016, 23:02:04 pm »
здравейте за много години първо и после още се чудя може ли да се дължи на бременност моето закъснение.направих 2 теста вчера и днес това се 3 и 4 ден от закъснението но отрицателни.тестовете са китайски някакви поръчах ги по интернет мисля,че 20 броя или повече и точно затова малко не им се доверявам.не знам с каква чуствителност са не мога да разбера,възможно ли е още да не показва теста?нямам никакви признаци само от време на време усещам слаби спазми в корема и яйчниците,другото което незнам дали е съществено налитам много на кисело и солено.мисля утре да направя още един и ако пак е отрицателен ще си купя от аптеката някакъв тест.много искам да не ми показват защото е рано а не закъснението да е заради нещо друго.
Re: Дали съм бременна? - 9 част
« Отговор #606 -: Януари 03, 2016, 00:10:42 am »
 liliana_78, ако си бремена, тестовете ще покажат дет се вика още в деня, в който трябва да ти дойде. Аз поне бях така и познавам няколко момичета, които са правили тест в деня на предполагаемия мензис и им излиза положителен. Не знам какви са твоите, но щом им нямаш доверие, по-добре си вземи някакъв от аптеката. Още повече щом имаш закъснения, ако има бебе, би трябвало да покажат. Иначе.....знаеш-кръвния тест е най-показателен! Аз на твое място не бих вярвала на тези от алиекспрес...или от подобни сайтове...макар, че....те също са тестове за бременност и съм убедена, че ако има нещо ще покажат, просто нашата нагласа към китайското...айде, успех и да се похвалиш!

*
Re: Дали съм бременна? - 9 част
« Отговор #607 -: Януари 03, 2016, 12:09:50 pm »
здравейте за много години първо и после още се чудя може ли да се дължи на бременност моето закъснение.направих 2 теста вчера и днес това се 3 и 4 ден от закъснението но отрицателни.тестовете са китайски някакви поръчах ги по интернет мисля,че 20 броя или повече и точно затова малко не им се доверявам.не знам с каква чуствителност са не мога да разбера,възможно ли е още да не показва теста?нямам никакви признаци само от време на време усещам слаби спазми в корема и яйчниците,другото което незнам дали е съществено налитам много на кисело и солено.мисля утре да направя още един и ако пак е отрицателен ще си купя от аптеката някакъв тест.много искам да не ми показват защото е рано а не закъснението да е заради нещо друго.
Здравей, не искам да прозвуча грубо и да те разочаровам, но тъй като вече си 4 ден от закъснението и тестът е отрицателен, най-вероятно се касае за някакъв друг проблем - задържан фоликул, или нещо хормонално. Поправи ме, ако греша, но ти се готвеше за АРТ в АГ Варна при д-р Александров? Свържи се с акушерките там и попитай, кога ще е най-удобно да те погледне д-р Александров.
Re: Дали съм бременна? - 9 част
« Отговор #608 -: Януари 03, 2016, 12:54:51 pm »
Да kati_vm готвехме се за инсеминация след като дойде цикъла ,незнам дали е удобно да ги търся за това.Аз съм при д-р Ковачев и с акушерката имахме уговорка като ми дойде цикъла да и се обадя.Проблема е ,че не съм във Варна и ако е нещо друго всеки аг лекар след преглед на УЗ може да ми каже.Ще изчакам още няколко дни и ще се свържа с тях или ще отида на лекар тук да видя какъв е проблема.
*
Re: Дали съм бременна? - 9 част
« Отговор #609 -: Януари 03, 2016, 14:27:11 pm »
Да kati_vm готвехме се за инсеминация след като дойде цикъла ,незнам дали е удобно да ги търся за това.Аз съм при д-р Ковачев и с акушерката имахме уговорка като ми дойде цикъла да и се обадя.Проблема е ,че не съм във Варна и ако е нещо друго всеки аг лекар след преглед на УЗ може да ми каже.Ще изчакам още няколко дни и ще се свържа с тях или ще отида на лекар тук да видя какъв е проблема.
Здравей, по принцип няма проблем да те прегледат. Тъй като обаче не си от Варна,  имаш два варианта според мен, преди да решиш да дойдеш до тук за преглед:

1. Да пуснеш кръвен тест утре. Ако е отрицателен, отиди на лекар в града, от който си, да те погледнат.  Ако е положителен, но стойността е ниска, пусни след 48 часа пак, за да видиш, дали се удвоява. В случай, че се удвоява добре, изчакай  поне до 10-ти ден от закъснението и отиди на преглед при АГ с добър ехограф.

2. Да отидеш около 10-ти ден от закъснението на преглед при АГ с добър ехограф.

Успех!
Re: Дали съм бременна? - 9 част
« Отговор #610 -: Януари 03, 2016, 14:58:48 pm »
Благодаря kati_vm ще направя както ти пишеш един от двата варианта , още веднъж благодаря за съдействието и разбирането.
*
Re: Дали съм бременна? - 9 част
« Отговор #611 -: Януари 03, 2016, 15:12:12 pm »
Благодаря kati_vm ще направя както ти пишеш един от двата варианта , още веднъж благодаря за съдействието и разбирането.

Няма защо. Пожелавам ти сладко, здраво бебче в най-скоро време!
*
Re: Дали съм бременна? - 9 част
« Отговор #612 -: Януари 05, 2016, 15:57:29 pm »
Само минавам да се оплача: сутринта направих тест и си измислих втора бледа чертичка :(
Един ден преди закъснението съм. От седмица имам пмс, които в крайна сметка ще се окажат точно това. Отчаяна съм, много искам бебче!
Re: Дали съм бременна? - 9 част
« Отговор #613 -: Януари 05, 2016, 18:44:27 pm »
Само минавам да се оплача: сутринта направих тест и си измислих втора бледа чертичка :(
Един ден преди закъснението съм. От седмица имам пмс, които в крайна сметка ще се окажат точно това. Отчаяна съм, много искам бебче!
Защо мислиш така? Теста с първата урина ли направи? Аз не бих могла да си измисля, чертичка, освен, ако наистина не е там. Дори да е бледа, теста е +! Някой друг видя ли я?
Не се отчайвай, всички искаме бебе :) Някой ден ще стане при всички! Дай да го видим тоя тест, може пък и ние да успеем да я ,,измислим" тази втора чертичка ;)
*
Re: Дали съм бременна? - 9 част
« Отговор #614 -: Януари 05, 2016, 18:49:14 pm »
Я, дай да я видим и ние тази измислена чертичка. Може да е истинска :)


Всеки миг е още един шанс...
*
Re: Дали съм бременна? - 9 част
« Отговор #615 -: Януари 05, 2016, 20:44:30 pm »
Мм също гледа теста, но според него нямаше втора. Та стигнахме до консенсус че е въображаема. Имам още малка надежда, защото не беше с първа сутрешна, събудих се през нощта и нямах търпение да направя теста... Глупаво, ноооо... Мисля че утре вече ще ми дойде, дано ме подмине! Помолете се за мен, моля.
Re: Дали съм бременна? - 9 част
« Отговор #616 -: Януари 05, 2016, 21:57:02 pm »
Лиленце, много стискам палци втората линийка да не е въображаема  :P
Много се радвам, че се появи отново тук ...  :bighug:
Re: Дали съм бременна? - 9 част
« Отговор #617 -: Януари 06, 2016, 15:58:39 pm »
Мм също гледа теста, но според него нямаше втора. Та стигнахме до консенсус че е въображаема. Имам още малка надежда, защото не беше с първа сутрешна, събудих се през нощта и нямах търпение да направя теста... Глупаво, ноооо... Мисля че утре вече ще ми дойде, дано ме подмине! Помолете се за мен, моля.
Утре дойде :) Тест???
*
Re: Дали съм бременна? - 9 част
« Отговор #618 -: Януари 06, 2016, 21:13:39 pm »
Днес не ми дойде. Сега пък започвам да се притеснявам да не би да ми има нещо. Утре сутрин - тест, без измишльотини, ще го направя според указанията.
Смайли, благодаря за милото посрещане! Дано се задържа във форума, но в тази тема - само за малко.
Същото пожелавам на всички момичета, които се борят!
Re: Дали съм бременна? - 9 част
« Отговор #619 -: Януари 06, 2016, 22:07:33 pm »
Симай теста ......повече очи от четири ще решат дали е отрицателен ;)


Спрете Земята, искам за сляза