0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Re: Дали съм бременна? - 9 част
« Отговор #40 -: Февруари 20, 2015, 22:44:06 pm »
Благодаря ще направя и ще пиша пак утре.
Re: Дали съм бременна? - 9 част
« Отговор #41 -: Февруари 21, 2015, 11:59:21 am »
Теста е отрицателен и кървенето спря днес няма нищо ,мисля че е рано затова не ми показа днес е 13 ден след положителен тест за овулация.
Re: Дали съм бременна? - 9 част
« Отговор #42 -: Февруари 21, 2015, 12:55:01 pm »
По принцип може и да покаже, но при всяка жена различно се покачва хормонът. Пробвай след два дни.
Re: Дали съм бременна? - 9 част
« Отговор #43 -: Февруари 22, 2015, 15:40:38 pm »
Здравейте момичата! На 30 януари ми беше цикала и на 21 вчера получих зацапване и болка .Вазможмо ли е това да е импланционо засапване ?
*
Re: Дали съм бременна? - 9 част
« Отговор #44 -: Февруари 22, 2015, 16:58:48 pm »
Здравейте момичата! На 30 януари ми беше цикала и на 21 вчера получих зацапване и болка .Вазможмо ли е това да е импланционо засапване ?
Колко дневен ти е цикълът по принцип?
Re: Дали съм бременна? - 9 част
« Отговор #45 -: Февруари 22, 2015, 17:59:50 pm »
три четери дни но януари ми беше само два и на третия ден ми сварши
*
Re: Дали съм бременна? - 9 част
« Отговор #46 -: Февруари 22, 2015, 18:11:47 pm »
три четери дни но януари ми беше само два и на третия ден ми сварши
Имам предвид целия цикъл, не само дните на кървене.
Re: Дали съм бременна? - 9 част
« Отговор #47 -: Февруари 22, 2015, 18:19:05 pm »
30 мисля незнам като ми дойде на 30 на другия месес на 30 пак ми идва колко дни е?
*
Re: Дали съм бременна? - 9 част
« Отговор #48 -: Февруари 22, 2015, 18:47:13 pm »
30 мисля незнам като ми дойде на 30 на другия месес на 30 пак ми идва колко дни е?
Дните на МЦ се брият от първи ден на кървенето, ако е се е повило до обяд, или от следващия ден до настъпването на новия цикъл. Ако ти е 30 дни цикълът, да възможно е да е било имплантационно кървене. Но това е чисто теоритично. Причините може да са от хормонален характер.
*
Re: Дали съм бременна? - 9 част
« Отговор #49 -: Февруари 22, 2015, 23:38:17 pm »
30 мисля незнам като ми дойде на 30 на другия месес на 30 пак ми идва колко дни е?
Dari2000, за цикъл 30 дни, при изчисление с овулационен калкулатор, се очаква овулацията да е около 15,16,17 ден от МЦ, т.е. около 14 февруари за твоя цикъл. Възможно е да е имплантационно зацапване, желая ти го от сърце  :), но имай търпение до времето за тест, защото това не е сигурен признак. Уринен тест за бременност може да направиш най-рано 14-15 дни след овулация, най-добре с първа сутрешна урина.

Имаш ли регистрация в Овулационния календар на Зачатие? Той прави изчисление кои са фертилните дни за цикъла (спрямо индивидуалната продължителност на месечния цикъл). Най-удобно е да се постави линк към графиката в подписа, това много улеснява при нужда от коментар или някаква насока, свързани с последния цикъл.
 
След регистрация в календара, линк се поставя така:
В профила си в Овулационен календар трябва да маркираш графиките да бъдат видими от други потребители:
Овулационен календар -> моят профил ->  слагаш отметка след  Желая графиките ми да бъдат видими от другите потребители -> Запиши промените

За да поставиш линк към графиката в подписа си:
От  Овулационен календар -> (оранжевото поле) Лентички -> кликваш върху избрана картинка и копираш линка ->
отиваш във  Форум -> Личен профил -> публична информация -> поставяш копирания адрес в  Подпис -> накрая  Промяна на профила

При положителен тест, регистрацията в кaлендара може да послужи за отбелязване на информация, свързана с бременността. Желая ти успех! :)
« Последна редакция: Февруари 22, 2015, 23:41:23 pm от marsi »

Re: Дали съм бременна? - 9 част
« Отговор #50 -: Февруари 23, 2015, 01:12:48 am »
Благодаря !
Re: Дали съм бременна? - 9 част
« Отговор #51 -: Февруари 23, 2015, 13:01:01 pm »
Здравейте,
тъкмо се регистрирах във форума,с основната идея да разбера дали и на някой друг му се е случвало същото нещо.Закъснява ми с около 13 дни,като преди датата,на която трябваше да ми дойде нямах абсолютно никакви симптоми за предстоящ цикъл.Като цяло цикъла ми е нередовен,но през последната една година се нормализира,до момента никога не ми е случвало да закъснее толкова много.Направих тест на 3-тия ден от закъснението,който беше отрицателен.От два дни започнаха болки в гърдите,като преди цикъл,но от него няма и следа,само еднократно зацапване.Просто се колебая дали да си взема още един тест или да изчакам още малко.

Ще се радвам,ако някой сподели мнението си.
*
Re: Дали съм бременна? - 9 част
« Отговор #52 -: Февруари 23, 2015, 13:06:23 pm »
Здравей, и аз дълги години бях с нередовен цикъл. Лошото е , че в този случай не се знае кога е била Овулацията. Ако знаеш кога е бил последният ти сексуален контакт, изчакай да минат 14-15 дни от него, направи си тест и ако отрицателен, отиди на лекар, за да се види каква е ситуацията. Обикновено при нередовен цикъл или има задържан фоликул или други хормонални смущения. Стискам палци всичко да е наред :)
*
Re: Дали съм бременна? - 9 част
« Отговор #53 -: Февруари 23, 2015, 13:06:54 pm »
Здравей, silkyyy! На твое място бих направила отново тест със сутрешната урина. Зацапването, за което споменаваш, може да се дължи на имплантацията. Стискам палци да е така. Късмет!


Нашето първо чудо е вече на 7 г.!!! 26.12.2009 г.
Второто ни чудо, нашият коледен подарък, се появи на 25.12.2016г.!
Re: Дали съм бременна? - 9 част
« Отговор #54 -: Февруари 23, 2015, 13:12:14 pm »
Благодаря ви,и аз така смятам да постъпя.Ще видим :)
*
Re: Дали съм бременна? - 9 част
« Отговор #55 -: Февруари 23, 2015, 13:13:43 pm »
Здравей, и аз дълги години бях с нередовен цикъл. Лошото е , че в този случай не се знае кога е била Овулацията. Ако знаеш кога е бил последният ти сексуален контакт, изчакай да минат 14-15 дни от него, направи си тест и ако отрицателен, отиди на лекар, за да се види каква е ситуацията. Обикновено при нередовен цикъл или има задържан фоликул или други хормонални смущения. Стискам палци всичко да е наред :)
Абсолютно съм съгласна с поста на Лилиту. Процедирай по описания от нея начин. Успех!
Re: Дали съм бременна? - 9 част
« Отговор #56 -: Февруари 25, 2015, 13:30:26 pm »
Здравейте днес ходих на лекар обясних на докторката за зацапването но още преди да ме прегледа каза че може би съм има киста и сее спукала затова съм прокървила а аз нямам такава заштото бях на преглед скоро след като ме прегледа каза че съм имам киста живевея в германия тук не обръщат много внимане претеснена съм нищо не ми казаха как от каде севзе тази киста не ми каза че вижда фоликул а нали трябва да имам такав защото трябва да ми дойде след 5 дни възможно ли е да е бременост  и да бърка
« Последна редакция: Февруари 25, 2015, 13:33:44 pm от Dari2000 »
*
Re: Дали съм бременна? - 9 част
« Отговор #57 -: Февруари 25, 2015, 13:40:10 pm »
Здравейте днес ходих на лекар обясних на докторката за зацапването но още преди да ме прегледа каза че може би съм има киста и сее спукала затова съм прокървила а аз нямам такава заштото бях на преглед скоро след като ме прегледа каза че съм имам киста живевея в германия тук не обръщат много внимане претеснена съм нищо не ми казаха как от каде севзе тази киста не ми каза че вижда фоликул а нали трябва да имам такав защото трябва да ми дойде след 5 дни възможно ли е да е бременост  и да бърка
Здравей, аз лично единственото, което разбрах от поста ти, е че днес си ходила на лекар. Бременност може да се констатира от АГ седмица до 10 дни след закъснението на МЦ, тъй като тогава на ехографа се вижда плодния сак.
Не разбрах на база на ехографското изследване ли е установил лекарят ти, че имаш задържан фоликул, или преди да те прегледа е предположил, а после нищо не е коментирал?
Ако си имала ову, трябва в един от яйчниците ти да се види жълто тяло и удебеляване на лигавицата.  Коментирал ли е с теб тези две неща?  Ако не си доволна от прегледа, се консултирай с друг лекар.
Re: Дали съм бременна? - 9 част
« Отговор #58 -: Февруари 25, 2015, 14:23:22 pm »
преди да ме прегледа и обясних че имах зацапване този месец и тя автоматично отговори оште преди прегледа ми сигурно се е спукала някоя киста сега щте видя и ме прегледа след прегледа каза имаш киста това беше цялото обяснение но аз скоро бях и си пусках иследвания нямях киста и вапрпса ми е възможно ли е да е обаркала кистата с бременост
*
Re: Дали съм бременна? - 9 част
« Отговор #59 -: Февруари 25, 2015, 14:53:12 pm »
преди да ме прегледа и обясних че имах зацапване този месец и тя автоматично отговори оште преди прегледа ми сигурно се е спукала някоя киста сега щте видя и ме прегледа след прегледа каза имаш киста това беше цялото обяснение но аз скоро бях и си пусках иследвания нямях киста и вапрпса ми е възможно ли е да е обаркала кистата с бременост
Кистата е образование, в един от двата яйчника, не може да се обърка с бременност, защото плодният сак следва да е разположен в матката. Освен това бременност не може да се диагностицира толкова рано чрез ехографски преглед. Ако се съмняваш в преценката на този лекар, отиди при друг. Също така можеш да пуснеш и кръвен тест за бременност след 2 дни, ако толкова държиш. Не знам, обаче дали в Германия това е възможно свободно, или трябва да ти се назначи от лекар.