0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Re: Дали съм бременна? - 9 част
« Отговор #120 -: Март 10, 2015, 17:15:50 pm »
Уви,
total hCG ( общ бета ЧХГ ) 0.384 mU/ml
Ж:пременопауз. небрем.<1; постменоп.< 7; М:<2
Пак е сигурно, че не съм бременна, възможно ли е тази остатъчна стойност да ми е от Хориомона, който е поставен още на 25.02.15г.? Имам още 5 дни до цикъл. Как мислите?


*
Re: Дали съм бременна? - 9 част
« Отговор #121 -: Март 10, 2015, 17:34:57 pm »
Уви,
total hCG ( общ бета ЧХГ ) 0.384 mU/ml
Ж:пременопауз. небрем.<1; постменоп.< 7; М:<2
Пак е сигурно, че не съм бременна, възможно ли е тази остатъчна стойност да ми е от Хориомона, който е поставен още на 25.02.15г.? Имам още 5 дни до цикъл. Как мислите?
Здравей, не е ли малко рано за тест? Днес ти е 9-ти ден след ову, щом ти остават още 5 до цикъл. Дните от имплантационня прозорец варират, но са някъде между 5 и 8 ден след ову. ЧХГ-то започва да нараства след имплантацията, а не след зачеването. Изчакай още малко, преди да правиш крайни заключения.
*
Re: Дали съм бременна? - 9 част
« Отговор #122 -: Март 10, 2015, 17:53:40 pm »
Hecate, и според мен е много рано за тест.
Изчакай си датата на цикъл и тогава направи отново.

26.09.2019
*
Re: Дали съм бременна? - 9 част
« Отговор #123 -: Март 10, 2015, 18:04:50 pm »
Уви,
total hCG ( общ бета ЧХГ ) 0.384 mU/ml
Ж:пременопауз. небрем.<1; постменоп.< 7; М:<2
Пак е сигурно, че не съм бременна, възможно ли е тази остатъчна стойност да ми е от Хориомона, който е поставен още на 25.02.15г.? Имам още 5 дни до цикъл. Как мислите?

Наистина избързваш със заключенията. Изчакай още няколко дни. Все пак може и да е късна имплантацията
Re: Дали съм бременна? - 9 част
« Отговор #124 -: Март 10, 2015, 19:10:28 pm »
Дами погледнете при мен ,да тествам ли тези дни.На 8 имах много боцкания и дърпания в матката ,Вчера и днес все едно ще ми дойде ПМС , а трябва да ми дойде на 15 .Коремът ми е подут , чувствам се като болна,а не съм .Днес едвам се добрах от работа до в къщи .А сега меря имам и температура над 37 градуса.
*
Re: Дали съм бременна? - 9 част
« Отговор #125 -: Март 10, 2015, 19:14:30 pm »
Дами погледнете при мен ,да тествам ли тези дни.На 8 имах много боцкания и дърпания в матката ,Вчера и днес все едно ще ми дойде ПМС , а трябва да ми дойде на 15 .Коремът ми е подут , чувствам се като болна,а не съм .Днес едвам се добрах от работа до в къщи .А сега меря имам и температура над 37 градуса.
Здравей, ако имаш Престо - утре с него тест с първа сутрешна урина. Ако не изчакай вдруги ден сутринта с Шуърчек.  И според мен, ако не си бременна би следвало да ти дойде по-рано някъде на 12-13, ако се има предвид датата на ову, която си отбелязала. Успех!
« Последна редакция: Март 10, 2015, 19:17:28 pm от kati_vm »
Re: Дали съм бременна? - 9 част
« Отговор #126 -: Март 10, 2015, 19:19:02 pm »
Преди малко купих от аптеката Престо.Търсих тези Certain в Бургас в почти всички големи аптеки,даже не са чували.Четох в сайта им ,че имат 2 вида ултрачувствителни и високочувствителни.Първите засичали концентрация на  хормона 10 mIU/ml
« Последна редакция: Март 10, 2015, 20:17:04 pm от Shannel »
*
Re: Дали съм бременна? - 9 част
« Отговор #127 -: Март 10, 2015, 20:08:11 pm »
Благодаря Ви за милите думи, но ми е 11 ден след доказана ову, просто цикълът ми обикновено е на 30 дни и така ми го изчислява, че ми остават 5. Мисля, че е ок, изчетох таблиците за нарастване на ЧХГ и там категорично прочетох това: ЧХГ по-малко от 5 MIU / мл - Съвсем не. Вие не сте бременна.
Мога да го приема, не ми е приятно, още повече, че имах хубав, самостоятелно нарастващ фоликул, точно в дясно, където ми трябваше. Ако не ми дойде - естествено ще се тествам пак, но мисля да спра утрогестана, за да ми дойде, а не да си удължавам и обърквам цикъла като последните месеци, когато чаках до последно, за да се тествам.


*
Re: Дали съм бременна? - 9 част
« Отговор #128 -: Март 10, 2015, 21:30:59 pm »
Благодаря Ви за милите думи, но ми е 11 ден след доказана ову, просто цикълът ми обикновено е на 30 дни и така ми го изчислява, че ми остават 5. Мисля, че е ок, изчетох таблиците за нарастване на ЧХГ и там категорично прочетох това: ЧХГ по-малко от 5 MIU / мл - Съвсем не. Вие не сте бременна.
Мога да го приема, не ми е приятно, още повече, че имах хубав, самостоятелно нарастващ фоликул, точно в дясно, където ми трябваше. Ако не ми дойде - естествено ще се тествам пак, но мисля да спра утрогестана, за да ми дойде, а не да си удължавам и обърквам цикъла като последните месеци, когато чаках до последно, за да се тествам.
Както прецениш, но аз не бих го спирала, поне до 14 ден. Утрогестанът може да ти удължава малко цикъла, но по принцип има благоприятно действие върху цикъла.
Re: Дали съм бременна? - 9 част
« Отговор #129 -: Март 10, 2015, 22:02:55 pm »
Да,бабини деветини,ма забавни все пак :)
Отчитам се и аз,днес,след 7 дни закъснение М се появи с гръм,трясък и наситен цвят,успокоих се.
Re: Дали съм бременна? - 9 част
« Отговор #130 -: Март 11, 2015, 10:59:24 am »
Дами погледнете при мен ,да тествам ли тези дни.На 8 имах много боцкания и дърпания в матката ,Вчера и днес все едно ще ми дойде ПМС , а трябва да ми дойде на 15 .Коремът ми е подут , чувствам се като болна,а не съм .Днес едвам се добрах от работа до в къщи .А сега меря имам и температура над 37 градуса.
Здравей, ако имаш Престо - утре с него тест с първа сутрешна урина. Ако не изчакай вдруги ден сутринта с Шуърчек.  И според мен, ако не си бременна би следвало да ти дойде по-рано някъде на 12-13, ако се има предвид датата на ову, която си отбелязала. Успех!

Цикълът ми е 31 дневен ,датата ми този месец е 15 .Това ,че овулацията ми този месец е ранна няма значение.Миналият месец имах + тест за овулация на 17 и 18 ден този месец на 14 и 15 ,това по никакъв начин не ми измества датата.
*
Re: Дали съм бременна? - 9 част
« Отговор #131 -: Март 11, 2015, 11:08:05 am »
Здравей, мила Shannel, не съм напълно съгласна, че датата на О няма значение за дължината на цикъла. Първата фаза- тоест преди О може да е със всякаква дължина, но втората фаза е сравнително фиксирана - между 10 и 14 дни. В много редки случаи може да 16. Така че най-вероятно ще ти дойде по-рано. А това че предния месец цикълът е бил 31 дни, не значи, че и този ще е толкова. Виждам , че имаш нертедовен цикъл, така че най-лесно за ориентация е да броиш около 14 дни след О, за да видиш кога може да ти дойде. Даже миналия месец лутеалната ти фаза е била 12 дни. Стискам палци този да е твоят успешен месец :)
Re: Дали съм бременна? - 9 част
« Отговор #132 -: Март 11, 2015, 11:18:09 am »
Цикълът ми винаги е бил 31 .Декември месец бях бременна и направих спонтанен аборт тези кръвотечения които виждаш са следствие на хормонален дисбаланс ,поради което пих Дуфастон Дицинон и Метергин .След това ми се измести цикълът.От както се помня цял живот съм била с 31 дневен цикъл вече 10 години.
Re: Дали съм бременна? - 9 част
« Отговор #133 -: Март 11, 2015, 13:08:59 pm »
Първата фаза- тоест преди О може да е със всякаква дължина, но втората фаза е сравнително фиксирана - между 10 и 14 дни. В много редки случаи може да 16.
Привет, Лилиту!  yahoo_33 Много си права за първата дължина преди Овулация. И аз прочетох доста за тази втора фаза. Тя наистина е почти стационарна и е в рамките на 11-16 дни, като по-малко от 11 и повече от 16 се препоръчва посещение при лекар.


*
Re: Дали съм бременна? - 9 част
« Отговор #134 -: Март 11, 2015, 14:50:25 pm »
Анабет, графиката ти изглежда супер :) Стискам палци  :bighug:
Re: Дали съм бременна? - 9 част
« Отговор #135 -: Март 11, 2015, 19:15:36 pm »
Анабет, графиката ти изглежда супер :) Стискам палци  :bighug:
Мерсиии  :D Дано, дано, дано, че толкова месеци разочарование... :?
Re: Дали съм бременна? - 9 част
« Отговор #136 -: Март 12, 2015, 21:48:25 pm »
Момичета днес отново цял ден ме мъчат ПМС все едно ще ми дойде всеки момент и ще се пръсна отивам да видя няма нищо цял ден така .Одеве обаче ми прецапа нещо ???Сега  ли да направя тест или да чакам до утре.И това нормално ли е????Много ме е страх ако е станало сега да не стане като предния път .
« Последна редакция: Март 12, 2015, 21:49:57 pm от Shannel »
*
Re: Дали съм бременна? - 9 част
« Отговор #137 -: Март 12, 2015, 21:59:13 pm »
Момичета днес отново цял ден ме мъчат ПМС все едно ще ми дойде всеки момент и ще се пръсна отивам да видя няма нищо цял ден така .Одеве обаче ми прецапа нещо ???Сега  ли да направя тест или да чакам до утре.И това нормално ли е????Много ме е страх ако е станало сега да не стане като предния път .
Здравей, направи теста с първа сутрешна урина. Успех!
*
Re: Дали съм бременна? - 9 част
« Отговор #138 -: Март 12, 2015, 22:01:34 pm »
Здравей, Шанел. днес ти 13ти ден след О, така че мисля, че тест би отчел дори вечерта.Ако желаеш можеш да си направиш :) Стискам палци :)
Re: Дали съм бременна? - 9 част
« Отговор #139 -: Март 13, 2015, 10:25:08 am »
Дойде ми  :( .Няма да се отчайвам още ,защото това е едва 3 месец от опитите ни.Първият месец стана от 1 единствено сърчице ,но уви не било писано да е то.Въпреки ,че и месеца когато видях 2 чертички имах нормален цикъл ,което е много странно.Продължавам напред.Само че ме притесни това  много светло кафяво зацапване вчера ??Някой знае ли защо се е получило така.А и БТ вместо да пада се вдига ?Преди да почнем опитите никога не ми се  е случвало.Между другото от както почнахме опитите цикълът ми тотално превъртя.
« Последна редакция: Март 13, 2015, 10:34:02 am от Shannel »