0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Re: Смях, раздумка и кафенце - 8
« Отговор #860 -: Март 07, 2015, 07:38:36 am »
Е,да,да,грижовни сте,признавам :lol: :lol:. Тара,сигурно се е скъсала някоя жица ,от снега е. Имате ли много? За смях на всички ви,но тази година ,град Бургас не видя нито една снежинка :(. Каква ли зима е това? Само пример за"глобалното" затопляне и ефекта му  :lol:. Тара,нали има още курс? Защо не пускаш по-интересните и лесни рецепти  :?? Липсват ни? :oops:
/www.mamaibebe.com][/url]
*
Re: Смях, раздумка и кафенце - 8
« Отговор #861 -: Март 07, 2015, 07:43:32 am »
има, Рачо, доста роботи ми се насъбраха и не стигам
такива снежинки,  сериозни и при нас са за сефте
*
Re: Смях, раздумка и кафенце - 8
« Отговор #862 -: Март 07, 2015, 07:48:40 am »
има, Рачо, доста роботи ми се насъбраха и не стигам
Е,ти нали ходеше на кулинарен курс, не по електроника :o какви са тия роботи ,дето си насъбрала 8O?

/шегувам се,разбира се  :lol:/
/www.mamaibebe.com][/url]
*
Re: Смях, раздумка и кафенце - 8
« Отговор #863 -: Март 07, 2015, 08:08:15 am »
 :lol: :lol: драскам тук, отварявм, затварям,  но има вярно,  грижите ни роботизират
Re: Смях, раздумка и кафенце - 8
« Отговор #864 -: Март 07, 2015, 08:40:22 am »
Ехе, страхотни кафенца!
Ра4о, Зайче, благодаря  :P
След като вчера в края на деня снегът беше почти изчезнал, тази сутрин се събудихме с по-качествен такъв (не толкова мокър като предишния). Ето как изглежда терасата. А това е кофата ми с кисело зеле  :lol:
И тъй като навън е още снежно, е редно вкъщи да замирише на нещо вкусно. Сядам да правя ето тези хлебчета със спанак и сирене


*
Re: Смях, раздумка и кафенце - 8
« Отговор #865 -: Март 07, 2015, 09:03:27 am »
При нас е мръсна калотия, завиждам ви за снега  :)
Смайл, пиши как са станали, че от Супичка съм правила 2-3 неща и не ми се получават. Аз точно днес няма да ги направя, че откри преди малко липсата на овесени ядки, а и излизам, но да си знам  :D
Re: Смях, раздумка и кафенце - 8
« Отговор #866 -: Март 07, 2015, 09:14:56 am »
Да-а-а, при нас е зимна приказка.Най-после.А кафетата тук-великолепни.
*
Re: Смях, раздумка и кафенце - 8
« Отговор #867 -: Март 07, 2015, 10:32:15 am »
Зайче, Рачо, много изискани кафенца. Благодаря :)
Смайли, съблазни ме с тези хлебчета - сега нямам спанак вкъщи, но възможно най-скоро ще си набавя и включвам фурната :)

А за зимната приказка,...почти не остана незасегнато местенце (изключвам на Рачо района  :wink: ). Красиво е, ама да видим дали ще мисля така в понеделник, когато трябва да изляза сутринта за работа  :D
Това е гледката на котката (от нейната къщичка до прозореца :) )

Иии, един много хубав цитат, на който попаднах тази сутрин:
"И тъкмо когато топлото време ме подлъгваше да бъда ефирна и нежна, да обличам най-слънчевите рокли от гардероба си, и то вземе, че се разсърди и разфучи като ядосано женище. Ту дъждовно, ту мартенско снежно. В такива дни винаги се сещах какво ми казваше баба: - Март е женски месец, чедо. С непостоянен характер. Ту се сърди, ту се смее. Затова открай време март си отива с достойнство."
                 
Хубава събота!  :)
« Последна редакция: Март 07, 2015, 10:48:25 am от Zlateto »
"Не ми казвай, че небето е лимитът, след като има стъпки на Луната."
"И все пак, докато имам дъх, топя ледените цветя по прозорците си, защото имам душа, която не може да не се надява.”
“Sad birds still sing.”
Re: Смях, раздумка и кафенце - 8
« Отговор #868 -: Март 07, 2015, 10:47:22 am »
Продължава да трупа ли трупа. Истинска снежна приказка. Сега на терасата ми вече е двойно снегът спрямо сутришната снимка.

Хлебчетата със спанак и сирене много ми харесаха :)
М-и, Златето, пробвайте ги, няма да съжалявате.
Прикачвам снимка (сложих ги във формички за мъфини, че не ми се цапаха ръцете да ги правят на топки).

*
Re: Смях, раздумка и кафенце - 8
« Отговор #869 -: Март 07, 2015, 11:07:55 am »
Продължава да трупа ли трупа. Истинска снежна приказка.
И при нас е снежно-бяла зимна приказка, ама хич не му се радвам.
Нямахме около час ток, има доста скъсани жици, а вчера заведохме Дани на село. Надявам се утре да успеем да се придвижим, за да си го вземем..
Ето гледка от нашият прозорец.

ей това сме  ние  жените,  грижим се всичко  :P
Грижим се ние, ама по-скоро мъжете ни не са се погрижили нещо за нас. :P

"Единственото изкушение, което никой никога не е успял да победи, е надеждата."
Ромен Гари
*
Re: Смях, раздумка и кафенце - 8
« Отговор #870 -: Март 07, 2015, 11:36:33 am »
А,какво е на снимката??? Прилича ми на клетка или сеновал  :?.


п.п.а въпросът за "обгрижването" на жените е грижа на собствените им мъже  :lol: :lol:
/www.mamaibebe.com][/url]
*
Re: Смях, раздумка и кафенце - 8
« Отговор #871 -: Март 07, 2015, 11:39:27 am »
Рачо, на снимката е заграждение на лятна градина на една квартална кръчма. От дърво е направена.

"Единственото изкушение, което никой никога не е успял да победи, е надеждата."
Ромен Гари
Re: Смях, раздумка и кафенце - 8
« Отговор #872 -: Март 07, 2015, 12:06:40 pm »
Това със спирането на тока - много лошо  :?

Сестра ми са този уикенд в бедстващата смолянска област. Сега като гледам новините колко зле е положението там, реших да ги чуя и никой ми се обажда.  :?
Вчера си бяха в хотела на топло. Дано и днес да са си там.
ПП. Чухме се, добре са. Нямали са ток в хотела, но вече е дошъл. А пък и имат камини :)

Тук снегът е около 20 см. вече. Не сме завили туите пред блока. Дано не им се изпочупят клоните.
« Последна редакция: Март 07, 2015, 12:14:32 pm от 47 Smiles »
*

    Pesheck

  • *
  • 5861
  • Туй аз няма да го търпя и толкоз!
Re: Смях, раздумка и кафенце - 8
« Отговор #873 -: Март 07, 2015, 14:26:20 pm »
Здравейте.
Тук също не спира да вали - вчера валя цял ден дъжд, а от снощи вали сняг. Не вярвах, че след толкона дъжд ще натрупа, ама не познах - натрупа си и продължава.
Тара, тържеството за което говоря е за празника на мама.

Ще се опитам да ви покажа какво е времето и при нас.
*
Re: Смях, раздумка и кафенце - 8
« Отговор #874 -: Март 07, 2015, 18:01:57 pm »
завърнах се от шляпането в мокрия сняг  :),  по-добре си е през прозореца, ходи се по тротоара и се пропада в кишата или ако се нахакам в ниското на улицата  :lol:, на места си е малки езерца, около дърветата от мокрия снят се е накиснала и лъснала кучешката урина
и хич няма изгледи да спира

мъжете само се перчат, друго си е жена да се разфучи

оправиха тока, така сме станали зависими от удобствата на съвремието,  пустосвах, че не мога да си пусна кафе сутринта,   после извадих кафеварката и пак пих кафенце

Смайли, много добре изглеждат хлебчетата


« Последна редакция: Март 07, 2015, 18:04:28 pm от Тара »
*
Re: Смях, раздумка и кафенце - 8
« Отговор #875 -: Март 08, 2015, 00:32:50 am »
М-и, на мен пък рецептите на Супичка винаги ми се получават.  :lol:

*
Re: Смях, раздумка и кафенце - 8
« Отговор #876 -: Март 08, 2015, 06:03:30 am »
Честит празник!
Бъдете обичани, глезени и много щастливи, не само на този ден!
Подарявам Ви моите късметлииски зюмбюли, с пожелание във всеки дом да ехти детски смях



Купих грудките в Истанбул, в дните след пункцията, чакайки нетърпеливо трансфера. И ето втора година цъфтят.

И понеже моето дете е решило, че  4.30 е часът за ставане, независимо кое е легнало, едно кафенце от мен:



Днес сутринта, за първи път от много години ме чакаше подарък. Съпругът ми е купил смартфон с две сим карти, нещо от което отдавна имам желание да притежавам. И една рамка със снимка на детето с изписан "Честит празник мамо". Честно въобще не съм очаквала и доста си поплакаха.
« Последна редакция: Март 08, 2015, 06:06:29 am от stoeka71 »
Re: Смях, раздумка и кафенце - 8
« Отговор #877 -: Март 08, 2015, 07:11:32 am »
Свате, страхотно си се погрижила по случай празника  :P Благодаря. Всичко е прекрасно - и кекса, и кафето, и зюмбюлите. Тя снахата е искала рано рано да ти честити първият ти празник като мама.  :P А зетят пък демонстрира мъжественост и вместо в гърнето прави фонтанчета около него тази сутрин :lol: Сигурно иска да ми върви по вода  :lol: Добре че съм махнала килима вече.

Аз очаквах тази сутрин Ра4о да се е разшетал, но той явно обгрижва неговата половинка  :lol:

М-и, на мен пък рецептите на Супичка винаги ми се получават.  :lol:
Да не би да има различни очаквания  :D

ПП. Ето и от мен за всички дами  :P Пожелавам ви да имате повече време да се грижите за себе си, да правите това, което обичате и да се чувствате женствени и ухажвани  :P

« Последна редакция: Март 08, 2015, 07:20:10 am от 47 Smiles »
Re: Смях, раздумка и кафенце - 8
« Отговор #878 -: Март 08, 2015, 07:21:17 am »
Добро утро и честит празник  :D
Стоека, благодаря за кафенцето и закуската! Хубав ден на всички!
Ние сме на опера днес  :D
*
Re: Смях, раздумка и кафенце - 8
« Отговор #879 -: Март 08, 2015, 07:29:42 am »
Добро утро :D

Честит празник, момичета!

Стоека, много са хубави зюмбюлите и  почерпката........и жеста на мъжа ти.

Нека всички сме здрави и обичани!

снежинките продължават да  се сипят

хубав празник на всички!