0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Re: Смях, раздумка и кафенце - 8
« Отговор #800 -: Март 03, 2015, 06:24:06 am »
Добро утро и честит празник!



Като съмне ще "украся" терасата, както правя на всеки национален празник! Ето една снимка от предишни "украси". Много е важно прането да е в тон  :lol: или поне да не става голяма шарения  :lol:

« Последна редакция: Март 03, 2015, 06:32:44 am от 47 Smiles »
Re: Смях, раздумка и кафенце - 8
« Отговор #801 -: Март 03, 2015, 07:09:13 am »
Добро утро!
Смайли, разкошно кафенце!
Ето и закусчица.



Датата на подписване на мирния договор между две империи съвсем не е освобождение на България. Същинското освобождение е настъпило с Берлинския конгрес, когато са ни отървали от пагубното влияние на едната империя, а от другата частично сме се отръскали при Съединението и чак през 1908 г. ставаме независими (царство). Но все пак с днешния ден се е дало началото на този процес и е хубаво да се отбележи.
*
Re: Смях, раздумка и кафенце - 8
« Отговор #802 -: Март 03, 2015, 07:44:57 am »
Добро утро,момичета! Честит национален празник- 3ти мат,една наистина светла дата :D.За жалост,за поредна година съм неоправдано безотговорен :(.Нямам национално знаме,което да поставя където му е мястото.От години се "каня" и естествено тръгвам да търся в последния момент :?. Тази година по същия начин,но честно казано и намирането си е голям проблем.Доста търговски обекта с различно естество "овършах",но ударих на камък... :? Къде ги продават тия знамена.... :)? Въпреки всичко,това не е оправдание :?. Благодаря за празничното кафе на Смайл / снимката сигурно е препратка към националния идеал на всичко българи.... :lol: :lol:/и   закуската на Зайо.Дано днес и времето е празнично.Приятен ден на всички ви!!!
/www.mamaibebe.com][/url]
*
Re: Смях, раздумка и кафенце - 8
« Отговор #803 -: Март 03, 2015, 08:20:43 am »
Добро утро  :D

Честит национален празник!

закуски, украси - браво

Рачо,  без национално знаме ще мина и аз :)  , иначе може да се ушие, ако  е трудно намирането готово.
между другото, добре, че вчера ми подариха мартеница  :lol:, щях да си откарам с червения конец, който всеки втори си е вързал
*
Re: Смях, раздумка и кафенце - 8
« Отговор #804 -: Март 03, 2015, 08:44:37 am »
Добро утро и честит празник!
Рачо написах знаме и цена в гугъл и ми излизат доста електронни магазини, има знамена бол и от размери е задоволително, ето ти едно и на промоция дори http://podobro.com/%D0%B1%D1%8A%D0%BB%D0%B3%D0%B0%D1%80%D1%81%D0%BA%D0%BE-%D0%B7%D0%BD%D0%B0%D0%BC%D0%B5-%D0%B3%D0%BE%D0%BB%D1%8F%D0%BC%D0%BE-90%D1%85150-%D1%81%D0%BC-%D1%86%D0%B5%D0%BD%D0%B0-%D0%B7%D0%BD%D0%B0%D0%BC%D0%B5-%D0%B7%D0%BD%D0%B0%D0%BC%D0%B5%D0%BD%D0%B0
*

    Pesheck

  • *
  • 5861
  • Туй аз няма да го търпя и толкоз!
Re: Смях, раздумка и кафенце - 8
« Отговор #805 -: Март 03, 2015, 08:53:36 am »
Добро утро! И честит празник!
Всичко вече сте сервирали, благодаря!.
Рачо, ние бяхме същите като теб, все се мотахме и забравяхме да си купим знаме. И чак миналата година, като ходихме да водим малката в Копривщица, тя поиска знаме. Та спокойно - след 3 - 4 години, Тео ще те накара да му купиш знаме. :lol:
Re: Смях, раздумка и кафенце - 8
« Отговор #806 -: Март 03, 2015, 08:59:51 am »
На нас знамето ни го подариха.

Май слънцето ще успее да избута облаците. А, дано  :lol:
*
Re: Смях, раздумка и кафенце - 8
« Отговор #807 -: Март 03, 2015, 09:10:27 am »
Ама, все някъде трябва да го продават и на "каса" :?. Щото ,като се сещаш два дена преди празника,риск е да поръчаш по нет и да получиш след празника :lol:. Ама ако не намеря днес,ще си поръчам електронно.нали ще празнуваме и други празници ,а и по музеи ще ходим,като Пешето :wink: Благодаря за сайта.
/www.mamaibebe.com][/url]
*
Re: Смях, раздумка и кафенце - 8
« Отговор #808 -: Март 03, 2015, 09:37:41 am »
Честит празник!
Благодарности на Смайли и Зайо за закуските и кафенцата.
Рачо, знаменце може да си купиш от фен магазин на футболен отбор, пред стадиона преди някой мач, а отделно има улични търговци, продаващи знаменца, балони, шалчета, свирки и т.н. Те обикновено са толкова колоритни, та няма как да не ги забележиш.
Тук снощи преваля и чакам да видя дали ще изсъхне за един тур до военния музей.
"Една малка крачка за човека - един голям скок за човечеството..."
Нийл Армстронг
*
Re: Смях, раздумка и кафенце - 8
« Отговор #809 -: Март 03, 2015, 10:16:58 am »
Добро утро  :), чудесни закуски  :), аз още съм на кафенце  :) ....
даже съм и на работа малко по-късно, но - това е положението ...
При нас валя цяла нощ, облачно е, няма изгледи за слънчице днес.
rtfrtf, чудесна е идеята за обикаляне по музеи и галерии  :)! Желая хубав ден на всички! :)


миналата година на тази дата публикувах един текс, сбор от няколко материала, за историческите събития около днешната дата /снимката е линк, клик върху нея/....

"За нас, българите, 3 март 1878 е въплъщение на едно начало. На този ден бе направена онази първа политическа крачка, заради която дадоха живота си хиляди верни синове и дъщери на България. Този ден показа на българите, че жертвите от Априлското въстание не бяха напразно, че 15 хиляди доброволци, които загинаха, сражавайки се в руско-турската освободителна война, не дадоха живота си напразно. Той постави началото на онази Трета България, на която историята бе отредила да се намира на кръстопътя между Запада и Изтока, между Европа и Азия, там, където така сложно и съдбовно се преплитат интересите на великите сили."
« Последна редакция: Март 03, 2015, 10:31:22 am от marsi »

*

    Pesheck

  • *
  • 5861
  • Туй аз няма да го търпя и толкоз!
Re: Смях, раздумка и кафенце - 8
« Отговор #810 -: Март 03, 2015, 10:57:14 am »
Тук слънцето изпече, но Кръстю каза, че лошо духа. „едно такова тънко и студено, окапаха ми ушите“ - каза човека, като се върна от магазина. Ама като иска, свинско с кисело зеле, ходи и даже не мрънка.  :D
*
Re: Смях, раздумка и кафенце - 8
« Отговор #811 -: Март 03, 2015, 11:01:31 am »
Ами ,сигурно ще му е за последно тази година,та няма избор човека  :lol: :lol:. И тука мрачно и мъгливо. :( даже празничното настроение не може да компенсира :?. А имахме толкова надежди за хубаво празнично време....
/www.mamaibebe.com][/url]
Re: Смях, раздумка и кафенце - 8
« Отговор #812 -: Март 03, 2015, 12:26:22 pm »
Ужасно е направо. Разходихме се до центъра, до Александър Невски, и хем вятърът ни издуха, хем бяхме изтървали цялото честване.
А аз бях излезнала гологлава и головрата, добре че малкият беше облечен подобаващо.
Това слънце много подлъгва.
*
Re: Смях, раздумка и кафенце - 8
« Отговор #813 -: Март 03, 2015, 12:41:38 pm »
Честит празник на всички  :D

Тук така се е смръщило, сякаш зимата тепърва ще започва.
Re: Смях, раздумка и кафенце - 8
« Отговор #814 -: Март 03, 2015, 13:49:13 pm »
Това не мога да не го разпространя  :lol:

*
Re: Смях, раздумка и кафенце - 8
« Отговор #815 -: Март 03, 2015, 17:07:13 pm »
Честита Баба Марта, Честит 3 март!
Благодаря на Смайли, че ви почерпи от мое име, както и за хубавите пожелания!
Ние се завърнахме днес по обяд, но чак сега смогнах да ви прочета. Доволна съм от планинската почивка, искам пак. :P
« Последна редакция: Март 03, 2015, 17:09:06 pm от Теди♥♥ »

"Единственото изкушение, което никой никога не е успял да победи, е надеждата."
Ромен Гари
Re: Смях, раздумка и кафенце - 8
« Отговор #816 -: Март 04, 2015, 06:16:53 am »
Добро утро  :D
Понеделник, хайде на работа, а ъъъ, сряда е, хайде на работа  :lol:



Хубав ден!
*
Re: Смях, раздумка и кафенце - 8
« Отговор #817 -: Март 04, 2015, 06:50:23 am »
Добро утро! Зайо,голяма красота  :D :D! То не е за пиене,само за .....любуване :lol:! наистина е много объркващо,но поне е хубаво,че е къса седмицата  :). Ама ще се отработва... :?
/www.mamaibebe.com][/url]
*
Re: Смях, раздумка и кафенце - 8
« Отговор #818 -: Март 04, 2015, 06:59:50 am »
Добро утро  :D

тъкмо седнах на сутрешно кафе,  от изпълването на луната ме удари на безсъние тази нощ
отделно днес ембрионите ми ще станат 4-ти ден и лекинко се побърквам да не каталясат


хубав слънчев ден!
*
Re: Смях, раздумка и кафенце - 8
« Отговор #819 -: Март 04, 2015, 07:04:49 am »
Добро утро,
моля всички кафета за мен  :P

Това дете, не спи и това си е...от 4 часа, чак сега заспа.
Сядам да закусвам, заповядайте :