0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*

    Pesheck

  • *
  • 5861
  • Туй аз няма да го търпя и толкоз!
Re: Смях, раздумка и кафенце - 8
« Отговор #680 -: Февруари 24, 2015, 12:05:55 pm »
Ванини, това ми е основният проблем със студеното време - навличането. Чувствам се като „мечо туриста“, понеже не шофирам и или ползвам ГТ, или ходя пеша. Ами писнаха ми палта, шалове, ботуши и шапки.
Мими, това да не са овесени бисквити?
*
Re: Смях, раздумка и кафенце - 8
« Отговор #681 -: Февруари 24, 2015, 12:19:23 pm »
Засърбя ме нещо, а то какво било - яли сте ми краката :)
Рачо, не, не знам кой и къде е пускал такива неща, но няма нищо вярно. Сърцето ми си остава в Зачатие, въпреки, че не пиша. Не бих излъгала себе си с преминаване в ИБ. Мотивите ми са лични. Но не тая лоши чувства към никого, имам си доста по-сериозни и истински проблеми, с които да се тормозя :)
Аз съм добре, гледаме се, растем, ние с тати работим...Имаме здравословни проблеми с едната госпожица, но нищо непреодолимо. Желая на всички хубави лентички в подписите!
Ето ги моите принцеси. Теодора, Калина и Диляна. Деца на Зачатие и д-р Кателия Александров!







*
Re: Смях, раздумка и кафенце - 8
« Отговор #682 -: Февруари 24, 2015, 12:36:10 pm »
Да са живи и здрави и трите чаровни принцеси, Змимка! Прекрасни. :bighug:

Желая на всички хубави лентички в подписите!
Благодарим! Дай Боже.

"Единственото изкушение, което никой никога не е успял да победи, е надеждата."
Ромен Гари
*
Re: Смях, раздумка и кафенце - 8
« Отговор #683 -: Февруари 24, 2015, 13:02:26 pm »

Мими, това да не са овесени бисквити?
Пеше, това е последния ми експеримент - бисквити с мед и мюсли :)
Re: Смях, раздумка и кафенце - 8
« Отговор #684 -: Февруари 24, 2015, 13:15:53 pm »
Змимка, невероятно чаровни госпожици! Да са ти живи и здрави  :P
*

    Pesheck

  • *
  • 5861
  • Туй аз няма да го търпя и толкоз!
Re: Смях, раздумка и кафенце - 8
« Отговор #685 -: Февруари 24, 2015, 13:17:39 pm »
Питам, защото в ДГ на Ники им дават овесени бисквити за следобедна закуска. И тя първоначално ни убеждаваше, че яли кюфте след сън. :lol: Но чух поне още 2 деца да ги наричат така.
*
Re: Смях, раздумка и кафенце - 8
« Отговор #686 -: Февруари 24, 2015, 14:28:05 pm »
Сигурно им приличат на кюфтета.  :lol:

*
Re: Смях, раздумка и кафенце - 8
« Отговор #687 -: Февруари 24, 2015, 14:44:52 pm »
Змимка, имате три прекрасни госпожици. Много красиви и пораснали.
*

    Pesheck

  • *
  • 5861
  • Туй аз няма да го търпя и толкоз!
Re: Смях, раздумка и кафенце - 8
« Отговор #688 -: Февруари 24, 2015, 15:57:07 pm »
Трите змийчета са прекрасни, то е ясно. :D

Време е за следобедно кафе, което напук на мрачното време ще ви сервирам навън:

Re: Смях, раздумка и кафенце - 8
« Отговор #689 -: Февруари 24, 2015, 16:02:04 pm »
Пеше, мерси!

Да ви покажа нашите минзухарчета пред блока  :P

Одеве племенницата ми, която учи по физика за звука към Дани, който крещи: "Ей, Дани това е повече от 90 децибела. Ще ми увредиш слуха."  :lol:
*

    Pesheck

  • *
  • 5861
  • Туй аз няма да го търпя и толкоз!
Re: Смях, раздумка и кафенце - 8
« Отговор #690 -: Февруари 24, 2015, 16:17:11 pm »
Внимание!!!
Не четете това с пълна уста!



Усоляването част 2:

Цитат
       "пенсиониран лекар-херург
21.02.2015 19:23   ( нерегистриран ) .Браво, много сте права по отношение на усоляването. От медицинска гледна точка то се нарича усолцуим еректикус и се прелага изключително серьозно. И аз съм бил усоляван многократно т.е. веднага след израждането акушерската сестра ми е хвърлила шепа сол, като се е завъртяла в обратна на слънцето посока по стара българска традиция. После в къщи баба ми по очинайкина линия ме е положила в солена зелева вода в бъчвата, освен това е добавила стръкче праз за по устойчивото ми развитие като мъж и херург. Баща ми ме е усолил с текила с значително количество... още сол което също предпазва от вредни западни влияния. В мойта практика на образцов херург аз успешно използувам усолциум еректикус или т.н. на прост език усоляване. Преди всяка от мойте БЕЗПЛАТНИ! 34 567 операции аз усолявам съблечния пацент респективно ненапълно съблечена пацентка обилно с едра морска сол и водарасъли. По този начин ускорявам метаболизъма, храносмилането, слюнкоотделянето и пулса което е много добре за латентния изход от операцията. Когато оперирам апандацит аз усолявам прореза за да не назлизат в тялото микроби бактерии вируси комари или мухи. А днешните млади "херурзи" не само че не усоляват, но и оскубват жалния пацент само за една менимално пресаждане на десен или ляв горен , защо не долен крайник 12345 левове или 7654 долари и 45,7 центова. ПОЗОР! "               
« Последна редакция: Февруари 24, 2015, 16:19:10 pm от Pesheck »
*
Re: Смях, раздумка и кафенце - 8
« Отговор #691 -: Февруари 24, 2015, 18:38:15 pm »
Оп... и аз да се вредя :)

Благодаря за многото ядИнье и пиИнье  :D
Тук времето след обяд беше много приятно и хубаво за разходки - успях да се възползвам отчасти.
mimi26, и аз много си падам по здравословни лакомства - и при мен обикновено не добиват вид, но пък почти винаги са вкусни.
Змимка, да са ти здрави и все така прекрасни принцесите златни. Бързо да минават тревогите ви.
Смайли, минзухарите са много сладурски - моите, в домашната градинка, почти преминаха. Другите видове обаче, не спират да дават цветове.
Атланта, не позволявай плановете за бебче да те спират да приемеш промяната. Аз съм в същата позиция като теб, но смених работата си преди около 2 месеца. Напуснах, без да съм намерила алтернатива, защото така почувствах нещата. Не се притесних ни най-малко от това, ако нещата с бебето се случат  междувременно, защото алтернатива винаги има. Погледнато от друга страна, разсъждавах за ситуацията, която Смайли описва (чакаш, чакаш и така 12 години). И за миг не съжалявам за решението си. Настоящата ми работа е моето място - нещо напълно ново и вълнуващо за мен, на което тепърва се уча. Успех, каквото и да решиш.
Пеше, това за "Усоляването" няма да го коментирам, ще ме прощаваш.

Хубава да ви е вечерта, момичета и момче!
"Не ми казвай, че небето е лимитът, след като има стъпки на Луната."
"И все пак, докато имам дъх, топя ледените цветя по прозорците си, защото имам душа, която не може да не се надява.”
“Sad birds still sing.”
Re: Смях, раздумка и кафенце - 8
« Отговор #692 -: Февруари 24, 2015, 19:06:46 pm »
Мимс, да ги нацелуваш красавиците!!!
*
Re: Смях, раздумка и кафенце - 8
« Отговор #693 -: Февруари 24, 2015, 19:09:41 pm »
Телефонът звъни. Детето вдига слушалката:
- Да. Тате ли търсите? А кой се обажда? Шефът му? А кой шеф? Дъртият козел или пълният идиот? :lol:

"Единственото изкушение, което никой никога не е успял да победи, е надеждата."
Ромен Гари
*
Re: Смях, раздумка и кафенце - 8
« Отговор #694 -: Февруари 24, 2015, 19:46:31 pm »
Теди, и  аз имам  такъв виц  :D споделен ми от една позната детска учителка, отива едно детенце на градина и всеки ден с различни шаренки дрешки и тя му казва да внимава като рисува да не се изцапа, че много хубаво е облечено,  детето - "аз вчера целия се бях нарисувал",  учителката   - "ами трябва да внимаваш да не ти се кара майка ти",  детето - "а, мама само ми каза ония мисирки къде са блели та не са те видели"  :lol:  Съответно майката не знае, че детето я е изпортило  :) и си поздравява учтиво. На родителска среща родителите били помолени да внимават с приказките вкъщи,  и ако децата се прибират понякога повечко изцапани е защото мисирките не са смогнали да дебнат всичко  :lol:

Ох, Пеше,  :lol:   одеве един възрастен господин, от разговорите му на висок тон се оказа, че е доктор  :lol: ,  говори на друг по телефона; - "знаеш ли какво е жена с големи цици, която не може да прави мусака - компромис"  и продължава към колегата си явно; - "как са при вас нещата?, при мен по нова година беше добре, сега какво да ти кажа -  нищо :lol:, а през седмицата бях до Хисаря и там се заговорих с един човек дъщеря му аптекарка в аптека на  Марешки, правела си по 1000 на месец,  я си представи тия у Пловдив колко зимат, ниЯ за какво се бъхтим  :lol:

сега продължавам да се смея с Усоляването, явно за някои хора си е традиция  :lol:


Змимка, прекрасни са малките госпожици, само радости да ви носят :D
*

    nimika

  • *
  • 3357
  • Да сме усмихнати , добри и слънчеви!
Re: Смях, раздумка и кафенце - 8
« Отговор #695 -: Февруари 24, 2015, 22:19:30 pm »
...
Ето ги моите принцеси. Теодора, Калина и Диляна. Деца на Зачатие и д-р Кателия Александров!



Тези три феи са  омайващо сладки! Поздрави !!!


Ванини, това ми е основният проблем със студеното време - навличането. Чувствам се като „мечо туриста“, понеже не шофирам и или ползвам ГТ, или ходя пеша. Ами писнаха ми палта, шалове, ботуши и шапки.
Мими, това да не са овесени бисквити?
От една порода сме -то блузи , бодита ,чорапогащници -като зелка съм ...,а  приятелките ми с по една блуза. Малкия преди малко се  съблякъл у дома по къс ръкав , че му било топло , а аз тъкмо се  стоплях .


*
Re: Смях, раздумка и кафенце - 8
« Отговор #696 -: Февруари 24, 2015, 22:20:38 pm »
Змимка, прекрасни феи!

Тара
, такива доктори се моля да не ми се падат  :lol:

Явно на всички минзухарите им цъфтят на пролет, което ми се струва нормално де, ама моите що цъфтят есента?! Майка ми миналата година ми се кара, че съм ги посякла през май, "Ми викам те за на пролет нали, тази година не им видях цвета" и тя ми обясни, че са есенни, пак си изкараха листа и цъфнаха де  :D
*
Re: Смях, раздумка и кафенце - 8
« Отговор #697 -: Февруари 24, 2015, 23:08:46 pm »
Добър вечер :)

Много писане е паднало днес. :) Ние пак сме лазарет - детето снощи отново вдигна температура и това на фона на доволно лекарства.  :? Хубавото е, че вече 24 ч. няма ексцесии и беснее. Личната лекарка твърди, че този грип имал втори пик. Вероятно е така, че повечето болни колеги се оплакаха от подобно протичане на болестта, но това никак не ме успокоява. Та продължаваме терапията. А аз сега си лекувам нервите с винце, че бая неспане отнесохме, отделно напрежението в работата, че като дойде края на март все едно светът ще свърши.

Atlanta, работата е важна, но не най-важната. Аз отложих бебеправенето заради нова работа, която навремето започнах. Добра работа (още съм там) в качествено нова среда и възможности. И от амбицията да гоня развитие минаха 2 г. и като реших, че моментът е настъпил се оказа, че "не били компютри, ами били компоти" (както казва един колега) и не било толкова просто и лесно, колкото си представях. Не съжалявам, че така се случи, иначе вероятно нямаше да имам точно това прекрасно дете, но ми костваше и доста нерви и неприятен опит.

Разкошни дечица имаш Змимка! Да са много здравички и бързо и успешно да преминете през неприятните моменти!

Пеше, голяма забава падна с Усоляването!  :lol:

Лека и спокойна нощ!
*
Re: Смях, раздумка и кафенце - 8
« Отговор #698 -: Февруари 24, 2015, 23:23:35 pm »
отделно напрежението в работата, че като дойде края на март все едно светът ще свърши.

Мдаааа, ей това не си харесвам и аз в работата :lol: 8) Жалко, че не пия вино сега, иначе едно червено е идеално за нервите ;) Дано малкият бързо оздравее...
Re: Смях, раздумка и кафенце - 8
« Отговор #699 -: Февруари 25, 2015, 06:25:16 am »
Добро утро  :D
Още не мога да спра да се смея за мисирките и компромиса  :D Усоляването съм го чела, но и то е велико  :lol:


Хубав ден!