0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Re: Смях, раздумка и кафенце - 8
« Отговор #660 -: Февруари 23, 2015, 20:07:37 pm »
Мими, и твоите юнаци много са пораснали. И с тези разкошни, къдрави коси - еххх. :D
От 21:00ч. по Кино Нова ще дават някаква драма с Лео Ди Каприо  - Пътят на промените. Дали ще е интересен?

И да питам управата(демек модераторите) :lol: ще има ли тема за Капките? Хубаво ще е да си ги коментираме, както Х-фактора, Биг брадъра..

"Единственото изкушение, което никой никога не е успял да победи, е надеждата."
Ромен Гари
*
Re: Смях, раздумка и кафенце - 8
« Отговор #661 -: Февруари 23, 2015, 20:12:26 pm »
Преди да купите си проверете какви подземни проводи минават там. Да не излезе нещо по средата на парцела и да се налага да спазвате сервитут.
Мими, как се проверява това?
Брокерът ми каза, че ще правим два вида проверки - единият за собствеността, дела, ипотеки, а другият за самото място, по кадастър, какво може да се строи на него, къде има тръбопроводи и др.п.
Най-точна информация ще получите в експлоатационните дружества. Не винаги в подземния кадастър в кметствата има пълна и точна информация. Попитайте дали е правен ПУП на имота, ако е правен такъв там ги има нанесени проводите и сервитутните отстояния, също и разрешената зона за застрояване.

Теди, благодаря :) Пусни си тема за капките :)
*
Re: Смях, раздумка и кафенце - 8
« Отговор #662 -: Февруари 23, 2015, 20:13:35 pm »
Като цяло е хубаво и геодезическо проучване да има /това ти показва наличието на подпочвени води/, за да не се окаже, че то по закон може да строите, но де факто е трудна работа. Мими26 добре се е сетила да ти напише.
Аз те съветвам и тези проверки да не ги оставяш много на брокерите, тъй като тяхната цел е да има сделка, наеми си юрист/адвокат, който да им хвърли едно око и най-вече той да ти напише предварителните договори и нотариалния акт. Аз като купувах апартамента, брокерката накрая я изгоних като мръсно коте, с извинение, защото се опитваше да ми продаде апартамент с ипотека за чист от тежести, само и само да си вземе комисионната, пък той собственика бил много свестен и щял да си я заличи, видиш ли на.  osi_7 Подхождай с голямо внимание към такава покупка и също така виж какви са бъдещите планове за парцела и съседните парцели в общината, за да нямаш неприятни изненади в близко бъдеще. Ако имаш нужда от помощ по юридическата част - пиши ми.


Re: Смях, раздумка и кафенце - 8
« Отговор #663 -: Февруари 23, 2015, 21:23:55 pm »
Момичета, много ви благодаря  :bighug:
Ние работим с един й същ брокер от много време. Даже не го занимаваме толкова с огледи (сами си ходим), колкото разчитаме на него за проверките. Води се печен в тази част. Една колежка я спаси от две покупки на неизгодни апартаменти - единият беше ипотекиран ен на брой пъти, а другият се оказа, че има "скрит" собственик.
Дано да не грешим, че му се доверяваме напълно.
Геоложки доклад мислихме да правим, но след като го купим (защото струвал няколко стотин лева). Дано да не е грешка.   :ask: Защото освен сонда планираме да слагаме и термопомпа и това с водата е важно.

Ако имам въпроси ще ви питам  :P

ПП. А иначе самият брокер ни каза, че при покупка на парцел има много повече проверки, отколкото при покупка на апартамент.
« Последна редакция: Февруари 23, 2015, 21:25:51 pm от 47 Smiles »
Re: Смях, раздумка и кафенце - 8
« Отговор #664 -: Февруари 24, 2015, 06:18:04 am »
Добро утро  :D
Време е за кафенце
 

Успешен ден!
*
Re: Смях, раздумка и кафенце - 8
« Отговор #665 -: Февруари 24, 2015, 07:13:27 am »
Добро утро!
Благодаря за черната животворна течност, Зай.
Аз пак в последната минута - грабвам и бягам. Като ви гледам колко сте изписали (и то само за ден), ще ми се наложи да си пусна отпуск, за да ви изчета  :D
"Не ми казвай, че небето е лимитът, след като има стъпки на Луната."
"И все пак, докато имам дъх, топя ледените цветя по прозорците си, защото имам душа, която не може да не се надява.”
“Sad birds still sing.”
*
Re: Смях, раздумка и кафенце - 8
« Отговор #666 -: Февруари 24, 2015, 07:42:29 am »
Добро утро!! Зайо,страхотно кафе.  :D Добре ще ми дойде,че тук отново се замъглли и денят предвещава да е неприятен. :? Надявам се, да се лъжа и за това ви пожелавам вашият да е много по-приятен. :D
/www.mamaibebe.com][/url]
Re: Смях, раздумка и кафенце - 8
« Отговор #667 -: Февруари 24, 2015, 07:45:50 am »
Зайче, мерси за кафенцето  :P
Хубав ден желая на всички!

Ето и за папкане:

*

    Pesheck

  • *
  • 5861
  • Туй аз няма да го търпя и толкоз!
Re: Смях, раздумка и кафенце - 8
« Отговор #668 -: Февруари 24, 2015, 08:39:17 am »
Добро утро!
Нагласям се на готово да пия кафе и да хапна, Благодаря, Зайко и Смайли
Рачо , тук времето също е мрачно. Меко, но мрачно. Вчера като ходих да си прибирам детето, ръсеше нещо като дъжд - ситно, ситно, като по-гъста въгра. Не е точно дъжд и не е студено, ама е досадно.
То не че аз имач угодия ама.... :lol:
Лек ден ви пожелавам!
*
Re: Смях, раздумка и кафенце - 8
« Отговор #669 -: Февруари 24, 2015, 08:41:11 am »
Добро утро!
Благодарности на Зайо и Смайли за кафето и хапването.
Успешен ден! Като че ли ще е слънчев! Май пак е преваляло снощи, улицата пред нас е мокра.
"Една малка крачка за човека - един голям скок за човечеството..."
Нийл Армстронг
*
Re: Смях, раздумка и кафенце - 8
« Отговор #670 -: Февруари 24, 2015, 08:47:32 am »
Добро утро и от мен!
Мъгливо е тази сутрин, но с това хубаво кафе и закуска, няма как да не ти се оправи настроението.
Направих темата за Капките, който има желание да заповяда. :)

http://www.zachatie.org/forum/index.php?topic=50964.0

Да ви е лек и успешен денят!

"Единственото изкушение, което никой никога не е успял да победи, е надеждата."
Ромен Гари
*
Re: Смях, раздумка и кафенце - 8
« Отговор #671 -: Февруари 24, 2015, 09:04:57 am »
Добро утро и от мен!
Сервирам ви здравословни бисквитки за закуска (нямат много вид, но са изключително вкусни):
Re: Смях, раздумка и кафенце - 8
« Отговор #672 -: Февруари 24, 2015, 09:40:35 am »
Добро утро! Много е трудно да ви изчета, без да гледам снимките. Всичко ми се прияжда и припива.  :D
В Бургас пак вали. Ситничко, но вали. Искам да идва пролетта вече. Писна ми да се навличам.
*
Re: Смях, раздумка и кафенце - 8
« Отговор #673 -: Февруари 24, 2015, 09:45:25 am »
Ванини, и на мен ми се прияжда, а не съм бременна. Срам, не срам, ама човещинка си е.
А и с тези апетитни закуски и всякакви изкушения.
Ей сега Мими с тези бисквити, чудесни. :lol:

"Единственото изкушение, което никой никога не е успял да победи, е надеждата."
Ромен Гари
Re: Смях, раздумка и кафенце - 8
« Отговор #674 -: Февруари 24, 2015, 10:21:53 am »
Здравейте и от мен!

Зайо, благодаря за кафето :)

С новата работа нещата ще станат, но аз имам колебания-осигуровките там са на пълна заплата, но работага е та смени. На сегашната съм от 6 години, на висока хозиция, с нормално раб.време* почивки та прадници, заплата срантително висока, но осигуровки на 560 лв.
На новото място договорът ще е срочен в началото, а ние до края на годината чакаме фонда и ке надявам нещата да се получат от раз, дай Боже. Та се чудя кое да избера?





Бореща се за една мечта.
Re: Смях, раздумка и кафенце - 8
« Отговор #675 -: Февруари 24, 2015, 10:26:38 am »
Atlanta, в новата работа как ще е позицията спрямо сегашната? А заплатата? Има ли възможност за растеж?
Смените имат недостатъци, но и предимства. Има ли и нощни смени или не?
Това с осигуровките е важно, но ти ако искаш може да си правиш и сама допълнителни вноски в пенсионен фонд.
Re: Смях, раздумка и кафенце - 8
« Отговор #676 -: Февруари 24, 2015, 10:49:24 am »
47 Smiles, нощни смени няма. Позицията е по-ниска спрямо сегашната, а за растеж и увеличение та теория има, но та практика ще е по-трудно, особено като изляза в майчинство. На мен големият проблем ми е осигуряването, ако се наложи да изляза болничен от самото начало на бременността.





Бореща се за една мечта.
Re: Смях, раздумка и кафенце - 8
« Отговор #677 -: Февруари 24, 2015, 10:53:56 am »
О, да, това за майчинството съвсем го пропуснах (само за пенсии си мислех)  :oops:
Т.е. на новата работа почти всичко й е минус, с изключение на осигуряването?
Труден избор наистина.  :?

Аз не си сменях работата, защото непрекъснато пробвахме за бебе и не исках да започна някъде на ново място и веднага да излезна в майчинство. И така 12 години на една й съща работа. Сега съжалявам, че не съм си я сменила по-рано. Работата е добра, но опитът ми е много едностранен, а си мисля, че докато е млад, човек трябва да пробва повече неща, за да намери своето призвание.
Съвсем друг е казусът при мен, но исках да кажа, че понякога е трудно да предвидиш от гледна точка на бъдещето кой избор е най-правилен.
Re: Смях, раздумка и кафенце - 8
« Отговор #678 -: Февруари 24, 2015, 10:58:22 am »
Именно това е и моят проблем-трудно е да предвидя, а чакаме фонда и до година ще е първи опит.
Да, на новата са саммо осигуровките.





Бореща се за една мечта.
*
Re: Смях, раздумка и кафенце - 8
« Отговор #679 -: Февруари 24, 2015, 11:17:47 am »
Осигуровките не са малко, предвид плановете Ви, поне според мен. Аз също сменям работа за пореден път в момента, нямам намерение да преустановявам опитите, ако стане - стане, нищо, че ще съм на изпитателен срок и могат да ме освободят, все ще си намеря къде да се осигурявам. Теоретично отивам на по-високи осигуровки, макар да не е мечтаната работа, шефът на интервюто ми направи добро впечатление и това беше доста водещо. За мен е важно да имам дете, но е важно и да се развивам, не мисля, че едното пречи на другото. Една година майчинство примерно е нищо на фона на времето, което съм работила и предстои да работя. Сега пропилях последната година на място, от което не знам какво спечелих, но сигурно е нещо - имах работа, осигуровки, нови познанства, различен опит, но в същото време много нерви, притеснения и въобще обстановка, която на никого не пожелавам, така че никога не знаете какво печелите и какво губите.