0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Re: Смях, раздумка и кафенце - 8
« Отговор #640 -: Февруари 23, 2015, 08:20:31 am »
Добро утро  :P
Благодаря за страхотните закуски и кафето, което още е горещо и излиза пара от него!

Сватя, много лошо това с водата. Аз нищо не разбирам, но съм чувала че някакъв дренаж се правел около основите, който да отвежда водата, освен тази хидроизолация (но и аз като Ра4о знам, че отвън се слага).
За теб отделна спалня ще има да знаеш  :P Ще чакам кокиченцата да покажеш  :P
И аз си мислех за мартеничките, които правихме с теб едно време.
Ще се опитам да изровя темата от архивите. Само, че не мога да си намеря кутията с белите и червените прежди. Търсих я упорито и нищо не намирам.  :( Ще трябва да купувам нови.

Mousyt, добре че нищо и няма на котката.

Теди, тази седмица много лоша, така ли - лош вторник, черен петък, ужасТ  :o
*
Re: Смях, раздумка и кафенце - 8
« Отговор #641 -: Февруари 23, 2015, 08:24:52 am »
Добро утро и спорна седмица (напук на поверията, ;) )
Зайо, кафето чак мирише, ммммммммм.
И закуски по избор има.
Изгоря ми крушката в банята, това от щурия понеделник трябва да е.  :wink:
И няколко задачки съм набелязала за днес, но да видим.
И по-малко тревоги през новата седмица да имате, а най-добре никакави!
"Една малка крачка за човека - един голям скок за човечеството..."
Нийл Армстронг
*

    Pesheck

  • *
  • 5861
  • Туй аз няма да го търпя и толкоз!
Re: Смях, раздумка и кафенце - 8
« Отговор #642 -: Февруари 23, 2015, 08:25:30 am »
Така, това което аз разбрах за тази седмица е че не трябва да се работи никаква домашна работа  :lol:
Хареса ми.
М/у другото лудата седмица в нашата къща започна - ей сега видях, ме мъжът ми си е забравил електронната цигара и по-лошо - телефона. И се чудя сега да му издирвам ли служебния, стационарен телефон или да го оставя сам да се сети.
Усмивке, то хубаво да доведа Жбрулата тук, ама тя не става рано.
Иначе денят ми започна забавно - детето се събуди преди да си изпия кафето, каза, че само ще се облече, но ми поръча да се изненадам. :D После докато ѝ правех прическа, тя си оцветяваше едно слонче. И проведохме следния разговор:
- Слона е сив или кафяв, нали мамо.
- Да може да го оцветиш в сиво или кафяво.
- Защото има сиви или кафяви слонове. А нали има и розови, мамо!
:lol: :lol: :lol:
« Последна редакция: Февруари 23, 2015, 08:27:30 am от Pesheck »
*
Re: Смях, раздумка и кафенце - 8
« Отговор #643 -: Февруари 23, 2015, 08:33:11 am »
А, Пеше, нищо подобно - цял понеделник имаш да миеш тави и тенджери, да се махне блажното от тях,  а после да метеш или прахосмучеш, :wink:
Има розови слонове, разбира се.

А за мартеничките, аз ги направих миналата седмица, а най-интересната според мен (и най-лесна за изпълнение) е мартеничката от капачки. Много харесвам плетени мартенички, дантелки, зайчета, цветенца, но не съм в състояние да плета, е те това не го умея, не е като да пробиваш, лепиш, развиваш, завиваш...
"Една малка крачка за човека - един голям скок за човечеството..."
Нийл Армстронг
Re: Смях, раздумка и кафенце - 8
« Отговор #644 -: Февруари 23, 2015, 08:41:37 am »
Изрових темата за мартеничките  :P
http://www.zachatie.org/forum/index.php?topic=47510.40
Хайде който направи сам, там да се похвали!

Rtfrtf, много идейно това с капачките!

Пеше, твойта щерка с това "ама да се изненадаш" много сладка.
*
Re: Смях, раздумка и кафенце - 8
« Отговор #645 -: Февруари 23, 2015, 09:40:39 am »
Добро утро! Благодаря за кафето и закуските. От кафе имам особена нужда, че милото детенце тази нощ ни попя :) сутринта става кукуряк в 6,30, а аз не мога да прогледна още.

Като бях ученичка гледахме сиамски котарак - много своенравен и див, но си го обичах. Родителите ми не продължиха традицията, а и аз още събирам кураж за по-голямо от хамстер домашно животно. За сметка на това лятото видях нещо, което ме изуми безкрайно. :) Обикаляхме из Странджата и в двора на музея в Малко Търново една млада дама си седеше, а около нея подскачаше сиамско коте (домашно). Държеше се като куче. Обикаляше си свободно из двора, а стопанката като му викне и веднага идваше и си влизаше доброволно в кошницата.  8O

Смайли, успех с покупката на имота и дано си направите това, което сте намислили!

- Слона е сив или кафяв, нали мамо.
- Да може да го оцветиш в сиво или кафяво.
- Защото има сиви или кафяви слонове. А нали има и розови, мамо!
:lol: :lol: :lol:

Детето на колежката я беше питало дали кравите са лилави (заради рекламите на Милка).  :lol:

Хубав ден на всички!
*
Re: Смях, раздумка и кафенце - 8
« Отговор #646 -: Февруари 23, 2015, 09:52:40 am »
Аз от поста на Теди разбрах, че всички трябва да си пуснете отпуски от сряда  :lol:

Пеше, имаш дбро дете, хем се облича, хем те изненадва  :lol: Моето вечер се оплаква от мен "Тати, мама днес изобщо не ме слуша"  :lol:

Хубава седмица на всички! Ще видим дали ще правя мартеници :)
*
Re: Смях, раздумка и кафенце - 8
« Отговор #647 -: Февруари 23, 2015, 10:00:42 am »
Свате, специално за теб:
Пуснах ти и една мартеничка в другата тема  :D



Ето и нашият обичай от вчера:



Трябва си дренаж, но пусти пари... И тази година като текнаха едни реки по наклона надолу и понеже приземният етаж е тип английски двор и така ще развъждаме рибки.
Влажна е много почвата и не попива надолу, сондата е догоре пълна с вода  :P
« Последна редакция: Февруари 23, 2015, 10:23:27 am от stoeka71 »
Re: Смях, раздумка и кафенце - 8
« Отговор #648 -: Февруари 23, 2015, 12:43:54 pm »
Благодаря за закуската момичета и на теб Зайче, за кафето.

Стоека, много хубаво, че учите детето на традиции. Нашите кокичета прецъфтяха, сега минзухарите красят вилата.

Преди много години имах сиамски котки, да своенравни са. Въпреки това са мили животинки. :)

Марси и на мен ми се иска да живея в къща. Вярное, че работата е повече, но спокойствието е нещо, което човек в апартамент няма как да го има . По този повод - днес, ден осми съседи къртят стени, плочки... не се стои у дома. Няколко почивни дни ще имам и към тях невероятния късмет да е брутално шумно.  :lol: :lol: :lol:

Хубава, спокойна и успешна семица на всички!



За Змимка може и да съм объркал.Ще прощавате,както и за всичко друго. Просто рязко спря активност и някъде се "пуснаха" такива предположения,но честно казано ,това ми е по спомен.Те минаха  поне 3 година,или се лъжа.... :?
Рачо, можеш да видиш в профила на Змимка по кои теми е писала последно и ще разбереш защо спря да пише. ;)
Re: Смях, раздумка и кафенце - 8
« Отговор #649 -: Февруари 23, 2015, 13:14:31 pm »
Здравейте и от мен!

Благодаря за закуската и кафето :), малко късно ще ги пия, но днес по потеделтишки в работата са разправии.
Стоека, много хубаво учите детето. По слумай Прошки вчера правихпитка, солен и сладък кекс.



И на мен много ми се живее в къща,даже с мъжа ми оглеждаме имоти, но за момента по ред причини не може да ке случи.

Иначе довечера съм на интервю за работа, стискайте ми палци, моля.
« Последна редакция: Февруари 23, 2015, 13:16:43 pm от Atlanta »





Бореща се за една мечта.
Re: Смях, раздумка и кафенце - 8
« Отговор #650 -: Февруари 23, 2015, 13:16:37 pm »
Atlanta, успех!  :goodluck:
*
Re: Смях, раздумка и кафенце - 8
« Отговор #651 -: Февруари 23, 2015, 13:51:05 pm »
Хубав ден и от мен, мили момичета!

Стоека, много е пораснала Мария и е такава сладуранка!

*
Re: Смях, раздумка и кафенце - 8
« Отговор #652 -: Февруари 23, 2015, 14:00:12 pm »
Стоека, много е пораснала Мария и е такава сладуранка!
Много целувки на сладката Мария.

Атланта, успех на интервюто!

От мен нещо сладичко за енергия, за да повишим хормона на щастието и кръвната захар. :P

"Единственото изкушение, което никой никога не е успял да победи, е надеждата."
Ромен Гари
*

    Pesheck

  • *
  • 5861
  • Туй аз няма да го търпя и толкоз!
Re: Смях, раздумка и кафенце - 8
« Отговор #653 -: Февруари 23, 2015, 14:33:14 pm »
Atlanta, успех ти пожелавам!
Стоетка, гледам снимката на Мария и се питам „това ли е онова мъничко, розовко вързопче!“ Толкова е станала голяма вече. Ще я видим лятото и ще ѝ намачкам големите бузи. :wink:
Re: Смях, раздумка и кафенце - 8
« Отговор #654 -: Февруари 23, 2015, 15:13:07 pm »
Благодаря ви  :bighug: . Ще пиша довечера как е минало.





Бореща се за една мечта.
*
Re: Смях, раздумка и кафенце - 8
« Отговор #655 -: Февруари 23, 2015, 15:52:30 pm »
Е,как е минало  :)! Щом го желаеш-ще стане!!! Тук всички са " ценни кадри", не са "за изтърване" :D!

Ей,"изядохте" ме за Змимка!  8O Сгрешил съм  :?! Извиних се  :wink:!
/www.mamaibebe.com][/url]
Re: Смях, раздумка и кафенце - 8
« Отговор #656 -: Февруари 23, 2015, 15:57:15 pm »
Ей,"изядохте" ме за Змимка!  8O Сгрешил съм  :?! Извиних се  :wink:!

Няма такова нещо, Рачо. Пък и сега съм на диета, не ям хора.  :lol: Само ти казах какво да направиш, ако искаш да разбереш защо спря да пише.  :wink:
Стига толкова по тази тема.  :D
Re: Смях, раздумка и кафенце - 8
« Отговор #657 -: Февруари 23, 2015, 17:20:38 pm »
Сватя, снахата все по-голяма хубавица става  :pipy_longstocking:
И кокиченцата са страхотни. Благодаря  :P

Атланта, много силно стиснати палци имаш и от мен!

За земята днес имаме добри новини. Свалили са цената почти толкова колкото искаме. Сега остава да няма проблеми със собствеността и параметрите на мястото и може да действаме.  :P
*
Re: Смях, раздумка и кафенце - 8
« Отговор #658 -: Февруари 23, 2015, 19:29:36 pm »
Преди да купите си проверете какви подземни проводи минават там. Да не излезе нещо по средата на парцела и да се налага да спазвате сервитут.
Re: Смях, раздумка и кафенце - 8
« Отговор #659 -: Февруари 23, 2015, 19:59:10 pm »
Преди да купите си проверете какви подземни проводи минават там. Да не излезе нещо по средата на парцела и да се налага да спазвате сервитут.
Мими, как се проверява това?
Брокерът ми каза, че ще правим два вида проверки - единият за собствеността, дела, ипотеки, а другият за самото място, по кадастър, какво може да се строи на него, къде има тръбопроводи и др.п.