0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Re: Смях, раздумка и кафенце - 8
« Отговор #600 -: Февруари 21, 2015, 21:29:04 pm »
Смайл, благодаря за почерпката! Неочаквано за мен поне изпълнение, харесва ми  :D
Re: Смях, раздумка и кафенце - 8
« Отговор #601 -: Февруари 21, 2015, 21:45:33 pm »
Смайл, благодаря за почерпката! Неочаквано за мен поне изпълнение, харесва ми  :D
М-и, радвам се  :D
Хорото към тази мелодия е много нежно!
*
Re: Смях, раздумка и кафенце - 8
« Отговор #602 -: Февруари 21, 2015, 22:15:39 pm »
А това какво хоро всъщност е?
Re: Смях, раздумка и кафенце - 8
« Отговор #603 -: Февруари 21, 2015, 22:28:05 pm »
А това какво хоро всъщност е?
М-и, честно да ти кажа, не знам.
Инфо от нета:
"Охридско хоро на музиката на националистична сръбска песен с войнстващ текст. Изсвирена от поляци заедно с Найджъл Кенеди"  :lol:
*
Re: Смях, раздумка и кафенце - 8
« Отговор #604 -: Февруари 21, 2015, 22:48:09 pm »
м-и, котка се гледа лесно. Единственият недостатък (за мен) са космите. Ама то и при кучетата го има този проблем.

Аз вече видях новото попълнение в темата за Домашните любимци (чак сега видях и "старото"  :lol: ) - чудовищно хубави са! Дано да се разберат като големи "хора"  :lol:
Благодаря  :D
Ама то старото на аватара, бре!

Елфи, харесаха ли се Цанко и Мортиша?
Мортиша хареса Цаньо, а той прави малко фасони, но ще свикнат.

Снощи поливахме събитието, та тази вечер съм на чиста водица  :lol:
*
Re: Смях, раздумка и кафенце - 8
« Отговор #605 -: Февруари 21, 2015, 23:04:03 pm »
Благодаря  :D
Ама то старото на аватара, бре!

Елфи, пред старото ми работно място (точно до входната врата) имаше един огромен стълб, покрай който аз съм минавала шест години, без да забележа. Един ден, напълно сигурна, че това го е нямало там, влизам и викам на шефа ми: "Тоя стълб кога успяха да го пльоснат отпред?!" Няма да ти казвам колко време ме бъзикаха цялата фирма след това. Така че, по моите критерии, пак навреме забелязах Белчото в аватара  :lol:
"Не ми казвай, че небето е лимитът, след като има стъпки на Луната."
"И все пак, докато имам дъх, топя ледените цветя по прозорците си, защото имам душа, която не може да не се надява.”
“Sad birds still sing.”
Re: Смях, раздумка и кафенце - 8
« Отговор #606 -: Февруари 21, 2015, 23:52:21 pm »

Елфи, харесаха ли се Цанко и Мортиша?
Мортиша хареса Цаньо, а той прави малко фасони, но ще свикнат.


Тартор е, не може без фасони. ;)  Радвам се, че на Мортиша й е добре, а Цаньо няма избор - ще поддаде на красотата й.  :lol:


« Последна редакция: Февруари 22, 2015, 00:17:02 am от Пепка »
*
Re: Смях, раздумка и кафенце - 8
« Отговор #607 -: Февруари 22, 2015, 00:10:19 am »
Елфи и аз видях новината в темата с любимците, ама сега нещо не мога да я открия, така че честито тук :lol: Успешно съжителство на двамата, иначе животинката може само радост да носи - аз сега с бебе и котка си давам сметка колко общо имат двете :lol:
*
Re: Смях, раздумка и кафенце - 8
« Отговор #608 -: Февруари 22, 2015, 00:16:05 am »
Елфи, мен космите ме притесняват по-малко:
1 от евентуална миризма
2 това, че котето може да избяга, защото имам дете, което ще му извади душицата
и 3 това, че съм луда на тема чистота и ще трябва да си мие по 1000 пъти ръцете и ще вземе да я намрази тая процедура  :lol:

Цанко сега нали е мъж и се прави на недостъпен, но тя явно ще му влезе под кожата  :lol:

Смайл, посмъртно не мога да го науча  :lol:
*
Re: Смях, раздумка и кафенце - 8
« Отговор #609 -: Февруари 22, 2015, 00:44:17 am »
Елфи, мен космите ме притесняват по-малко:
1 от евентуална миризма
2 това, че котето може да избяга, защото имам дете, което ще му извади душицата
и 3 това, че съм луда на тема чистота и ще трябва да си мие по 1000 пъти ръцете и ще вземе да я намрази тая процедура  :lol:

Все едно слушам себе си преди да си вземем котка :lol:
Да те успокоя, ако все пак се навиеш, че е като с детето - като забременееш и се роди и си мислиш, че и въздухът ще му направи нещо и трепериш... после претръпваш и спираш да се впечатляваш че си лапа мръсните ръце или нещо подобно. Аз лично съм страхотен педант във всяко отношение и оценявам много положително това че гледахме котка преди да се появи детето, защото приех доста неща по-рационално с детето, а и вече си знаех че каквото и да обещава ММ няма да помага, та си спестих ядосването :lol: Иначе по точките:
1: миризмата си зависи от теб :lol: Както и с всичко останало при добра поддръжка проблем не би следвало да има...
2: това ще ти кажа след известно време :lol: И аз се тревожа за нашата, макар че засега като надуши деца доста умело се крие ;)
3: С това се свиква с времето...
Ама сега да не излезе, че те агитирам де :wink:
*
Re: Смях, раздумка и кафенце - 8
« Отговор #610 -: Февруари 22, 2015, 07:06:03 am »
Добро утро!
Днес пак сме ранобудни  :lol:
Понеже вече разбрах, че през телефона не мога да сложа картинка, представете си, че ви поднасям ароматно дъхаво кафе с кокичета до него.
Аз пия моето така в момента и чакам закуска  :P
*
Re: Смях, раздумка и кафенце - 8
« Отговор #611 -: Февруари 22, 2015, 07:13:09 am »
Добро да е.
Днес и аз съм ранобудна и ще сложа масата тази сутрин.


Елфи, котката е супер, като плюшена играчка е.  :D

Хубав ден!
И да не забравите, че днес е Сирни Заговезни(ден за прошка).
Простете и бъдете простени.

"Единственото изкушение, което никой никога не е успял да победи, е надеждата."
Ромен Гари
Re: Смях, раздумка и кафенце - 8
« Отговор #612 -: Февруари 22, 2015, 08:42:29 am »
Добро утро,
Много благодаря за ароматното кафе с кокичета на сватята и за кафенцето с шоколад и малини на Теди  :P

Тези пости ще ги пропусна този път  :? Или ще постя последните 20-тина дни.


М-и
, не знам къде видя хорото, но ние го играем по различен начин. В нета съм срещала други вариации. Ако някога се видим някъде ще ти покажа стъпките. Учи се за 5 минути.  :P

И аз съм от тези дето искат котки. Белушко (Цанко), сивушка (Мортиша) и Дара са страхотни  :P А Дара наистина не е типична котка явно щом обича пътешествия.
Това, което ме е спирало до сега да си взема котка беше че и двамата с мъжа ми ходим в командировки. И също един бял кожен диван дето имам в хола  :lol: Идеално място за острене на нокти  :lol:
*

    Pesheck

  • *
  • 5861
  • Туй аз няма да го търпя и толкоз!
Re: Смях, раздумка и кафенце - 8
« Отговор #613 -: Февруари 22, 2015, 08:51:39 am »
Добро утро!
Понеже е неделя, ден за излежаване, закуската ще ви я сервирам в леглото:



Лек ден!
*
Re: Смях, раздумка и кафенце - 8
« Отговор #614 -: Февруари 22, 2015, 09:04:33 am »
Добро утро! Ето това е "мечтаната" неделя  :D. Хубаво кафе и закуска в леглото. даже и слънцето отвън напира,най-накрая. :D Хубав ден ще е днес,което ви пожелавам.
Елфи,е не става Цанко да се предаде на момента. Все пак е "домакин" , а и ще трябва малко респект. То не ,че дамата скоро няма да му се качи на главата/както е и в живота ,де  :wink:/ ама друго си е малко "мурафети".... :wink: Ама ти да не правиш планове и за поколение  :lol:??
За Змимка може и да съм объркал.Ще прощавате,както и за всичко друго. Просто рязко спря активност и някъде се "пуснаха" такива предположения,но честно казано ,това ми е по спомен.Те минаха  поне 3 година,или се лъжа.... :?
/www.mamaibebe.com][/url]
*
Re: Смях, раздумка и кафенце - 8
« Отговор #615 -: Февруари 22, 2015, 09:16:18 am »
Добро утро и от мен! :)
Прекрасна закуска, адаши и Теди :) Благодаря  :P
Днес е празник - да не забравяме да си простим грешките!

*
Re: Смях, раздумка и кафенце - 8
« Отговор #616 -: Февруари 22, 2015, 09:34:58 am »
Добро утро!
Стоека, Теди, Пеше, както винаги перфектни домакини - благодаря за неделните кафенца и закуски :)
м-и, и аз като Mousyt, не че агитирам, но напълно подкрепям написаното от нея. Ние още детенце нямаме, но почти всички наши приятели отглеждат бебета с котки и кучета и абсолютно откровено, голяма забава е (в положителния смисъл). Децата и животните си имат някакви си техни взаимоотношения  :)
Смайли, Дара (котката) от бебе е научена да е навсякъде с нас - където и да пътуваме, си я мъкнем. Два пъти сме я оставяли вкъщи и наша близка я обгрижваше, но на мен не ми е спокойно. Иначе, обожава да я разхождаме (в София това е мисия-невъзможна) и противно на всички схващания, обожава да я къпем  8O (пак защото така е научена). 

И аз този път пропускам постите - неумишлено, а защото още първия ден забравих и нагъвах, каквото ми падне. Така или иначе, аз съм на схемата само сряда и петък, че ми е медицински противопоказно за целия Пост.
Днес се изпълнява и обичай, който се нарича Хамкане. Когато бях дете, бабите ми не пропускаха тази забава  :D



Да простим и да бъдем простени!
« Последна редакция: Февруари 22, 2015, 09:54:32 am от Zlateto »
"Не ми казвай, че небето е лимитът, след като има стъпки на Луната."
"И все пак, докато имам дъх, топя ледените цветя по прозорците си, защото имам душа, която не може да не се надява.”
“Sad birds still sing.”
*
Re: Смях, раздумка и кафенце - 8
« Отговор #617 -: Февруари 22, 2015, 13:13:19 pm »
Добър ден, някои сега смогнахме :lol:
Предните два дни го ударихме на скитсване с дребния и днес мама реши, че има нужда от почивка :lol: Е под почивка разбирайте да си поседим вкъщи де, иначе от сутринта шетам ;)
Zlateto, много хубаво сте я научили вашата котка :wink: Ние в началото също така я бяхме подкарали нашата, но тя е от типа "плюшена играчка" и много си цени спокойствието и в един момент установихме, че като я влачим с нас тя докато намери удобството и айде обратно, а като я оставим вкъщи сама и за три дни често не е и разбрала че ни няма - проспива си цялото време :lol: Затова сега тя си седи и пази дома, някой минава да я нахрани и поглези на 2-3 дни и като се приберем тя си е спокойна и щастлива 8)
Много ми липсва детството именно по такива празници :? Моята баба винаги е била много по празниците, правеха се традициите, люляхме яйце, халва - беше много весело и прекрасно. Още повече ми липсва последните 2-3 години, защото тя е много зле (почти не е в кондиция и не знае къде се намираме), моите родители се грижат за нея и нямат време много за друго и някак усещам как постепенно изпускаме тези традиции, а ми се иска и моите деца да имат такова детство :( Но ще се постараем ние да го направим някак....
Усмихнат ден ви желая, макар и в София да е малко мрачно днес, особено след слънцето предните два дни! Черпя ви едно следобедно пролетно кафенце:
*
Re: Смях, раздумка и кафенце - 8
« Отговор #618 -: Февруари 22, 2015, 15:32:28 pm »
Много почерпки пропуснах последните дни  :), поглеждах предимно през телефона и ви се радвах за сладката раздумка  :D

Mousyt, страхотно следобедно кафенце и в чудесен цвят :), при нас също е мрачно днес.


.... и от мен едно следобедно кафенце с изглед от нашата тераса  :) (и импровизирано пиле  :lol:)



Re: Смях, раздумка и кафенце - 8
« Отговор #619 -: Февруари 22, 2015, 16:07:31 pm »
Marsi, като гледам покрай снимките с кафенцето вашия двор, точно за такова място и аз си мечтая  :P Ние си харесахме един парцел, но сега се пазарим за цената. Ще видим дали ще ни се получи.

Mousyt, и аз ще се опитам на моето дете да му създам уюта и натсроението на празниците, които и аз съм имала. И ние сме вързвали халва на конец и най-интересното за този празник - хвърляхме дървени стрели със запалени опашки в тъмното.