0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Re: Смях, раздумка и кафенце - 8
« Отговор #500 -: Февруари 16, 2015, 12:36:57 pm »
Това езиците са хубаво нещо и аз като Смайл съжалявам, че не се справям достатъчно добре, а последно време с електронният преводач така съм се окалпазанила, че и елементарните неща мога да забравя  :oops: Нямам представа как са сега езиковите гимназии, но от приятели имам наблюдения и си ги подготвяха чудесно, като знаеш език винаги можеш да излезеш да работиш, не само да продължиш образованието си там, все още има студентски бригади и т.н.

Чудесни кафе и закуска! Пожелавам ви успешна седмица!
*

    Pesheck

  • *
  • 5861
  • Туй аз няма да го търпя и толкоз!
Re: Смях, раздумка и кафенце - 8
« Отговор #501 -: Февруари 16, 2015, 12:51:29 pm »
Бе той и на мен яко ми куца английският, но не чак толкоз, че да не се хиля на преводите на гугъла. Последно онзи ден се зачудих за един вентилатор, който хич не ми звучеше на място. И не беше де - като погледнах оригиналния текст се оказа че за фен (почитател) става дума. :lol:
Славата на езиковите гимназии идва от едно време, защото там се наблягаше на ученето като цяло. Поне с такива впечатления съм останала. Имах доста съученици (в УПК) от езиковата. Ами да ви кажа никой не кандидатства някаква филология. Непрекъснато се разменяха някакви сборници по математика и се решаваха задачи.
Сега все още има и математически гимназии, дъщерята на приятелка завършва тази година. Освен задачите учи и 2 западни езика засилено.
Иначе най-много езици би трябвало да е учил племеника ми, друг е въпроса че не му се учи много. Но учи старобългарски, старогръцки, латински, руски и английски. Та е еднакво неграмотен на цели 5 езика :lol:
*
Re: Смях, раздумка и кафенце - 8
« Отговор #502 -: Февруари 16, 2015, 13:21:00 pm »
А баири, катеря в Свети Влас където е къщата ни.
Подозирах аз, че си била наблизо с тоя познат релеф  :lol:


Дъщеря ми завърши обикновена гимназия. Единственото, за което съм настоявала, бяха езиците и четенето на книги.
*
Re: Смях, раздумка и кафенце - 8
« Отговор #503 -: Февруари 16, 2015, 14:16:38 pm »
Еееее,Стоека,кажи му "Инцараки",че да ми светне.... :lol: :lol:Да,там не ти е лесно :?,но пък гледката си заслужава- "first line,sea view" :lol: :lol:, както обичат да казват брокерите  :wink:
/www.mamaibebe.com][/url]
*
Re: Смях, раздумка и кафенце - 8
« Отговор #504 -: Февруари 16, 2015, 15:58:08 pm »
Здравейте!
Ние се завърнахме благополучно, изкарахме страхотно, и по път ви махах на всички, ама никой не ме видя  :lol:
Минахме покрай Влас, Несебър, Бургас, Стара Загора, Пловдив, Велинрад  :P
*

"Единственото изкушение, което никой никога не е успял да победи, е надеждата."
Ромен Гари
*
Re: Смях, раздумка и кафенце - 8
« Отговор #506 -: Февруари 16, 2015, 16:27:07 pm »
Мммм, аз съм аеро шоколад, а картинките са така изкусителни, че ми потекоха лигите.


*
Re: Смях, раздумка и кафенце - 8
« Отговор #507 -: Февруари 16, 2015, 18:09:51 pm »
Еееее,Стоека,кажи му "Инцараки",че да ми светне.... :lol: :lol:Да,там не ти е лесно :?,но пък гледката си заслужава- "first line,sea view" :lol: :lol:, както обичат да казват брокерите  :wink:

Така е Рачо, ама за другите Свети Влас по го разпознават. Да в Инцараки ми е къщата. Изглед към Несебър и Слънчев бряг за милиони. Ох, прозвуча сякаш я продавам.
Ето изгледа
« Последна редакция: Февруари 16, 2015, 20:05:06 pm от stoeka71 »
Re: Смях, раздумка и кафенце - 8
« Отговор #508 -: Февруари 16, 2015, 21:12:43 pm »
Сватя, страхотен изглед  :P Направо ми замириса на море и чувам плясъка на вълните  :P
Ама вие сте напреднали със строежа - дори и прозорци си имате.
Сега ще ме стреснеш да бързаме и ние с избора на място и строежа на къща, че и нашата страна да се покаже достойно  :lol:

Теди, аз съм бонбони Линдор. Предпочитах Фереро Роше, ама хайде  :lol:

Малко вечерно пийване от мен  :D

*
Re: Смях, раздумка и кафенце - 8
« Отговор #509 -: Февруари 16, 2015, 21:46:37 pm »
Чак се притеснявах да отворя зодиите  :lol: Аз съм карамел, не е лъжа в някой отношения  :lol: :lol: :lol:

Стоека, имате стъкла вече  :drunk: Гледката наистина е чудна!

Ще си взема и чаша вино, зер да не остане  :lol:
*
Re: Смях, раздумка и кафенце - 8
« Отговор #510 -: Февруари 16, 2015, 22:06:33 pm »
И покрив сложихме, до грубия строеж го докарахме. Ток има, сонда за водата. Има мръсем и чист канал точно до нас, аю на частник и не успявам да събера сумата за да се присъединим.

Аз съм аеро шоколад, обичам го и него и шампанското.
Навремете от Съюза един колега носеше шампанско с вкус на ягоди и техния хайвер, божествена комбинация.
Лек а вечер.
« Последна редакция: Февруари 16, 2015, 22:36:06 pm от stoeka71 »
*
Re: Смях, раздумка и кафенце - 8
« Отговор #511 -: Февруари 17, 2015, 07:20:57 am »
Добро утро! Като ви е замирисало на море-така да бъде  :lol:. Стоека,лятото ви май ще бъде натоварено,така че побързай с къщата. :wink: Ако приемем ,че имаме и друг член в района,три дена при теб,три при нея и това си е направо една седмица "ол инклусив" :lol: :lol: Вие ще си работите,няма да им пречите на плажуването :) Айде, една замечтана закуска....
/www.mamaibebe.com][/url]
*
Re: Смях, раздумка и кафенце - 8
« Отговор #512 -: Февруари 17, 2015, 07:32:07 am »
Оле, закуска мечта!
Добро утро, аз съм за силно кафе. Детето, не знам колко пъти се събужда. Мъжът ми е болен, с маска е през цялото време. Но детето е със секрети и трудно диша. А и зъби я мъчат.
*

    Pesheck

  • *
  • 5861
  • Туй аз няма да го търпя и толкоз!
Re: Смях, раздумка и кафенце - 8
« Отговор #513 -: Февруари 17, 2015, 08:12:34 am »
Добро утро.
Тук имаме сняг. Е, по покривите само и сигурно ще си отиде до обяд. Но го има, пък и е студеноооо .... ужасТ.
Гледам Рачо е сервирал закуска, та ще ви предложа кафе. Морско:


Лек ден!
*
Re: Смях, раздумка и кафенце - 8
« Отговор #514 -: Февруари 17, 2015, 08:24:51 am »
Подреждам се и аз на закуската и кафенцето. И най-вече на плажа. Благодарности на ранобудните!
"Една малка крачка за човека - един голям скок за човечеството..."
Нийл Армстронг
*
Re: Смях, раздумка и кафенце - 8
« Отговор #515 -: Февруари 17, 2015, 09:11:10 am »
Ооох с тоя плаж мога да забравя за закуската и кафето дори. Тук вие някакъв вятър  :?

Стоека, дано не стане по-зле!
*
Re: Смях, раздумка и кафенце - 8
« Отговор #516 -: Февруари 17, 2015, 09:49:17 am »
Чудесни закуска и кафенце  :) и страхотна гледка  :),
при нас е малко по-студено от вчера, но все така ясно и слънчево :)

Желая хубав на всички!  :)

Re: Смях, раздумка и кафенце - 8
« Отговор #517 -: Февруари 17, 2015, 10:58:44 am »
Здравейте и от мен!

Страхотни закуска и кафе, гледката също.

Обмислям да се запиша на испански,някой да препоръча школа в София?





Бореща се за една мечта.
Re: Смях, раздумка и кафенце - 8
« Отговор #518 -: Февруари 17, 2015, 16:24:56 pm »
Днес още не съм се разписала тук  :P

Ние пак сме с племенницата. Много добре знае вече Българския език на Вазов и ще почваме Опълченците на шипка.

Atlanta, ако никой друг не ти препоръча, мога да питам моя кум да ми каже коя школа е добра според него. Той е с испанска филология и има преводаческа агенция. Предполагам ще може да ме ориентира добре.

Сватя, дано Мария не се разболее!

Как са Дани и Митко?
*
Re: Смях, раздумка и кафенце - 8
« Отговор #519 -: Февруари 17, 2015, 16:33:26 pm »
Упс, Здравейте и от мен!

Тези морски картини са в пълен контраст на това, което чувствам в момента  :D
Тъкмо се прибрах и направо съм учудена, че и двете ми уши са си на мястото - или на мен ми има нещо, или си е як студ навън. Наложи ми се да пообикалям след работа, та се понамръзнах стабилно. Затова нещо топличко, за да се сгреем  :)



Stoeka, дано Малена устиска и се размине само със запушеното носле.

Обмислям да се запиша на испански,някой да препоръча школа в София?

Това с Испанския страшно ми допада. Аз учех Италиански в гимназията като втори език и ходех допълнително в Езикова школа, защото ми беше голяма страст, но всичко приключи след училището и преместването ми в София. За жалост не мога да ти помогна с препоръка, защото тук нямам никакви наблюдения. Моя позната ми беше споменавала това езиково училище http://www.intellect.bg/, но беше преди доста време и нямам идея как стоят нещата там.
"Не ми казвай, че небето е лимитът, след като има стъпки на Луната."
"И все пак, докато имам дъх, топя ледените цветя по прозорците си, защото имам душа, която не може да не се надява.”
“Sad birds still sing.”