0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Re: Смях, раздумка и кафенце - 8
« Отговор #480 -: Февруари 15, 2015, 11:57:29 am »
Здравейте и от мен!
Макар и късничко, ще си взема от поднесените кафенце и закуска. Тук времето е тооолкова приятно - ние тъкмо се готвим за разходка навън.

Марси, страхотно е, че умееш да създаваш подобни творения. Някога и аз се занимавах с разни креативни неща, но последните години нещо занемарих работата. И да ме питаш защо, отговор нямам  :) . Благодаря за линковете и разясненията - ще ги разгледам по-подробно. Моята майка не е много по тези неща, но баба ми (Мир на праха й) беше ненадмината - плетки, бродерии, шиене... Докато беше жива и прекарвах време при нея, доста се занимавахме с такива дейности, но сега явно няма кой да ме побутва  :D

Dodich, Tedi, дано дечицата ви оздравяват бързо.

Хубав да е денят на всички ви!
"Не ми казвай, че небето е лимитът, след като има стъпки на Луната."
"И все пак, докато имам дъх, топя ледените цветя по прозорците си, защото имам душа, която не може да не се надява.”
“Sad birds still sing.”
*
Re: Смях, раздумка и кафенце - 8
« Отговор #481 -: Февруари 15, 2015, 11:59:53 am »
Здравейте! Благодаря за кафетата и любимата ми закуска.

А Дани хич не е добре, вчера вдигна 40 градуса температура и от тогава съм с хаповете, сиропите и компресите. 8O

Въпреки това получих подарък за вчерашният празник.

Додич, дано и твоето детенце бързо да оздравява!
« Последна редакция: Февруари 15, 2015, 12:01:51 pm от Теди♥♥ »

"Единственото изкушение, което никой никога не е успял да победи, е надеждата."
Ромен Гари
*
Re: Смях, раздумка и кафенце - 8
« Отговор #482 -: Февруари 15, 2015, 15:47:25 pm »
Благодаря на всички, които ме поздравиха! Желая ви хубава и слънчева неделя!

Теди, да оздравява бързо детето!

*
Re: Смях, раздумка и кафенце - 8
« Отговор #483 -: Февруари 15, 2015, 16:54:47 pm »
Изпуснала съм вчера една рожденичка. Маги, да ти е жива и здрава Моника, едно прекрасно слънчево детство й желая.

Dodich, Теди, да оздравяват децата бързо о.

Тук беше прекрасен слънчев ден. Морето спеше, слънце грееше топличко и детето хубаво поспа. И аз се поотпуснах на пясъка, не тръгнах навреме и после как се взима баира нагоре, с бебе ревящо в една ръка, а количка бутаща с другата... Добре че на средата майка ме посрещна, че имах идея да зарежа количката. То няма й кои да е вземе, пустош е там където е къщата ни.
Дано има повече слънчеви дни и пролетта да идва. То е ясно, сняг няма да видим.
« Последна редакция: Февруари 15, 2015, 16:57:41 pm от stoeka71 »
*
Re: Смях, раздумка и кафенце - 8
« Отговор #484 -: Февруари 15, 2015, 17:30:32 pm »
Stoeka, (и всички останали :) ) прикачвам снимка на моята подранила Пролет у дома. Най-страхотната Шефка и най-готините ми колежки ме изненадаха за Рождения ден преди дни. Това е част от подаръка - всички растения в аранжираната кошница са с луковички и коренчета и всеки ден някое ново ми показва цветовете си. Мисля, като дойде истинската пролет, да засадя част от тях в градината на село при баба ми  :D
"Не ми казвай, че небето е лимитът, след като има стъпки на Луната."
"И все пак, докато имам дъх, топя ледените цветя по прозорците си, защото имам душа, която не може да не се надява.”
“Sad birds still sing.”
*
Re: Смях, раздумка и кафенце - 8
« Отговор #485 -: Февруари 15, 2015, 17:40:02 pm »
Злате, кошничката с цветя е наистина много хубава  :), чудесно е, че имаш такива колеги  :)

Теди и Dodich, бързо да оздравяват дечицата.

*
Re: Смях, раздумка и кафенце - 8
« Отговор #486 -: Февруари 15, 2015, 18:34:05 pm »
Злате, красота!
При мен в саксията са напъпили едни истанбулски зюмбюли.
В друга сложох нарциси и лалета. Да цъфнат и ще ти ги покажа, сега ще се наслаждавам на твоята кошница.
*
Re: Смях, раздумка и кафенце - 8
« Отговор #487 -: Февруари 15, 2015, 21:09:54 pm »
Злате, прекрасен подарък си получила!
Благодаря ви, че ни мислите. За сега удържаме фронта, а утре личната лекарка ще даде повече насоки.
Спокойна нощ!
*
Re: Смях, раздумка и кафенце - 8
« Отговор #488 -: Февруари 16, 2015, 04:20:55 am »
Добро утро, един усмихнат ден на всички пожелавам.




Re: Смях, раздумка и кафенце - 8
« Отговор #489 -: Февруари 16, 2015, 05:20:16 am »
Добро утро, милички  :D
Стоека, много рано, да не те събуди детето? Кафенцето ти е невидимо, пускам второ.

Хубав ден и успешна седмица ви пожелавам!

*
Re: Смях, раздумка и кафенце - 8
« Отговор #490 -: Февруари 16, 2015, 07:07:09 am »
Зайче, с този каймак успя да ме спечелиш. Благодаря  :D

Понеделник е. Успешна седмица на всички.
"Не ми казвай, че небето е лимитът, след като има стъпки на Луната."
"И все пак, докато имам дъх, топя ледените цветя по прозорците си, защото имам душа, която не може да не се надява.”
“Sad birds still sing.”
Re: Смях, раздумка и кафенце - 8
« Отговор #491 -: Февруари 16, 2015, 07:45:33 am »
Добро утро и хубава седмица на всички пожелавам  :P

Зайко, мерси за кафенцето!

Сватя, голяма мистерия с тези невидими кафенца  :lol:
И снимките на вилата не успяхме да видим.

Дани и Митко бързо да оздравяват!
*

    Pesheck

  • *
  • 5861
  • Туй аз няма да го търпя и толкоз!
Re: Смях, раздумка и кафенце - 8
« Отговор #492 -: Февруари 16, 2015, 07:58:37 am »
Добро утро!
Кафето - сервирано, предлагам и закуската:

Лека седмица пожелавам на всички ви!
*
Re: Смях, раздумка и кафенце - 8
« Отговор #493 -: Февруари 16, 2015, 08:40:39 am »
Добро утро  :D


да се оправят децата ви Теди и Dodich, вече не я искам тази зима, всички са болни около мен

и аз изкарах хубав Трифоновден, виното не е добро, но пък агнешкото  беше пекнато вкусно.
 от дума на дума мъжете си заформиха кратка почивка,  изпратих домашния любимец сутринта  на Керамоти, риба щяли да ловят, казах да мине през магазин на връщане поне за вкъщи да донесе  :lol:

Хубава седмица!
*
Re: Смях, раздумка и кафенце - 8
« Отговор #494 -: Февруари 16, 2015, 09:07:42 am »
Добро утро! Намествам се бързо на отрупаната маса,за една бърза закуска,че е понеделник все пак..... :wink: Пожелавам ви седмица в настроение,каквато е кошницата на Златето.  :D Супер подарък ,дано успееш да ги разсееш и да си ги гледаш. Стоека,къде пък го намерихте това слънце :(? Уж сме на 30 км разстояние,ама вятърът ни беше като скалпел. :? То вярно,че вие там сте "друга губерния"- най-богатата община,полага ви се и по-хубаво време,май :lol:И къде се изкачваш в туй "равно поле"-Несебър  :lol:. Тара,ама направо му завиждам на мъжа ти.Аз пак не съм разбрал :oops:,май,но не ви ли е далече гръцката граница...?? Какво стана с твоите чудни рецепти?? Да не би да пуснахте специална тема,а аз пак нищо не разбрал :wink:
/www.mamaibebe.com][/url]
*
Re: Смях, раздумка и кафенце - 8
« Отговор #495 -: Февруари 16, 2015, 09:59:38 am »
Аз пак не съм разбрал :oops:,май,но не ви ли е далече гръцката граница...??

Рачо, през Маказа,  Пловдив - Кърджали и си там, не е далеч

за другото сега ни занимаваха с терминологичен английски, излишно според мен. Има време ще готвим доста още, ако нещо е интересно ще го споделя. Учителката с английския преподава на децата в училище дето са в готварския курс и като ги видя, едни коментари с какви незначителни неща си губели времето. Все едно една езикова гимназия осигурява изстрелване на ракета в космоса. Много нереални представи създават възрастните у децата,  пропускат важния факт, че чужбина струва пари, които не са шума от дърветата и с мизерна заплата не става, всяко умение с цел човек да е самостоятелен е добре дошло. Същата работа с приятели в момента - влизане в езикова е гаранция за  успешен живот на децата и точка  :)
*
Re: Смях, раздумка и кафенце - 8
« Отговор #496 -: Февруари 16, 2015, 10:04:28 am »
AAaa,ясно. И да се похвалиш каква риба ти е донесъл. :wink: Просто,езиковите гимназии,по инерция от миналото, предполагат към по-добра подготовка за добро последващо образование.  Да не говорим,че вече има и други добри алтернативи,не задължително частни.Но пък и сама по себе си,една езикова, не гарантира нищо.Даже и добре научен език. :?Особено в последните десетилетия :(
/www.mamaibebe.com][/url]
Re: Смях, раздумка и кафенце - 8
« Отговор #497 -: Февруари 16, 2015, 10:23:58 am »
Благодарение на Пешето, няма да умрем и от глад  :P

То, има ли неезикови гимназии :lol:? Всички май са езикови или поне със засилено изучаване на чужд език. Лошо няма. Английският вече трябва да го знаеш по подразбиране.
Аз за съжаление не боравя много добре с него и това ми е голям минус чисто професионално.  :?
*
Re: Смях, раздумка и кафенце - 8
« Отговор #498 -: Февруари 16, 2015, 11:46:05 am »
да се оправят децата ви Теди и Dodich, вече не я искам тази зима, всички са болни около мен
И аз не я искам. Да беше зима като зима, а то .. развъдник на вируси. :x
Благодаря за пожеланията на всички!
Температурата я овладяхме, не е вдигал от снощи. Дано и да не вдига повече. Кашлицата го мъчи повече, но се надявам скоро и с нея да се преборим.
И ние утре сме при личната му лекарка на контролен преглед и консултация.

Пожелавам здрава и успешна нова седмица за всички!
И сърдечни благодарности за кафето и закуската на двете грижещи се за нас, дами. :)

"Единственото изкушение, което никой никога не е успял да победи, е надеждата."
Ромен Гари
*
Re: Смях, раздумка и кафенце - 8
« Отговор #499 -: Февруари 16, 2015, 12:14:42 pm »
Повече няма да се пробвам през телефона да качвам снимки  :P
Абе, китайска му работа Huawei, уж прикача снимката, публикувам, виждам я и след малко като вляза във форума няма никой.

А Рачо, най-богата община и най-мръсния комплекс и улици.
А баири, катеря в Свети Влас където е къщата ни.
Близо сме до бившия морски санаториум, там, такъв огромен хотел се строи, но хората чистят като за световно, чак шосето метат, не е като в Несебър. А слънце бол, аз пък се чудех че е мрачно при вас.
Ще водя на ортопед детето в петък, да дадеш навреме сводка за времето.