0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Re: Смях, раздумка и кафенце - 8
« Отговор #460 -: Февруари 14, 2015, 08:44:39 am »
Добро утро! Ееее,Стоека,ами празник е днес,нека си поспят малко ,момичетата :(. Ей ,на, Смайли изморена от задачите,ама станал да ни сервира  :lol: :lol: Благодарим за кафенцето  :D. Днес наистина е празничен ден. Събрани са много празници. Пожелавам ви да ги празнувате с удоволствие и да не забравяме и обичаните ,които вече ги няма. Нека всеки се наслади на деня,както му харесва.  :D И направете нещо хубаво и за половинките :lol:. Полага им се  :wink:.
/www.mamaibebe.com][/url]
Re: Смях, раздумка и кафенце - 8
« Отговор #461 -: Февруари 14, 2015, 08:58:20 am »
Блу, снощи съм пропуснала почерпката, но тази вечер ще се възползвам  :D

Хоуп-че
, племенничката ми не е от прилежните ученици за съжаление. Като стои сама вкъщи след училище или гледа телевизия, или говори по телефона. А най-лошото е, че взе да послъгва и да крие лоши оценки. Бележникът й е пълен със забележки, че няма домашна, че не внимава в час. Затова докато техните са на работа ще се опитам да й вкарвам дисциплина доколкото мога. Вечер те си я поемат.
Но нали знаеш в София, докато се върнеш от работа, докато се навечеряте и то останали само 1-2 часа до съня.
Забравих да спомена, че семейството на сестра ми живее на горния етаж (а може и вече да съм го споменавала) :lol:

Относно Американския колеж, форматът на изпита е доста по-различен отколкото матурите, които сега служат за кандидатстване във всички държавни гимназии.
Тези задачи освен това се решават и за време - около 1 минута за 1 задача имат.
Последните години приемат деца с 44-45% резултат (минимум). Ако някое дете изкара 60% си е голямо постижение.
Не мисля, че има голям шанс да я приемат моята племенница. Не, защото е глупава, а защото е мега мързелива.
Иначе колежът е на първо място по резултати на матурите след 8 клас. 99% от учениците ги приемат да следват в чужбина след това. Затова има и наплив (като изключим ценовата бариера, която никак не е малка).
На курсовете, които посещава племенницата има деца от цяла България - Сандански, Велико Търново. Приемат горе долу едно на всеки 3-4 деца, които са кандидатсвали.

Hecate, успех на изпита днес!

*
Re: Смях, раздумка и кафенце - 8
« Отговор #462 -: Февруари 14, 2015, 09:24:08 am »
Добро утро и честит празник! Аз поне наистина си поспах  :lol: детето е получило закуска, чака ме чаша кафе, вчера ми заръча да си купя подарък ( забравил е, че миналата седмица си купих достатъчно подаръци, че и саксия с цвете  :lol: ) и отиде да работи, та стягам празнична вечеря  :P От почерпката на Блу и аз довечера ще си взема  :D

Смайл, може и да я приемат. Много е важна средата и покрай теб и курсовете има шанс да е сред различни хора.
*
Re: Смях, раздумка и кафенце - 8
« Отговор #463 -: Февруари 14, 2015, 09:37:05 am »
Добро празнично утро!
Сръбвам си от кафето и аз като Смайли и м-и, ще си запазя почерпката от Блу за тази вечер  :wink:
Hecate, успех! Стискам палчета  :)

Днес времето изглежда приятно и смятаме да се поразходим малко, пък и да свършим това-онова. Мислим да уважим и всички празници :D . Не съм от тези, които се впечатляват от дни като "Св. Валентин", "Хелуин" и други такива "пришълци", но много близка приятелка е наполовина католичка (наследство от баща й) и решихме, че имаме право да отбележим празника подобаващо и по семейно, като го съчетаем с чашите червено вино на Трифон Зарезан   :lol:. Разбира се няма да пропуснем и свещичката за всички любими хора, които вече не са сред нас.

С пожелание всеки да открие своя празник днес, който да му донесе усмивки, радост и хубаво настроение. Весели почивни дни!



"Не ми казвай, че небето е лимитът, след като има стъпки на Луната."
"И все пак, докато имам дъх, топя ледените цветя по прозорците си, защото имам душа, която не може да не се надява.”
“Sad birds still sing.”
*

    Pesheck

  • *
  • 5861
  • Туй аз няма да го търпя и толкоз!
Re: Смях, раздумка и кафенце - 8
« Отговор #464 -: Февруари 14, 2015, 10:00:19 am »
Добро мързеливо, празнично, съботно утро!
Кафе гледам имаме, аз ще ви сервирам закуската:


Hecate, успех на изпита днес!

Днес в къщи ще празнувам основно аз :lol:. Валентинът не го тачим много, много. Но малката ни направила в ДГ валентинка и ни я подари. Купих и балон сърце, който да ми подари като изненада днес (това че аз го избрах и купих няма значение, инструктирана бях да се изненадам :lol:). Балонът обаче се спука току-що.
Трифон Зарезан пък си го тача само аз, понеже мъжът ми вино не пие. Ми много му здраве, аз ще си пийна довечера.
Времето и тук се очертава хубаво, та ще поизлезем малко.
Лек уикенд на всички ви!

п.п. Честит рожден ден на прекрасната Моника на Маги!
*
Re: Смях, раздумка и кафенце - 8
« Отговор #465 -: Февруари 14, 2015, 10:50:46 am »
Чудесно кафенце и закуски за всеки вкус. Смайли, Пеше, благодаря и на двете ви!

Честит празник на любовта и виното, кой каквото му е на сърце!

Бог да прости починалите ни близки, приятели, познати.. Нека да е светло на душите им!

След малко отиваме да водим Дани на доктор.

p.s. Честит рожден ден на Моника! Да е много здрава и лъчезарна, за радост на цялото си семейство.

"Единственото изкушение, което никой никога не е успял да победи, е надеждата."
Ромен Гари
*
Re: Смях, раздумка и кафенце - 8
« Отговор #466 -: Февруари 14, 2015, 11:05:33 am »
Добър ден! Кай каквото празнува да го отпарзнува с много настроение и усмивки! Ние по традиция ще уважим винцето и Трифон Зарезан.  :)
Чудесни закуски и кафета сте предложили! Благодарности на Пешек и Смайли.

Теди, дано се оправя детенцето ти бързичко!

Честит рожден на Моника! 

Хубав и слънчев ден на всички!
*

    Pesheck

  • *
  • 5861
  • Туй аз няма да го търпя и толкоз!
Re: Смях, раздумка и кафенце - 8
« Отговор #467 -: Февруари 14, 2015, 20:16:01 pm »

И Валентин и Зарезан заедно :D
Наздраве на всички, каквото и да празнуват!
Re: Смях, раздумка и кафенце - 8
« Отговор #468 -: Февруари 14, 2015, 20:16:33 pm »
Наздраве  :D
Re: Смях, раздумка и кафенце - 8
« Отговор #469 -: Февруари 14, 2015, 20:26:57 pm »
Наздраве и от мен  :D
И ние току що отворихме виното. И разбира се телевизорът е включен на романтичен филм.  :lol:
Re: Смях, раздумка и кафенце - 8
« Отговор #470 -: Февруари 14, 2015, 21:23:15 pm »
Вчерашната ми честитка за Блу е изчезнала някъде по трасето.
Блу, пожелавам ти безоблачни дни, като ника, който си избрала.
Днес-честито ви, кой, каквото тачи. И наздраве!
*
Re: Смях, раздумка и кафенце - 8
« Отговор #471 -: Февруари 14, 2015, 21:25:22 pm »
Страхотни почерпки днес, благодаря  :D

Злате, много ми харесаха твоите сърчица, искам да си направя такива :D


Наздраве и от мен :D
много хубава вечер на всички 
« Последна редакция: Февруари 14, 2015, 21:29:05 pm от marsi »

*
Re: Смях, раздумка и кафенце - 8
« Отговор #472 -: Февруари 15, 2015, 00:02:01 am »
Злате, много ми харесаха твоите сърчица, искам да си направя такива :D

И на мен много ми харесаха, marsi. Много са свежи. Мислех си да ги изкопирам, но аз най-вероятно не бих се справила с бродерията - досега не съм опитвала  :)
Това е блогът на жената, която ги изработва - повечето са много сладурски.
http://natalya-heart-made.blogspot.com/

А тази вечер домакините, на които гостувахме, ни сервираха домашно направена торта, която е тоооолкова шоколадова, забавна (и вкусна), че може спокойно да си докарам диабет с нея   :lol:

« Последна редакция: Февруари 15, 2015, 00:16:56 am от Zlateto »
"Не ми казвай, че небето е лимитът, след като има стъпки на Луната."
"И все пак, докато имам дъх, топя ледените цветя по прозорците си, защото имам душа, която не може да не се надява.”
“Sad birds still sing.”
Re: Смях, раздумка и кафенце - 8
« Отговор #473 -: Февруари 15, 2015, 08:04:04 am »
О-о-о, явно сте празнували до късно. За съжаление не мога да ви сервирам нищо от телефона, така че... чакаме кафето и закуската, когато някой благоволи.
Денят се очертава слънчев. Приятни емоции от всякакво естество ви пожелавам.
Отивам да правя макаронки за голямото ми момче
*
Re: Смях, раздумка и кафенце - 8
« Отговор #474 -: Февруари 15, 2015, 08:14:05 am »
Добро утро!
Ето кафенце и тортичка пред компютъра, възможно най-вредно,  :D
Хубав почивен ден!
"Една малка крачка за човека - един голям скок за човечеството..."
Нийл Армстронг
Re: Смях, раздумка и кафенце - 8
« Отговор #475 -: Февруари 15, 2015, 08:50:17 am »
Добро утро  :P
Rtfrtf, мерси за хубавото кафенце  :D

Днес денят се очертава отново слънчев и подходящ за разходки.  :sunshine:

Теди, как е Дани?
*

    Pesheck

  • *
  • 5861
  • Туй аз няма да го търпя и толкоз!
Re: Смях, раздумка и кафенце - 8
« Отговор #476 -: Февруари 15, 2015, 09:48:57 am »
Добро утро!
Понеже е неделя предлагам още хапване и още кафе

« Последна редакция: Февруари 15, 2015, 09:51:14 am от Pesheck »
*
Re: Смях, раздумка и кафенце - 8
« Отговор #477 -: Февруари 15, 2015, 10:01:21 am »
Добро утро! Чудесни кафета и закуски, благодаря момичета! Аз вече съм на второ кафе, че си изкарахме много "приятна" нощ.  :? Детето се обзаведе с температура и кашлица. Пак много изкара - месец и половина на градина без прекъсване, което си е постижение.

Теди, дано се оправяте!

Златето, сайтът е много идеен. :)

Хубав ден и се пазете!
*
Re: Смях, раздумка и кафенце - 8
« Отговор #478 -: Февруари 15, 2015, 10:05:40 am »
Добър ден  :oops:! Добре сте подредили масата .. :lol: не мога да и се нагледам и за това ще си взема от всичко.  :wink:За съжаление, тук е облачно и доста потискащо,но да видим.След вчерашната разходка,днес апетита ни е още по-голям.... :)
/www.mamaibebe.com][/url]
*
Re: Смях, раздумка и кафенце - 8
« Отговор #479 -: Февруари 15, 2015, 11:22:59 am »
Добро утро  :) и при нас се очертава прекрасен слънчев ден  :)

Благодаря за щедрите закуски  :D
Злати, тортата е страхотна  :lol:

Сайтът наистина е много хубав, веднага си го добавям към списъка с любими, имам си подобни за ръчно изработени неща, плетки и т.н. и все си казвам като ми остане малко време ще си направя за удоволствие нещо .... това от доста време си го мисля  :lol:, да видим кога ще дойде това време  :lol: .....
Имам много мили спомени от детството ми с такива занимавки, майка ми много ги може (плетки, бродерии, и т.н.), учила ме е, сигурно много съм забравила, но страшно обичам ....

Но тези бродерии на сърчицата, не са сложни. Линиите се правят с бод зад игла, а плътната част е кръстчета. Обикновено се използва схема на фигурката. Върху панама е лесно, защото структурата е едра и лесна се шият кръстчетата по схемата. А когато се използва плат, върху него временно се закрепва една хитринка (казва се канаваца), бродира се през нея и когато фигурката е готова канавацата се маха като се изтеглят настрани нишките.
Ето един хубав сайт с няколко лесни схемички: coatsbulgaria.bg  и още една лесна и забавна бродерия :D ...



« Последна редакция: Февруари 15, 2015, 11:25:12 am от marsi »