0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Re: Декемврийска тема за най-малките
« Отговор #240 -: Декември 21, 2014, 01:07:18 am »
Трябва да има майката имунитет за да предпази бебето, самото кърмене също предава антитела, говори се, че дори и да се зарази бебе, когато е на кърма кара по-леко болестта и все пак и аз не бих рискувала...
Много са ви сладки дечицата!
*
Re: Декемврийска тема за най-малките
« Отговор #241 -: Декември 21, 2014, 08:59:46 am »
Ей мами, да ви споделя че в Икея всеки ден до Коледа на входа има Дядо Коледа с който може да снимате малчовците. Снимката получавате в рамка на изхода и всичко това е безплатно. Само че забравих да снимам работното време на Дядо Коледа - не съвпадаше с това на магазина. Но съм почти сигурна за следобедите до 17.
*
Re: Декемврийска тема за най-малките
« Отговор #242 -: Декември 21, 2014, 19:00:08 pm »
Благодаря ви, момичета  :bighug:
И сега отзад напред:
lili2011, мерси за информацията :) Коледа какво се разбира? Понеже тати ще работи до последно, ама може на 24-ти да го излъжа да се разходим, и без това живеем на 5 мин :)
amanda, забелязах че и ти сменяш кадрите ;) Много са сладки дечицата :bighug:
Dodich, на снимката дребния е в една кутия като за подарък - идеята беше той самия да е подаръкът :lol: И без това той е най-големият ми подарък тази година. Въпреки много неволи точно тази Коледа ще е най-щастливата ми от дълго време, защото няма отново да гледам със свито сърце късметите в баницата ;)
47 Smiles, още не съм успяла да го снимам в елфския костюм :o :oops:

Такааааа. А сега да ви се оплача :( Та след като се налага да караме Коледа на части заради скарлатината, снощи аз изненадващо вдигнах температура 8O И то аз, дето такова нещо не познавам... Голям зор видяхме всички. Първоначално реших, че ме е надухало от дългата ни разходка през деня, защото ме болеше и главата, но днес все повече си мисля, че може и причината да е в едната ми гърда (ама и аз съм тъпо и упорито - запушвам се всяка седмица и още не съм се отказала...). Днес слава богу вече нямам температура, но съм като прегазена от валяк, та затова и чак сега смогвам да вляза. Сега съм с компрес от зеле, а и Матей нещо е кисел цял ден, та цока начесто, а вие ми стискайте палци да не се повтаря :? 8)
*
Re: Декемврийска тема за най-малките
« Отговор #243 -: Декември 21, 2014, 21:14:56 pm »
Фъртуна, нефъртуна, ходихме на куклен театър в Галакси Трейд център на "Коледна фиеста с Дора". Този път съм по-доволна от организацията, нищо че и тоя Мол няма кой знае какви традиции, т. е. не е като всяка събота/неделя да има представления. Имаше подредени столове (за възрастни от зоната за хранене), а и нямаше много деца, сигурно заради ветровитото време. Иво се захласна по куклите, другото не му беше интересно. Тоя път се закачаше с татковците, а те пък му обръщаха внимание. Обикновено си нося фотоапарата, ама тоя път пропуснах и снимах с телефона.
"Една малка крачка за човека - един голям скок за човечеството..."
Нийл Армстронг
Re: Декемврийска тема за най-малките
« Отговор #244 -: Декември 21, 2014, 21:51:39 pm »
rtf, много сладко у любознателно момченце си имаш. Представям си колко си щастлива!
« Последна редакция: Декември 21, 2014, 22:11:50 pm от hope-love »
*
Re: Декемврийска тема за най-малките
« Отговор #245 -: Декември 21, 2014, 22:07:16 pm »
Mousyt, ти още ли цедиш? Опитай да не се цедиш след хранене или ако е за едно хранене като те няма да е около количеството, което той изяжда. Няма смисъл да поддържаш по-голяма лактация, ако вземе да не му достига той бързо ще си покаже и кърмата ще се регулира за ден-два.
*
Re: Декемврийска тема за най-малките
« Отговор #246 -: Декември 21, 2014, 22:30:33 pm »
м-и, не цедя вече от около две седмици поне - само инцидентно или ако се напрегнат много :) Мисля, че успяхме да влезнем в ритъм с дребния... въпреки, че днес нещо са ми странно меки гърдите а той иска да яде по-често, а обикновено досега така като стане и после пак ми тръгва хиперлактация от неговото дъвчене :? Не знам сега как стана, може и да е от банела на сутиена, че беше по-стегнат, а може и да няма връзка, ама ме наболяваше като натъртено и затова се усъмних...
*
Re: Декемврийска тема за най-малките
« Отговор #247 -: Декември 21, 2014, 23:59:16 pm »
Мария е със запушен нос :-( След консултацията в четвъртък, започна да киха често, а от днес и сополи. Няма температура, но плаче неудържимо,  така се светнах и сложих капки в ушите и облекчи положението. Утре на лекар, дадог и ампулка вит. С и стеримар  пръсках. Сега се чудя дали да спя или  не
*
Re: Декемврийска тема за най-малките
« Отговор #248 -: Декември 22, 2014, 02:07:58 am »
Стоека, лягай да спиш! Ако й е запушен носът, ще те събуди с плач. Ако имаш съмнения за температура, навий си часовника да ти звъни на всеки два часа, за да я проверяваш!

*
Re: Декемврийска тема за най-малките
« Отговор #249 -: Декември 22, 2014, 04:49:53 am »
 Mousyt, ето. това е посочено като дядоколедово работно време: 'Традициите са хубаво нещо. Още по-хубаво е, когато традицията те среща с Дядо Коледа. И тази година имаш възможност да направиш своята коледна снимка с белобрадия старец, който ще посети ИКЕА от 20 до 24 декември. Ела на 20, 21 и 24 декември от 12:00 до 17:00 часа, а на 22 и 23 декември от 15:00 до 20:00 часа и запечатай щастливия момент с Дядо Коледа. От вас усмивките, от нас снимката! :)'
Re: Декемврийска тема за най-малките
« Отговор #250 -: Декември 22, 2014, 06:56:46 am »
Стоека, как мина нощта. Ако е много неспокойно детето, давай доза панадол преди нощния сън, макар да няма температура. Нашата педиаърка препоръчва така през първите два-три дни на инфекцията и винаги ми е помагало за спокойните нощи при боледуването на Гошко. Той често имаше ринит с гадни жълти секрети и без температура. Панадолът си действс противовъзпалително и на детенцето му олеква. Намалява и болката в ушите, която често се проявава при силно запуше нос. Докторката ме увери, че панадолът няма как да навреди. Едва при много продължителна употреба /месец/ можело да намалее броя на еритроцитите на малко бебе при приема му
*

    dess_dess

  • *****
  • 2328
  • станах двойна мама
Re: Декемврийска тема за най-малките
« Отговор #251 -: Декември 22, 2014, 11:18:50 am »
Зд,авейтел ние днес п,авиме 1 годинкаааа  :lol:


Re: Декемврийска тема за най-малките
« Отговор #252 -: Декември 22, 2014, 11:25:23 am »
Dess_dess, честит първи рожден ден на твоите две кукли  :bori_011: :bori_012:
Да са здрави, щастливи и с много късмет!

Дани вече има едно зъбче, чакам и второто всеки момент. Вече се буди само по 5-6 пъти на вечер  :lol:
*
Re: Декемврийска тема за най-малките
« Отговор #253 -: Декември 22, 2014, 12:01:52 pm »
Божеее, кога бременеехме заедно, кога мина година.
Да сте живи и здрави всичките и много, много щастливи!
Честит празник Дес!
На 23.01.2014 в 10,49 Нора пое първата си глътка въздух.
*
Re: Декемврийска тема за най-малките
« Отговор #254 -: Декември 22, 2014, 12:03:49 pm »
Да са ви живи и здрави Десс и много да ви радват.

Растат фъстъците, и аз днес се замислих, колко бързо ми мина тази година.

Усмивки, браво на Дани за зъбчето, дано се успокои като избие и второто.

Re: Декемврийска тема за най-малките
« Отговор #255 -: Декември 22, 2014, 12:17:31 pm »
Десс,да са ви живи и здрави малките принцеси и все така да ви радват :)
Смайли,честито първо зъбче :lol:
*
Re: Декемврийска тема за най-малките
« Отговор #256 -: Декември 22, 2014, 13:23:04 pm »
Дес, честита една година сбъднати мечти!
Смайли, ще си имате оЖъбено елфче, хихи! Честито!

Стоека, а при вас как са нещата?

При нас... боря се усилено за приза 'най-лоша' майка. Иначе сме добре, дори стягам багажа за няколко поредни пътувания. Уф, сложих си един Триолад до леглото в случай на имърджънси ситюейшън, а вече е на път да изчезне. Не че ми е нужно оправдание за това, но пробвам тоалети за Коледа пред неодобрителния поглед на разгонената ми котка и положението е критично.
« Последна редакция: Декември 22, 2014, 13:37:44 pm от lili2011 »
*
Re: Декемврийска тема за най-малките
« Отговор #257 -: Декември 22, 2014, 14:47:14 pm »
Здравейте! Аз само по това време мога да пиша спокойно  :D,докато спи малката иначе нъц
Mousyt да,да са ни живи и здрави.Ами другата снимка ми закриваше постовете и замених то за тва основно  :D
Десс Честит ви първи Рожден Ден на малките куклички,да са живи и здрави,да растат весели и послушни и да радва мама и тати!
Смайл ех най-накрая ,честито първо зъбче,дано да се успокоите малко,че голям зор видяхте  :)
stoeka71 бързо да минава настинката,пиши как сте.

При нас също се показа второто зъбче вече от няколко дни 2-3 дни си се вижда.Ходихме на консултация малката е качила цели 700г и вече е 8900кг/74см.Страшен ужас беше при ЛЛ народ,нцигани,кашлят ужас, та излязох на вънка да чакам ,че ме е страх да не пипне някой вирус.

*
Re: Декемврийска тема за най-малките
« Отговор #258 -: Декември 22, 2014, 16:11:52 pm »
dess_dess, Честити ви рожденнички! Да са ви живи и здрави, много щастливи мигове на цялото семейство.
47 Smiles, честито ви зъбче! Дано Дани да почне да спи сега по-спокойно.
Ние за сега сме добре, като се изключат по малко суполи и при двамата, но за мен вече е ежедневие  :lol:.
Лек ден на всички!


*
Re: Декемврийска тема за най-малките
« Отговор #259 -: Декември 22, 2014, 17:05:03 pm »
Честито на рожденичките на dess_dess. Да са живи и здрави малките принцеси.
Честито и първо зъбче на Дани.
 
При нас безсънна нощ за мен, детето се мята и сумтя, киха но все пак спа. Личната лекарка я прегледа, чисти дробчета, леко зачервено гърло. Температура до 37, 8 ректално мерена. Изписа виброцил, инфлуцид, изопринозин, фитолор, фенистил, панадол. Може и да забравих нещо,  а да вит. С, спи днес повечко, сополите са по гъсти. Само не знам от къде го лепнагме, ние сме здрави, остана да е реакция от ваксината, не е имала контакт с болни.