0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Re: Декемврийска тема за най-малките
« Отговор #160 -: Декември 15, 2014, 14:47:59 pm »
Здравейте мами !
47 Smiles Благодаря !

Авалон бързо да оздравявате,много лошо с тея вируси  :?.Тя  нашата е сериозна като баща си когато и кеф на нея- тогава  :lol:

mgstra добре дошла радвам се ,че сте добре.Аз мога да кажа и при нас как е било по принцип Виктория не е била ревливо бебе,първите месеци спи яде и толкоз,после живна ,но пак си поспиваше преди ядене и сега си спи детето след сутршното хранене и на обяд задължително 2 часа.И аз малко съм позабравила първите месеци някои работи  :oops:.Пожелавам ви спокойни нощи и бебчо да е много послушен.

Mousyt голямо приключение ,важното че сте решили проблема , е поизмъчила си се малко  :?

На мамите които са недоспали от бодуване съчуствам ви  osi_16

Ами и нашата не реве като се събуди ,а почва да си мрънкоти нещо или пее  :D или от известно време  отваря очи хваща се за кошарата и директно да става и ако я сложа пак или и махна ръката да не се изправи и е рев  голям.Също съм се къпала докато спи взимам бебефона и още докато е в първия съм на бързо влизам имало и случаи тъкмо се насапонисам и айдее :)

Я кажете вашите дечица кои черти са взели на мама или на тати.Нашата госпожица има много малка прилика визуална на мен ,а за характер за сега 1-2 неща като мен друго всичко е на баща й.А като се прибере тати какво се  случва радости страшни,като затича по него той влиза да се къпе тя стои пред банята и мрън после не го оставя да се оправи ,абе докато не я земе на ръце не мирясва  и като направи една доволна физиономия ,че вече е у татиии ,да си ми живи и здрави  :D
« Последна редакция: Декември 15, 2014, 14:50:21 pm от amanda »

*
Re: Декемврийска тема за най-малките
« Отговор #161 -: Декември 15, 2014, 15:22:07 pm »
....А като се прибере тати какво се  случва радости страшни,като затича по него той влиза да се къпе тя стои пред банята и мрън после не го оставя да се оправи ,абе докато не я земе на ръце не мирясва  и като направи една доволна физиономия ,че вече е у татиии ,да си ми живи и здрави  :D

Завидях ти! 8O
Матей е още малък и ми е трудно да преценя. Виждам повече черти на баща му като че ли, ама той нали основно спи и яде, а у нас и двамата сме сънливци, та не знам. На мен дори и външно ми е трудно да кажа още :) На татко си се радва вечер като се къпем и обличаме, защото аз нали мисля да не пропусна нещо и съм по-сериозна, а той през цялото време му прави циркове. Сега дори си е свалил на телефона някакво приложение с детски песнички и му пее, танцува (120кг мъж - гледка уникална), а Мати го зяпа като невиждал сериозно ама трае :D
Когато обаче е кисел и не иска да си легне в креватчето горе-долу един от три пъти се оправят сами. В повечето случаи баща му хич не успява да го утеши и като стигнат до мен ситуацията вече е неутешима и от мен :? и е много натоварващо, че не мога спокойно да ги оставя двамата... Но вярвам, че с времето тати ще му стане любимец, защото ще му угажда на магарийте, а сега основните му нужди са манджа и галкане/гушкане, за които мама е специалиста :lol:
И да се посмеете малко, но една вечер по повод това, че любимо място за лежане и спане на Матей са гърдите ми, татко му заяви, че и той там да легне би спал блаженно :lol: :oops:
*
Re: Декемврийска тема за най-малките
« Отговор #162 -: Декември 15, 2014, 15:36:47 pm »
....А като се прибере тати какво се  случва радости страшни,като затича по него той влиза да се къпе тя стои пред банята и мрън после не го оставя да се оправи ,абе докато не я земе на ръце не мирясва  и като направи една доволна физиономия ,че вече е у татиии ,да си ми живи и здрави  :D

Завидях ти! 8O
Матей е още малък и ми е трудно да преценя. Виждам повече черти на баща му като че ли, ама той нали основно спи и яде, а у нас и двамата сме сънливци, та не знам. На мен дори и външно ми е трудно да кажа още :) На татко си се радва вечер като се къпем и обличаме, защото аз нали мисля да не пропусна нещо и съм по-сериозна, а той през цялото време му прави циркове. Сега дори си е свалил на телефона някакво приложение с детски песнички и му пее, танцува (120кг мъж - гледка уникална), а Мати го зяпа като невиждал сериозно ама трае :D
Когато обаче е кисел и не иска да си легне в креватчето горе-долу един от три пъти се оправят сами. В повечето случаи баща му хич не успява да го утеши и като стигнат до мен ситуацията вече е неутешима и от мен :? и е много натоварващо, че не мога спокойно да ги оставя двамата... Но вярвам, че с времето тати ще му стане любимец, защото ще му угажда на магарийте, а сега основните му нужди са манджа и галкане/гушкане, за които мама е специалиста :lol:
И да се посмеете малко, но една вечер по повод това, че любимо място за лежане и спане на Матей са гърдите ми, татко му заяви, че и той там да легне би спал блаженно :lol: :oops:
:lol: така сие , нашата пък спеше на гърдите на тати в първите месеци.
Иначе да така е Мати е още малък и основно яденето и спането го влече,но после ще видиш живот и здраве.

Аз на този етап ако ги оставя сами какви ли не глупости ще направят само и само на госпожицата да й е добре. :)

*
Re: Декемврийска тема за най-малките
« Отговор #163 -: Декември 15, 2014, 15:41:33 pm »

Аз на този етап ако ги оставя сами какви ли не глупости ще направят само и само на госпожицата да й е добре. :)

И мен това най-ме тревожи  8O
Re: Декемврийска тема за най-малките
« Отговор #164 -: Декември 15, 2014, 17:22:33 pm »
Моят Дани по нищо не прилича на мен. Все едно съм го откраднала от родилния дом.  :lol: Аз съм мургавичка, с тъмна коса и очи. Той е светъл със сини очи.

Забелязала съм, че връзката с бащата се изгражда малко по-късно.
Дани започна да му се радва някъде към 5-ти, 6-ти месец и сега е щура радост като се прибере от работа.
*
Re: Декемврийска тема за най-малките
« Отговор #165 -: Декември 15, 2014, 18:07:12 pm »
Калина е одрала кожата на баща си. Напълно! Имаше моменти, в които се надявах поне очите и да са като моите, но уви. Като характер още не е ясно.
« Последна редакция: Декември 15, 2014, 19:44:08 pm от lili2011 »
Re: Декемврийска тема за най-малките
« Отговор #166 -: Декември 15, 2014, 19:10:26 pm »
Amanda,така ще е все повече и повече ще се радва на баща си и ще търси неговото внимание...аз до скоро се чувствах излишна,но спокойно сега влизайки в пубертета вече търси повече мен и сме си като приятелки и си правим всички любими женски неща: шопинг,фризьор,маникюр,обиколка на моловете.... :lol: тъй,че въоръжи се с търпение след 10/11 години ще е друго :lol: аз не случайно толкоз години ги заплашвах,че ще си родя момче и ще видят те като станем  равностойни 2 на 2 :lol:
Моусит така е и нашия татко така завижда на Алек,че ми заспива на гърдите всяка нощ...инак ми е трудно да го укротя :P не случайно е казано момичето на тати,а момчето си е на мама :)
Още ми е твърде рано да го определя на кого прилича и като външност и като характер сестра му е одрала кожата на баща си и по двете,а той...на мен за сега ми прилича на сестра си като бебе по външност,но пък доста хора казаха,че приличал на мен...ще видим има време :)
Лили отиваш веднага при нея като се разплаче няма да стоиш до нея докато спи я,ще си вършиш нещо  :)
Re: Декемврийска тема за най-малките
« Отговор #167 -: Декември 15, 2014, 21:23:32 pm »
Лили,бебето със плач съобщава,че се е събудило.Не се тревожи, това не и оставя някаква травма.Може в различни периоди да се буди по различе начин-да започне да си бърбори или играе с играчките.Моите близнаци понякога се провиква-ама радостно някак,друг път плачат,а Кирето чат-пат рита,маха с ръце и се смее едно такова глухо,като хълцане.Митко от както го мъчи зъбът винаги с плач се буди,а преди не беше така.Баткото също чрсто се будеше с плач и то до доста голям,но това не ме е тревожило никак.Както казах-съобщава,че е буден и ни вика при него,това е
*
Re: Декемврийска тема за най-малките
« Отговор #168 -: Декември 16, 2014, 15:55:35 pm »
Мами къде сте днес  :),май се възползвате от хубавото врме а?

Алекс 77 аз не се чувствам пренебрегната ,радвам се че е така,а то е нормална реакция като го няма по цял ден да му се радва .Надявам се и ние да се разбираме и да сме като приятелки след време.

Re: Декемврийска тема за най-малките
« Отговор #169 -: Декември 16, 2014, 16:31:22 pm »
Аманда,къде гп това хубабо време?При нас днес-мъгла.Никакво излозане,[code
Re: Декемврийска тема за най-малките
« Отговор #170 -: Декември 16, 2014, 16:41:28 pm »
Аманда,къде го това хубаво време?При нас днес-мъгла.Никакво излизане дпри се отказахме да водим децата на ортопед,че да не дишат този гаден въздух.Добре,че поне са спокойни и си поспиват доста.Явно това,че е мрачно така им действа.
Митето се опитва да сяда на дупе и много му харесва.Все се надига и се напъва да се изправи до седнало яоложение.Подпрях го с възглавници-седи,ама ми се струва,че е рано да го оставям така по-продължително.няма още 5 месеца.Иначе и двамата още ме се обръщат сами от гръб по корем,а само с помощ.Вашите деца когс започнаха да се обръщат?
*
Re: Декемврийска тема за най-малките
« Отговор #171 -: Декември 16, 2014, 16:56:04 pm »
 hope-love в Благоевградския регион сме и беше слънчево от 12 на обяд до към 14,та за това  :D

Моята от 8м взе да се обръща от гръб по корем,а обратното от 6 доколкото си спомням.
За седенто от 5м.я слагам стоеше стабилно  :wink:

Re: Декемврийска тема за най-малките
« Отговор #172 -: Декември 16, 2014, 17:31:11 pm »
Моето бебе сравнително от рано се обръща от гръб по корем и обратно (3-4 месец), обаче седнал сам без да пада стои от скоро (7.5 м), а да се изправя или пълзи въобще още не може  :D
*
Re: Декемврийска тема за най-малките
« Отговор #173 -: Декември 16, 2014, 21:42:53 pm »
Моето пораснало бебе се обърна от корем по гръб на 2 месеца,обратно на около 5 месеца.
Седна сам на 7 месеца,да пълзи на осем.Изправи се на 10 месеца и проходи по късно на 1 година и 2 месеца. :)

Ако не вярвате в чудеса вероятно сте забравили,че всеки от нас е чудо!
*
Re: Декемврийска тема за най-малките
« Отговор #174 -: Декември 16, 2014, 21:46:55 pm »
Според мен няма смисъл да слагате децата да седят, ако сами не могат да се крепят. Поне аз не съм го правила.

*
Re: Декемврийска тема за най-малките
« Отговор #175 -: Декември 17, 2014, 00:10:21 am »
Децата ще направят всичко, само ние да не препираме да стане бързо.

Ние сме болни.От 22 часа реве и не може да заспи, защото и е запушен носа.Една хрема, а е огромна драма.Оставих ги да се приспиват с моя мъж, а дано успеят.

*
Re: Декемврийска тема за най-малките
« Отговор #176 -: Декември 17, 2014, 02:53:11 am »
Маги, нямате ли някакви капки за нос у вас?

Re: Декемврийска тема за най-малките
« Отговор #177 -: Декември 17, 2014, 07:29:31 am »
Маги, дано да се справите лесно с хремата.  :(

Ние сме сами тази седмица и бебо като че ли разбира и 2 нощи се буди по-малко - ставаме по 4-5 пъти само  :P Дано да не е временно.
Започнах много трудно да го припсивам вечер - спи му се, но е един превъзбуден и нервен и се бори с мен до последно  :lol:
*
Re: Декемврийска тема за най-малките
« Отговор #178 -: Декември 17, 2014, 08:41:24 am »
Най-страшната болест за едно бебе е хремата. При нас помага единствено Бейбивак и понякога мажа едно мазило WICKS, което съдържа мента и лавандула и поне за кратко има просветление.


"Нищо на света не е същото щом някъде там, неизвестно къде, една овца, която не сме виждали, е изяла или не е изяла една роза..."
Антоан дьо Сент Екзюпери
Re: Декемврийска тема за най-малките
« Отговор #179 -: Декември 17, 2014, 09:13:33 am »
hope-love, Явор започна да се обръща на 4,5 месеца, за пръв път го сложих да седи след като навърши 6 месеца. Почти не се наложи да подпирам с възглавници, защото седна стабилно буквално за 3 дни. Но, той се надигаше още от втората си седмица, хич не му се лежеше  :D, а аз изчаквах да стане на 6, за да го сложа седнал. Изправи се в леглото си малко преди да навърши 8 месеца.
<br />[link=http: