0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Re: Смях, раздумка и кафенце - 7
« Отговор #640 -: Декември 20, 2014, 08:26:55 am »
Добро утро!
ра40, супер е кафето, много романтично.
Днес е Игнажден! Честит празник на именниците, а и на всички нас. Пак има един куп поверия и какво да не се работи, отвътре ми идва понякога да правя точно обратното на поверията за работата. Спомням си преди много много години един пенсионер обясняваше по ТВ, че на Бъдни вечер си ядял месо, а постел на Коледа. Ей така, кой ще му казва какво да прави. Та и мен ме изпълват подобни мисли, но относно какво да не се работи/какво да се прави.
Та едно от поверията е, че ако бременна жена влезе в дома ви, животът ви ще е повече от хубав, а ra40 при вас тя си у дома, така че супер година ви очаква!
 :cheerleader:
"Една малка крачка за човека - един голям скок за човечеството..."
Нийл Армстронг
Re: Смях, раздумка и кафенце - 7
« Отговор #641 -: Декември 20, 2014, 09:00:28 am »
Добро утро, милички  :D
Рачо, много романтично кафенце  :D
Аз се успах тази сутрин  :oops: Иначе ми оправиха компютъра, но май ще се окаже не вирус, а лан карта за смяна.
*
Re: Смях, раздумка и кафенце - 7
« Отговор #642 -: Декември 20, 2014, 09:11:47 am »
Добро утро и от мен!
Рачо, благодаря за кафето!
При нас за пореден ден е слънчево, ще направим голяма разходка и днес  :D
Ртф, ще се оглеждам за бременни да си поканя щастието  :D
Зайче, дано да е малък проблема, на мен харда ми изпуши.
*
Re: Смях, раздумка и кафенце - 7
« Отговор #643 -: Декември 20, 2014, 09:38:10 am »
Добро утро и от мен!
Честит празник на всички!
Зайо, дано бързо се отстрани проблемчето.

Днес ще водя момата на ски, има пълно оборудване, да видим какво помни от миналата година. За мама остава ролята на придружител. Аз не карам ски, но съм си наумила да се науча тази година. Познавам много ски инструктори, срамота ще е да не се възползвам  :D

*
Re: Смях, раздумка и кафенце - 7
« Отговор #644 -: Декември 20, 2014, 10:47:11 am »
Честит Игнажден!
Хубави хора да ви дойдат в дома, или пък да се срещнете с такива днес.
Поверието - днес нищо не се изнася от дома, не се дават пари на заем, купува се нещо за къщата.
Всичко е въпрос на усещане и вяра и нека всеки прави това, което му диктува сърцето и душата.



Пожелавам ви един светъл, усмихнат и благословен ден!

"Единственото изкушение, което никой никога не е успял да победи, е надеждата."
Ромен Гари
Re: Смях, раздумка и кафенце - 7
« Отговор #645 -: Декември 20, 2014, 11:51:45 am »
Добър ден!
Страхотно лунно кафе, Ра4о:P

Това със спането и бременните жени си е индивидуално. Аз спах страхотно през цялата бременност - по около 9 часа без събуждане.

Теди, сега ме хвърли в размисли с тези поверия за Игнажден.
Гостенин имаме от снощи - далечен от Канада. Хубав човек  :P
Ама днес изнесахме един куп подаръци за Коледа от вкъщи. Пратихме ги по същия човек. Явно цяла година ще давам и подарявам  :lol:

Тук слънцето е изгряло от рано сутринта. Сега си стоя по къс ръкав на отворена врата на терасата.

Ники, и аз не мога да карам ски, а ми подариха снощо ски ръкавици :lol:

На всички бързо да им се оправят компютрите!  :lol:
*
Re: Смях, раздумка и кафенце - 7
« Отговор #646 -: Декември 20, 2014, 12:29:46 pm »
Добър ден и от мен и Честит празник на всички!

И от мен Благодарности на Рачо за лунното кафе, макар да го проспах  :D

Тук е ясно и почти слънчево, което според поверието на празника, не е на добре, ама нека сме позитивни. Казват, че ако срещнеш циганин днес, годината ти ще е радостна и успешна - е, тук оцелиха десятката (имаме 2-3 съседски блока, които ме забавляват всеки ден "с" или "без" Игнажден)  :lol: . Мъжо излезе да купува някакви неща и му казах без съчки да не се прибира, че пак така пише за празника (да си пазим домашното огнище). Иначе, и ние като Smiles, днес може би ще изпращаме подаръци, че просто по друг начин трудно ще си наредим програмата. Иии, всеки момент чакаме гости, но за тях си отварям вратите когато и да е - толкова добри приятели други нямаме. Ами, дано да ни е на късмет на всички. 

Успешен ден и да се нарадвате на слънцето  :P

"Не ми казвай, че небето е лимитът, след като има стъпки на Луната."
"И все пак, докато имам дъх, топя ледените цветя по прозорците си, защото имам душа, която не може да не се надява.”
“Sad birds still sing.”
*

    Pesheck

  • *
  • 5861
  • Туй аз няма да го търпя и толкоз!
Re: Смях, раздумка и кафенце - 7
« Отговор #647 -: Декември 20, 2014, 14:10:07 pm »
Добър ден!
Рачо, хубаво лунно кафе, ще си го запазя за следобедно.
Не знам, понеже не ме интересуват де, никакви други поверия за Игнажден, освен това за „полазника“. Ама при нас май, май от години никой не е идвал на този ден. А как се надявах на Левон Хампацунян или друг някой подобен .... :lol:
Пожелавам ви слънчев ден като при нас, само хубави хора да ви влязат днес в къщите и на тези които ще ходят на коледното парти - хубаво изкарване и да пиете едно и заради мен!
*
Re: Смях, раздумка и кафенце - 7
« Отговор #648 -: Декември 20, 2014, 14:46:24 pm »
Честит празник! Да ви е слънчев денят и да ви влязат в къщите хубави и чакани хора!
Re: Смях, раздумка и кафенце - 7
« Отговор #649 -: Декември 20, 2014, 18:45:13 pm »
Честит празник и от мен!

Хубава и спокойна вечер ви желая! :)





Бореща се за една мечта.
*
Re: Смях, раздумка и кафенце - 7
« Отговор #650 -: Декември 20, 2014, 20:49:49 pm »
хайде и аз да полазя :D

и аз не вярвам в поверия, но пък  се пазя от хора с лоша енергия, най-малкото ми скапват настроението  :)

днес гледах производство на торти - 50 гараша :), малко се упражнявах в цапането  :P
после готвих супички, а в понеделник ще се готви с майстор готвил за японската принцеса  :)
хем очаквам с интерес, хем си имам едно наум, че главния казва, минава и заминава, няма рефлекс на преподавател :)


Лека вечер!
« Последна редакция: Декември 20, 2014, 21:05:48 pm от Тара »
*
Re: Смях, раздумка и кафенце - 7
« Отговор #651 -: Декември 21, 2014, 01:02:10 am »
Тия празници и кога не се работи и кога не се пере хич не мога да ги спазя, не се и старая де. У нас всички дойдоха пълни, на всичко отгоре върнах съседката за 2 лъжици нишесте  :lol:
Тара, чета и аз с интерес за развитието на курса и ястията  :D
Re: Смях, раздумка и кафенце - 7
« Отговор #652 -: Декември 21, 2014, 06:27:08 am »
Добро утро, милички  :D
Хубав ден!

*
Re: Смях, раздумка и кафенце - 7
« Отговор #653 -: Декември 21, 2014, 09:23:17 am »
Хи хи хи , добро утро!!! :lol: Пълен релакс е днес! Зайо,ти както винаги си "желязна" :) Благодаря за кафето. Пожелавам на всички една много отпускаща неделя. :D
/www.mamaibebe.com][/url]
Re: Смях, раздумка и кафенце - 7
« Отговор #654 -: Декември 21, 2014, 11:57:58 am »
Добър ден  :P
Днес имам 2 часа само за мен (за фризьор)  8)
Не остана почти време до празниците. 2 работни дни и ей го на ....
*
Re: Смях, раздумка и кафенце - 7
« Отговор #655 -: Декември 21, 2014, 12:15:31 pm »
Добър ден! Навън вие вук. :) Страшна фъртуна вилнее. Ние отиваме малко на релакс, дано поне там е прилично времето.
Re: Смях, раздумка и кафенце - 7
« Отговор #656 -: Декември 21, 2014, 15:40:36 pm »
Здравейте и от мен. След малко отиваме на пазар, а после ще правя кекс. :)





Бореща се за една мечта.
*
Re: Смях, раздумка и кафенце - 7
« Отговор #657 -: Декември 21, 2014, 20:16:35 pm »
Добър ден  :P
Днес имам 2 часа само за мен (за фризьор)  8)
Не остана почти време до празниците. 2 работни дни и ей го на ....

Хаха аз правя малко по-сериозни преговори, че искам педикюр и маникюр барабар с прическата  :D Кофтито е, че няма да ми се получат на куп.
Re: Смях, раздумка и кафенце - 7
« Отговор #658 -: Декември 21, 2014, 21:08:44 pm »
Добър ден  :P
Днес имам 2 часа само за мен (за фризьор)  8)
Не остана почти време до празниците. 2 работни дни и ей го на ....

Хаха аз правя малко по-сериозни преговори, че искам педикюр и маникюр барабар с прическата  :D Кофтито е, че няма да ми се получат на куп.
М-и, и едно по едно става  :lol:

Ние цялото семейство днес сме с нови прически  :P. Малкият го минах с машинката за пръв път. Преди това все с ножицата.
А аз успях за втори път след раждането да се класирам на фризьор .... :lol: Заличихме среброто в косите и подмладихме прическата  :balk_101:
*
Re: Смях, раздумка и кафенце - 7
« Отговор #659 -: Декември 21, 2014, 21:59:18 pm »
Смайли, ти си шампион! Първото ми ходене на фризьор след раждането сигурно е било по тази възраст на дребния  :lol: Мойто горкото от как не го е страх от машинката все се реди и коса няма  :lol: