0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Re: Ин витро / икси - октомври,ноември,декември 2014г
« Отговор #20 -: Октомври 04, 2014, 15:47:57 pm »
Да се отчета - имаме 6 оплодени яйцеклетки. Контролно позвъняване в понеделник, за да видя как се развиват. За момента са ми казали трансфер на 5-ти ден, което се пада в сряда.
Чакаме хубава новина и от Петра :-)  :goodluck:

26.09.2019
*
Re: Ин витро / икси - октомври,ноември,декември 2014г
« Отговор #21 -: Октомври 04, 2014, 16:09:59 pm »
Да се отчета - имаме 6 оплодени яйцеклетки. Контролно позвъняване в понеделник, за да видя как се развиват. За момента са ми казали трансфер на 5-ти ден, което се пада в сряда.
Чакаме хубава новина и от Петра :-)  :goodluck:
Браво. Много се радвам за теб. Дано бебчето, или бебчетата да се захванат от първия път!
Re: Ин витро / икси - октомври,ноември,декември 2014г
« Отговор #22 -: Октомври 04, 2014, 19:10:17 pm »
Браво Яничка. Сега чакаме и Петра да се похвали.
Аз съм само 1-ви ден след ЕТ, а само в това мисля, незнам как ще я карам две седмици. И се притеснявам, разбира се. Сега се чудя, на всички ли ви изписват естроферм? Др. Персенска след трансфера ми даде рецепта за медрол, аспирин протект и но шпа и каза да си продължа досегашните лекарства. Аз и казах, че не взимам никакви лекарства и тя ме пита не слагам ли утрогестан и естроферм и се зачуди и ми взе рецептата да дописва. Но после видях, че е написала само утрогестан, дали не стана някаква грешка и да пропусна естроферма. Задължително ли се приема товалекарство. Преди пункцията лигавицата ми беше 8М, след това вече незнам. А след пункцията на момичето на съседното легло даде рецепта, а на мен ми каза, че засега няма да ми изписва лекарстсва. Много ми е притеснено да не ми се провали опита заради някакъв случаен пропуск.
*
Re: Ин витро / икси - октомври,ноември,декември 2014г
« Отговор #23 -: Октомври 04, 2014, 19:33:21 pm »
Браво Яничка. Сега чакаме и Петра да се похвали.
Аз съм само 1-ви ден след ЕТ, а само в това мисля, незнам как ще я карам две седмици. И се притеснявам, разбира се. Сега се чудя, на всички ли ви изписват естроферм? Др. Персенска след трансфера ми даде рецепта за медрол, аспирин протект и но шпа и каза да си продължа досегашните лекарства. Аз и казах, че не взимам никакви лекарства и тя ме пита не слагам ли утрогестан и естроферм и се зачуди и ми взе рецептата да дописва. Но после видях, че е написала само утрогестан, дали не стана някаква грешка и да пропусна естроферма. Задължително ли се приема товалекарство. Преди пункцията лигавицата ми беше 8М, след това вече незнам. А след пункцията на момичето на съседното легло даде рецепта, а на мен ми каза, че засега няма да ми изписва лекарстсва. Много ми е притеснено да не ми се провали опита заради някакъв случаен пропуск.
Здравей, стискам палци и звънни на д-р Персенска да я питаш. Мисля, че тя ще ти даде най-правилният отговор. Дори и да е много заета, настоявай да получиш отговор. Това е много важно! Успех!
Re: Ин витро / икси - октомври,ноември,декември 2014г
« Отговор #24 -: Октомври 04, 2014, 20:07:57 pm »
Благодаря, Kati. Но ще мога да й звънна чак в понеделник, тя в неделя не работи. Такава паника ме е обзела, че не мога да се събера в кожата си. Веднъж е пропуснала като не ми го е изписала след пункцията, но пък и втори път да пропусне чак не ми се вярва. В момента, в който и казах, че пия само Л Тироксин, нищо друго, тя се наведе над масата и дописа урогестана. Надявам се да е имала нещо предвид и нарочно да не ми го изписала. Момичета, моля ви включете се, има ли някоя, която не е взимала естроферм. Абсолютно на всеки ли го изписват?
*
Re: Ин витро / икси - октомври,ноември,декември 2014г
« Отговор #25 -: Октомври 04, 2014, 20:46:40 pm »
На мен на първия трансфер не са ми давали нищо освен утрогестан.Но беше в друга клиника и причината за неуспеха  не беше в МЛ.
« Последна редакция: Октомври 04, 2014, 20:50:06 pm от Lilka N. »
*
Re: Ин витро / икси - октомври,ноември,декември 2014г
« Отговор #26 -: Октомври 04, 2014, 21:10:28 pm »
Има поддържащи схеми, в които не са включени естрогени, както в случая Естрофем, може само да се радваш, значи преценката е, че нямаш нужда от допълнително товарене с химия.
По слънчевата страна на улицата
Re: Ин витро / икси - октомври,ноември,декември 2014г
« Отговор #27 -: Октомври 04, 2014, 21:25:23 pm »
Lilka, Faith, безкрайно ви благодаря. Не е истина как две думи могат да окрилят човек. Сега съм много по-спокойна. Точно сега чета, че естрофема всъщност е естрадиол, естроген, а аз съм с аденомиоза, която се предполага, че се предизвиква от естрогените. Сигурно за това др. Персенска не ми го е изписала. Златна е, тя съобразява нещата, но аз понеже всеки път прегледите са ми 3 мин., сега и трансфера мина за толкова и все си вкарвам филми в главата, че в бързината нещо е пропуснала. Спокойна нощ на всики, за мен определено ще е по-спокойна сега :-)
Re: Ин витро / икси - октомври,ноември,декември 2014г
« Отговор #28 -: Октомври 04, 2014, 21:55:47 pm »
Завърнах се и аз благополучно от трансфер на 2 ембриона на 5 ден. Започва голямото чакане. :D Сега наред е Яничка да ни зарадва. Според вас кога мога да направя кръвен след като днес и на 9 окт. имам прегнил?
*
Re: Ин витро / икси - октомври,ноември,декември 2014г
« Отговор #29 -: Октомври 04, 2014, 22:07:42 pm »
Мисля, около седмица поне след прегнила на 9-ти.
По слънчевата страна на улицата
Re: Ин витро / икси - октомври,ноември,декември 2014г
« Отговор #30 -: Октомври 04, 2014, 22:24:56 pm »
Петра ние с теб май заедно ще правим тестчетата. Аз нямам прегнил, др.ми каза 2 седмици след трансфера, което е 17 окт., аз обаче мисля да го направя на 15ти, на 17ти няма да мога по други причини. Колко единици прегнил ще слагаш на 9ти, мисля че от това зависи колко бързо ще се изчисти от организма. Някъде бях чела, че 5000 единици се чистят за 10 дни, дано не са ми грешни спомените, ако не е така, моля някой да ме поправи.
Re: Ин витро / икси - октомври,ноември,декември 2014г
« Отговор #31 -: Октомври 05, 2014, 10:20:19 am »
Да заедно ще правим тестчета  :D Не знам и аз за колко време се чисти. Някъде бях мернала някаква таблица за изчистване, сега ще се поровя да видя дали ще мога да я намеря.
*
Re: Ин витро / икси - октомври,ноември,декември 2014г
« Отговор #32 -: Октомври 05, 2014, 11:16:06 am »
Ето схемата за изчистване на Прегнил 5000 (намалява наполовина за 24 часа):
ден 1 : 5000
ден 2: 2500
ден 3: 1250
ден 4: 625
ден 5: 312
ден 6: 156
ден 7: 78
ден 8: 39
ден 9: 20
ден 10: 10
ден 11: 5
ден 12: 2,5
ден 13: 1
ден 14: 0
но от личен опит и от други споделяния смятам, че се изчиства по-бързо и след около седмица тестът би показал дали има бременност.
Още повече, ако се направят два ЧХГ теста през около 48ч., дори и да има някакво остатъчно ниво от Прегнила, то ще е намаляващо и няма да попречи на правилното тълкуване.
Бях с Прегнил 5000 след един от трансферите ми и направих няколко кръвни теста през 48ч. Първият беше на 9-ти ден след ЕТ и още три теста след това. Имаше относително точно удвояване на ЧХГ, затова смятам, че към този момент не е имало остатък от Прегнила (или е бил пренебрежимо малък).

От сърце желая успешни процедури :)
« Последна редакция: Октомври 05, 2014, 11:25:26 am от marsi »

Re: Ин витро / икси - октомври,ноември,декември 2014г
« Отговор #33 -: Октомври 05, 2014, 12:19:07 pm »
благодаря ти marsi, голямо чакане ще падне явно, но дано поне си струва
*
Re: Ин витро / икси - октомври,ноември,декември 2014г
« Отговор #34 -: Октомври 05, 2014, 18:38:40 pm »
И аз днес бях на трансфер- 3 бр. на 5-ти ден, но докторката каза, че малко изоставали :?
Тест след 10 дена.Нямам прегнил , а само обичайните хапчета.
Имах много подробна табличка как са се развивали ембриончетата по дни- за днес пише, че са в стадий ранен бластоцит.Дано да си наваксат...
« Последна редакция: Октомври 05, 2014, 18:42:51 pm от Lilka N. »
Re: Ин витро / икси - октомври,ноември,декември 2014г
« Отговор #35 -: Октомври 05, 2014, 18:44:11 pm »
Стискам палци и за теб, хубава групичка се заформихме, дано да се похвалим с трицифрени резултати след 10 дни :D
Re: Ин витро / икси - октомври,ноември,декември 2014г
« Отговор #36 -: Октомври 05, 2014, 21:19:11 pm »
Успех, Лилка, наистина много тестчета се очертават, ще си чакаме заедно. На мен като ми се обади ембриоложката на 3ти ден я питах на колко клетки е разделен и ми каза, че е започнал да става компактен, т.е. морула и не могат да ги преброят, след 8-10-12 вече не могат да се преброят. А на табличката ми пише, че на 3 ден клетките са били 6, което е малко странно. Другото, което ме учуди е, че е отметнато, че е правен асистиран хетчинг, а аз все си мислех, че това се пчрави чак като стане бластоцист. Аз бях с трансфер на 3ти ден, възможно ли е наистина на 3ти ден да са направили асистиран хетчинг? Ако някой може да ме просветли ще съм много благодарна.
*
Re: Ин витро / икси - октомври,ноември,декември 2014г
« Отговор #37 -: Октомври 05, 2014, 21:37:59 pm »
Реших днес да не отварям компютъра, а вие колко много сте изписали.
Гледам каква готина групичка чака положителните резултати :-)))
Аз само си лежа, че още имам болки в яйчниците и чакам да стане утре обедно време, че да видя какво става с яйчицата ми.
Слънцето, според мен не трябва да се притесняваш за Естрофема, защото аз имам изписан но доколкото разбрах ще се почва няколко дни след трансфера. Не помня точно колко казаха. Тоест спокойно можеш да се обадиш утре и да питаш, но и аз мисля че не се изписва на всички.
За момента слагам само Утрогестан и тамън днес се чудех защо нищо не изтича. Чела съм че други момичета много ги притеснява това непрекъснато изтичане, а при мен нищо такова.
Хетчинга не се ли прави непосредствено преди транфера? Поне аз такъв спомен имам от многото статии, които изчетох преди да започна опита, но имам чувството че това беше преди 100 години :-)))

26.09.2019
*
Re: Ин витро / икси - октомври,ноември,декември 2014г
« Отговор #38 -: Октомври 05, 2014, 21:53:59 pm »
Слънцето, при първия опит ембрионите ми бяха с хечинг. Трансфер на трети ден.


Успех на всички! Октомврийско-ноемврийските теми са на късмет. Преди 6 г. през октомври забременях за първи път. Как лети времето само?!

Re: Ин витро / икси - октомври,ноември,декември 2014г
« Отговор #39 -: Октомври 05, 2014, 22:15:54 pm »
Благодаря за инфото, blue sky. Явно се прави и по - рано, а аз си мислех, че е само на бластоцист. Яничка, преди като съм ползвала утрогестан си спомням, че и мен ме дразнеше това изтичане. Сега обаче и аз нямам такова, отдавам го на това, че сутрин лежа 1 час след поставянето му. През деня съм с ежедневна превръзка, но за сега не забелязвам даизтича. Аз за естрофема реших да не званя на докторката, предполагам, че заради аденомиозата не ми го е изписала и ако се обадя по телефона и не се изясним както трябва коя съм и какъв ми е случая може да объркаме повече нещата. Стискам палци утре да поличиш прекрасна новина.

Много съм досадна, ама като само някакви въпроси ми изплуват в главата. Др. Персенска като ми каза тест след 2 седмици, според вас какъв тест има предвид - кръвен или уринарен?
« Последна редакция: Октомври 05, 2014, 22:38:29 pm от slanceto2 »