0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Re: Световните конспирации, промиването на мозъци и т.н.
« Отговор #20 -: Септември 27, 2014, 18:34:59 pm »
Някой писа нещо за кехлибарени герданчета...  :lol: :lol: :lol:
За пръв път чувах, но сега докато търся за бебето неща, попаднах на
тази колекция.
Дали ще е лекарство или герданче, и двете са за успокоение на майката, а не на бебето според мен  :lol: :lol: :lol:
*
Re: Световните конспирации, промиването на мозъци и т.н.
« Отговор #21 -: Септември 27, 2014, 18:45:06 pm »
Дали ще е лекарство или герданче, и двете са за успокоение на майката, а не на бебето според мен  :lol: :lol: :lol:

То пак е свързано с промиването на мозъци  :wink: Изобщо мантри от типа "ако не помогне, поне няма да навреди" ни отдалечават от рационалните решения, които несъмнено са за предпочитане при наличен проблем. Ако вездесъщото помагало не сработи за определеното време, отиваме на следващо и така започва една безконечна спирала, в което се губи ценно време, а дали успокоява ... смея да не се съглася. По този начин се продават тонове билкови лекарства и добавки със съмнителен произход и въздействие.
Re: Световните конспирации, промиването на мозъци и т.н.
« Отговор #22 -: Септември 27, 2014, 20:08:40 pm »
Така е Dodich, но не само с билковите лекарства и добавките, а с всички.
За коликите например започнах първо със стандартните лераства, после с хомеопатичните и накрая завърших с възглавничка за колики. Само последното помогна.
Успокоявам се като "експерементирам", защото знам че съм направила каквото мога, в името на това детето да не го боли.

Не ми се влизаше много в темата, защото знам, че ще стане гореща  :lol:
Като цяло съм от тези, които смятат, че фармацевтичната мафия е във вихъра си. Много примери имам около мен, защото три от най-близките ми приятелки работят във фармацията. Знам как се "ухажват" лекарите, за да препоръчат и изпишат лекарство Х.

Някой чел ли е междувпрочем книгата на Артър Хейли "Опасно лекарство"? Тя е художествена измислица, но както повечето книги на Хейли е основана на доста факти и проучвания.

Да не си помислите, че отричам лекарствата. Далеч съм от там. Аз съм все пак най-големият фен на болкоуспокояващите :lol:. Известно ми е, че благодарение на медицината и фармацията продължителността на човешкия живот се увеличава непрекъснато.  Покрай сухуто обаче, гори и мокрото.
*
Re: Световните конспирации, промиването на мозъци и т.н.
« Отговор #23 -: Септември 27, 2014, 20:35:59 pm »
Леакарите независимо кой ги ухажва и как - нЕма как да предпишат нещо на някого, ако този някой не е дошъл при тях, с все пак някакво оплакване. Т.е. стигнал ли си до лекар - дискомфорт някакъв все имаш. Сега дали въпросният дискомфорт/проблем - следва да се третира с медикаменти изобщо - е въпрос на лекарска етика, а не на "фармацефтична мафия". Въпрос и на пациентска/потребителска грамотност и заинтересованост е - да се информираш, това дето ти го предписват какво е изобщо, нужно ли е, не е ли. Като не се интересуваш, ми купуваш - никой не ти е крив, че си балък да ме прощавате. Аз нямам скруполи и на ескимос хладилник да продам :lol:, ако намеря тлкУ тъп ескимос. Това мафиот ли ме прави, или мнооого добър търговец?

Темата за ваксините и "вредата от тях" - хич не искам и да я захващаме, че ще стане не просто горещо, ами ще има "вулканични изригвания".  :lol: Изключително овчето (без извинение) поведение на доста родители, които "ама не искам да давам на АБ при никакво положение" - е довело пред собствените ми очи до толкова сериозно разболели се деца, че даже не ми се коментира. Това поведение е същия вид неграмотност, като онази неграмотност, при която разни Ора, като ги хване вирус - отиват да си купят широкоспектърен АБ, с който да си лекуват вируса.  8O Та псевдограмотността и липсата на мярка са проблемът за мен, не фарма-индустрията какво произвеждала и предлагала на пазара. Тя може да си произвежда какво ли не, ама продуктите й не са задължителни за ползване, нито безплатни все пак ;)
Искам да отбележа също така, че ползването на наистина билки и препарати създадени от билки - нито е нещо безполезно, нито нещо безвредно, ако ги ползваш на своя си глава, без консултация с някой, който разбира от билки. Но наистина билкови отвари , препарати и пр. - искат дълъг прием, натрупване в организма, че тогава от тях има полза/вреда. Нека не забравяме все пак, че билките са в основата на цялата съвременна фармация и не са "плацебо". Плацебо са разни неща на хапенца, на щанда в аптеката, дето им викат "хомеопатия". Като им прочетет състава - оп - ма ни билки има в тях, ни дяволи...има шекер в общия случай ;) Да, захарта наистина няма лечебни свойства, ама като си достатъчно глупав да си купиш захар от аптека - твой си проблем.
НЯМА НАЧИН, ДА НЯМА НАЧИН!

*
Re: Световните конспирации, промиването на мозъци и т.н.
« Отговор #24 -: Септември 27, 2014, 20:44:02 pm »
Изключително овчето (без извинение) поведение на доста родители, които "ама не искам да давам на АБ при никакво положение" - е довело пред собствените ми очи до толкова сериозно разболели се деца, че даже не ми се коментира. Това поведение е същия вид неграмотност, като онази неграмотност, при която разни Ора, като ги хване вирус - отиват да си купят широкоспектърен АБ, с който да си лекуват вируса.  8O Та псевдограмотността и липсата на мярка са проблемът за мен, не фарма-индустрията какво произвеждала и предлагала на пазара.

Много вярно и добре казано.
Неграмотността е част от проблема. Дургите части са цинизъм и пълна липса на доверие и уважение към лекарите. И хората почват да си вярват, че знаят и сами могат да вземат важни решения. И в наистина важни ситуации не слушат учените, опитните и знаещите, а вярват на съседа и братовчеда. Хем е тъжно, хем е страшно. Такъв народ който не е опитал, той не го е излъгал.
*
Re: Световните конспирации, промиването на мозъци и т.н.
« Отговор #25 -: Септември 27, 2014, 21:38:26 pm »
Давам пример, елементарен за "зелена промивка на мозъци". Спрегнатата вече напред марка тоалетна и домакинска хартия. Гледах пак рекламата преди малко и тя започва така: "За производството на н'ам колко хартия - се изсичат н'ам колко дървета...". Аз си шетам из къщи и слушам с половин ухо, но до съзнанието ми, като започват така - очаквам да чуя, че техните продукти се правят от 70% рециклирана хартия примерно и затова те са по-еко, от тези на конкурента. Ако не беше темата тук - нямаше и да се заслушам нататък. Щях да си направя споменатия извод (който в случая не е факт), само защото така започва рекламата. Ок, ама аз слушам и нататък и чувам, че "....затова - ЗЕБРА  -  ЕКО, защото тя е в биоразградима опаковка"  8O 8O 8O :lol: Чакайте ся малко. Какво общо има сводката в началото на рекламата -  колко дървета са дали фира, за да имам аз кухненска ролка, ама в биоразградима торбичка?!!! За съдържанието на тая ми ти биоразградима торбичка - пак са изсекли толкова дървета, колкото казват. Така излиза. Така излиза, ама ако седнеш да гледаш внимателно. Иначе ти минава покрай ушетата, правиш неправилен извод за нещо, който не ти е казан (факт), но подсказан от глас зад кадър и си купуваш ЗЕБРА-ЕКО налЕ и си мислиш колко си зелен и те така.

Други едни пък с минерална вода. Новата им еко-плант н'ам каква бутилка за вода била спестила вредни емисии, колкото ЕДИН автомобил, който е навъртял милион и нещо километра. Ми браво, ама това е просто смешно предвид колко замърсяват те с всичките си бутилки и колко са намалили замърсяването с тези новите...ЕДНА кола. ЕДНА.  :lol:  Ама и те били "зелена компания" има си хас... Аз пък по принуда си горя разни битови отпадъци в бойлера с дърва на селската къща. Оползотворявам топлата вода за къпане, пълнене на ваната -  да се плацика малкия вътре, пране на китеници и други неща дето не влизат в пералнята. Винаги ми е гузно като го правя, защото така замърсявам атмосферта, може да е с малко, но го правя. Но тук с това "сметоизвозване" - човек няма и особен избор. :? Обаче ся ще вземе да се окаже, че моето поведение в случая е "по-зелено" отколкото си мислех аз  :lol:

Сори, ама за такива фирми - мога да кажа САМО, че правят няк'ви смехории, колкото да врътнат "зелен маркетинг" с някакво ПОНЕ основание. НО реално - нищо зелено няма в такива фирми. Би имало, ако...продуктите им са от поне 90% рециклирана хартия, в 100% биоразградими опаковки. Ако фабриките им са оборудвани с де що е измислена незамърсяваща природата технология, че тогава чак да имат такива претенции. Преди това - просто яхат зелената вълна и толкова.
НЯМА НАЧИН, ДА НЯМА НАЧИН!

*
Re: Световните конспирации, промиването на мозъци и т.н.
« Отговор #26 -: Септември 27, 2014, 21:48:21 pm »
Успокоявам се като "експерементирам", защото знам че съм направила каквото мога, в името на това детето да не го боли.

Някой чел ли е междувпрочем книгата на Артър Хейли "Опасно лекарство"? Тя е художествена измислица, но както повечето книги на Хейли е основана на доста факти и проучвания.

Аз съм я чела. От това болднатото по-горе, колко пари се правят, не е истина!
Ей го на герданчето.
Що не се сетих аз за него, егати?! 32 лв. парчето. Ей така се правят кинти, другари.
Re: Световните конспирации, промиването на мозъци и т.н.
« Отговор #27 -: Септември 27, 2014, 21:57:30 pm »
Успокоявам се като "експерементирам", защото знам че съм направила каквото мога, в името на това детето да не го боли.
От това болднатото по-горе, колко пари се правят, не е истина!
Т.е., ако детето ти има колики, няма да му дадеш лекарство ли? Не разбирам ...
Ами че то аз пия като ме заболи, камо ли на детето да не дам....
В това се състои моят експеримент. Първо Инфакол. Не помага. После Колийф. Не помага. После Коликинд. Не помага. После възглавничка с черешови костилки. Помага....
*
Re: Световните конспирации, промиването на мозъци и т.н.
« Отговор #28 -: Септември 27, 2014, 22:07:03 pm »
Понеже направи аналогия с книгата, мислех, че ще ме разбереш, но явно и аз не съм се изразила добре.

Остави необходимите  лекарства.
Говоря за хранителни добавки, хомеопатии, мазилца и т.н. Ето сега и гривничките.
С тях майката се чувства грижовна и доволна, че прави всичко най-добро за детето си. Фармацевтите опъват тая струна. Замисли се колко безполезни неща си купувала.

Вчера влизам в аптеката. Трябват ми едни хапченца, лев и нещо бяха. Миии, няма ги, не се произвеждат вече. Добре, дайте ми заместител, моля. Ами, ето, чудни добавки на билкова основа, много ефикасни, бла-бла. Я, я, приближете да погледна цената... ъъъ 10лв. Не, мерси!

Такива ми ти работи.

*
Re: Световните конспирации, промиването на мозъци и т.н.
« Отговор #29 -: Септември 27, 2014, 22:11:30 pm »
Смайли - "да пробваш" препарат, който очакваш да повлияе положително на коликите...има резон да се "пробва", по една проста причина. Никой реално не знае какво са коликите все още. Едната версия е, че са газове, другата, че е лактазен дефицит. При някои бебета (като моето) - явно наистина може да е лактазен дефицит, понеже синтетичният ензим реши проблема. Препаратите за газове - не. При твоето обаче - не са помогнали и двата вида препарати. Възглавничката - отпуска коремната мускулатура, когато тя е спастична - да. Но тя повлиява симптома (самите спазми), а не причината да ги има. Засега - нямаме яснота какво са коликите, има две обосновани предположения какво ги причинява, явно обаче има поне още няколко неизвестни ни засега причини за тях. За които препарати няма разработени, та няма и какво да пробваме, ако нашето бебе е между тези, а не от онези с първите и известни две причини.

Да пръскаш "сребърна водичка" в носа обаче, докато детето точи хууубав жълт и вонящ сопол със стафилокок - е малоумие. Не е "пробване". Стафилококите с какво се борят - е известно отдавна и не подлежи на коментар даже. Това с герданчетата...не знам какво да кажа, честно. Остави, че полза няма за лесно зъбоникнене, ама да овесиш на бебе гердан - за мен е безотговорност. Директно го казвам.
НЯМА НАЧИН, ДА НЯМА НАЧИН!

*
Re: Световните конспирации, промиването на мозъци и т.н.
« Отговор #30 -: Септември 27, 2014, 22:37:22 pm »
Някой писа нещо за кехлибарени герданчета...  :lol: :lol: :lol:
За пръв път чувах, но сега докато търся за бебето неща, попаднах на
тази колекция.
Дали ще е лекарство или герданче, и двете са за успокоение на майката, а не на бебето според мен  :lol: :lol: :lol:
В Австрия тези герданчета се носят масово от децата и се продават във всяка подобна на ДМ верига. И за мен са си голяма измислица, но такива "природни открития"  сред детските артикули са направили доста хора богати. :wink:


*
Re: Световните конспирации, промиването на мозъци и т.н.
« Отговор #31 -: Септември 27, 2014, 22:44:28 pm »
Някой писа нещо за кехлибарени герданчета...  :lol: :lol: :lol:
За пръв път чувах, но сега докато търся за бебето неща, попаднах на
тази колекция.
Дали ще е лекарство или герданче, и двете са за успокоение на майката, а не на бебето според мен  :lol: :lol: :lol:
В Австрия тези герданчета се носят масово от децата и се продават във всяка подобна на ДМ верига. И за мен са си голяма измислица, но такива "природни открития"  сред детските артикули са направили доста хора богати. :wink:

Така е, ама в това няма конспирация никаква. Просто предприемачи, които са намерили поредна ниша в потребителската глупост. Която изглежда е бездънна и по-безкрайна от Вселената  :lol: Освен, ако има и теория за конспирация, обясняваща как някой/нещо ни прави толкова глупави консуматори,  колкото сме...ама да не съм чувала за нея. Напълно възможно е.
НЯМА НАЧИН, ДА НЯМА НАЧИН!

*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Световните конспирации, промиването на мозъци и т.н.
« Отговор #32 -: Септември 28, 2014, 00:13:44 am »
а у нас зер не носи вече всеки втори червен конец на ръката си :)

мозъците ни ги промиват на всяко ниво и във всяка област. вече имаме поколения с промити мозъци. това се вижда ясно, ако имаш очи.
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*
Re: Световните конспирации, промиването на мозъци и т.н.
« Отговор #33 -: Септември 28, 2014, 00:40:16 am »
а у нас зер не носи вече всеки втори червен конец на ръката си :)

Нямам наблюдения по тази тема. У нас категорично никой не носи такива неща (не сме толкоз Убави явно  :lol: ). В интерес на истината - Дани от два месеца ходи с една червена гривна, плетена "на възелчета", купих му я от Клисурския манастир. Поиска я обаче, защото аз си купих такава сребриста (просто като аксесоар) и той да не е по-назад налЕ... Носи си я обаче, защото "му давала сили на супергерой" (нещо като оръжията на костенурките нинджа  :lol:). Замислих се как изглежда в хорските очи, след няколко въпроса на майки откъде съм я взела, супер била против уроки и пр. Та като се замисля - има пазар и за тия дивотии, при все, че платих 5лв. за неговата и 10 за моята, а щом плетат и в детски размер - явно има търсенееее. Ама не като моден аксесоар, кЪт гледам какво ме питаха мен. ;)
НЯМА НАЧИН, ДА НЯМА НАЧИН!

*
Re: Световните конспирации, промиването на мозъци и т.н.
« Отговор #34 -: Септември 28, 2014, 10:31:50 am »
Освен, ако има и теория за конспирация, обясняваща как някой/нещо ни прави толкова глупави консуматори,  колкото сме...ама да не съм чувала за нея. Напълно възможно е.
Има. Според мен това е прословутата реч от 1945 на Алън Дълес, която периодично ми се появява пред погледа тук-там по социалните мрежи. И в повечето случаи се дразня, при това не толкова от побърканите коментари под споделената информация, колкото от неточността на фактите, преписани от Уикипедия (да, там също грешат). Все си мисля, че като пишеш такава обобщаваща статия е редно да провериш фактите поне на 2-3 места, ако не на 10.

По повод на тоалетната хартия, мен повече ме равеселява рекламата на т. хартия с разтворимото картонено руло. Като се почне с обяснението как като влезеш в тоалетната и там се мъдри празно картонено руло и ха! сега. Ама нашето руло се разтваря във вода. Е, голям прас пък от мене! Понеже то празното руло пак може да си стои на поставката, някой трябва да го метне в тоалетната чиния (или в кофата за боклук до тоалетната чиния), с 2-3 неергоемки движения е цялата работа. Или пък като е изхвърлено празното картонено руло, независимо къде, като влезеш в тоалетната, то пак може да няма хартия. И оти ги ручахме жабетата тогава?  :wink:

А пропагандите за простите илачи, разпространявани по социалните мрежи, лекуващи всичко, също са ми любими. Особено думата всичко. Изкушават ме да пиша просташки коментари дали ще ми порасне нов крак на мястото на ампутирания. Понякога не успявам да се сдържа просто.  :oops:

Или пък онази пропаганда за Energy Saver Pro за ниските сметки за ток. Особено варианта с пожълтените абзаци и сърцераздирателната лична история. 
"Една малка крачка за човека - един голям скок за човечеството..."
Нийл Армстронг
*

    sixsens

  • *****
  • 4138
  • Благодаря ти, докторе!
Re: Световните конспирации, промиването на мозъци и т.н.
« Отговор #35 -: Септември 28, 2014, 12:39:28 pm »
Ауууу, тук не мога да не се запиша :lol: Но засега само ще чета, че нямам време да пиша.
Благодаря ти, Зачатие!
Благодаря ти, Мели!     
ПО-ЛЕСНО Е ДА СЕ БОРИШ ЗА ПРИНЦИПИТЕ СИ, ОТКОЛКОТО ДА ЖИВЕЕШ СПОРЕД ТЯХ!!!
*
Re: Световните конспирации, промиването на мозъци и т.н.
« Отговор #36 -: Септември 28, 2014, 13:08:53 pm »
rtfrtf, т.нар. "план Дълес" ли имаш предвид, или нещо друго?

Права си за рекламата и на тази т.хартия, направо се облещих като я видях за сефте, намирам я за доста нелепа. И като рекламиране на въпросната "функция" и като заснемане. Една жена сочи вече празната ролка от т.хартия на мъжа си с гримаса и жест, все едно въпросната ролка е огромно бетонно блокче, което изисква да дойде поне кран, че да го премести и като бонус - полазено е от хлебарки и тя простоооо....не знае ни какво да я направи тази ролка, ни би могла да се справи с нея без помощта на мъжа си, Спайдърмен, Супермен и Националната гвардия на САЩ.  :lol: И си признавам - зачудих се защо трябва да си пускам ролката от вече употребената т.хартия в тоалетната, вместо да я пусна в кошчето, намиращо се до нея (както и правя всъщност). Та после си рекох, че предвид какъв продукт рекламират - нямат особени опции да привличат внимание към него и конкретната марка и к'во, к'во...водоразтворима ролка рекламират. Ама не, че на някой му е важно да е такава ролката, ами това просто е начин да привлекат вниманието към баш тази марка т.хартия. Явно се е получило да ти кажа, щом всички сме забелязали рекламата, коментираме я, пък ако ще и с подигравателен тон - но не е минала незабелязано, което е и целта. ;)

Сещам се сега и за една друга реклама на т.хартия, на която една мацка гушкаше едно бяло и пухкаво зайче. Винаги ме избиваше на як смях, като я гледам, защото се сещах за един пиперлив виц, в който Баба Меца беше употребила зайчето с....хигиенни цели  :lol: :lol: :lol:
НЯМА НАЧИН, ДА НЯМА НАЧИН!

Re: Световните конспирации, промиването на мозъци и т.н.
« Отговор #37 -: Септември 28, 2014, 20:09:04 pm »
Ей, не мога да ви смогна  :lol:
Мен например всичките тия зелени реклами не ме впечатляват. У нас единственото зелено нещо по етикет е една тоалетна хартия от Лидл, която се води рециклирана. Като я купих за пръв път ми се видя с доста добра цена и я взех да я пробвам. Оказа се доста добра, защото една ролка я ползваме доста по-дълго от другите, които съм купувала и изглеждат плътни и обемни, а всъщност са някак рехави.

Купувам и някои хранителни продукти от щанда на ДМ - пълнозърнесто брашно, пълнозърнести спагети и подобни, защото са на добри цени и с добро качество. Поне според мен.

До тук съм със зелените продекти. Поне на този етап  :lol:

Обаче имам приятелка, която козметика, превръзки, препарати за дома - всичко купува от био магазините. Доста добър бизнес е това. Пробвала съм всичките козметични неща, които тя си е купувала. Да, хубави са, но дали са наистина био, органик и т.н.? Аз нали съм си мнителна и нещо не им вярвам  :lol: По една време се чудех да взема и аз да отворя био магазин  :lol:

Сещам се сега и за една друга реклама на т.хартия, на която една мацка гушкаше едно бяло и пухкаво зайче. Винаги ме избиваше на як смях, като я гледам, защото се сещах за един пиперлив виц, в който Баба Меца беше употребила зайчето с....хигиенни цели  :lol: :lol: :lol:
:lol: :lol: :lol:

Конспирациите ще ги нищя после, че за там ми трябва много време  :lol:
*
Re: Световните конспирации, промиването на мозъци и т.н.
« Отговор #38 -: Септември 28, 2014, 20:38:39 pm »
абе, верно, що се връзваме на глупости, а това пък с червения конец ми е най-голямата, ако щете вярвайте. айде на деца някак по мога да го приема поради причините изборени по-горе - уж да сме спокойни, че сме направили всичко за децата. ама като видя и възрастни жени и мъже вързани с червен конец и синьо топче и чак ми става весело... :lol:
*
Re: Световните конспирации, промиването на мозъци и т.н.
« Отговор #39 -: Септември 28, 2014, 20:48:44 pm »
Жибруле, точно т. нар. "план Дълес" имам предвид. Статията със сбърканото заглавие - петият директор на ЦРУ и т. н.  И аз още от заглавието имам едно наум, това е и грешката от Уикипедия. То цялата статия не става за четене де.

П. П. Абе с тия вързани конци как се къпят? На мен постоянно ще ми мокрее и ще ми е неуютно. Че аз едва изтрайвам мартениците, вързани на ръката, пък има хора дето си ги носят по цяла година.
"Една малка крачка за човека - един голям скок за човечеството..."
Нийл Армстронг