0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

В зелената тема Жбрул и 47Смайлс повдигнаха въпроса за промиването на мозъци и още тогава ме засърбяха пръстите да пусна някаква такава тема, но нещо все не можех да измисля заглавие. То и сега не е точно баш както искам, но не мога да го измъдря  :lol:

Давайте да разчовъркаме и из тия дебри  :lol: Вярвате ли в конспирации? Ако да, в кои точно? И къде е границата на конспиративните теории с промиването на мозъци? Ако няма конспирации, кой тогава ни промива мозъците и защо?

Аз определено си падам по конспирации  :lol: Все някакви мъгли са ми в главата  :lol:

Re: Световните конспирации, промиването на мозъци и т.н.
« Отговор #1 -: Септември 26, 2014, 21:11:44 pm »
http://forum.xnetbg.com/index.php       разгледайте този форум.
Re: Световните конспирации, промиването на мозъци и т.н.
« Отговор #2 -: Септември 26, 2014, 21:30:22 pm »
Роси, иска ми се и тук да разнищим световните конспирации  :lol: Иначе форуми такива колкото искаш.
*
Re: Световните конспирации, промиването на мозъци и т.н.
« Отговор #3 -: Септември 26, 2014, 21:33:37 pm »
По-скоро пропаганди. На мен са ми по-интересни. Може би защото отдавна се интересувам точно от пропагандите - как, защо и т. н. Как един и същи факт може да бъде използван по различни начини.
"Една малка крачка за човека - един голям скок за човечеството..."
Нийл Армстронг
Re: Световните конспирации, промиването на мозъци и т.н.
« Отговор #4 -: Септември 26, 2014, 22:04:46 pm »
Врабчо, постнах този link, защото темата е твърде обширна, като един вид въведение, не всеки има представа за какво иде реч. Сайтът е уникален, не е като всеки форум. Ако засегна темата за здравната конспирация (фармацевтични гиганти, ваксини, храна, онкология и т.н.) ще се стигне до "бои" дет са вика.  :D
Re: Световните конспирации, промиването на мозъци и т.н.
« Отговор #5 -: Септември 26, 2014, 22:33:54 pm »
Да, тя че е обширна е ясно. Но хващаме си нещо и си коментираме. За никакъв бой не може и да става дума, най-много някой да го баннат  :balk_70:

rtf, дай някой пример, че така нищо не се сещам в момента.

Иначе пак от зелената тема, където коментирахте някаква си зелена банка, видях я рекламата вчера. Мен тия треволяци не биха ме накарали да се заинтересувам от банката въобще. Даже и внимание нямаше да й обърна. Но и на мен ми стана интересно кое й е зеленото?

Освен форуми, има и блогове с разни конспиративни теории и анти конспиративни теории. Бях попадала на един, в който обясняваха, че всъщност следите, които оставят самолетите в небето не са от химическо оръжие, с което ни тровят, както смятат привържениците на конспирацията  :lol:.
Не мога да си намеря у нас "Не пипай тази книга". Да си припомня някои основни неща, че съм я забравила  :lol:
Re: Световните конспирации, промиването на мозъци и т.н.
« Отговор #6 -: Септември 26, 2014, 23:00:42 pm »
Интересна книжка на И.В.Хелсинк, но там по скоро се говори за шумерите, хималаите,тамплиери,атлантида, е има малко и за 'новият световен ред' но е само загатнато.
*
Re: Световните конспирации, промиването на мозъци и т.н.
« Отговор #7 -: Септември 26, 2014, 23:02:19 pm »
Ако засегна темата за здравната конспирация (фармацевтични гиганти, ваксини, храна, онкология и т.н.) ще се стигне до "бои" дет са вика.  :D

Любимата ми тема. Не вярвам в такава конспирация. За оркестрирането й се искат единно мислещи и действащи конспиратори, план и изпълнение в дълъг период от време - това просто не е практически възможно.

От личен житейски опит съм установила, че само хора, които не са преживели сериозен здравсловен проблем - свой или на близки хора - опяват за подобна конспирация. Който е оцелял или прежява ден след ден знае, че лекарствата са нужни и ценни, спасяват животи и подобряват животи.

От опита в работата си знам, че да се създаде ваксина или лекарство отнема поне 15 години и стотици милиони долари (за всяко лекарство) между лабораторията, клиниката и пазара. Броила съм десетките хиляди лекарства, които са минали през някаква фаза на проучване и са били изоставени и погребани, защото не са ефикасни и/или безопасни. Чела съм протоколите и резултатите от клиничните им изследвания, превеждала съм протоколите им за лекари/изследователи и пациенти. Всеки ден претакам новини за решенията на регулаторните агенции в Европа и САЩ, които отхвърлят и не одобряват ваксини и лекарства за човешка употреба. Толкова различни агенти с различни роли и цели има по веригата, че да се твърди как всички те задружно вече десетилетия наред са в заговор да тровят и мамят хората за пари, е смехотворно.

Ама на здрава глава защо са ни наистина "химиите" и "отровите"... На така мислещите пожелавам да си пият соковете и спирулината, да си хрупат марулите, киноата и чията, и да се надяват да не опират до лекари и медицина за истински проблеми, от които много боли или направо се умира. Защото там трябват лекарства, и ако ги няма злите конспиратори да ги създадат междувременно, става лошо. Като с еболата например.
Re: Световните конспирации, промиването на мозъци и т.н.
« Отговор #8 -: Септември 26, 2014, 23:23:42 pm »
за еболата между другото се откри ваксина и то само за няколко месеца.... Е то трябва да си много наивен да мислиш, че е пратен този вирус от Бог. Това е вирус създаден за редуциране на населението като био оръжие, естественно има и антидот - ваксина. Нали и пари трябва да се печелят в същото време. Аз не отричам спешната медицина , продължителността на живот вярно се увеличава, но за сметка на качеството, а точно това е целта на фармацевти и лекари иначе няма да има клиенти, да точно така клиенти , а не пациенти.
*
Re: Световните конспирации, промиването на мозъци и т.н.
« Отговор #9 -: Септември 26, 2014, 23:34:46 pm »
за еболата между другото се откри ваксина и то само за няколко месеца.... Е то трябва да си много наивен да мислиш, че е пратен този вирус от Бог. Това е вирус създаден за редуциране на населението като био оръжие, естественно има и антидот - ваксина.

Ех, Роси, що не го пуснаха злодеите този вирус-оръжие в Европа, Япония или САЩ, за да смъкнат повече пари? Западняците няма да търпят да мрат като мухи. А за горките бедни африканци я отпуснали хуманитарна помощ, я не.

Я обади коя е тази ваксина, която се е "открила", че аз съм в пълно неведение и по моите телевизор и вестници твърдят, че продължават експериментите.
*
Re: Световните конспирации, промиването на мозъци и т.н.
« Отговор #10 -: Септември 26, 2014, 23:38:24 pm »
Постът ми може да не е за тук, но не можах да се стърпя да споделя.
Гледам снимка на бебето на моя приятелка във Фейса. Сладко бебе с герданче, бебето е на 5 месеца. Учудих се защо толкова малко бебе вече носи герданче. Попитах и отговора беше: За бъдещите зъби, не знаеш ли? И ми се изпрати линк към тази статия Невероятните свойства на кехлибара при никнене на млечните зъби
За мен това е вид промиване на мозъци, за да се продаде някакъв продукт. Пък, както всички знаем всичко свързано с деца е много доходоносно...
Поне изглежда добре бебето с това герданче  :wink:


*
Re: Световните конспирации, промиването на мозъци и т.н.
« Отговор #11 -: Септември 26, 2014, 23:39:39 pm »
След последните постове няма как да не спомена  "любимата" ми хомеопатия.
От няколко години изключително добре се работи в насока анатемосване на медицината и фармацевтичната индустрия, и възхваляване на алтернативните им заместители.

Алтернативните печалбари се ползват с изключителен медиен комфорт - няма телевизионно предаване в предиобедния блог на телевизиите, в който да не се появи някой, който да ни отвори очите за алтернативната медицина, както и задължителните статии в най-четените сайтове и женски списания. Тактиката им е изключително успешна, защото клиентелата им се увеличава. За това допринасят и конспиративните теории за пуснатите умишлено вируси и други подобни конспирации.



*
Re: Световните конспирации, промиването на мозъци и т.н.
« Отговор #12 -: Септември 26, 2014, 23:43:34 pm »
Ники, за това ли било  :lol:

Една моя приятлека ( Врабец, ще се сетиш коя) и тя е обесила гердан на врата на дъщеря си. Един ден ѝ казах, че е опасно малко дете да ходи с гердан, защото знаете какво може да се случи. Тя нещо ми измънка, че ....не си спомням какво  :lol:  А то за какво било  8O
Re: Световните конспирации, промиването на мозъци и т.н.
« Отговор #13 -: Септември 26, 2014, 23:45:00 pm »
А СПИН от къде се появи? Даде ли някой в крайна сметка обяснение? След толкова години изследвания, опити, тестове, лекарства...

Сега се сещам и друго. Продължаващите вече години наред конфликти в Близкия Изток? ЕК онзи ден отпусна още 215 млн евро за сирийските бежанци. Поредните. Аз съм от хората, които категорично смятат, че радикалната ислямизация бавно ще залее Западна Европа. Дано да не съм права и това да са си поредните мухи в моята глава.

Цигу, това, което тук изнесоха в новините във връзка с транспортираните в Америка 2 граждани от Африка, заразени с ебола е, че са били инжектирани с пробно лекарство, кото е подействало добре, но все още предстои пускането му на пазара, тъй като не са минали всички тестове. Не знам в действителност така ли са нещата.

Иначе за мен в момента всички социални мрежи наред с положителните им страни, много промиват мозъците ни.

И аз имам такова герданче, дадоха ми го, но не съм го слагала, защото много ме е страх и за мен е опасно. Аз нали съм си параноична  :lol: Иначе се сетих коя е  :lol:
« Последна редакция: Септември 26, 2014, 23:48:36 pm от Врабчо »
*
Re: Световните конспирации, промиването на мозъци и т.н.
« Отговор #14 -: Септември 26, 2014, 23:50:32 pm »
Цигу, това, което тук изнесоха в новините във връзка с транспортираните в Америка 2 граждани от Африка, заразени с ебола е, че са били инжектирани с пробно лекарство, кото е подействало добре, но все още предстои пускането му на пазара, тъй като не са минали всички тестове. Не знам в действителност така ли са нещата.

Точно така, значи ваксината още се изпитва върху няколко души. Не е потвърдено, че работи. Или че е ефикасна при повечето заболели. И никой на никого нищо не продава. Ама "веднага са я открили".
Re: Световните конспирации, промиването на мозъци и т.н.
« Отговор #15 -: Септември 26, 2014, 23:57:02 pm »
ами естесвенно, че там ще пуснат еболата, все пак имат полъжителен прираст, за сметка на европа. Сиера леоне е най богата страна на диаманти, а същото време е с най бедно население в света. Хуманитарна помощ може някои чувал да метнат от някои самолет, но ваксини им за всички. А защо просто не построят пречиствателни станции за водата, почти всички проблеми с инфекциозните болести ще се решат, но нямат интерес.
*
Re: Световните конспирации, промиването на мозъци и т.н.
« Отговор #16 -: Септември 27, 2014, 00:08:34 am »
Иначе се сетих коя е  :lol:
Бях сигурна  :lol: Най-идиотското в случая е, че е зъболекрака и независимо това, пак е турила пустото герданче.

Ислямизацията отдавна е започнала да завзема Европа. Имаше един клип, който се въртеше в you tube, който показваше до колко години Европа ще бъде ислямизирана. Ще го потърся и ще го пуббликувам в темата.
*
Re: Световните конспирации, промиването на мозъци и т.н.
« Отговор #17 -: Септември 27, 2014, 00:11:52 am »
Включвам се в темата, понеже неволно я захванах (макар и само в зелената й част) на други места. Абсолютно се присъединявам към мнението на цигу, относно "фарамцефтичната конспирация", ако така се нарича изобщо де. Дано ме разбрахте какво имам предвид.

Лично за мен - конспиративните теории, които са ми стигали до ушите са ми чисто абсурдни. Като например, как държавата Х, разработила специален и подробен  план, че да затрие българите и България в частност и пр.  от сорта. Или, че нарочно някои разработвали храни, които да ни разболяват, че да си купуваме повече лекарства. Че сезонните и други вируси ги отглеждат специално в няколко лаборатории в света, за да може да ни продават ваксини за тях. И още и още съм чувала и освен да се подхилвам - друго не следва.

За "зеленото миене на мозъци" конкретно - имам предвид нещо много, много точно и ясно. И то не е, че нямаме екологични проблеми, в световен мащаб, които се разрастват. Имаме ги и още как. Но не се говори и не се взимат мерки, за решаване на истинските проблеми, а фокусът на населението се пренасочва към периферията на този проблем. Това първо. Второ, че желанието на много хора лично да допринасят за ограничаването му - се използва масово и ударно за...търговия. Даааа! Лепваш един стикер как твоето изделие е по-зелено от това на другите и го продаваш на "екологично настроените граждани", които дълбоко вярват, че с тази покупка - допринасят за справяне с проблема. И с още 100 такива покупки... Така си мислят, щото в това ги убеждават ударно и целенасочено, а те масата - не са екстремни еколози. Те са еколози на принципа: "Абе дай да го направя така, да купя онова - все някаква полза има, не е без хич". За това "миене на мозъци" говоря аз лично, през цялото време. Конспирация - няма, просто има поглед "отгоре-отгоре" върху куп ситуации в живота ни и е по-лесно и удобно да повярваш в конспирация, отколкото да седнеш, да ровиш и четеш, да обмисляш и анализираш, че по някакъв въпрос - да ти се нареди реалната картинка.

Аз не го наричам "конспирация", а просто тактика, това което правят редица правителства, с цел да отклонят вниманието на своите граждани от даден проблем и да ги убедят, че не това им е проблема, ами нещо друго. Правят се тези неща и то редовно, понеже има казуси, които не могат да бъдат решени просто, да не говорим за "безболезнено". Като споменатия вече от мен проблем с промишленото производство на месо (на тема екология). Или да вземем онкологичните заболявания. То са стотици, хиляди ударни кампании, как то от пушенето било и то е главен проблем. И става все по-голяма истерията по темата. ОК, аз съм съгласна, че пушенето не е полезно и също има своя принос към някои заболявания, не само онкологични. В световен мащаб ( в развитите страни) - броят на пушачите постоянно намалява, отдавна не се пуши къде да е, особено на обществени места... Е, що бе джанъм "свързаните с тютюнопушене заболявания" тогава постоянно се увеличават? Ами защото натам ни насочват вниманието, за да не вземем да питаме (и то с право) а ЗАЩО ядем тия боклуци а?! Защо не забранят "Макдоналдс" и чипса, или да ги принудят да си променят технологията на приготвяне на продуктите? Защо при н'ам какви агенции по контрол на храните - на всяка кутийка и пакетче, които купувам има до 5 думички за съдържанието на продукта и още 5 реда изредени каква точно химия вредна е наблъскана в тази храна? Какво като са ме уведомили надлежно, че си купувам отрова, като нямам избор да не си я купя?

Ядем тези неща, които ни разболяват, не защото има заговор "от незнайно тайно общество" - да ни разболява и избива. Тцъ. Ядем ги, защото сме 7 милиарда души на тази планета, което налага при начина ни на живот (не живеем масово в малки фермички) - някой да ни произвежда достатъчно храна и това е промишлено производство. Когато е промишлено - не можеш да чакаш на Господ каква година ще се случи и какъв добив ще имаш от дадена площ - затова сееш хибриди и ГМО, за де сигурно, че ще имаш висок добив. Затова гледаш животни, които не допускаш да ти боледуват и не можеш да чакаш естественият им цикъл на развитие, че народът гладееен - блъскай хормони и хапове и там. Това всичкото вече произведено - трябва да се съхрани оптимално дълго, за да има за гладните по всяко време. Не може сезонно да си ядем нещо си. Айде още химия, опаковки, които може да отделят нещо токсично... Понеже все бързаме - масово и готвенето ни стана не готвене, ами - знаете (не на нас тук, по принцип). И при такова масово хранене, с такива неща, така приготвени - ми да, болни сме - нормално, щото ядем боклук и живеем във вредна среда. Но все пак ни се обяснява, че спрем ли да пушим - всичко изброено дотук някак няма значение. Просто - само дали ще пушим зависи от нас, другото по принцип - не. Затова хитрият ход, като не могат да ограничат и спрат другите вреди за нас е да ни погъделичкат "как само от нас зависи да сме здрави". И ние вземем та повярваме.

По същия начин вярваме, че от нас зависи да спрем замърсяването в глобален аспект, или поне да го намалим драстично - с компостери, разделно събиране на боклук и полуизпрани дрешки с послееедния "космически" модел пералня за 1000лв. дето пере с чаша вода и ток за една крушка...и тия неща - минават. Невреоятно за мен, но минават и то наистина и то масово. Или пестенето на вода, особено в България ми е абсурдно, честно. Първо, че Боби беше съвсем права, че съществува кръговрат на водата. Употребената от мен за нещо - не отива в небитието все пак, тя се връща отдето е дошла в един момент и я ползвам пак. Не живея в пустинята и няма к'во да й пестя. Да я пестят в Дубай, там има резон, ама няма и вода. Ние тук пестим бензин щото нЕмаме. За к'во да пестя нещо в което "газя" буквално и не зависи от ничий личен кефец него да спре да го има тук, където живея. Ми природна даденост бе. 60% от водата, която отива на халост у нас  - изтича по продънените тръби на ВиК дружествата. Факт, редовно оповестяван от тия същите. Тази загуба по водопреносната мрежа я начисляват в моята и вашата сметка за вода накрая. И водата не ни е скъпичка, щото вода няма, ами няма читава водопреносна мрежа просто. ОбачИ на тоя фон - аз ще пишкам в кофичка от кисело мляко и ще я изливам веднъж на ден в тоалетната, че да пестя водя?  :lol: Що? Вода има в изобилие - няма нужда да я пестя там където ми е нужна в количество и не я пестя. Да я пестят тия на които им плащам да ми я докарат у дома, а те не си ремонтират мрежата. Обаче - те между капките налЕ. Пък на редовия балък му се пили нон стоп: Пести от това и онова, купи си това и онова другото, че да пестиш ресурси, че да не цапаш... Ми "промивка на мозъци" е това - да. И става неусетно.

Аз за банката и за няколко други продукта казах. Преди да се заговорим тук - минаваха ми покрай ушите просто, но ми се набиват подсъзнателно и като ида да си купя нова кухненска ролка - Оп "Зебра- ЕКО"  :lol:, щото и без това ще купя, барем да е еко. И к'во мислиш й било еко-то? Пликчето било биоразградимо, иначе за съдържанието - доволно дървета изсечени има. Ама карай ся - пак съм "зелена". Ми не, не съм. Консуматор съм.
НЯМА НАЧИН, ДА НЯМА НАЧИН!

*
Re: Световните конспирации, промиването на мозъци и т.н.
« Отговор #18 -: Септември 27, 2014, 11:58:16 am »
А СПИН от къде се появи? Даде ли някой в крайна сметка обяснение? След толкова години изследвания, опити, тестове, лекарства...

Голяма част от "модерните" болести са си съществували много преди да бъдат наречени с познатите ни имена, според мен. В "онези" времена хората не са имали ресурса да ги изследват, да търсят причинители, начини на разпространение и съответно лечение. Важен момент е, че тогава населението е било значително по-малко, придвижването на далечни разстояния е било затруднено, да не кажем почти невъзможно. Та каквото е възниквало като инфекции и зарази се е развивало до голяма степен локално и естествения подбор си е действал в най-чист вид. С възможността да се придвижваме съответно сме си разпространили въпросните локални заболявания и за хора, които нямат изграден имунитет и са "пригодени" да живеят в съвършено различни условия това се оказва пагубно. В допълнение идва всичко, което е описала Jbrul. Бързо нарастващо население, прибягване до възможностите на съвременната химия да се произвежда храна, която няма качествата да осигури нормалното функциониране на човешкия организъм - хормони в пъти повече, синтетични протеини, консерванти и прочие "изкуственяци".

*
Re: Световните конспирации, промиването на мозъци и т.н.
« Отговор #19 -: Септември 27, 2014, 16:06:14 pm »
И с мнението на Додич съм съгласна.  :D СПИН е имало преди да бъде идентифициран точният вирус, който го причинява това заболяване. Предвид, че боледуващите от СПИН - умират всъщност от съвсем "нормални" други болести - пневмония, рак - ами просто се е водело, че са починали от пневмония и рак. От които умират много хора и без да са носители на ХИВ вирус все пак. Когато обаче ХИВ-вирусът вече бива открит - аууу, оййй - епидемия. Ами не, просто от един момент вече сме наясно, защо определен процент хора се разболяват и умират от разни болести и, че в техният случай - просто се разболяват, защото този вирус който са лепнали ги разболява. А може и да си го носят цял живот и да не се разболеят. Та в тази връзка - абсурдни са ми теориите, че СПИН е биологично оръжие, понеже би било "много халтаво поразяването на врага с него". Ми така де. Кой ще се зарази, кой не, кой ще е само носител, кой ще се разболее...егати биологичното оръжие. "Тото 6 от 49".  :lol:  Ебола-та е много по-подходящ за целта вирус, дава почти 100% смъртност и се разпространява много по-лесно и бързо от СПИН все пак.
Ние редовите граждани, лаишката сме склонни да мислим, че военните - са някакви луди Ора и така с лека рака - биха "хванали" някой много заразен и смъртоносен вирус (като ебола), да го "затворят в кутийки" и при някакъв конфликт, който искат да спечелят - отварят кутийките, наръсват с тях вражеската армия и населението на държавата, която искат да превземат и ..."пей сърце". Това е абсурдно и малоумно и представлява еднакъв риск както за "вражеската армия и население" така и за собствените армия и население и това военните го знаят чудесно. Риск е, понеже вирусите имат чудното свойство да мутират постоянно и непредвидимо. И дори да си консервираш един щам на даден вирус, за който си разработил ваксина (демек за совите имаш антидот), като го "пуснеш веднъж от буркана" - той си заживява собствен живот, започва да си мутира както си ще и ти вече - реално нямаш антидот. И това се знае. И понеже се знае - никой не се заиграва с подобни неща. Последното, което гледах по темата ебола е, че откакто са регистрирани първите заболели, до преди 2-3 седмици - вирусът е претърпял вече над 300 мутации. А направи антидот де! За вирусче... ;) Вирусите дори не са живи, не се хранят, само се размножават. Реално - много малко знаем за тях, кое, защо и как се случва, та никой не си играе с тях, според мен лично. Особено пък хора дето знаят за вирусите много повече от мен и вас - баш те най-малко биха посмели, понеже са наясно какво може да последва, вкл. и за тях самите и техните близки.
Или пък - ще разболяваш жителите на Сиера Леоне, защото...? Ми то и икономически не е изгодно да го направиш това. Концесиите на диамантените им мини се държат от компании, до една произхождащи от т.нар развити страни. Като бонус - в тези мини за без пари им бачка местното, умряло от глад население. На тези компании им изнася да е така - ниски производствени разходи и космически печалби. Ебола-та - им избива евтината работна ръка и им пречи на бизнеса т.е. не само нямат изгода от тази епидемия, ами напротив - те са ощетена страна от същата. ;) Ако за САЩ да кажем е изключително важно, да придобие де юре държавата Сиера Леоне с диамантените й находища - може да го направи за 3 дни макс, чрез методите на конвенционалната война. Изравняват всичко със земята, назначават един губернатор Хамериканец и си става тЕхно си. "Международната общност" - ще гласува няколко осъдителни декларации по въпроса и дотам ще е. Не е като да не сме го виждали, та и наскоро дори (вижте какво правят руснаците). Но в случая със Сиера Леоне, който давам за пример - няма смисъл ни война да водиш, ни да си разболяваш бачкаторите, като и без това ползваш природните ресурси на чужда държава на корем.

Да вземем сега актуалната драма с "Ислямска държава". Ма не става дума за ислям бе хора, става дума за пари и ресурси просто. Това дори не се крие, напротив - има го във всяка емисия новини. Коалиционните сили - измъкнали нЕколко петролни полета от ръцете на "Ислямска държава", същите носели печалба между 2-5 милиона долара ДНЕВНО! Та цялата "битка" е кой да ги взима тези милиони дневно, а не ислям, християнство, демокрация, ценностти и бла-бла. Или дето има един популярен и верен лаф за такива случаи: "Каквото и да ти разправят - знай, че винаги става дума за пари". В световната история - не е прецедент, а е правило, че някаква група хора завзема властта в дадено общество, задължително издигайки като знаме някаква "идеология". Ей така за парлама. В нашите общества и сега не е по-разлияно, помислете си - леви, десни, центристки, зелени, националистически партии. ОК, ама всички те искат достъп до главните лостове на властта, ресурсите и парите в някакво общество. Това с радикалния ислям на "Ислямска държава" - по същество е същото, просто в онзи край на света - това се котира като "политическа идентификация", а не това което при нас се Арчи.
При нас - "войнстващото християнство" просто си е минало по реда преди няколко века, без мотивите да се случи - с нещо да са били по-различни от тези на "Ислямска държава" сега. За любителите на историята е ясно, че извършваните зверства "в името Господне" - също не са били по-малко, или лицеприятни. Просто в онези времена са били такава масовка, че никого не са впечатлявали толкова, колкото сега ни впечатлиха три отрязани глави. По времето на кръстоносните походи - войните са се състояли предимно в рязане на глави, крайници и кормене на противника с мечове, боздугани и копия. В добрата стара Англия, по времето на реформацията например - кралят е избивал доста от собствените си поданици и е разграбил имуществото на абатства и манастири, създавайки англиканската църква и изкарвайки държавата си от лоното на католицизма. Романтичната версия е, че това се е случило, пусто защото Хенри 8-и бил така влюбен в Ан Болейн, че направил грандиозна църковна реформация зер да може да се бракува с нея. Всъщност - направил го е , за да си напълни хазната. Но понеже темата не е историческа  :lol: - нЕма ви досаждам с подобни препратки повече. Мисля, че стана ясно какво имам предвид.

По повод ислямизацията като цяло на Европа и изобщо т.нар. бели държави, аз намирам за огромна грешка проявата на тази безконечна толерантност, спрямо пришълци, които искат да живеят в нашите общество НО според свои, радикално различни от установените при нас "социални и битови норми". Считам, че е належащо да се предефинира понятието "религиозни свободи" в нашите общества. Особено с оглед на исляма, но не защото сам по себе си е кофти исляма, а защото бита и начина на живот на изповядващите го,  който влачи със себе си същия - просто не се вписва в нашия бит и световъзприятие и от мноУ толерантност - взе да променя пейзажа в нашите държави. За мен - следва да е допустимо всеки да изповядва к'вато си ще религия, но до степен, в която не нарушава общоприети норми, начин на живот, че и закони, в обществото, в което се е преселил по някое си време. Ако за някого е по-важно да се разцъква облечен с чаршаф, да си жени децата чрез уговорен брак, проявявайки насилие и ограничавайки техните права и свободи, които в моята държава са норма за всички - нЕма толерантност. Сори. Да си вдига чуковете и да се засели в Иран бе - там въжделенията му по тези въпроси са си норма и се аплодират. Не съм никак фен на теориите за "мултикултурализъм", вкл. защото виждам какви щети нанасят същите на Европа в частност, че и на САЩ.

В нашите държави неслучайно църквата (религията) са разделени от държавата, светските училища и пр. мнооого отдавна. Изобщо не съм съгласна да се връщаме към предишното положение, щото нек'ви си там хорица - били имали "права и свободи". Нека си ги имат и ползват, но с разумен "ограничителен режим", не до дупка,както сега се допуска. Нали се сещате, че ако аз сега реша да се преселя в Иран, или Саудитска арабия - там на никого не му дреме, че съм християнка, че за мен е ОК да ходя с бюстие и къса пола (демек гола по техните правила) и ако все пак реша да го направя - ще ме разчекнат просто (вероятно съвсем буквално). И ще са прави. Ще са прави, не защото вижданията им за света са по-цивилизовани от моите, ами защото е мой изобор да живея и там и като съм там - следва да е "В Рим, като римляните" и така е редно и нормално. Като не ми се вижда редно и нормално това в Иран - не живея там. Респективно, на някоя иранска булка, като не й се вижда редно и нормално това при нас (да ходим без чулове) - да си седи У Иран и да си живее по начин, който й допада на нея. Не да се опитва да пренася Иран в Париж и Брюксел молим. ;)
НЯМА НАЧИН, ДА НЯМА НАЧИН!