0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*

    mishanta

  • *
  • 7232
  • Не пропускайте профилактика при мамолог! Важно е!


Привет неуморни меломани!

Музиката в велико изкуство, а онези които я изпълняват са надарени с талант
който с удоволствие бих коментирала тук с вас! Успех на всички участници!
Харесвам тези формати, защото показват колко талантлив народ е българския!
Заповядайте!

* Часове на излъчване: петък 21.30-22.30 и неделя 20.00-22.00,
както и повторение по btv.lady в събота от 12.00 до 15.00
* Официален сайт на Гласът на България ВИДЕО ТУК
« Последна редакция: Септември 29, 2014, 14:23:11 pm от mishanta »
Благодарение на Вас съм Майка :flower: :flower:
Димитър 07.11.07 и Калина 21.10.09
:heartbeat: :heartbeat:

* Чувствителните хора живеят върху върха на пръстите си, за да не притесняват никого.
Прекосяват живота без да вдигат шум, защото целият шум е вътре в самите тях *


:eat: Рецептурник на майсторките в Зачатие :)
*
Re: Гласът на България - музика, таланти и много емоция!
« Отговор #1 -: Септември 26, 2014, 16:37:41 pm »
Благодаря! Запис!
Аз като една възпитаничка на музикална паралелка преди 10г. ще следя с интерес  :)
Занимавах се с музика от 6 годишна докато зацърших 12 клас.,но после не бях сигурна ,че това е моето поприще и се насочих в съвсем различа сфера.

*
Re: Гласът на България - музика, таланти и много емоция!
« Отговор #2 -: Септември 27, 2014, 01:58:13 am »
Тук се записвам да чета и нататък, в някоя рекламна пауза - да го пускам, за да се насладя на някой когото смятате за добър, или мноооого добър.  :D  Просто...не моЙ проследя в реално време всички такива формати, които пускат едновременно у нас, а Бтв - не гледам от едно 5-6 години поне, та техният музикален формат - ми е "след" този на НОВА по тази причина. Не защото с нещо е по-лош предполагам, но не ми е удобен за гледане просто.
Последното, което хванах от него беше, че Невена Цонева се яви на кастинга, но не схванах с каква цел го прави? Или нещо не съм разбрала?
НЯМА НАЧИН, ДА НЯМА НАЧИН!

*

    mishanta

  • *
  • 7232
  • Не пропускайте профилактика при мамолог! Важно е!
Re: Гласът на България - музика, таланти и много емоция!
« Отговор #3 -: Септември 27, 2014, 06:08:36 am »
Jbru, ще се въртим значи  :lol: аз ще чета в темата за фактора а ще пиша тук.
Независимо, че и аз не гледам БТВ основно, Гласа на България харесвам повече от Х фактор
и причините са няколко. В реално време и на мен не винаги ми е удобно да гледам,
затова после пускам в нета, основно като се появи кукувичата ми природа и стана в 5.

Невена Цонева "слушах" вчера при Сашо и Деси и тя е една от няколко популярни личности,
който ще участват зад така наречената завеса. Или, ако не си гледала разказвам.
Чуват гласа треньорите, обръщат се и виждат завеса докато не свърши изпълнението.
Невена пя божествено песента на Ищар за Евкалиптите и избра Миро.
Обясни, че Венко барабаниста на Слави с който тя живее вече няколко години, няма
нищо общо с това, че в Холандия се одобряват видеозаписите които желаещите първоначално
изпращат, че обича състезанията и така. И, че в крайна сметка зрителя ще е този който ще избере накрая.
На мен ми беше интересна тази новост този сезон и не мисля, че някой би гласувал
само защото участника е вече популярен. А аз лично не гласувам, само се наслаждавам на изпълненията.

Снощи имаше няколко много добри изпълнения имената не помня, но нека някой който е гледал
всичко до сега да ми каже, някой избира ли Наско от БТР?
Криво ми стана, защото Миро се съобрази на едно от изпълненията, пръв се обърна Наско
и на самия край Орлин Горанов и Деси и участника каза, трудно ми е да избера, нека е
този който се обърна пръв и избра Орлин Горанов!Той направи жест към Наско, но не коментира.
Много харесвам и четиримата треньори, но това пренебрегване на Наско ме притеснява.

Благодарение на Вас съм Майка :flower: :flower:
Димитър 07.11.07 и Калина 21.10.09
:heartbeat: :heartbeat:

* Чувствителните хора живеят върху върха на пръстите си, за да не притесняват никого.
Прекосяват живота без да вдигат шум, защото целият шум е вътре в самите тях *


:eat: Рецептурник на майсторките в Зачатие :)
Re: Гласът на България - музика, таланти и много емоция!
« Отговор #4 -: Септември 27, 2014, 15:43:03 pm »
След спечелването на Мюзик айдъл Невена 4-5 години е имала проблеми с продуцентската компания. Ако не се лъжа май точно тази на Саня Армутлиева. Съдеха се дълги години и накрая май Невена спечели делото, но в това не съм много сигурна. Някой по-навътре може да потвърди. Та тя точно вчера в сутрешния блок спомена, че години наред е била "спирана" и телевизията на Десислава й е подала ръка в трудния момент, като само там са били излъчване песните й. Това накратко в резюме  :lol: Аз между другото тогава като спечели много я харесах и после се чудех защо така изчезна.

До сега не съм успяла да го гледам предаването, само днес хванах малко, но и тук да присъствам, че тази седмица тотално полудях у нас  :lol:
*
Re: Гласът на България - музика, таланти и много емоция!
« Отговор #5 -: Септември 27, 2014, 16:31:11 pm »
Мише, точно това със завесата хванах аз и реших, че всички пеят зад завеса.  :lol: Един вид, за да отсъди журито само за гласовите им данни, а не и за сценичен вид, ама след Невена смених канала и явно не съм разбрала какво и защо. Точно на Ищар парчето хванах, слушам, настръхвам (буквално) и си викам: "Ауууу не е истина как непрофесионалист може да изпее така тази песен". И после хоп - Невена гледам. Понеже и аз я харесвам като изпълнител откакто я видях за сефте и се чудех къде изчезна това момиче, а то какво било...пак к***о-продуцентски номера made in BG.  :x Ами..."браУс".
Черпя ви с един любим кавър ( и изпълнение и видео)  направен от Невена. Приятно слушане и гледане.  http://www.youtube.com/watch?v=wZfaoTpwm_o
НЯМА НАЧИН, ДА НЯМА НАЧИН!

*
Re: Гласът на България - музика, таланти и много емоция!
« Отговор #6 -: Септември 28, 2014, 22:44:56 pm »
Този формат лично за мен е по-позитивния, сравнено с X Фактор. Предвид на това, че вече е минала пресявка на кандидатите и до ефира стигат наистина хора с възможности - кой повече, кой по-малко. Не се акцентира на излагацията като форма на забавление на аудиторията. Ще трябва да правя схеми за гледане между ББ, фактора и гласовете :)
Прави ми впечатление, че Миро е по-придирчив сякаш, но съм изгледала само днешното предаване.
*

    mishanta

  • *
  • 7232
  • Не пропускайте профилактика при мамолог! Важно е!
Re: Гласът на България - музика, таланти и много емоция!
« Отговор #7 -: Септември 28, 2014, 22:57:16 pm »
А според мен, Миро вече е попълнил своя отбор и не се обръща по препоръка на продуцентите!
Тази вечер имаше много интересни участници и прекрасни изпълнения!
А Кирето от евангелската църква ми е фаворит, също и младата дама която пя Вървят ли двама!
Та Киката  с това представяне между овцете, гъските и песента на Сашо Роман изпълнена
с другите двама джигити, и като изпя после абсолютния антипод на първата песен,
а именно песента на Дичо като змей, ми напълни душата.

Да си дойдем на Наско, че много яд ме хвана на него, хем не го избират,
хем пък някаква претенция вкарва и злобее леко и обижда участниците.
Чак на последния изпълнител, който си беше не добре, Орлин Горанов му направи забележка.
Благодарение на Вас съм Майка :flower: :flower:
Димитър 07.11.07 и Калина 21.10.09
:heartbeat: :heartbeat:

* Чувствителните хора живеят върху върха на пръстите си, за да не притесняват никого.
Прекосяват живота без да вдигат шум, защото целият шум е вътре в самите тях *


:eat: Рецептурник на майсторките в Зачатие :)
*
Re: Гласът на България - музика, таланти и много емоция!
« Отговор #8 -: Септември 28, 2014, 23:56:55 pm »
Додич, направо "ми взе репликите"  :lol: Днес за сефте го гледам този формат от-до, просто защото не ми се гледаше филм, сериал и нещо дето изисква цялото ми внимание и цък-цъ с дистанционното - оп това. Много по-позитивно от Фактор-а, съгласна. И излагациите са по-малко и дори да ги има - не е чааак такава гавра с "виещия". Много по-меко и обрано е журито.
Явно заради този формат - ще си пренареждам "програмната схема" за някой и друг месец.

Онова момче, с мини китарката (забравих точното име на инструмента), дето пя Somewhere over the rainbow ми напълни душата обаче. Не с вокално майсторство, не с "чудовищен глас"...не. С присъствие, с настроение, с излъчване което те топли, успокоява и ти създава настроение през монитора дори. С нещо толкова човешко, добро, слънчево и оптимистично... Не мога да го опиша с думи, но бих си купила негов албум. Сладкиш!  :D
И една мацка дето пя на френски, с дълга руса коса - също мноого ми хареса днес. Като гласови данни и техника на пеене, като всичко.
НЯМА НАЧИН, ДА НЯМА НАЧИН!

*

    mishanta

  • *
  • 7232
  • Не пропускайте профилактика при мамолог! Важно е!
Re: Гласът на България - музика, таланти и много емоция!
« Отговор #9 -: Септември 29, 2014, 07:20:06 am »
Как можах да пропусна Михаил, то сърцето ти се усмихва, само като го видиш!
Много в началото беше той затова! И историята на песента разказа по-необикновен начин,
и на провокацията на Миро, отговори с танц подобаващо! Много позитивизъм и емоция снощи!

Русото момиче беше Диляна, имам усещане, че е била на кастингите и друга година!

Благодарение на Вас съм Майка :flower: :flower:
Димитър 07.11.07 и Калина 21.10.09
:heartbeat: :heartbeat:

* Чувствителните хора живеят върху върха на пръстите си, за да не притесняват никого.
Прекосяват живота без да вдигат шум, защото целият шум е вътре в самите тях *


:eat: Рецептурник на майсторките в Зачатие :)
*
Re: Гласът на България - музика, таланти и много емоция!
« Отговор #10 -: Септември 29, 2014, 07:23:07 am »
На мен пък ми харесва Наско, че е прям и им казва действително какви и къде са им проблемите и защо не се е обърнал, а не да излиза и да се оправдава с безличното "не усетих емоцията ти" или "нямаше я твоята душата вътре". И не мисля, че влага някаква лична обида в забележките си, а по-скоро е вид градивна критика, която би им била от полза.

Jbrul, и мен ме впечатли това позитивно излъчване от момчето. Зареди ме със самото си присъствие, макар че май не е с особени гласови възможности. Надявам се да продължи напред, за да дава още повече слънчево и позитивно настроение на формата.

Диляна беше миналата година и стигна до втори кръг - там с надпяването и отпадна. Добра е и според мен.
*

    mishanta

  • *
  • 7232
  • Не пропускайте профилактика при мамолог! Важно е!
Re: Гласът на България - музика, таланти и много емоция!
« Отговор #11 -: Септември 29, 2014, 08:13:56 am »
twin, съгласна съм с теб! Да, трябва да се изказват критиките.
Аз се върнах и изгледах всички предавания до тук и ми направи впечатление,
че дори и участници, които са за него той не се обръща и вкарва претенция
относно рок пеенето, а може просто да привлече изпълнителя в своя отбор
и да докаже на какво може да го научи.
Пример, учителя по карате, не разбирам от рок, но добри височини имаше
и беше много интересен, а Огнян Георгиев - баща/ двамата със сина му участваха в Пеещи
семейства/ ами той му го каза в прав текст, очаквах вие да се обърнете и отиде при Десислава.
А сина му в бекстейджа каза, няма да отиде при Десислава, но от Орлин Горанов и Десислава
избра нея! Според мен, поради това, че Орлин Горанов не пее рок. А може би, защото са и на близка възраст.
Благодарение на Вас съм Майка :flower: :flower:
Димитър 07.11.07 и Калина 21.10.09
:heartbeat: :heartbeat:

* Чувствителните хора живеят върху върха на пръстите си, за да не притесняват никого.
Прекосяват живота без да вдигат шум, защото целият шум е вътре в самите тях *


:eat: Рецептурник на майсторките в Зачатие :)
*
Re: Гласът на България - музика, таланти и много емоция!
« Отговор #12 -: Септември 29, 2014, 13:19:45 pm »
Оххх ще ми се да не пропускам в коментара си нито един, който ми е харесал, ама пусто ЕГН - паметта вече ми изневерява  :lol: Просто на този етап на формата, че и на другия такъв...много народ минава в едно предаване. Снощното беше 2 часа ако не греша и на кого не чуя името, на кого пък не го запомня, нечие изпълнение ми излита от главата, въпреки че на момента ме е впечатлило... Нататък, като започнат концертите - запомням ги участниците, по-лесно ги следя. Но пък темата ми е в голяма помощ, защото коментирате каквото не съм видяла, на каквото не съм обърнала внимание, мерси за което.  :D

Мише, ще те затрудни ли да заковеш в заглавния пост часовете на излъчване? За справка на кухавели като мен. Фактор-а трудно да го пропусна, понеже върви по канал, който приоритетно гледам, а е и след ББ.  :lol: Но като не цъквам Бтв по никакъв повод и просто ми "излита", че ще върви и това шоу. Снощи чисто случайно го хванах, понеже не очаквах излъчване в неделя честно казано и ей така прецъквайки канали попаднах.
НЯМА НАЧИН, ДА НЯМА НАЧИН!

*

    mishanta

  • *
  • 7232
  • Не пропускайте профилактика при мамолог! Важно е!
Re: Гласът на България - музика, таланти и много емоция!
« Отговор #13 -: Септември 29, 2014, 13:59:59 pm »
Жбруле/ да ти се не види и ника и пръстите ми се оплитат  :lol: не само езика!

Ще закова часовете, нямаш грижа, както и линк към сайта и видеата на Гласът на България ТУК
Благодарение на Вас съм Майка :flower: :flower:
Димитър 07.11.07 и Калина 21.10.09
:heartbeat: :heartbeat:

* Чувствителните хора живеят върху върха на пръстите си, за да не притесняват никого.
Прекосяват живота без да вдигат шум, защото целият шум е вътре в самите тях *


:eat: Рецептурник на майсторките в Зачатие :)
*
Re: Гласът на България - музика, таланти и много емоция!
« Отговор #14 -: Септември 29, 2014, 14:19:57 pm »
Много харесвам музикалните формати, следя с интерес и двата, които вървят в момента.
Има изключително талантливи млади хора, много ме радват и зареждат такива предавания, добре че ги има!  :D

Jbrul, следващите епизоди за тази седмица са обявени за
петък    21.00-22.30ч.
неделя  20.00-22.30ч. ,
но заради изборите в неделя може да има промени.

Тук :balk_127: могат да се гледат излъчените вече епизоди  :D
 


п.п. А, Мише, ти вече си сложила линк  :) ........
залисах се да разглеждам сайта на Гласът и не забелязах, че вече си публикувала :)

 
« Последна редакция: Септември 29, 2014, 14:33:30 pm от marsi »

Re: Гласът на България - музика, таланти и много емоция!
« Отговор #15 -: Октомври 03, 2014, 14:25:47 pm »
Аз лично с голямо удоволствие го гледам! Има много талантливи хора!
*
Re: Гласът на България - музика, таланти и много емоция!
« Отговор #16 -: Октомври 12, 2014, 20:31:32 pm »
Гледате ли Гласът, днес има прекрасни участници!
Хайде отивам (свършват рекламите  :)), приятно гледане и слушане  :)

*
Re: Гласът на България - музика, таланти и много емоция!
« Отговор #17 -: Октомври 12, 2014, 20:38:14 pm »
Гледаме и сЪ кефим  :D :D :D
НЯМА НАЧИН, ДА НЯМА НАЧИН!

*
Re: Гласът на България - музика, таланти и много емоция!
« Отговор #18 -: Октомври 12, 2014, 21:54:07 pm »
Хванах отчасти изпълнението на едно момиче - бесарабска българка. Избраха ли я? Винаги настръхвам на "Облаче ле бяло".
*
Re: Гласът на България - музика, таланти и много емоция!
« Отговор #19 -: Октомври 12, 2014, 21:54:24 pm »
Страхотни са :)