0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Re: Х - ФАКТОР музикална раздумка за ценители!
« Отговор #40 -: Октомври 23, 2014, 22:46:54 pm »
Ей, тези групи, страхотно се справиха наистина.
Чак не искам никой да си тръгва от тях. И двамата братя големи сладури, и Нора и другото момиче много добри, а тези малките момичета, какви са нахакани, ама им ходи. Може би бих жертвала 4U все пак.
За съжаление при 25+ беше почти трагично като изключим Атанас (така ли се казваше по-възрастният мъж). Да си ходи манекенчето мисля.
*

    sixsens

  • *****
  • 4138
  • Благодаря ти, докторе!
Re: Х - ФАКТОР музикална раздумка за ценители!
« Отговор #41 -: Октомври 23, 2014, 22:54:06 pm »
А на мен Нора и приятелката й/забравих й името/, не ми харесаха много. Като цяло са добри, но тази песен им беше твърде ниска и твърде изменена.
Манекенчето беше много зле, не го харесвам като цяло. А Рени много ме разочарова, на кастингите и тренировъчните лагери показа много повече. В къщите на съдиите не ми хареса, но реших, че е лош избор на песен. Но тази вечер беше просто ужасна, фалшиво пеене, никакъв самоконтрол, изобщо не беше в тона, тотално не й се получи. Тя може много повече.
Георги ме изкефи много, голям образ е, дано продължи.
Наско също го харесвам, внася голямо очарование в редиците.
А 4U бяха много добри, чудесен синхрон, страхотно пасващи гласове, много готини.
За мен трябва да си тръгнат Виктор и Нора и другата/брех, как се казваше това момиче/.
Мъжкия дует също беше много добър, големи са сладури.
Трите грации какво да ги коментирам, чудовищни! На тия години, такава техника на пеене и толкова развити гласове -евалата.
Конкуренцията тая година е жестока и борбата ще е безмилостна.
« Последна редакция: Октомври 23, 2014, 22:56:22 pm от sixsens »
Благодаря ти, Зачатие!
Благодаря ти, Мели!     
ПО-ЛЕСНО Е ДА СЕ БОРИШ ЗА ПРИНЦИПИТЕ СИ, ОТКОЛКОТО ДА ЖИВЕЕШ СПОРЕД ТЯХ!!!
*
Re: Х - ФАКТОР музикална раздумка за ценители!
« Отговор #42 -: Октомври 23, 2014, 22:57:46 pm »
Групите са чудни, но 25+ издишат. Любо ли не си подбра добре хората, песните ли не бяха подходящи, но разликата в нивото с другите категории е очевидна. Манекенчето да напуска.
*
Re: Х - ФАКТОР музикална раздумка за ценители!
« Отговор #43 -: Октомври 23, 2014, 23:13:52 pm »
Защо ,бе, Заки.......... 8O Малките му звучаха по-добре с тази пълна импровизация на Камео ,а дуета Нора и Ива,чието изпълнение бе перфектно,на база това , което трябваше да пеят - не го удовлетвори??????? и какво им харесвате на братчетата,като ниския дърпа яко към "ниското" в качество  високия ????? Това е мнението ми,но видно по изражението и на другите съдии ,за мен Заки направи много,много субективен избор. Дано се е основавал и на наблюдения,недостъпни и невидими за нас.... Ще се види след време. :(
п.п. песента на Ренета беше супер адски гадно неподходяща за нея. Ще ме прощавате  ,ама си е направо саботажен избор.....
« Последна редакция: Октомври 23, 2014, 23:16:16 pm от ra40 »
/www.mamaibebe.com][/url]
*
Re: Х - ФАКТОР музикална раздумка за ценители!
« Отговор #44 -: Октомври 24, 2014, 00:59:09 am »
Още ми е много калабалък формата, но за днес - само Жорето ми напълни душата наистина  :D И да, разбира се, че съм наясно че е от участниците дето не са най-най откъм гласови данни. Но пък има гласовите данни за една музика дето ми е неизкоренимо любима и онова харизматично поведение, което прави известните артисти - наистина известни и незабравими. Тя и Мадона не моЕ да пее особено, ама... :)
Манекенчето...вече съм казвала - от кастингите не го дишам, ни като визия, ни като пеене.

От групите - момченцата бяха без забележка, ама пусто като не ме влекат "бой-банди", дори като бях пубер и всички бяха луди по две емблематични такива групи...кака слушаше "Нирвана" и "Мейдън"  :lol:

Все още нямам тотален фаворит на този етап аз..., но при всички случаи - момичетата са на недостижимо ниво, сравнено с всичко останали участници.
« Последна редакция: Октомври 24, 2014, 01:01:36 am от Jbrul »
НЯМА НАЧИН, ДА НЯМА НАЧИН!

*
Re: Х - ФАКТОР музикална раздумка за ценители!
« Отговор #45 -: Октомври 28, 2014, 22:29:39 pm »
Гледате ли концерта? :) Атанас Ловчинов ми пълни душата с Highway to hell  :band: AC DC са ми много любими и съм пристрастна, но пък и той беше много добър. И Славин и Траян много ми харесват - големи таланти са тези момчета. :)
Жорето Бенчев ми е фаворит (не намирам подходящ емотикон :) ), което не значи, че ще спечели де. Много запомнящ се, артистичен ... абе от нашите.  :wink:
« Последна редакция: Октомври 28, 2014, 22:38:06 pm от Dodich »
*
Re: Х - ФАКТОР музикална раздумка за ценители!
« Отговор #46 -: Октомври 28, 2014, 22:34:20 pm »
Бенчев е Госпооооод!!!!!
« Последна редакция: Октомври 28, 2014, 23:32:03 pm от Jbrul »
НЯМА НАЧИН, ДА НЯМА НАЧИН!

Re: Х - ФАКТОР музикална раздумка за ценители!
« Отговор #47 -: Октомври 28, 2014, 22:35:20 pm »
Dodich, гледам и ми е малко скучен този концерт :(
Нещо песните не ми харесват. Все пак засега мъжете по ми се нравят - Станимир, Славин, Наско. А Жоро само как са го избарали като от филма Триста, а май го играе някакъв касапин. Страхотно изглежда :)
*
Re: Х - ФАКТОР музикална раздумка за ценители!
« Отговор #48 -: Октомври 28, 2014, 22:42:28 pm »
Първият , който ме изкуши да цъкам СМС-и  този сезон е Жорето.  :lol: Простооооо...не мога да се лиша от кефа да го гледам и слушам. Ся...че имам як уклон към тоя вид музика - ясно, ама той има баш X-фактор този човек.  :D Как я направи тази песен да звучи така..утрепа мЪ  8O  Стайлинга беше...нЕам думи.
НЯМА НАЧИН, ДА НЯМА НАЧИН!

Re: Х - ФАКТОР музикална раздумка за ценители!
« Отговор #49 -: Октомври 28, 2014, 22:45:47 pm »
 :lol: :lol: :lol:
Изборът му на песен беше супер :)
*
Re: Х - ФАКТОР музикална раздумка за ценители!
« Отговор #50 -: Октомври 28, 2014, 22:51:40 pm »
Не се вписва в някаква рамка, прави го за и с много кеф, не се напъва да се съревновава, сравнява и надскача. Ей туй много ми харесва по принцип.  :wink:
ГУЕМ е Жорето  :lol:
*
Re: Х - ФАКТОР музикална раздумка за ценители!
« Отговор #51 -: Октомври 28, 2014, 23:00:33 pm »
Не се вписва в някаква рамка, прави го за и с много кеф, не се напъва да се съревновава, сравнява и надскача. Ей туй много ми харесва по принцип.  :wink:
ГУЕМ е Жорето  :lol:
Право думаш сестро!  :lol:

Още на кастинга така се "отписа", че само си виках "данооо"  :lol:
http://www.youtube.com/watch?v=I2hE9cAvcLc

Ето от днес - нечовешкооо! http://www.videoclip.bg/watch/400976_georgi-benchev-x-factor-live-28-10-2014
« Последна редакция: Октомври 28, 2014, 23:52:00 pm от Jbrul »
НЯМА НАЧИН, ДА НЯМА НАЧИН!

*
Re: Х - ФАКТОР музикална раздумка за ценители!
« Отговор #52 -: Октомври 30, 2014, 22:51:08 pm »
Голяма греда тази вечер.  :? Макар, че не се случва за сефте... Зрителите наистина не гласуват активно за мега-добрите, считайки, че някой друг гласува, няма шанс да отпаднат, ама...ей на.
НЯМА НАЧИН, ДА НЯМА НАЧИН!

*
Re: Х - ФАКТОР музикална раздумка за ценители!
« Отговор #53 -: Октомври 30, 2014, 22:57:11 pm »
Според мен пък последните трима заслужено останаха последни. И в моята класация са на последните места. Пеят, спор няма, но им липсва излъчване и присъствие.2
*
Re: Х - ФАКТОР музикална раздумка за ценители!
« Отговор #54 -: Октомври 30, 2014, 23:11:17 pm »
На мен Рени ми беше на дъното. Но всеки с вкуса си, разбира се :)
НЯМА НАЧИН, ДА НЯМА НАЧИН!

*
Re: Х - ФАКТОР музикална раздумка за ценители!
« Отговор #55 -: Октомври 30, 2014, 23:15:53 pm »
Аз също не разбирам този вот. Според мен на днешните елиминации трябваше да са Мирян и Ренета. Много ми е симпатичен Мирян, има излъчване, но на последния концерт издишаше. А Ренета не знам от избора на песни или от нея самата, но много мъка има в това момиче. Някак повече хъс и позитивизъм очаквам от този формат.
*
Re: Х - ФАКТОР музикална раздумка за ценители!
« Отговор #56 -: Октомври 30, 2014, 23:31:46 pm »
Ама тя и Ренета беше в последната тройка, за която писах.
На мен тя ми напомня Сани Алекса. Аз и нея не харесвам. Някак не им личи да се забавляват на сцената.
*
Re: Х - ФАКТОР музикална раздумка за ценители!
« Отговор #57 -: Октомври 30, 2014, 23:45:33 pm »
Опасявах се аз, че Михаела (безспорен талант)  може да изгори заради зле подбраната песен. "Музикантска" беше, не комерсиална, а все пак зрителите не са спецове и слушат и гледат по друг начин. Момчешкият дует - не им помня имената - също са слаба ракия. Бой групата - пеят добре, но за мен по обясними причини - не си падам по такива. Рени е "напъната", тъжна, изнервяща още от кастингите та и досега. Разбира се, че е травмирана от това, което й се е случило, че се страхува постоянно, че явно не успява да го преодолее... Но този формат не е "кушетката на психолога" все пак, има участници и с по-добри гласови данни от нея, с убийствено присъствие на сцена и забавляващи публиката.
Траян - пя жестоко и направи шоу на последния концерт. Неговото изпълнение беше сред най-добрите. Другото момче - също имаше доста по-добри представяния от Рени. Та не ми беше логично да са те двамата един срещу друг просто. Някой срещу Рени - да. Но не някой от тях.

Ако приема, че вотът е реален - нямам друго обяснение, освен вече споменатото. За много добрите - всеки си мисли, че ще се гласува масово и пуска СМС за друг участник, който му харесва, но преценя, че е по-застрашен просто. И накрая някой от наистина добрите - се оказва без СМС-подкрепа, която реално - има сред зрителите, ама...
« Последна редакция: Октомври 30, 2014, 23:47:58 pm от Jbrul »
НЯМА НАЧИН, ДА НЯМА НАЧИН!

*
Re: Х - ФАКТОР музикална раздумка за ценители!
« Отговор #58 -: Октомври 31, 2014, 00:11:03 am »
Рени през цялото време на обявяване на спасените гледаше като обречена. Дори накрая сякаш се изненада, че не е на елиминация. За мен показателна е реакцията на менторите - не видях някой, който да не е изненадан от резултата. Ако ние сме само любители "разбирАчи" тези хора са с изпълнителите на репетиции, гледат ги от първия ред на концертите, изобщо са в кухнята на събитията и не на последно място са професионалисти.
*
Re: Х - ФАКТОР музикална раздумка за ценители!
« Отговор #59 -: Октомври 31, 2014, 00:22:28 am »
Додич, не се случва такава ситуация за сефте и то по една и съща причина.

Аз например, гласувах за Жоро Бенчев, защото... Не съм глуха, или идиотка - човекът не е надарен с егати изумителните вокални възможности (за разлика от доста други участници). НО - притежава харизма (ти идеално описа това миналия път), изпълнява добре музика, която аз харесвам като стил и това ми е важно. Като цяло - зрителите на формата не са "дърти рокаджии", та очаквах че за него би имало по-малко подкрепа по тази причина. Не  е потенциалния "тийн-идол" - предвид визия и ЕГН... , но аз искам да го гледам още, кефя му се и гласувах за него.
Бях убедена, че други ще гласуват за другите много добри, "няма начин". Траян през ум не ми мина, че има шанс да се окаже на елиминации, предвид последното му изпълнение само... Дори без да взимам предвид предишните. Но - етооо.

Изключително тъпо е, да се решават такива неща с СМС-и на такава цена.  :?  Ако им е важно наистина какво мисли публиката - да пускаме СМС-и според тарифния си план. Еми сори, ама не мога аз да хвърлям по 10 лв. на всяко гласуване, за да съм сигурна, че няма да излети някой наистина добър, само щото не било гласувано за него, ако и да ми харесва.
НЯМА НАЧИН, ДА НЯМА НАЧИН!