0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*

    mishanta

  • *
  • 7232
  • Не пропускайте профилактика при мамолог! Важно е!
Х - ФАКТОР музикална раздумка за ценители!
« -: Септември 26, 2014, 14:38:21 pm »


Привет неуморни меломани!

Музиката в велико изкуство, а онези които я изпълняват са надарени с талант
който с удоволствие бих коментирала тук с вас! Успех на всички участници!
Харесвам тези формати, защото показват колко талантлив народ е българския!
Заповядайте!
Благодарение на Вас съм Майка :flower: :flower:
Димитър 07.11.07 и Калина 21.10.09
:heartbeat: :heartbeat:

* Чувствителните хора живеят върху върха на пръстите си, за да не притесняват никого.
Прекосяват живота без да вдигат шум, защото целият шум е вътре в самите тях *


:eat: Рецептурник на майсторките в Зачатие :)
Re: Х - ФАКТОР музикална раздумка за ценители!
« Отговор #1 -: Септември 26, 2014, 19:27:06 pm »
Мише, мерси за темата  :D
Тепърва тук ще става интересно. Само да започнат концертите ....
*
Re: Х - ФАКТОР музикална раздумка за ценители!
« Отговор #2 -: Септември 27, 2014, 01:51:26 am »
И аз като Смайли...ще имам какво да коментирам евентуално, когато започнат концертите. Засега - гледам "за фон", увеличавам звука на изпълнител, който има гласови данни и очевидно е за там. Гавраджийската част - я минавам на почти "без звук", ако дистанционното ми е под ръка. Честно казано - нито е приятно за слуха ми някой да вие без грам осъзнаване, че това прави, нито намирам нещо забавно в това някой да се излага брутално пред пълна зала, че и в национален ефир после (като излъчват записа), защото просто няма реална самооценка, относно възможностите си в тази насока. Става ми жал да си призная за въпросния човек и някак си - смехът на негов гръб колко е "бездарен и заблуден" - не е по моя вкус лично.
Бих гледала кастингите от-до, ако не излъчваха бездарниците, издънкаджиите, че и някои хора с очевидни психични отклонения (това вече ми е много пошло). Много наистина талантливи хора, които не ни показаха са минали оттам, че да отсеят тези, които ще гледаме на концертите. Аз като зрител, на излъчването на кастингите - предпочитам да гледам само добрите и кадърните, а натам - най-добрите от тях (дето са ги подбрали). Но какво гледаме - знаете.

Тъжната истина е, че гледаме това в този му вид, защото добре е изчислено, че публика се дърпа повече с брутален сеир, а не с красота и талант. Затова - така е направено. Зрителят като добие навик един месец да гледа формата главно заради тия дето ще се излагат, ще го гледа и нататък в голям процент от случаите. Ей така по инерция. И понеже много обичаме да се самонагласяме как "ние българите сме простаци и сеирджии като нация просто" - да отбележа, че форматът е такъв навсякъде по света ;) Т.е. прилага се същият принцип за "зарибявка" на публика, та споко. Не сме ние най-злето на злето.  :lol:
НЯМА НАЧИН, ДА НЯМА НАЧИН!

*

    mishanta

  • *
  • 7232
  • Не пропускайте профилактика при мамолог! Важно е!
Re: Х - ФАКТОР музикална раздумка за ценители!
« Отговор #3 -: Септември 27, 2014, 07:06:41 am »
Айдееее,  тв меломаните се събрахме !
Честно ще си призная две са причините които леко ми дават заден в Х фактор като възприятие.
Едната е, това което Jbrul написа, гаврата с хора които определено нямат реална представа за себе си.
Това ме обижда като зрител, кара ме да се чувствам неудобно, защото продуцент контрола е важен.

Втората причина, моля се само да не ме обвините в женска злоба, но Сания и Мария лекоооооо
ме дразнят, Саня повече  :lol:
Някак нахъсано-амбициозната й осанка, която винаги леко ще те скастри не ми допада.
Мария ми е по-мека, но последните две години зави в една посока дето няма как да ми хареса,
макар да се имам за широко скроена. Заки и Миро харесвам много особено Миро.
Но и те като някакви петли влизат в спорове в които на моменти се губи добрия тон.
И аз ще чакам живите концерти с нетърпение!
Благодарение на Вас съм Майка :flower: :flower:
Димитър 07.11.07 и Калина 21.10.09
:heartbeat: :heartbeat:

* Чувствителните хора живеят върху върха на пръстите си, за да не притесняват никого.
Прекосяват живота без да вдигат шум, защото целият шум е вътре в самите тях *


:eat: Рецептурник на майсторките в Зачатие :)
Re: Х - ФАКТОР музикална раздумка за ценители!
« Отговор #4 -: Септември 27, 2014, 09:23:39 am »
Момичета и мен ме дразни "подигравката" с некадърните участници. Чак в сценарии ги вкарват...., което е меко казано некрасиво, а за тях си е направо обидно.

Мише, журито ми е много интересно. 4-мата са много различни и всеки ми е по свой начин забавен да го гледам.
Ти под "Миро" имаш предвид "Любо" сигурно  :lol: :lol: :lol:
На мен Любо ми е любимецът!
Мария ми харесва, че е много позитивна и не се подиграва, дори когато кандидатът не е стока.
Сани ми е прекалено пресилена и груба на моменти. Трябва да има обаче и "лошо ченге", за да е вървежен форматът.
Заки не ми хареса от миналия формат как се "заиграваше" с момиченцата.
*

    mishanta

  • *
  • 7232
  • Не пропускайте профилактика при мамолог! Важно е!
Re: Х - ФАКТОР музикална раздумка за ценители!
« Отговор #5 -: Септември 27, 2014, 10:09:06 am »
Усмике, както една участничка снощи каза на Миро-Мило та и аз така,
много го харесвам пусти Миро и затова прекръстих Любо  :oops:
Благодарение на Вас съм Майка :flower: :flower:
Димитър 07.11.07 и Калина 21.10.09
:heartbeat: :heartbeat:

* Чувствителните хора живеят върху върха на пръстите си, за да не притесняват никого.
Прекосяват живота без да вдигат шум, защото целият шум е вътре в самите тях *


:eat: Рецептурник на майсторките в Зачатие :)
*
Re: Х - ФАКТОР музикална раздумка за ценители!
« Отговор #6 -: Септември 27, 2014, 18:23:35 pm »
На мен Любо ми е любимецът!
Мария ми харесва, че е много позитивна и не се подиграва, дори когато кандидатът не е стока.
Сани ми е прекалено пресилена и груба на моменти. Трябва да има обаче и "лошо ченге", за да е вървежен форматът.
Заки не ми хареса от миналия формат как се "заиграваше" с момиченцата.
+1
Мнението ми е същото и се припокрива с твоето, Усмивке. :)
Очаквам тренировъчните лагери и концертите с нетърпение, за да имаме какво повече да коментираме и обсъждаме.

"Единственото изкушение, което никой никога не е успял да победи, е надеждата."
Ромен Гари
*

    sixsens

  • *****
  • 4138
  • Благодаря ти, докторе!
Re: Х - ФАКТОР музикална раздумка за ценители!
« Отговор #7 -: Септември 28, 2014, 12:12:53 pm »
Айде и аз тук! Обожавам музикални формати, тази година има страшно много талантливи участници, някои имат чидовищни /в добрия смисъл/ гласове, направо ме отвяха. А колко още не сме ги и видели, защото не са ги давали, зер сеир да има с другите кандидати. Тук съм съгласна с вас, не ми харесва това, че се гаврят с хората. Макар въпросните хора сами да се гаврят със себе си. Винаги се чудя, толкова ли нямат близки и приятели, които да им кажат, че не са затам? Или и те предпочитат да ги видят как се излагат в ефир, вместо да кажат горчивата истина? Толкова пък човек  да не може да се чуе колко е зле. Особено като гледат всяка година какви зверски таланти има, с които просто няма как да се мерят, дори и да пеят все пак малко от малко добре.

Имаше в предния епизод една бургазлийка Ренета, страхотна беше, а сега и товаа детенце, пак от Бургас, направо ги отвя. Не само безспорен талант, но и страхотна техника и слух има това дете. Направо се чувствам горда, че такива даровити участници ще ни представят града :balk_46:
Благодаря ти, Зачатие!
Благодаря ти, Мели!     
ПО-ЛЕСНО Е ДА СЕ БОРИШ ЗА ПРИНЦИПИТЕ СИ, ОТКОЛКОТО ДА ЖИВЕЕШ СПОРЕД ТЯХ!!!
*
Re: Х - ФАКТОР музикална раздумка за ценители!
« Отговор #8 -: Октомври 02, 2014, 22:58:34 pm »
Ще постна след края на епизода, сега записвам кои ме впечатлиха.
1. Групата на Ана-Мария. (за мен е с висок шанс да победи) И като "група" бяха супер стиковани -  толкова нежни, супер съчетани вокали, лееше се песента. И присъствието на сцената на Ана-Мария е завладяващо
2. Групата на Жороооо (този с брадата) - слабост ми е тоя човек. Дано продължи до концертите и да пее яко тежък рок.  :D
3. Групата на малките - Кристина от Бургас, другите не ги помня. Е, надскочиха се с Гънс, но не пяха некадърно и се раздадоха, бяха сладки и с повече упражнения - ще се научат на тънкостите. Талант - бол при тях.

Участничката "леля Ваня" ме дразни изключително. Ни глас, ни поведение като поведение...кукувица. Разбирам, че трябва и цирк да има, ама такива да минават напред за сметка на далеч по-кадърни хора...извинявам сЪ.  :? Дори не е "симпатично луда" - просто нагла жена, дето няма чувство за мярка, че и талант няма.
НЯМА НАЧИН, ДА НЯМА НАЧИН!

Re: Х - ФАКТОР музикална раздумка за ценители!
« Отговор #9 -: Октомври 02, 2014, 23:07:58 pm »
Jbrul, много са ми сходни с твоите харесванията.
Ана-Мария и другите с нея се справиха уникално (нали тя беше момичето с болната сестричка?, че като имена малко ми се губят)

Жоро, много го харесвам, но според мен няма кой знае какви гласови данни. Въпреки това има много хубав тембър и определени песни може да изпее много впечатляващо.

Леля Ванче по-добре о'време да я махат, заедно с онова момче дето пее уж в народен стил (не му помня името).
*
Re: Х - ФАКТОР музикална раздумка за ценители!
« Отговор #10 -: Октомври 03, 2014, 00:05:37 am »
Да, с болната сестричка е Ана-Мария. Жоро определено си е за рок пеене. А и личното ми мнение за всички тези формати е, че мааалко нереалистично (даже доста) се очаква от участниците да могат да пеят всичко. Ми няма такива певци на света, знаеш. Всеки е добър в определен стил приоритетно. "Всичко" пеят тия по кръчмите, те ако са най-добрите... ;)

Леля ти Ванче мисля, че ще я наритат още утре, след "танцовата сесия". И слава Богу! Да и тоя "народния" дразни. И "манекенчето" и то дразни, не му помня името. Дето днес излезе с две девойки, огелпи всичко и му казаха от журито, че върви само надолу...ама го пуснаха и днес  :?
НЯМА НАЧИН, ДА НЯМА НАЧИН!

*
Re: Х - ФАКТОР музикална раздумка за ценители!
« Отговор #11 -: Октомври 08, 2014, 20:16:15 pm »
Щях да пиша снощи, ама забравих.  :lol: Леля Ванче я разкараха, което е супер! Всички, които пяха снощи ми харесаха много, подборът е добър. По принцип не съм фенка на групите в тези формати, но много добре ги събраха трите млади дами в група, супер звучат заедно (и изглеждат супер де). Е, те самите не бяха много щастливи от това решение (и двете групи визирам), но тук си личи и какви са дечковци. Нямат търпение да покорят света на бърза ръка, солово и все още си мислят че прекрасният глас стига за тези цели. Ама не е така, понеже това е труден бизнес и по-трудно е да бъдеш чут и видян от много хора, отколкото да пееш добре. Светът е пълен с прекрасни певци, известни само на родата и приятелите си. Та излишни бяха сълзите и драмите на девойките - в група, в такъв формат - имат шанс да бъдат чути и видяни от много хора, което е прекрасен и рядък шанс за мнозина млади изпълнители. Ще ги поочука живота, ще разберат, че не е имало защо да плачат и, че това не е загуба, а шанс. Тя и Бионсе почна с група, а пък къде е сега - знаем всички ;) Пожелавам им на момичетата да се мобилизират и да дадат макса, макар и в група, а не "да отбиват номера", понеже са обидени, че не ги пуснаха солово. Дано родителите им имат нужния здрав разум и авторитет, за да им дадат правилните напътствия и подкрепа в шоуто.

Онзи човечец, дето блее като коза все тая какво "пее" и ми докара нервни пристъпи, съсипвайки някои от любимите ми песни - крайно време е да го изритват вече. Каквото се посмяхме с него (на който му е било смешно) - посмяхме. Но снощи останах с впечатление, че пак го оставиха. Ако не съм разбрала - супер, ама ако ще веднъж ми се наложи да слушам този приклещен козел...нЕма да ми е никак радостно.
« Последна редакция: Октомври 08, 2014, 20:30:45 pm от Jbrul »
НЯМА НАЧИН, ДА НЯМА НАЧИН!

Re: Х - ФАКТОР музикална раздумка за ценители!
« Отговор #12 -: Октомври 13, 2014, 16:35:47 pm »
Момичета, според вас защо дават глупавото "Съдби на кръстопът" преди Х Фактор?
Не вярвам да е с по-висок рейтинг....
*
Re: Х - ФАКТОР музикална раздумка за ценители!
« Отговор #13 -: Октомври 13, 2014, 17:05:59 pm »
E...щото, ако е след Х-фактор, кой ще те върже да го гледаш? Нали ще смениш канала и "чао".  :lol:
НЯМА НАЧИН, ДА НЯМА НАЧИН!

Re: Х - ФАКТОР музикална раздумка за ценители!
« Отговор #14 -: Октомври 13, 2014, 19:00:36 pm »
E...щото, ако е след Х-фактор, кой ще те върже да го гледаш? Нали ще смениш канала и "чао".  :lol:
Ама ранолягащите като мен казват чао на Х Фактор сега ...  :(
*
Re: Х - ФАКТОР музикална раздумка за ценители!
« Отговор #15 -: Октомври 13, 2014, 19:47:09 pm »
Споко, като се научиш да не спиш и ще можеш да гледаш всичкооо, та и по два пъти (като те друснат нервите сред нощ и вземеш, че станеш). Имаш време... :lol:
Гледай го на запис после бе човек, те го качват на другия ден най-късно.
НЯМА НАЧИН, ДА НЯМА НАЧИН!

*
Re: Х - ФАКТОР музикална раздумка за ценители!
« Отговор #16 -: Октомври 13, 2014, 21:34:50 pm »
Още седмица и почват лайвовете. Те ще са от 21 часа. Мен ако питат и Вип брадър ще е добре да мине след Х фактор.
С нетърпение чакам концертите
Re: Х - ФАКТОР музикална раздумка за ценители!
« Отговор #17 -: Октомври 14, 2014, 23:32:10 pm »
Бързам да напиша кой ми хареса тази вечер преди да съм забравила  :lol:

От момчетата ми хареса най-много Славин (момчето с дългата коса). Не са лоши и Станимир и Мирян. Приятно съм изненадана от цялата момчешка група тази година.
Групите смятам, че винаги са прецакани, но въпреки това много добре се справиха трите момичета, които оприличиха на Дестъни Чайлд.
Групата 25+ не че са лоши, но очаквах повече от тях. Досега това винаги е била най-силната група за мен. Ренета много ми харесва, но си беше избрала много скучна песен. Жоро наистина има много интересен глас, но може да изпее добре само някои песни. Това не значи, че няма да е успешен. Миналата година рапърчето Наско стигна много далеч.
От Момичетата ми хареса Кати колкото и старомодна да е. Ева-Мария е просто уникална наистина. Засега ми е фаворит. Михаела също е супер, но и тя като Ана-Мария (така ли се казваше 15 годишното момиче, което миналата година пуснаха, а Михаела не) има много еднообразен глас.
*

    mishanta

  • *
  • 7232
  • Не пропускайте профилактика при мамолог! Важно е!
Re: Х - ФАКТОР музикална раздумка за ценители!
« Отговор #18 -: Октомври 15, 2014, 06:28:36 am »
Нова тотално си сбъркаха програмната схема, ами нека след ББ е Х фактор.
Пускат онова безумие Съдби на кръстопът и ме губят като зрител.
И да искам да го гледам в реално време, ако не е нещо интересно заспивам и това е.
Благодарение на Вас съм Майка :flower: :flower:
Димитър 07.11.07 и Калина 21.10.09
:heartbeat: :heartbeat:

* Чувствителните хора живеят върху върха на пръстите си, за да не притесняват никого.
Прекосяват живота без да вдигат шум, защото целият шум е вътре в самите тях *


:eat: Рецептурник на майсторките в Зачатие :)
*
Re: Х - ФАКТОР музикална раздумка за ценители!
« Отговор #19 -: Октомври 15, 2014, 08:15:14 am »
От момичетата моят фаворит е Невена. Още от кастингите. Сабатин и Славин от момчетата, двамата братя Иво и Пламен от групите, а от 25+ Георги и Анелия.
И понеже звездите ми го говорят, :wink: само един от тях няма да стигне до концертите, за мое съжаление.