0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Мария е захранена с картоф, тиква, морков, тиквичка, жълтък, пащърнак и днес броколи.
В тоя ред. А смятам от утре да давам плодово пюре, тя втори ден пищи и днес е яла на два часа млял ко и е спокойна.
Чудя дали да, не почна да давам каша следобед.
*
Стоека, направи си схема и действай по нея. Аз само 2 списъка си бях направила кое след кое се въвежда и примерно месец след който да го въведа. Ако не приеме едно давам следващото, с това съм съобразявала и пазаруването. Жълтък давах веднъж-два пъти и после вече в палачинки и баница след годината. Не и бил с нисък хемоглобин и не съм се занимавала с варене на по едно яйце. Самото разработване на списъка го правих с огромно четене и като се обърках едно хубаво почнах да си ги пиша  :lol:
*
Не забравяйте  за свареното червено цвекло-  действа разхлабващо ,а  е и много полезно.
В схемите за захранване не фигурира , в пюретата също не се среща доколкото знам , но д-р Бърди го препоръча тук .Мисля  след 7,5-8 месец   бе удачно , както и леща, зелен боб пасирани.
О, да, тъкмо днес давах. По отношение разхлабващо действие, не е повече от тиквата (като сравнение). Аз също не съм срещала пюрета с червено цвекло. Между другото и листата на червеното цвекло са много полезни и подходящи, лятото листа давах, правят се и баници с тях.
Стоека, ако утре ще даваш нов зеленчук не е удачно да даваш и за първи път плодово пюре, стават две нови храни за деня, а да добавиш и каша ще стане много. Ако не се лъжа няма месец откак започна със захранването, за това време и зеленчук, и плод, и каша на мен ми се струва малко като форсиране на захранването. Още като зеленчук можеш да даваш целина (глава), спанак. праз (от бялата част)., вървят и на картоф.
На 23.01.2014 в 10,49 Нора пое първата си глътка въздух.
*
Не, няма давам нов зеленчук, пак ще пробвам броколите да дам.
А за кашата чудя се, защото на нея особено в следобед не я засища млякото и яде по на често. Не иска повече мляко a да яде през два часа.
*

    kassi

  • *
  • 5258
  • Мама на трима
Имам въпросче към майките, които приготвят вкъщи пюрета. Та, като сварите зеленчука /напр. картоф, тиква, морков/, как го съхранявате. Не съм готвила на близнаците, но на София мисля да и правя зеленч. пюрета аз. Имам Чопър и в него ще и правя пюретата. Ако приготвя да кажем картоф и морков на пара, после колко време го държите в хладилника, също така става ли в бурканчета пасиран зеленчука?
Благодаря!  :)


София е нашето чудо! Благодаря ти, Наде!
Kassi, аз приготвям за деня и каквото не се изяде го изхвърлям. На следващия ден пак приготвям и така. Иначе знам, че след престой повече от 24 часа (в хладилник) не е добре да се дава.
Въпросът с бурканчето и пасирането не го разбрах  :oops:
*
До скоро приготвях всичко само толкова, колкото ще изяде на момента. Откакто правя супа оставям от нея в хладилника и за следващия ден. Не виждам проблем и всичко сварено на пара да може да  се консумацира на следвщия ден.   Може и да се замразява, но не го правя и затова не съм се информирала кои храни стават за замраяване.
На 23.01.2014 в 10,49 Нора пое първата си глътка въздух.
*

    kassi

  • *
  • 5258
  • Мама на трима
Благодаря за отговорите.
Смайл, имам предвид, приготвям пюрето, още топло го сипвам в бурканче и после в хладилника. На другия ден го давам. Вчера правих репетиция  :lol:, сварих на пара картофи и моркови, и приготвих две отделни пюрета. От три картофите излезе голяма порция, стигна за всички, но като почна да готвя на малката, всеки ден да и варя по един картоф например  :?.


София е нашето чудо! Благодаря ти, Наде!
Каси навремето Вера не харесваше готовите зеленчукови пюрета и след като захраних с различни зеленчуци  спрях даваря по един картоф и един морков ежедневно. ....сварявах различни зеленчуци пасирах ги пълнех си бурканчетата и във фризера после ми бе лесно просто си вадех и стоплях :lol:
*

    kassi

  • *
  • 5258
  • Мама на трима
Ти ме уби, не знаех, че може буркан с пюре във фризер  :lol:. Аз си мислех поне два дена в хладилника ако може  :wink:.


София е нашето чудо! Благодаря ти, Наде!
*

    z22

  • *
  • 3293
  • мама на слънцa
аз ги слагах в контейнерите за кърма на Авент и давах 2 дни - в деня на приготвяне и на следващият,което е около 24 часа или малко повече.
<br />
*
Из форума дори има тема (Алхимикът фуси ли беше, ще излъжа) за правене на пюрета и съхраняването им във фризер. Та като си захранила повече зеленчуци вариш всичко по отделно, пасираш и правиш различни комбинации. Дори за захранване може да се ползва, но трябва да си подредиш бурканчетата по нарастване на количеството на новата храна  :lol:
Картоф точно аз не обичам да ям на следващият ден дори на пюре и не съм давала на детето. Когато захраних повече зеленчуци отделях от това което готвя за нас за да остане без сол и без подправки, но това вече като съм въвела мазнината.
Здравейте, при нас захранването върви отчайващо. Вече минаха 2 сседмици, а като че ли в началото беше по - добре.  Въвела съм тиква, картоф, морков и последно пробвах и готовото пюре на хип със спанак. Мислех, че като има адаптирано мляко в него, ще се хареса, но уви. Вече плюе и картоф, който в началото поне не плюеше, макар че не ядеше с охота. Не знам какъв подход да предприема ... дали да изчакам няколко дни и да предложа отново вече въведените храни или да въведа друга? Дали отказът от хранене може да се дължи на болки във венците? Някой от вас имал ли е подобен случай и как сте подходили?
Хейли, ужасно много неща си въвела за 2 седмици. Като се има предвид, че 1 храна първоначално се въвежда за около 5 дни....После е хубаво да има 2 дни почивка между 2 храни. Според мен давай онова, което е харесало най-много детенцето и добавяй вътре по 2 лъживки от нов зеленчук. Ако се приеме добре, на следващия ден дай по-голямо количество от новия зеленчук и така. Няма закъде да се бърза.
<br />[link=http:
Съветът на Мешко към Хейли е добър.И аз в началото допуснах малко хаос в бързането,но после постъпих кактотя съветва.След като установих какви зеленчуци се харесват,задържах на тях и добавях малко от новите.Със същите добавих лесно дори жълтък и месо.
*
Хейли, ужасно много неща си въвела за 2 седмици. Като се има предвид, че 1 храна първоначално се въвежда за около 5 дни....После е хубаво да има 2 дни почивка между 2 храни.
На мен пък за две седмици не ми се струват като "ужасно" много храните общо взето 3, с проба на едно пюре). Със 5 дни за нова храна и 2  почивка, на месец могат да се въведат мах. 5 храни.... колко ще продължи захранването тогава.
Нова храна съм въвеждала по 2-3 дни (зависи от храната) и без почивка от два дни.
Хейли, иначе и аз бих те посъветвала ако една от трите въведени храни се харесва да използваш нея за основа и да добавяш новата към нея. Картофа явно отпада, то и гол картоф яде ли се, ако харесва тиква пробвай  тиквата за основа.
Или добавяй АМ, но от това, което даваш в момента, като намаляш количеството му.
На 23.01.2014 в 10,49 Нора пое първата си глътка въздух.
Хейли, ужасно много неща си въвела за 2 седмици. Като се има предвид, че 1 храна първоначално се въвежда за около 5 дни....После е хубаво да има 2 дни почивка между 2 храни.
На мен пък за две седмици не ми се струват като "ужасно" много храните общо взето 3, с проба на едно пюре). Със 5 дни за нова храна и 2  почивка, на месец могат да се въведат мах. 5 храни.... колко ще продължи захранването тогава.

Аз имах предвид първите 2 храни, всяко следващо от същата група съм го въвеждала за 2 дни. И по мои сметки картоф, морков, тиква и спанак са 4 храни за 2 седмици......
<br />[link=http:
Благодаря ви!  И на мен ми се струват много 4 храни. Но в стремежа си да уцеля нещо, което да се хареса, май прекалих. Май хареса тиквата, но пак не съм убедена,  защото един ден яде, а на следващия не. А относно интервалите на въвеждане, въвеждах 4 дни тиква, 4 дни картоф и 4 морков. Днес пробвах спанак. Реално съм спазила правилото за трите дни.
Още веднъж ви Благодаря  :D
« Последна редакция: Февруари 06, 2015, 15:53:48 pm от Хейли »
Аз да попитам, макар да е рано още - в какво се съхраняват направените домашни пюрета във фризера, в смисъл - в торбички, в бурканчета... Например, ако направя различни видове пюрета, определено количество /например да стигне за една седмица/ как да го съхраня :? Защото ми се струва , че в началото ще имам мерак да варя по 1 картоф или по 2 моркова, ама за по-натам  :? И друго да питам - по колко варите зеленчуците? Задължително на пара ли ги варите?
*
Хейли, ужасно много неща си въвела за 2 седмици. Като се има предвид, че 1 храна първоначално се въвежда за около 5 дни....После е хубаво да има 2 дни почивка между 2 храни. Според мен давай онова, което е харесало най-много детенцето и добавяй вътре по 2 лъживки от нов зеленчук. Ако се приеме добре, на следващия ден дай по-голямо количество от новия зеленчук и така. Няма закъде да се бърза.
Никога не съм правила паузи, повече от 3 дни съм въвеждала само първата храна и то защото имах очакване да достигне 60мл преди да дам втора, в последствие се отказах и захраних с ново.
Хейли, спанак нали по 1-2л го добавяш смесено с другите храни? Аз бих продължила със същото количество щом не се харесва. Все пак трябва да мине от реда си и да знаеш, че няма алергия към него. Въведи ориз примерно ако предпочиташ да е друга храна, той е почти безвкусен :) с АМ може и да се хареса, то нали е познато вече :)
Съхранението във фризера най-добре да е в пластмасови контейнерчета или както Смайл беше показала по-назад - варила, пюрирала, замразила във формички и после може в пликове с цип, както тези за кърма, аз дори и тях съм използвала, защото кърма почти не замразявах. В стъклени бурканчета, не че не е възможно, но ако се препълнят се пукат или трябваше да се замразят с хлабави капачки ли?!