0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Здравей Слънце,
ти толкова се измъчи, че направо си вземай болничен, вместо допълнително да се притесняваш кой може да те зарази.  Аз някъде към десета седмица почнах да пия биозин мама, пих две опаковки докато бях на работа  и сега  вече съм в болничен, защото не ми се рискува в това време някой да ме зарази с грип, после кой ще носи отговорност? Имай предвид, че грипната вълна тепърва предстои.
До колкото разбирам работата ти е доста важна, мога да ти кажа, че и моята е, но като си чакал толкова да забременееш и си минал през толкова трудности и ходене по мъките, поставяш бебето над работата.
« Последна редакция: Януари 07, 2015, 10:00:58 am от kati_vm »
Здравей, slanceto2. Благодаря много за споделения опит. Фактът, че си бременна в момента от ин витро на естествен цикъл ми вдъхва много вяра и кураж. Сигурна съм, че при теб всичко ще бъде наред и също като другите смятам, че сега в сезона на грипа е най-добре с бебчо да се пазите вкъщи на топло и сигурно. Въпреки че болест по време на бременност е опасно състояние не вярвам, да има лекари, които да прибягват до такава мярка, като аборт. Освен в краен случай. Около мен има много майки, преболедували различни вируси по време на бременност, които се радват на здрави бебчета. Пази се и не се притеснявай - всичко ще бъде наред !!! :P
veli36, здравей и успех. За мен също ще е първа процедура в България и в тази клиника... но съм минала през доста. Имам три опита със стимулация и три замразени. Но в общи линии на първата среща докторката ще те запознае с предстоящите процедури. Ако нямате ти и половинката - кръвни изследвания...нива на хормони, сифилис,спин...абе всичко се проверява. След това следва хормонални нива - първи или втори ден от цикъла- това е за база. Когато започне стимулация и т.н. се водят от тази база. Вече за самите и инжекции и т.н. ще мислиш за по - нататък. Дано да съм била полезна, въпреки, че не твърдя, че е вярно за там. Просто от опит говоря.
УСПЕХ!!!
П.С. и аз съм Вели(Велислава) - но съм 37 ххаха

Благодаря ти, Венера
Аз вече имам хормонални изследвания на 3 ден.
П.С Аз също съм Велислава
Имам въпрос към Слънцето:
Колко пари приблизително ти излезе опита на естествен цикъл, ако не е тайна, разбира се.
Лека и безпроблемна бременност ти пожелавам! :bori_002:
Оф, успокоихте ме малко, както винаги. Болничния не ми е опция в момента, защото никой в работата не знае, че съм бременна, а съм все пак само 6 с., точно защото грипа предстой, ми се иска да не си гърмя патроните сега, защото тогава искам да изляза. От снощи започнах с по един изтискан лимон с мед вечер, а през деня чай от липа с мен, дано се опазя. Не искам в работата да разбират, че съм бременна, защото нищо не е сигурно, а пък и още не съм минала критичната седмица от миналия път.

Вели,
първия път - само 750, защото не стигнах до трансфер (изследвания на мен и М, пункция и оплождане).
Втория - 1400 като тук вече имам и трансфер (250) и иглотерапия (320). Дълнително още 200 лв за имунологични, но те са след + тест (теб може да не те карат да ги правиш). В резултат на изследванията, имунолозите ми предписаха вливания, май са към 800 лв., но аз преди да вливам всичко приключи.
Третия път - 1700, тук пак имам иглотерапия, но добавихме и ПБМС 250 лв.
Дано съм ти била полезна.
Здравейте отново момичета. slanceto2, какво представлява иглотерапията и защо се прави? Предписват ли я от клиниката като задължителна или я препоръчват? Аз стартирам първия си опит другата седмица и като всички вас се притеснявам за хиляди неща. По принцип сме с мъжки фактор и сме решили, докато ни излезе заповедта от фонда да финансираме сами опитите си  - въпреки че се надявам на първи успеше такъв.
 :P
*
Denviol, иглотерапията е препоръчителна. Аз правих първия опит само, но той се оказа неуспешен. След това не съ правила, тъй като всичко си финансирах ме сами и това допълнително ни натоварване финансово.
Ако имаш възможност и смяташ, че ще се чувстваш по-спокойна с иглотерапията, направи я, но ако те притесняват финансите, не мисли че тя ще е причината за евентуален неуспех.
Ние също бяхме със сериозен мъжки фактор, но определено се преодолява.
Успех!


Оф, успокоихте ме малко, както винаги. Болничния не ми е опция в момента, защото никой в работата не знае, че съм бременна, а съм все пак само 6 с., точно защото грипа предстой, ми се иска да не си гърмя патроните сега, защото тогава искам да изляза. От снощи започнах с по един изтискан лимон с мед вечер, а през деня чай от липа с мен, дано се опазя. Не искам в работата да разбират, че съм бременна, защото нищо не е сигурно, а пък и още не съм минала критичната седмица от миналия път.

Вели,
първия път - само 750, защото не стигнах до трансфер (изследвания на мен и М, пункция и оплождане).
Втория - 1400 като тук вече имам и трансфер (250) и иглотерапия (320). Дълнително още 200 лв за имунологични, но те са след + тест (теб може да не те карат да ги правиш). В резултат на изследванията, имунолозите ми предписаха вливания, май са към 800 лв., но аз преди да вливам всичко приключи.
Третия път - 1700, тук пак имам иглотерапия, но добавихме и ПБМС 250 лв.
Дано съм ти била полезна.
Благодаря ти, Слънце! А какво е ПБМС? Извини ме за невежеството! :ask:
Denviol, на мен първия път никой не ми беше препоръчал да правя иглотерапия, но винаги в деня на трансфера др. Ликсов се обажда и пита дали искаш да отидеш. Аз знаех за иглотерапията от приятелки и отидох. Основната идея е, че стимулира кръвообръщението и благоприятства имплантацията, а аз съм с аденомиоза и се предполагаше, че това ще е ключовия проблем. В крайна сметка имах имплантация, причината за аборта се оказа некачествен ембрион. Незнам дали иглотерапията е помогнала, но исках да направя всичко, което зависи от мен. Втория път ми предписаха ПБМС, което е някаква среда, която благоприятства имплантацията, питах др. Шефкетова дали мога да си спестя този път иглотерапията, щом ще слагам ПБМС, тя каза, че двете не са взаймозаменяеми и каза, че ако имам финансова възможност е хубаво да си направя и иглотерапия. Самата процедура е лежиш на едно легло набоден в ръцете, краката и по корема с едни игли :-))), от време на време и с лазер докминава по корема. Не е болезнено, но е досадно защото 1 час лежиш неподвижно и гледаш в тавана, поне мен ме накачиха нервите, а и с тези игли не смеех да мръдна. А, и в кабинета няма стенен часовник, което допълнително влияе на психиката, времето не минава :-)
Вели, ПБМСто е някаква среда, която я изготвят окато вземат кръв в дена на пункцията, после пак след 2 дни май беше и нещо я обработват. Ден два преди трансфера я впръскват в матката и се надяваме ембриончето да се залепи :-) кръвта май я смесват със средата, в която отглеждат ембрионите и така не се стересират толкова като ги прехвърлят в матката.
« Последна редакция: Януари 08, 2015, 18:30:32 pm от slanceto2 »
Слънце колко струва акопунктурата?
А колко пъти се прави акупунктурата и кога точно?/преди трансфер,след трансфер....../
Слънце колко струва акопунктурата?
Правят се 4 процедури (2 пъти по 2- една след друга). Двете са в деня на трансфера(преди него), а следващите 2 ден или два след него. Всяка процедура струва 80лв. , общо за 4-те 320лв., Но доколкото разбрах могат да се направят и само първите две (аз лично направих и четирите). Успех :)
А какво е ПБМС?
PBMC - peripheral blood mononuclear cells (периферни моноцити, лимфоцити и други бели кръвни клетки)
*
Преди без да казват Ликсов идваше в деня на трансфера и караше хората да си правят иглотерапия,не мисля ,че беше коректно  без да те предупредят преди това,аз не го харесвам,направих 1 процедура  в деня на трансфера,след това убеждаваше мъжа ми да направя още 1 щял да направи и намаление след като отказахме,всеки да си прави изводите.
здравейте момичета, в събота уж на 4 ден от менструация /бих казала по-скоро оскъдно кървене/ посетих доктор персенска, за да започнем отново лека стимулация за вадене на втора яйцеклетка. но тя ме върна и каза, че имам два кистозни задържани фоликула от 3 и 2,5 см. и трябвало до 10 дни да ми дойде и когато изкървя хубаво тогава да отида на 2 или 3 ден. възможно ли е да не ми дойде въобще, тъй като не ми е редовен цикъла и ползвам дуфастон по лекарско предписание????а д. персенска ми каза да не пия никакви лекарства, докато не дойде нормална менструация
*
Amelia31, предполагам док. освен фоликулите е гледала и дебелината на лигавицата, и вероятно затова очаква, че цикълът предстои. Изчакай, колкото дни ти е казала, ако не дойде пак отиди на преглед ...
Но дано да има добър цикъл  :) 

Здравейте!След първото ни неуспешно ин витро на ЕЦ д-р Шефкетова ни каза,че преди следващия опит трябва да направим биопсия на мен и SMO и SOI на сперматозоидите на мъжа ми.Можете ли да ми кажете актуални цени на тези изследвания.За биопсията намерих някаква информация,но за мъжките изследвания нищо.Ако някой може да даде инфо и за двете.
*
SMO е обикновенната спермограма.
а SOI по-вероятно е SDI.
според ценоразписа спермограма плюс SDI е 140лв.
« Последна редакция: Януари 14, 2015, 13:57:19 pm от pop4o »
Благодаря за отговора на pop4o :)
А за биопсията и за имунологичните изследвания някаква информация за цени?
а от къде го гледаш този ценоразпис?