0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Много ви благодаря за препоръките :P
*

    sianie1

  • **
  • 86
  • Нема начин да нема начин
Момичета, помощ от приятел ми е нужна. И при трите ми установени бременности липсваше жълто тяло(жълто мехурче). В резултат на това всеки път следваше кюртаж или спонт. аборт в 6-7 седм., без да чуем сърчице. Подготвям се за пореден инвитро опит и не спирам да мисля за неуспехите. Има ли някой преодолял този проблем? Моля Ви, споделете опит!
Нема начин да нема начин!
Zdraveite ,izvinqvam se za latinicata no nqmam kirilica :oops:
Interesuvame koga se obajdat za transfer,i dali 6te imam vyzmojnost da reagiram ot 400km.

от модератор: може да използваш Кредор: http://www.kredor.com/lat2bg/
пишеш текста на латиница в полето, натискаш бутона под него и след това копираш тук в полето за отговор:
Здравейте ,извинявам се за латиницата но нямам кирилица  :oops:
Интересуваме кога се обаждат за трансфер,и дали ще имам възможност да реагирам от 400км.
« Последна редакция: Ноември 11, 2014, 12:49:05 pm от marsi »
*
milena8576, в деня след пункцията има обаждане от ембриологията за това дали се е оплодила яйцеклетката (ако са повече, колко от тях са оплодени, и т.н.), а също и в следващите дни, за да те информират как се развиват ембрионите. При всяко от тези обаждания може да разговаряш с ембриолозите за всичко, включително за кой ден (3-ти, 5-ти ...) е планиран трансферът. Когато съм била на ЕЦ, в повечето случаи са изчаквали да се види как се дели и един ден преди трансфер са ми казвали дали ще има ЕТ и в колко часа, а при последния ми ЗЕТ, два дни преди трансфера ми определиха ден и час.
Не знам на кой етап от процедурата си, но ако сте пропуснали да обсъдите това, може да се обадиш на телефоните на клиниката и да помолиш да те свържат с ембриологията.
Желая ти успешна процедура!  :)
« Последна редакция: Ноември 11, 2014, 12:50:47 pm от marsi »

Благодаря Марси,В неделя ми беше пункцията (ЕЦ),вчера ми се обадиха че яйцеклетката се е оплодила,и ми казаха че ще се обадят в сряда да ми кажат как се развива ембрйончето,и евентуално да уточним трансфера.
*
milena8576, сряда е трети ден, при това положение според мен няма да е излишно да се свържеш с ембриолозите, за да уточните на кой ден евентуално предвиждат да е трансфера и да предупредиш, че пътуваш отдалече.

Marsi,Днес звънях в клиниката,и ми казаха утре като ми се обадят ембриолозите тогава ще се разберем,,of mn.ми е притеснено
*
milena8576, изпратих ти тел. номер на лични.


Здравейте ,извинявам се за латиницата но нямам кирилица  :oops:
Интересуваме кога се обаждат за трансфер,и дали ще имам възможност да реагирам от 400км.
[/quote]

Аз бях на спонтанен, в деня след пункцията ми се обадиха, че се е оплодила и ми казаха, че на 3тия ден пак ще има обаждане. Тогава ми се обадиха към 10.30 и ми казаха, че др. Персенска ме вика на пункция в 15.00. Предварително гибях питала на 3ти или на 5ти ден планират да е трансфера, но не искаха да ми кажат предварително, може би за да не се ангажират, защото все пак съм с едно ембрионче.
Момичета, помощ от приятел ми е нужна. И при трите ми установени бременности липсваше жълто тяло(жълто мехурче). В резултат на това всеки път следваше кюртаж или спонт. аборт в 6-7 седм., без да чуем сърчице. Подготвям се за пореден инвитро опит и не спирам да мисля за неуспехите. Има ли някой преодолял този проблем? Моля Ви, споделете опит!

Сияние, при мен имаше жълтъчно мехурче, но не видяхме ембрион и всичко приключи в 6 седмица. Др Персенска ми каза, че прекъсване на такъв ранен етап говори за хромозомна грешка, каза да направя кариотип. Така, че ако не си правила генетични, мисля, че оттам може да излезе нещо. Аз пуснах вчера генетични, чакам си резултата. Генетичкатами каза, че дори да имало нещо било възможно 1 от 8 яйцеклетки да е ок, не разбрах защо точно 8, но каза, че в такива случаи правят стимулация, за да изкарат повече от 8 яйцеклетки и след това предимплантационна диагностига, за да открият ембрион без аномалии.

Момичета, а аз да ви питам нещо. Вчера имах час за др. Хаджидекова, имахме консултация, взеха ни кръв и като се прибрах потърсих инфо за др. в нета и излезе снимка на др. Хаджидекова от сайта на клиниката, която няма нищо общо с др, при която бяхме. Погледнах си касовата бележка и там пише, ще сме били при Хаджидекова. Има ли друг генетичка в клиниката, с която да се заместват? Много ми е странно.
Момичета, а аз да ви питам нещо. Вчера имах час за др. Хаджидекова, имахме консултация, взеха ни кръв и като се прибрах потърсих инфо за др. в нета и излезе снимка на др. Хаджидекова от сайта на клиниката, която няма нищо общо с др, при която бяхме. Погледнах си касовата бележка и там пише, ще сме били при Хаджидекова. Има ли друг генетичка в клиниката, с която да се заместват? Много ми е странно.

Потърси д-р Станева.
Момичета, да ви попитам каква е идеята за различните цветове на листчетата, които дават на регистратурата. Има ли значение какъв цвят ще ти дадат. Една колежка ходи сега в клиниката и ме питаше дали знам. Аз съм щастлива майка на най-прекрасната дъщеря. Пожелавам на всички да сбъднете мечтата си :)
*

    sianie1

  • **
  • 86
  • Нема начин да нема начин
Момичета, помощ от приятел ми е нужна. И при трите ми установени бременности липсваше жълто тяло(жълто мехурче). В резултат на това всеки път следваше кюртаж или спонт. аборт в 6-7 седм., без да чуем сърчице. Подготвям се за пореден инвитро опит и не спирам да мисля за неуспехите. Има ли някой преодолял този проблем? Моля Ви, споделете опит!

Сияние, при мен имаше жълтъчно мехурче, но не видяхме ембрион и всичко приключи в 6 седмица. Др Персенска ми каза, че прекъсване на такъв ранен етап говори за хромозомна грешка, каза да направя кариотип. Така, че ако не си правила генетични, мисля, че оттам може да излезе нещо. Аз пуснах вчера генетични, чакам си резултата. Генетичкатами каза, че дори да имало нещо било възможно 1 от 8 яйцеклетки да е ок, не разбрах защо точно 8, но каза, че в такива случаи правят стимулация, за да изкарат повече от 8 яйцеклетки и след това предимплантационна диагностига, за да открият ембрион без аномалии.

Момичета, а аз да ви питам нещо. Вчера имах час за др. Хаджидекова, имахме консултация, взеха ни кръв и като се прибрах потърсих инфо за др. в нета и излезе снимка на др. Хаджидекова от сайта на клиниката, която няма нищо общо с др, при която бяхме. Погледнах си касовата бележка и там пише, ще сме били при Хаджидекова. Има ли друг генетичка в клиниката, с която да се заместват? Много ми е странно.
Слънце, благодаря ти! Аз имам правени ген. изсл-я, които не показват отклонения. Д-р Песенска каза, че наистина не могат да открият причините за стерилитета ми, което ме ужасява.
Нема начин да нема начин!
*

    sianie1

  • **
  • 86
  • Нема начин да нема начин
Слънце, благодаря ти! Аз имам правени ген. изсл-я, които не показват отклонения. Д-р Песенска каза, че наистина не могат да открият причините за стерилитета ми, което ме ужасява.
Нема начин да нема начин!
*
Въпросът с цвета на листчетата ме е вълнувал и мен  :lol: ,до толкова,че не се сдържах и попитах на регистратурата. Оказа се,че няма никаква зависимост. Просто въпрос на късмет е с какъв цвят ще работят в същия ден. :)
Сияние,не се отчайвай. Неизясненият стерилитет е твърде разпространена диагноза,но това не е причина да спирате да търсите.успех и ... горе главата!!! :)
/www.mamaibebe.com][/url]
*
Sianie 1, напълно те разбирам. Ние също сме с неизяснен стерилитет и минахме през какви ли не изследвания и хипотези относно вероятната причина. На моменти съм се чувствала много отчаяна и объркана и дори съм мислила да се откажа. За разлика от мен, д-р Стаменов нито за миг не се отказа и винаги има някаква нова идея. Дори в момента сме в очакване нещата най-после да се случат. Той е толкова уверен, че е подбрал правилния момент и подходящата терапия, че няма как да не му повярвам. Сигурна съм, че ще откриете проблема, просто трябва търпение и постоянство. Стискам палци това да се случи възможно най-скоро. :wink:
*

    sianie1

  • **
  • 86
  • Нема начин да нема начин
  Рачо, Дизи, благодаря ви за подкрепата! Стискам ви палци!
  Моето положение е по-специфично, защото и мъжът ми е с азооспермия " Синдром на Клайнфелтер", и съответно използваме донорски материал. Имам мн. опити в болницата и д-р Персенска директно ми казва да мисля за осиновяване, за което аз още не съм готова. Явно са се уморили вече от мен. :( Предстои ми нов опит и силно притеснена.
Нема начин да нема начин!
някой знае ли регистратурата за записване на часове до колко часа работи ? утр еми е 10 ден от МЦ и се обадихме преди 10 ден за записване на час за слагане на лекарство казаха ,че ще се обадят до днес , обадих се регистратурата преди 3 часа и ми казаха че тази вечер ще се обадят но часът отива вече към 20:00 часа !! Вече 2-ри месец чакаме за слагане на лекарство
*
Кажете ми, моля ви за колко време излиза резултата от разширената биопсия. Информацията ми е много важна в момента!
„Ние се раждаме в света на природата.
Второто ни раждане е в света на духа."



Момичета, а аз да ви питам нещо. Вчера имах час за др. Хаджидекова, имахме консултация, взеха ни кръв и като се прибрах потърсих инфо за др. в нета и излезе снимка на др. Хаджидекова от сайта на клиниката, която няма нищо общо с др, при която бяхме. Погледнах си касовата бележка и там пише, ще сме били при Хаджидекова. Има ли друг генетичка в клиниката, с която да се заместват? Много ми е странно.

Потърси д-р Станева.

Little rabbit, точно тя е :-) много благодаря