0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Re: Ин витро / икси - юли, август, септември 2014г
« Отговор #60 -: Юли 14, 2014, 13:19:58 pm »
 :D биско, много се радвам аз теб. лека бременност и здраво бебенце ти желая

Re: Ин витро / икси - юли, август, септември 2014г
« Отговор #61 -: Юли 14, 2014, 13:31:11 pm »
Мечинка,мерси мила. :P
Re: Ин витро / икси - юли, август, септември 2014г
« Отговор #62 -: Юли 14, 2014, 13:45:49 pm »
Стискам палчета на Биско и я чакам в бременната тема.И ние с мъжо бяхме най-спечени преди първите два-три прегледа след положителния тест.Какво да кажа,освен "споко".Ксквото е трябвало да стане, си е станало.От теб се иска сега само да се храниш добре /пълноценно/,да не се натоварваш физически и да се пазиш от инциденти.Някакви положителни емоции,ако можеш да си доставиш-кино,концерт,разходки на красиви места,това ще са бонуси за тебе и бебчо.Но и само спокойствие,почивка и силна храна вършат работа,Чакаме отчета в сряда.
*
Re: Ин витро / икси - юли, август, септември 2014г
« Отговор #63 -: Юли 14, 2014, 14:58:35 pm »
За съжаление и при мен всичко приключи - ЧХГ = 75,43 (ст-ст на 04.07. - 105,9). Благодаря на всички за подкрепата. Ще търсим други начини за радост - срещу природата не можах да се преборя, надявам се да успея срещу българската бюрокрация. Успех и късмет на всички!


Re: Ин витро / икси - юли, август, септември 2014г
« Отговор #64 -: Юли 14, 2014, 15:38:37 pm »
Kvg,съжалявам мила,знам какво ти е,не се отчайвай,поплачи си,изгони отрицателните емоции и след това се стегни отидете някъде на почивка,да се разнообразиш и да се съхраниш психически,явно така е трябвало да стане,нали знаеш господ обича смелите,за това на тях дава най-трудните изпитания...след всяко зло идва нещо по-добро
При нас стана чак на петия път,не знам какво да ти кажа,предполагам,че си направила абсолютно всички изследваниягенетични,имунологични,хистероскопии,салпингографии и т.н. извинявай просто не си спомням какъв бе проблема при вас...успех каквото и да решиш от тук нататък ние сме с теб и те подкрепяме,а ти бъди силна  :bighug:
*
Re: Ин витро / икси - юли, август, септември 2014г
« Отговор #65 -: Юли 14, 2014, 15:45:09 pm »
Kvg,съжалявам мила,знам какво ти е,не се отчайвай,поплачи си,изгони отрицателните емоции и след това се стегни отидете някъде на почивка,да се разнообразиш и да се съхраниш психически,явно така е трябвало да стане,нали знаеш господ обича смелите,за това на тях дава най-трудните изпитания...след всяко зло идва нещо по-добро
При нас стана чак на петия път,не знам какво да ти кажа,предполагам,че си направила абсолютно всички изследваниягенетични,имунологични,хистероскопии,салпингографии и т.н. извинявай просто не си спомням какъв бе проблема при вас...успех каквото и да решиш от тук нататък ние сме с теб и те подкрепяме,а ти бъди силна  :bighug:
Това ми беше 5-я, последен опит. Освен тубарен фактор, нищо друго не се установи като проблем. Едната тръба е отстранена при извънматочна бременност, а другата е почти непроходима, силно нагъната и със сраствания


Re: Ин витро / икси - юли, август, септември 2014г
« Отговор #66 -: Юли 14, 2014, 16:04:37 pm »
Защо последен опит ?Възраст, пари...нещо друго?
Иначе,ако мислите за осиновяване,аз подкрепям с две ръце.Попрочети из.темите,свързани с осиновяването,мисья,че ще намериш източник и на мотивация и на много  полезни практически съвети.
Re: Ин витро / икси - юли, август, септември 2014г
« Отговор #67 -: Юли 14, 2014, 16:09:51 pm »
Има друга причина според мен,не е само тубарен фактор,все пак имаше имплантация и в един момент ембриона спира да се развива,това няма нищо общо с тубарния фактор? То и аз уж бях със запушени тръби,но на четвъртия ми опит когато чхг-то започна да пада,настоях за ЦС и се оказа,че тръбите са ми идеално проходими,а проблема е в мъжа ми с тератозооспермия е и като пуснах генетичните изследвания,излязох положителна за днк-тромбофилия,което причина за ранни аборти...
Re: Ин витро / икси - юли, август, септември 2014г
« Отговор #68 -: Юли 14, 2014, 16:23:30 pm »
Мила Kvg, силно те прегръщам! Да не би да има някакъв генетичен проблем ембриона да е спрял развитие? Ние със съпруга ми както нямахме открити проблеми, така след направени генетични изследвания на мен ми откриха тромбофилия, а на него генетичен проблем. Правили ли сте такива изследвания?
*
Re: Ин витро / икси - юли, август, септември 2014г
« Отговор #69 -: Юли 14, 2014, 16:44:04 pm »
Има друга причина според мен,не е само тубарен фактор,все пак имаше имплантация и в един момент ембриона спира да се развива,това няма нищо общо с тубарния фактор? То и аз уж бях със запушени тръби,но на четвъртия ми опит когато чхг-то започна да пада,настоях за ЦС и се оказа,че тръбите са ми идеално проходими,а проблема е в мъжа ми с тератозооспермия е и като пуснах генетичните изследвания,излязох положителна за днк-тромбофилия,което причина за ранни аборти...
Правени са ми ЦС, лапароскопии, хистероскопии с "надраскване" и пластики...Спермограмите на мъжа ми са добри (досега не се е налагало да се прави ИКСИ). Няколко пъти съм питала да направим някакви генетични изследвания - всеки път ми казваха, че няма показатели да са необходими такива изследвания (по какво съдят за това не знам), за тромбофилията също не трябвало, понеже кръвните ми изследвания също били в норма...Може би не попаднах на кадърни лекари (вече и това започвам да си мисля), но вече е прекалено късно пак да сменявам лекари или клиника.


*
Re: Ин витро / икси - юли, август, септември 2014г
« Отговор #70 -: Юли 14, 2014, 17:00:38 pm »
а  тази нагъната и почти непроходима тръба не я ли смятат за проблем?
*
Re: Ин витро / икси - юли, август, септември 2014г
« Отговор #71 -: Юли 14, 2014, 17:55:57 pm »
а  тази нагъната и почти непроходима тръба не я ли смятат за проблем?
Не била, защото нямала перисталтика


*
Re: Ин витро / икси - юли, август, септември 2014г
« Отговор #72 -: Юли 14, 2014, 18:07:15 pm »
kvg08, съжалявам
не се отчайвай, искам ми се да мисля че 5 опита не означават непременно край


*
Re: Ин витро / икси - юли, август, септември 2014г
« Отговор #73 -: Юли 14, 2014, 19:25:13 pm »
kvg08, съжалявам
не се отчайвай, искам ми се да мисля че 5 опита не означават непременно край
В началото на 4-ят опит си казах, че ми е последен, този път съм решила, че 5-я е последен...Не искам да се вманиачавам - като чета някои са вече с по 8-9 опита и се чудя как издържат финансово и емоционално.


*
Re: Ин витро / икси - юли, август, септември 2014г
« Отговор #74 -: Юли 16, 2014, 08:00:35 am »
Здравейте момичета, бих искала да ви попитам какви добавки, или витамини сте пили преди и по време на ин-витро процедури? Изключвам фолиевата киселина, защото за нея всички знаем  :wink:.
Благодаря за отговорите!
Сленчев ден от мен!
Re: Ин витро / икси - юли, август, септември 2014г
« Отговор #75 -: Юли 16, 2014, 09:16:21 am »
Кати, добавките е хубаво да ти ги предпише лекар, в зависимост от твоите проблеми или липса на проблеми. Но със сигурност можеш (3-4 месеца преди процедурата) да промениш храненето, като изключиш сладките неща, включително и напитките. Фолиевата киселина при всички случаи влияе на качеството на яйцеклетките, така че е важна и си я пий.

Има хора, на които им предписват цинк и селен, но пък на мен ми ги спряха. Затова е добре лекар да прецени при теб конкретно какво и как.

Много късмет!
*
Re: Ин витро / икси - юли, август, септември 2014г
« Отговор #76 -: Юли 16, 2014, 10:01:24 am »
Здравейте момичета, бих искала да ви попитам какви добавки, или витамини сте пили преди и по време на ин-витро процедури? Изключвам фолиевата киселина, защото за нея всички знаем  :wink:.
Благодаря за отговорите!
Сленчев ден от мен!
На мен винаги ми изписваше Неоксид - но аз първия път бях започнала едни витамини на Green Master: Selen+A+C+E (резултат силно +, но за 2 седмици), втория път пих неоксид (резултат 0,23), третия път не пих нищо (резултат 0,32), последния път пих по 2 на ден Геритамин по мое усмотрение а Неоксид-а започнах да го пия след 2-то ЧХГ, защото ми свърши Геритамина (резултат +, но пак за 2 седмици). Не мисля, че при мен имаха особено значение витамините.


Re: Ин витро / икси - юли, август, септември 2014г
« Отговор #77 -: Юли 16, 2014, 11:41:15 am »
Аз пих доста дълго време Актив мама, вит Ц, хром, геритамин. Сега пия само фолиева киселина. Доктора каза да спра всичко и да си пия само нея. :)


Re: Ин витро / икси - юли, август, септември 2014г
« Отговор #78 -: Юли 16, 2014, 12:06:53 pm »
Момичета, витамин А не се пие при бременност и при планиране на бременност. Внимавайте с комбинираните витамини и минерали.
*
Re: Ин витро / икси - юли, август, септември 2014г
« Отговор #79 -: Юли 16, 2014, 19:39:32 pm »
Благодаря за отговорите. Аз, освен фолиевата киселина си самоназначих, така да се каже, цинк и омегаприм. Знам, че омегаприм е за подпомагане на сърдечно-съдовата дейност, но комбинацията между  коензим Q10, селен и омега 3 ми се стори добра. Но като изпия хапчетата май ще остана само на фолиева. И без това взе да ми омръзва това пиене на хапчета с шепи и накрая едно нищо. :(