0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Re: Ин витро / икси - юли, август, септември 2014г
« Отговор #80 -: Юли 16, 2014, 19:50:57 pm »
Благодаря за отговорите. Аз, освен фолиевата киселина си самоназначих, така да се каже, цинк и омегаприм. Знам, че омегаприм е за подпомагане на сърдечно-съдовата дейност, но комбинацията между  коензим Q10, селен и омега 3 ми се стори добра. Но като изпия хапчетата май ще остана само на фолиева. И без това взе да ми омръзва това пиене на хапчета с шепи и накрая едно нищо. :(
Резултатите са ми били най-лоши, когато са ме карали да пия какво ли не преди, по време на процедура и след ЕТ. Нямат обяснение за това как се получава при мен


Re: Ин витро / икси - юли, август, септември 2014г
« Отговор #81 -: Юли 20, 2014, 13:36:05 pm »
Здравейте, момичета .Следя от близо темата, миналия месец  бях на стимулация, но за съжаление на пункцията лекаря е открил полип и не стигнахме до трансфер. В началото на седмицата се подложих на хистероскопия. Същият ден си бях вече вкъщи. Имам консултация с лекара си следващата седмица, но имам няколко въпроса, които не ми дават мира - кога най-рано може да се пристъпи към трансфер, нужна ли е някаква предварителна подготовка /прием на лекарства/ преди трансфера, ако да - как е било при вас; е другото което ме тормози - вече почти седмица мина от хистероскопията имам кървене, от време на време - всеки ден. Дали не трябва да взимам някакви лекарства след манипулацията, защото нямам назначени такива.
Благодаря ви предварително за отговорите и дано повече положителни новини има във форума.
*
Re: Ин витро / икси - юли, август, септември 2014г
« Отговор #82 -: Юли 20, 2014, 15:34:11 pm »
Здравейте, момичета .Следя от близо темата, миналия месец  бях на стимулация, но за съжаление на пункцията лекаря е открил полип и не стигнахме до трансфер. В началото на седмицата се подложих на хистероскопия. Същият ден си бях вече вкъщи. Имам консултация с лекара си следващата седмица, но имам няколко въпроса, които не ми дават мира - кога най-рано може да се пристъпи към трансфер, нужна ли е някаква предварителна подготовка /прием на лекарства/ преди трансфера, ако да - как е било при вас; е другото което ме тормози - вече почти седмица мина от хистероскопията имам кървене, от време на време - всеки ден. Дали не трябва да взимам някакви лекарства след манипулацията, защото нямам назначени такива.
Благодаря ви предварително за отговорите и дано повече положителни новини има във форума.
При мен от хистероскопията до трансфера беше минал точно 1 месец, аз мислех че е много набързо (т.е. на следващия цикъл), но док. каза, че е по-добре веднага да се пристъпи към процедура - при мен имаше и т.нар. "надраскване" на лигавицата. Приемах фолиева к-на, антибиотик и след него противогъбично - всичко по схема от док. Зацапване имах около 3 дни, но по няколко капки дневно. Когато ти започне стимулацията (подготовката за трансфер), което явно при теб ще е при следващият ти цикъл, лекаря ще ти каже какво да пиеш, ако е необходимо. За кървенето, ако толкова те притеснява - консултирай се с лекаря. Като се видите следващата седмица предполагам, че всичко относно медикаментите ще ти бъде обяснено. Успех и скоро да се похвалиш с радостна новина!!! :)


*
Re: Ин витро / икси - юли, август, септември 2014г
« Отговор #83 -: Юли 20, 2014, 19:38:36 pm »
Здравей, аз  имам правена диагностична хистероскопия. Кървенето след нея продължи 5-6 дни не много силно. Ако имаш притеснения, говори с лекуващия си лекар.
Успех!
Re: Ин витро / икси - юли, август, септември 2014г
« Отговор #84 -: Юли 21, 2014, 07:42:56 am »
Благодаря ти Кати за отговора, така и ще направя ако продължи. Дала съм си още един ден за изчакване, защото не искам да безпокоя лекаря ми, защото е доста зает.
Re: Ин витро / икси - юли, август, септември 2014г
« Отговор #85 -: Юли 21, 2014, 07:48:38 am »
kvg08, благодаря и на теб за отговорите. И аз така си мисля, че ще стане, както ти казваш. Но незвестността направо ме побърква. Колкова много искам нещата да стигнат до успешен край, че това време направо ми се вижда безкрайно.
Re: Ин витро / икси - юли, август, септември 2014г
« Отговор #86 -: Юли 24, 2014, 18:49:27 pm »
Здравейте,момичета,
да ви попитам дали сте чували твърдението,че през горещите летни месеци от Юни до средата на Септември,не е препоръчително да се прави инвитро.Логиката била,че температурата била много висока,рефлектирала на телесната температура и от там не били толкова благоприятни условията за имплантация.Аз миналата година имам един неуспешен опит август и сега се глася да действаме ,и поради ред отлагания ми се пада пак може би Август.Днес ми докладваха тази информация,като източникът е пациентк,не медицинско лице.Но естествено беше достатъчно да породи повод за размисъл,в и без това достатъчно обърканата ми глава.
Та ще съм благодарна да споделите ваша информация и разсъждения по темата.
Поздрави от мен!
Re: Ин витро / икси - юли, август, септември 2014г
« Отговор #87 -: Юли 24, 2014, 19:04:46 pm »
ВиЛиЛи, чела съм точно това, което казваш тук във форума.
Моята процедура също беше юли-август и беше успешна.
Може да има някакво влияние, но минимално според мен.
Re: Ин витро / икси - юли, август, септември 2014г
« Отговор #88 -: Юли 24, 2014, 19:53:10 pm »
Да ,Смайлс ,знам че ти прави процедура миналата година точно преди мен.
Много се чудя до колко може да се отрази средата,защото реално те от инкубатора ембрионите ги трансферират,а така или иначе жената поддържа над 37 градуса?!?
Малко ми звучи като градски митове и легенди,а ние сме склонни за неуспехите да търсим и под вола теле.
Не знам.....
*
Re: Ин витро / икси - юли, август, септември 2014г
« Отговор #89 -: Юли 24, 2014, 20:43:30 pm »
Това не вярвам да е основателна причина да си отлагаш процедурата. Ако е прекалено горещо, ще стоиш на хладно, ще се хидратираш и ще избягваш прегряване и обезводняване.

Ако това изобщо имаше някакво значение, хората по екватора и в тропиците нямаше да се възпроизвеждат.
*
Re: Ин витро / икси - юли, август, септември 2014г
« Отговор #90 -: Юли 24, 2014, 21:20:48 pm »
преди 5 г. на този ден ми трансферираха ембрионите , беше адска жега , след трансфера се прибрахме в задръстването по околовръстното , колата ни нямаше климатик , изпуках от жега , като слязох от колата  дрехите ми бяха залепнали по мен и бях вир вода. е , успешна беше процедурата , така че ако всичко върви добре , няма смисъл да отлагаш.успех !
*
Re: Ин витро / икси - юли, август, септември 2014г
« Отговор #91 -: Юли 25, 2014, 10:12:14 am »
Питала съм за процедури през август, но отговора беше, че довършват започнати или по неотложни обстоятелства, защото трябва да си взимат отпуските и не искат да си прехвърлят пациенти или да разчитат само на дежурните. Или ако се падне точно по време на процедурата доктора ти да е дежурен - също може. Топлото няма нищо общо - все пак 21-ви век е, тези клиники са достатъчно луксозно обзаведени с климатични инсталации, а да не говорим за лабораториите, в които "отглеждат" ембрионите. Човешкото тяло също има защитни механизми срещу прегряването. Мисля, че летния сезон дори е по-подходящ...


*
Re: Ин витро / икси - юли, август, септември 2014г
« Отговор #92 -: Юли 25, 2014, 10:40:44 am »
ВиЛиЛи, и според мен това са митове и легенди.
Помисли си колко познати (роднини, приятели, колеги, съученици) имаш, които са родени през месеците от март до юни.
Лично при мен двете кратки имплантации се получиха точно в юлските жеги.
"Една малка крачка за човека - един голям скок за човечеството..."
Нийл Армстронг
*
Re: Ин витро / икси - юли, август, септември 2014г
« Отговор #93 -: Юли 25, 2014, 22:57:33 pm »
Как съм изпуснала да се запиша не знам  :oops:
На мен ми предстои цветна снимка през септември и после пак борбата...
Re: Ин витро / икси - юли, август, септември 2014г
« Отговор #94 -: Юли 25, 2014, 22:59:34 pm »
да ви попитам дали сте чували твърдението,че през горещите летни месеци от Юни до средата на Септември,не е препоръчително да се прави инвитро
Аз през лятото правя много хубав естрадиол, а ми се струва, че репродуктивността през лятото е естествено повишена. Даже в топлите страни се възпроизвеждат много добре. Лятото си е доста подходящ биологичен момент, за който може да си го позволи, разбира се. Доколкото знам, при Homo sapiens всеки сезон е подходящ.
« Последна редакция: Юли 25, 2014, 23:08:20 pm от mammita2012 »
*
Re: Ин витро / икси - юли, август, септември 2014г
« Отговор #95 -: Юли 26, 2014, 09:59:48 am »
Здравейте  :hello2:.
Знаете ли дали при слагане на Цитротайд ги има обичайните симптоми на О. като обилна цервикална слуз и болки в яйчниците или те се появяват след поставяне на Прегнил-а/Овитрел-а? За първи път поставям Цитротайд и пункцията ми е във вторник, а още не ми се е появила цервикална слуз и това ме притеснява  :ask:
И още едно питане - аз съм на ЕЦ, но контролиран - с Цитротайд и малки дози Менопур. Реално разчитам на една яйцеклетка, но естрадиолът ми се струва нисък и като за една. Та питането ми е може ли при нисък естрадиол пак да се пунктира нормална яйцеклетка?
Благодаря ви.
Re: Ин витро / икси - юли, август, септември 2014г
« Отговор #96 -: Юли 26, 2014, 11:06:16 am »
Зазу при мен имаше воднисто течение.За естрадиола знам че е добре да е около 200 на Я.
*
Re: Ин витро / икси - юли, август, септември 2014г
« Отговор #97 -: Юли 26, 2014, 12:02:35 pm »
Zazu1, вадила съм хубави и качествени яйцеклетки при Е2 110-115, така че не винаги той е определящ. Чела съм дори, че в някои клиники не изследват Е2.
Късмет на пункцията  :)


Re: Ин витро / икси - юли, август, септември 2014г
« Отговор #98 -: Юли 26, 2014, 12:17:20 pm »
Здравейте  :hello2:.
Знаете ли дали при слагане на Цитротайд ги има обичайните симптоми на О. като обилна цервикална слуз и болки в яйчниците или те се появяват след поставяне на Прегнил-а/Овитрел-а? За първи път поставям Цитротайд и пункцията ми е във вторник, а още не ми се е появила цервикална слуз и това ме притеснява  :ask:
И още едно питане - аз съм на ЕЦ, но контролиран - с Цитротайд и малки дози Менопур. Реално разчитам на една яйцеклетка, но естрадиолът ми се струва нисък и като за една. Та питането ми е може ли при нисък естрадиол пак да се пунктира нормална яйцеклетка?
Благодаря ви.

Зазу, цервикалната слуз е резултат от повишения естрадиол, а не от една или друга инжекция (всъщност, от ФСХ-то, което ти слагат, се повишава и естрадиола, но не директно). Така че затова нямаш ЦС - заради ниския ти естрадиол. А той е нисък, защото имаш само 1 яйцеклетка.

При една от последните ми пункции естрадиолът ми беше около 400 в деня преди прегнила, а извадиха 7 или 8 яйцеклетки. Хормоните са само ориентировъчни, има клиники, в които не ги изследват, а само наблюдават ехографски нещата (не че е супер-правилно, но така са решили и имат успехи).

Не го мисли толкова, не ни е дадено да знаем всичко както лекарите. Много късмет ти пожелавам  :bighug:
*
Re: Ин витро / икси - юли, август, септември 2014г
« Отговор #99 -: Юли 26, 2014, 17:31:04 pm »
Успокоихте ме. Благодаря ви  :bighug:
Дано този път успеем  :crossfingers: :babyflips: