0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Re: Смях, раздумка и кафенце - 5 :)
« Отговор #780 -: Август 19, 2014, 12:45:22 pm »
не е много жега и няма тарапана - чудесно.
и аз това търся от морето, но трудно го намирам, затова не ходим  :P
*
Re: Смях, раздумка и кафенце - 5 :)
« Отговор #781 -: Август 19, 2014, 13:20:50 pm »
Времето се разваля все около 15 август и около 28 август, а после е топъл септември. Поне така е било другите години, чакаме те Пеше през септември.

Аз съм за закуската с мръвка, че още не съм закусила и сега ще хапвам. Аз ще си сипя и едно узо за обяд, че ме наболява корема (май оправдания търся  :lol:, че почвам от обяд.)

*
Re: Смях, раздумка и кафенце - 5 :)
« Отговор #782 -: Август 19, 2014, 16:10:01 pm »
не е много жега и няма тарапана - чудесно.
и аз това търся от морето, но трудно го намирам, затова не ходим  :P
Гърция е за вас, Смайли  :D

Re: Смях, раздумка и кафенце - 5 :)
« Отговор #783 -: Август 19, 2014, 16:31:00 pm »
не е много жега и няма тарапана - чудесно.
и аз това търся от морето, но трудно го намирам, затова не ходим  :P
Гърция е за вас, Смайли  :D
Между Гърция и Турция, предпочитам Турция. В Гърция има хубави плажове, но обслужването не ми харесва. Имам чувство, че всички високомерни сервитьори са се събрали там  :lol:
*
Re: Смях, раздумка и кафенце - 5 :)
« Отговор #784 -: Август 19, 2014, 16:46:32 pm »
не е много жега и няма тарапана - чудесно.
и аз това търся от морето, но трудно го намирам, затова не ходим  :P
Гърция е за вас, Смайли  :D
Между Гърция и Турция, предпочитам Турция. В Гърция има хубави плажове, но обслужването не ми харесва. Имам чувство, че всички високомерни сервитьори са се събрали там  :lol:

На същото мнение съм, по същите причини. Но пък не съм ходила в Гърция отдавна, а ходилите наскоро твърдят, че се попроменило обслужването, след кризата в т.ч. и поведението на сервитьорите, демонстриращи как е по-логично ти тях да обслужиш. Отделно, че една и съща категория хотели - в Турция хотелът ще е много по-лукс от гръцкия с толкова звезди. Обаче пък до местата в Турция които харесвам си е твърде много пътя - факт.
Но мен така ме е яд на скапаното "лято", че за сефте в целия ми живот...просто не ми се ходи на море.  :lol: Ако отида изобщо - ще е в случай, че някой, нещо "наготово" ми предложи - да събера куфара и да тръгна. Да се занимая аз с избиране и резервации, организации - тази година - твърдо не. Но предвид, че ако не аз, то Иван следва да организира нещо - считам 110% за сигурно, че море няма да има.  :lol:
НЯМА НАЧИН, ДА НЯМА НАЧИН!

Re: Смях, раздумка и кафенце - 5 :)
« Отговор #785 -: Август 20, 2014, 06:35:30 am »
Добро утро, милички  :D



Гледам пак морската тема сте подхванали. Ние ще отскочим до Несебър, защото една приятелка е там, а тя живее в Германия и това е шанса ми да я видя. Иначе се бях заканила да не стъпя на нашето море, колкото и да ме боли сърцето.

Смайли, в Гърция има и нормални, любезни сервитьори. В Порто Куфо има една таверна - Дзидзикас (или Тзитзикас), в нея са изключителни.
Re: Смях, раздумка и кафенце - 5 :)
« Отговор #786 -: Август 20, 2014, 07:28:48 am »
Добро утро  :P
Кажете за непросветените това чайка или гларус е (да не би пък да е нещо трето)?
*
Re: Смях, раздумка и кафенце - 5 :)
« Отговор #787 -: Август 20, 2014, 07:49:52 am »
Добро утро.47 Усмивки, което и да е при възможност ще ти открадне закуската.Много нагли са тия твари :)

*
Re: Смях, раздумка и кафенце - 5 :)
« Отговор #788 -: Август 20, 2014, 07:56:45 am »
Къш, къш  :lol: и аз не знам какво е. На живо ги различавам, че чайките са по-малки.
Зайче, много харесвам Несебър и ще ти завиждам да знаеш  :D
*

    Pesheck

  • *
  • 5861
  • Туй аз няма да го търпя и толкоз!
Re: Смях, раздумка и кафенце - 5 :)
« Отговор #789 -: Август 20, 2014, 08:39:48 am »
Добро утро!
Тая пернатата гад ще ни изяде закуската да знайте. Аз от съвсем невръстна възраст - 2 - 3 години имам горчив опит с такива. Една ми измъкна кифлата от ръката. :lol: Понеже нещо не съм искала да я ям и майка ми ме заплашила, че пилето ще ми вземе закуската. Пък аз като един Тома неверни съм решила да проверя и съм протегнала ръка към ходещата наблизо чайка. И тя естествено ми я взела от ръката.
Та за всеки случай ще предложа още една закуска:

Re: Смях, раздумка и кафенце - 5 :)
« Отговор #790 -: Август 20, 2014, 09:32:50 am »
Гларусите са опасни птици. Навремето са убили спасител, който е плувал навътре в морето и е наближил скалата с гнездото им. И ние с мъжа ми имахме подобна случка на къмпинг Корал преди няколко години, но бяхме двама и не им се дадохме. Наша грешка е, че наближихме, докато малките още не можеха да летят. След като станаха самостоятелни, обикаляхме скалата им от всички страни и нямаше проблем.

Зайче, много харесвам Несебър и ще ти завиждам да знаеш  :D

Нямам добри очаквания, не съм ходила в Несебър от 15 години, страшно е променено, даже не знам може ли да се кара кола там. Хотелът ни е между Равда и Несебър и добре че има собствен паркинг... Ще разказвам после  :D
*
Re: Смях, раздумка и кафенце - 5 :)
« Отговор #791 -: Август 20, 2014, 10:03:25 am »
Здравейте и хубав ден на всички!  :D

Пеше, много правилно за втората закуска  :D, гледам и удобен стол има  :lol:

Това е Гларус  :). Гларусът е вид чайка (от семейство чайкови), казва се Жълтокрака чайка.
У нас се срещат и други видове чайки: речна чайка, черноглава чайка, и др.
Характерно за Гларуса е жълти крака, масивен клюн (жълт, с извит надолу връх, с червено петно отдолу) и по-едър като размер.

*
Re: Смях, раздумка и кафенце - 5 :)
« Отговор #792 -: Август 20, 2014, 10:07:26 am »
За сравнение, ето други видове чайки  :) :



« Последна редакция: Август 20, 2014, 10:09:10 am от marsi »

*
Re: Смях, раздумка и кафенце - 5 :)
« Отговор #793 -: Август 20, 2014, 10:23:01 am »
Истински гларус е този от снимката на Little Rabbit  :D Изключително нахални създания. Баба ми ако забравеше на терасата буркан го пробиваха с човка да проверят съдържанието и редовно претършуваха за забравена храна.

В Несебър за каране се кара, но наистина е безумно променено. Имахме фирмено мероприятие през юни там и честно казано не бих отишла скоро.   :?
*

    Pesheck

  • *
  • 5861
  • Туй аз няма да го търпя и толкоз!
Re: Смях, раздумка и кафенце - 5 :)
« Отговор #794 -: Август 20, 2014, 10:51:26 am »
Знам и още една смешна история за тези хвърчащи крадци на храна. Случилото се естествено не е с местни, които си знаят стоката. Та решили хората да хапват на терасата, заради гледката. Под блока имало автобусна спирка и се събирали хора там. Та принасят хората храна на масата и никой не се сеща, че трябва да има някой, който да пази вече занесената храна навън. Изведнъж чуват викове и смях от долу. Излизат на терасата и ..... един гларус гепил кренвирш от оставените. Обаче те не били разделени и обелени и всъщност помъкнал всички. Казваха, че гледката на гларус държащ 1 кренвирш с висящи на него и всички останали (поне кило), които го теглят надолу и той с усилия се опитва да се издигне, била незабравима.  :lol: :lol: :lol:

п.п. абе как се пише тая дума - крем(н)вирш. По единия начин ми я подчертава като грешна и я променя тукашната проверка за правопис. По другия пък я брои за грешна едно приложение на хрома.
« Последна редакция: Август 20, 2014, 11:01:31 am от Pesheck »
*
Re: Смях, раздумка и кафенце - 5 :)
« Отговор #795 -: Август 20, 2014, 11:10:11 am »
В Несебър се кара. Но колите трябва да се оставят на паркинг.
Мога да ви кажа къде са. За стария Несебър - от двете страни на входа има платени паркинги. В новата част - зад пощата има голям. Тези се сещам на прима виста.

Иначе градът е малък, а колите през лятото стават много и е твърде оптимистично да се търси възможност за паркиране по улиците - там местата или са с платен абонамент, или е забранено паркирането, съответно колата ви се вдига до 5 минути. Сини зони няма.

Аз лично не шофирам през лятото, заради това струпване на безумно много коли в такива малки населени места. В Свети Влас проблемът е голям - най-редовно намирам в двора си /!/, зад моята кола паркирана чужда. Вече дори не търся собствениците, а звъня на паяка. Много са отзивчиви, защото работят на процент.

Чух, че в момента текат проверки на паяците и те временно са преустановили работа, но аз не бих разчитала на това.

Относно почивка на българското черноморие - ако аз не живеех тук, кракът ми нямаше да стъпи.
В момента водата е топла като чай, мътна и в моите очи на хипохондрик  :lol: пълна със зарази. В събота бях на плаж и една капка ми попадна в устата, докато си разхлаждах петичките - три дни живях в тих ужас да не съм си лепнала нещо  :lol:
*
Re: Смях, раздумка и кафенце - 5 :)
« Отговор #796 -: Август 20, 2014, 11:35:30 am »
...три дни живях в тих ужас да не съм си лепнала нещо  :lol:

хахаха аз също не влизам в такава вода, но на мен ми дай да се пържа :)
*
Re: Смях, раздумка и кафенце - 5 :)
« Отговор #797 -: Август 20, 2014, 11:42:45 am »
Аз почти не влизам във водата, пържа се като типична кифла на плажа, обаче има един момент, в който настава адска жега и отивам до водата да топна краче, че там е по-прохладно.
*
Re: Смях, раздумка и кафенце - 5 :)
« Отговор #798 -: Август 20, 2014, 11:46:56 am »
же, тилкова се радвам на обективното ти мнение, и моето е същото де, но споделено от човек, който ежедневно е там звучи съвсем различно :)
щото обикновено "морските" хора скачат като ужилени само при лек намек колко е зле на нашето черноморие :wink:
*
Re: Смях, раздумка и кафенце - 5 :)
« Отговор #799 -: Август 20, 2014, 11:56:35 am »
Аз почти не влизам във водата, пържа се като типична кифла на плажа, обаче има един момент, в който настава адска жега и отивам до водата да топна краче, че там е по-прохладно.
То по брега и подухва.

В центъра на събитията по курортите не бих живяла, то си е мъчение :)