0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*

    mishanta

  • *
  • 7232
  • Не пропускайте профилактика при мамолог! Важно е!
Re: Смях, раздумка и кафенце - 5 :)
« Отговор #960 -: Септември 04, 2014, 21:42:33 pm »
Зайко, благодаря ти, че сподели с нас това прекрасно възприятие  :biglove:

Мими, докато пиша на Зайко и ти ме отвя с тази красота! Благодаря и на теб  :balk_21:
Благодарение на Вас съм Майка :flower: :flower:
Димитър 07.11.07 и Калина 21.10.09
:heartbeat: :heartbeat:

* Чувствителните хора живеят върху върха на пръстите си, за да не притесняват никого.
Прекосяват живота без да вдигат шум, защото целият шум е вътре в самите тях *


:eat: Рецептурник на майсторките в Зачатие :)
Re: Смях, раздумка и кафенце - 5 :)
« Отговор #961 -: Септември 05, 2014, 07:46:45 am »
Добро утро  :P
Ставайте поспаланковци, че ви носят закуската ...
*
Re: Смях, раздумка и кафенце - 5 :)
« Отговор #962 -: Септември 05, 2014, 08:56:07 am »
Аууу Смайл, чудесна е! Надявам се да изпече днес, че няма да смогна да суша обувки от локвите  :lol:
Re: Смях, раздумка и кафенце - 5 :)
« Отговор #963 -: Септември 05, 2014, 09:00:14 am »
Еха, Смайли, чудна закуска!
Хубав петък, милички!
*
Re: Смях, раздумка и кафенце - 5 :)
« Отговор #964 -: Септември 05, 2014, 09:03:26 am »
Айдеее,закуските вече станаха "круизни" :lol: :lol: Остава да изиграем по една хула хула  :lol: :lol:само.
Как сте ,девойчета? Времето малко "неустойчиво"тука,но за успокоение на "курортистите" :wink:,няма нищо общо с това в страната.....Абе ,морето си е "голяма работа" :lol:.
/www.mamaibebe.com][/url]
*
Re: Смях, раздумка и кафенце - 5 :)
« Отговор #965 -: Септември 05, 2014, 09:21:34 am »
 Добро утро и от мен. Слънчево и топличко, специално за почиващите  :P. Да си дойдем на думата, в понеделник следобяд, разбирайте 17-18 часа стана ли да се съберем - Пешек, Барбарончето и Елфи питам. И не само тях, които е в околностите на Несебър да заповяда. Още мисля за заведение, близо до парка има едно. Само кажете дали сте съгласни. Елфи, мислех и за бившата Маргарита, сега ресторант Несебър до съда, че готвят добре.
Re: Смях, раздумка и кафенце - 5 :)
« Отговор #966 -: Септември 05, 2014, 09:27:42 am »
Браво, че на морето времето се държи прилично  :P
Тук по София е есенно прогизнало. Дано да спре дъжда за поне една разходка.

Закуската е от Бора Бора. Там къщичките са във водата и закуската сутрин я сервират с лодка.  :lol:
*
Re: Смях, раздумка и кафенце - 5 :)
« Отговор #967 -: Септември 05, 2014, 09:27:57 am »
Колко е добро не знам, тук е мрачно , почти ми писна от дъжд особено
в деня в който вече съм Ф-30!  :lol:
А това по долу е за вас!

Re: Смях, раздумка и кафенце - 5 :)
« Отговор #968 -: Септември 05, 2014, 09:30:11 am »
F-че, честит юбилеен рожден ден  :P
Да си жива, да си здрава и много щастлива.
Нека онази твоя най-съкровена мечта се сбъдне и то в най-скоро време.
Мерси за почерпката
*
Re: Смях, раздумка и кафенце - 5 :)
« Отговор #969 -: Септември 05, 2014, 09:52:56 am »
Добро утро  :D

Фанте, честит празник!

Много хубави снимки!

Смайли, скоро влизах в една къща на вода, тук в Родопите, живуркат си  някои хора баш като на Бора Бора с кенефи за по петцифрени суми.

Тук времето е ще вали, ама няма да вали.

Приятни почивни дни!
*
Re: Смях, раздумка и кафенце - 5 :)
« Отговор #970 -: Септември 05, 2014, 10:36:40 am »
Добро утро и от мен. Слънчево и топличко, специално за почиващите  :P. Да си дойдем на думата, в понеделник следобяд, разбирайте 17-18 часа стана ли да се съберем - Пешек, Барбарончето и Елфи питам. И не само тях, които е в околностите на Несебър да заповяда. Още мисля за заведение, близо до парка има едно. Само кажете дали сте съгласни. Елфи, мислех и за бившата Маргарита, сега ресторант Несебър до съда, че готвят добре.
Ох, извинявам се за късното включване.
В понеделник не става, защото съм на кръщене - точно заради църковния празник са избрали датата.
В събота след обяд съм свободна /това е почивният ми ден/. Във всички останали дни съм на работа до към 5-6-7 /относителна работа/, но ако трябва ще почнете без мен, аз ще се присъединя по-късно.
За заведение нямам претенции - ще разчитаме ти да го избереш и съобразиш за място на количката.
« Последна редакция: Септември 05, 2014, 10:39:54 am от Елфи »
*
Re: Смях, раздумка и кафенце - 5 :)
« Отговор #971 -: Септември 05, 2014, 11:44:18 am »
Добро утро,
страхотна закуска, Смайли  :D

Мими и Зайче, много хубави снимки!  :D
 
И аз имам снимки от реката, но да видим кога ще успея да ги прегледам .... може и днес да стане, че както изглежда ще завали и явно няма да можем да отидем. Ходим на р.Струма, пътуваме до там почти всеки ден в последните две седмици, много ни хареса този вариант за почивка   :D

Фанте, честит рожден ден!  :balk_16:
Желая ти здраве, обич и много радост!  :D



*

    Pesheck

  • *
  • 5861
  • Туй аз няма да го търпя и толкоз!
Re: Смях, раздумка и кафенце - 5 :)
« Отговор #972 -: Септември 05, 2014, 12:35:25 pm »
А, добър ви ден.
Ние станахме, закусихме на терасата на ресторанта на слънчице. После се приготвихме и слязохме на плажа. Татиту ни наду дюшека, дребната пробва колко е студена водата с ръце и крака и ..... заваля. На огромни капки от едни много черни облаци. Докато се качим до хотела бая се понамокрихме, но не беше студено. Прибрахме се, измихме се и .... тока спря :lol: Аз си нося книжки де, ама онези двамата малко се чудеха какво да правят.
Сега още пригърмява, вали и е студенко ама ще се оправим де.
И за събота, и за понеделник съм навита.
*
Re: Смях, раздумка и кафенце - 5 :)
« Отговор #973 -: Септември 05, 2014, 15:13:19 pm »
Аз да утотчня, че Барбарончето е на село и се връща в понеделник, затова хайде да се разберем за вторник 09 септември (култова дата  :P), от 17 часа. Елфи ще я чак наме след работа а Пешек да може с покойно да си отиде на плаж.  На Барбарончето аз ще се обадя, че е без нет на село. А заведенията ще огледам и ще пиша.допълнително. Така става ли?
*
Re: Смях, раздумка и кафенце - 5 :)
« Отговор #974 -: Септември 05, 2014, 16:53:13 pm »
хайде да се разберем за вторник 09 септември (култова дата  :P), от 17 часа.
Айде! С пионерските връзки да сте  :lol:
*
Re: Смях, раздумка и кафенце - 5 :)
« Отговор #975 -: Септември 05, 2014, 22:57:54 pm »
Стига пихте кафето и ядохте, ами дайте едно рамо на "консервна фабрика Жбрул"  :lol: Имам казус - искам помощ, ако някой нещо знае - да казва. Реших да суша доматки (щото ги обичам). Удави ни от дъжд - нЕма как на слънце, на проветриво, ала-бала, нищо, че съм на село - суша ги във фурната. Следва като ги изсуша там (до някаква си степен) - да ги наредя в бурканче...доматки, пресен босилек, чесънче, всичко се залива с хубав зехтинец и....чак ме е яд, че не пия ракия. :lol:
Въпрос 1. Има ли чалъм вече направен така буркан да се съхрани за повече от месц-два, без химия някаква да се сипва в него и какъв е този начин?
Въпрос 2. Партида сушени доматки, които не стигаха за цял буркан - наредих ги в чиния, върху домакинска хартия, оставих ги на сухо (но топло) място, докато изсуша другите. Тръгвам да ги нареждам в буркана - долният ред от чинията хванали мухъл  :? Ся...ясно, че няма чалъм тотално да им изкарам влагата на всичките, че равномерно, ама се зачудих дали пък в буркана няма да ми плесенясат после.
Знам, че това са "упражнения за луди"  :lol:, ама ако има други луди с опит по тия въпроси - да дават акъл. Може и на ЛС, че да не пречим на кафето и клюкарлъа тук. Предварително благодаря!

П.П. За капак пък - на лапИтУ много му харесват сушените доматки и ми опосква половината материал за бурканче - демек съвсем ми бави "манифактурката", ама ...жив и здрав да е.
НЯМА НАЧИН, ДА НЯМА НАЧИН!

*
Re: Смях, раздумка и кафенце - 5 :)
« Отговор #976 -: Септември 05, 2014, 23:08:13 pm »
Ети, точно такива доматки мислех да си правя, моите пък не зреят, та ще ям у вас да знаеш  :lol:
Предлагам вариант примерно да ги редиш в торбичка и във фризер пък със зехтин да почнеш да ги заливаш периодично при изваждане като свършат другите. Някак усещам, че фризера не ти е любимо място за съхранение, то в един момент ясно, че няколко фризера си трябват, но мен в бурканите ме притеснява гранясването, не мухлясването в тоя случай.
*
Re: Смях, раздумка и кафенце - 5 :)
« Отговор #977 -: Септември 05, 2014, 23:15:01 pm »
 :lol: :lol: :lol: Не бе душа, що да не ми е любимо фризера, аз си го ползвам ударно. Но не ми беше хрумвало наистина готовите да ги сложа там, докато чакам другите. Рових, четох - никой не е писал такава "рецепта" (да минават през фризер). В общи линии - едни блогове, една романтика и ала-бала, ама по същество - много им бегло инфото.  :lol: Снимани във фурната, после У буркана - и "ах, ох, много вкусно, препоръчвам"и...това е. Пък и изсушени на 90% да кажем - не очаквах за два дни мухъл да завъдят, ама вече ще очаквам  :lol:
Отделно, че откакто ги надуши Дани и от сутринта е: "Искам от онова сушеното червеното" и се чудя де да ги укривам. Ти ся пък и да гранясат...съвсем ме отчая. Пък хамалогията е нечовешка наистина....
НЯМА НАЧИН, ДА НЯМА НАЧИН!

*
Re: Смях, раздумка и кафенце - 5 :)
« Отговор #978 -: Септември 05, 2014, 23:27:28 pm »
Знам, знам за хамалогията  :lol:  По принцип както и ти казваш остава си влага в тях и зехтина гранясва като се смесят, то затова ги държат по хладилниците и за кратко  :D За фризера имах предвид дори и 2-3м да си ги държиш, че да има за цяла зима(аз не знам кога ще дойда  :lol: )
Ти какви домати сушиш? Аз си мисля моите още няколко дни ако така се "държат" да си купя от тия за буркани, че по-не са водни.
*
Re: Смях, раздумка и кафенце - 5 :)
« Отговор #979 -: Септември 05, 2014, 23:33:17 pm »
Ааааа те се сушали определен вид - дребни, твърди, месести, сорт "Рома" били. Аналогът им в БГ изглежда като "биволско сърце" (по форма), ама много, много дребни. Та ги издирвах и такива доматки. "Гюрлюк" им викат, растат на храст, като черитата - не стават високо стебло, че да вързваш на колците като тия по моята и твоята градина... Бе...ще пиша явно и за тях "докторат" ще им се незнаят и сушените домати.  :lol: Ще пробвам във фризера, ама след това печене (реално), пък замразяване, че размразяване - ще изгубят много откъм вкус. Убедена съм.
НЯМА НАЧИН, ДА НЯМА НАЧИН!