0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част X
« Отговор #400 -: Декември 05, 2014, 15:15:53 pm »
Ние до сега сме имали 2 - 3 пъти възпалени уши и само с АБ е минавало. При нас винаги е свързано и със зачервено гърло. Баткото като тръгна на градина беше на 1,3г. и преболедува едно след друго почти всеки мес. в рамките на 3 мес. зачервено гърло и възпалени уши. След поредното боледуване един детски лекар в спешното ни каза, че щом е на градина децата първите две години, докато се адаптират боледуват до 22 седмици в годината. Така че не се отчайвайте. Има наистина деца и деца, едни са по-податливи, други не. Но не мисля че има връзка с кърмене, каляване и т.н. Заредете се с търпение и здрави нерви.


*
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част X
« Отговор #401 -: Декември 05, 2014, 21:34:05 pm »
А на мен ми каза докторът, че е нормално с малко дете на ясла или градина да съм 1,9 пъти по-болна. А аз му казах, че съм поне пет пъти по-болна (за първото дете става въпрос).
Иначе гледам днес лепнали бележка в градино-яслата (и двамата ходят там), че деца със стомашен вирус няма да се допускат, защото разболявали учителите и нямало кой да се грижи за тях. Е, с мъжа ми не сме учители, но и ние го изкарахме.  :lol:

Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част X
« Отговор #402 -: Декември 10, 2014, 12:27:47 pm »
Тъй ... вече и аз не знам какво става , но за пореден път пиша тук и надявам дали някой се е сблъсквал с подобно нещо . Както вече писах скоро , Ния беше болна пак след двудневно ходене на ясла.Този път - отит . След като вдигна и температура , прилежно си пием пак АБ. Ухото мина , каза докторката след прегледа , всичко е ок .Останаха пак сополите и кашлицата от тях , демек че се стичат назад . Вчера й беше петия ден от  АБ и следобяд вдигна темп . 38 градуса . След 10 мин -темп падна на 36,7 , до вечерта нямаше вече темп . Снощи се е въртяла цяла вечер и не е спала . Сутринта стана и като по чудо и сополите не са толкова много и кашлица няма , темп. пък хич . Меря с един и същ термометър .Меря по три пъти като имам съмнения . Грешка нямаше . Не разбирам какво е това нещо и какво да мисля. На някой случвало ли му се е подобно нещо с детето му?
*
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част X
« Отговор #403 -: Декември 10, 2014, 12:39:38 pm »
Случвало ми се е такова еднократно повишаване на Т без да е бил болен или след това да е боледувал. Ако е моето дете аз бих го задържала известно време в къщи, просто самият организъм да се съвземе и от АБ и от толкова боледеване, то сигурно мина месец и при вас , направо прелива от болест в болест :?
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част X
« Отговор #404 -: Декември 10, 2014, 12:44:20 pm »
Случвало ми се е такова еднократно повишаване на Т без да е бил болен или след това да е боледувал. Ако е моето дете аз бих го задържала известно време в къщи, просто самият организъм да се съвземе и от АБ и от толкова боледеване, то сигурно мина месец и при вас , направо прелива от болест в болест :?

Ния си е вкъщи от миналата седмица ,демек само вкъщи си е била . Както писах след три седмично стоене вкъщи , напълно уж излекувана ... ходи точно два дни и до там . В яслата ще я пусна предполагам чак на пролет  . Как и кой ще я гледа до тогава ... не питай  :( , но ако трябва и работа ще напусна , защото не се издържа това положение .
*

    nimika

  • *
  • 3357
  • Да сме усмихнати , добри и слънчеви!
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част X
« Отговор #405 -: Декември 10, 2014, 14:29:57 pm »
Преди време   една приятелка остави  сина си за малко у дома, понеже имаше работа . Като ревна  юнака  -няма успокояване и спиране -  зачерви се, от рев и напъване  -вдига температура   , която после спадна  , но е  факт какво се получи .
При Дидомира не  е  подобна ситуацията, но понякога може  от какво ли  не да се случи .
Разбира се при боледуващо дете, отити и т.н.  е хубаво лекар да си наблюдава.


Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част X
« Отговор #406 -: Декември 10, 2014, 14:56:21 pm »
Вчера ми върнаха Яворчо от яслата, защото според тях кашлял и имал сополи. Е, днес беше на лекар и според заключението й е абсолютно здрав. Няма никаква причина да си стои вкъщи. Понеже добре се познаваме ни е дала бележка, но според нея си е напълно здрав. Днес дори не е кашлял, там и сополи нямал. Абе, луда работа. Той, разбира се е доволен, че си е вкъщи.
<br />[link=http:
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част X
« Отговор #407 -: Декември 10, 2014, 15:09:49 pm »
Вчера ми върнаха Яворчо от яслата, защото според тях кашлял и имал сополи. Е, днес беше на лекар и според заключението й е абсолютно здрав. Няма никаква причина да си стои вкъщи. Понеже добре се познаваме ни е дала бележка, но според нея си е напълно здрав. Днес дори не е кашлял, там и сополи нямал. Абе, луда работа. Той, разбира се е доволен, че си е вкъщи.

Леле, къде ги тия ясли.. , сериозно той в коя ясла е ?
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част X
« Отговор #408 -: Декември 11, 2014, 14:04:57 pm »
В 12 Бебеландия, в Редута -София :).
<br />[link=http:
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част X
« Отговор #409 -: Декември 16, 2014, 10:50:33 am »
Случвало ми се е такова еднократно повишаване на Т без да е бил болен или след това да е боледувал. Ако е моето дете аз бих го задържала известно време в къщи, просто самият организъм да се съвземе и от АБ и от толкова боледеване, то сигурно мина месец и при вас , направо прелива от болест в болест :?

Ния си е вкъщи от миналата седмица ,демек само вкъщи си е била . Както писах след три седмично стоене вкъщи , напълно уж излекувана ... ходи точно два дни и до там . В яслата ще я пусна предполагам чак на пролет  . Как и кой ще я гледа до тогава ... не питай  :( , но ако трябва и работа ще напусна , защото не се издържа това положение .
Няма нужда да напускаш работа! Имаш право на 6м. неплатен отпуск и 5м. от този на съпруга ти за отглеждане на дете до 8г. чл.167а от КТ. По този член имаш право на неплатен отпуск за всяко дете, ако имаш повече от едно до тази възраст. Аз се възползвах през зимните месеци, защото и ние боледувахме, когато ходихме на градина през първата година. Това е моя съвет, стига финансово да можете да си позволите неплатен отпуск.
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част X
« Отговор #410 -: Декември 23, 2014, 07:11:58 am »
Докато сте на темата сополи да питам, някой чувал ли е, че съставката адреналин в капки за нос е противопоказна при ринит?  Моето хлапе и то е с отвратителна обилна хрема от пет дена, от толкова слагам правени капки с гентамицин, адреналин, ефедрин и още куп неща по рецепта на личния, заедно с еуреспал, че започна и да кашля, е след пет дена от това лечение нещата вместо да се подобряват стават още по зле. Това са тонове сополи и пет нощи на давене. Имам чувството, че тези капки вместо да помагат още повече засилват нещата, та мярнах из нета мнение, че адреналина бил противопоказен при ринити.
*
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част X
« Отговор #411 -: Декември 23, 2014, 08:41:51 am »
Адреналина мисля, че свива кръвоносните съдове. Заведи за преглед ако няма резултат за толкова време.
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част X
« Отговор #412 -: Декември 23, 2014, 08:58:51 am »
Днес задължително ще я заведа, защото от утре недай си боже съвсем ако се влоши да се чудя къде я мъкна по спешни кабинети, а там едни специалисти са всеее... Но за тези капки питам аз, защото рецептата за нея му стои в един шкаф и вече за втори път ни я изписва,  вика на сестрата - давай рецептата пак и хоп тя я вади от шкафа и почва да я пише - та явно са му любимите, но хич не й помагат на дребната, даже нали ти казвам -напротив и затова се разтърсих за мнения... 
*

    Eille

  • *
  • 916
  • Понякога мечтите се сбъдват двойно!
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част X
« Отговор #413 -: Декември 23, 2014, 09:01:12 am »
Аз на децата слагам капки от клеева тинктура 10 капки в 25-30 мл физиологичен разтвор, като преди това задължително промивам със физиологичен разтвор и смуча с бейбивака. При нас от това има най-голям ефект, нищо друго не купувам откакто открих тези "капки".


*
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част X
« Отговор #414 -: Декември 23, 2014, 09:03:46 am »
Ако наистина отбъбва лигавицата това може да позволява на секрета да тече и затова да ти се струва, че се е увеличил. Нямам представа какво точно правят тия капки и дали е трябвало да спре или намали.
Купих капки с прополис и никакъв ефект, моя приятелка също е много доволна.
Дойде ми де гуша от сополи и го заведох за изследване, но пак на 29-ти ще имам резултат.
*

    Eille

  • *
  • 916
  • Понякога мечтите се сбъдват двойно!
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част X
« Отговор #415 -: Декември 23, 2014, 09:09:24 am »
М-и, аз не съм купувала - тези са от клеевата тинктура, която продават в едни бели шишенца. Ползвам старо шише от виброцил и там смесвам физиологичния разтвор с капките. Но те стават само за по-големи деца, яли мед, без алергии - на по-мънички не бих ги пробвала.


*
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част X
« Отговор #416 -: Декември 23, 2014, 09:17:52 am »
Разбрах, но тук от една Медена къща продават готов спрей, то клея е точно прополиса, клеева тинктура е прополис разтворен в спирт, той в друго не се и разтваря. И понеже много ми го похвалиха го слагам вече 2 седмици.
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част X
« Отговор #417 -: Декември 24, 2014, 02:04:36 am »
лятото слагах прополис, той изсушава секрета, знам, защото преди да сложа на нея, слагах на мен за да видя, дали не люти и пари нещо.
Нашите капки точно това правели м -и и целта била такава, да отбъбвали и да втучнявали секрета за да изтича. е то хубаво ама той тече в гърлото директно и толкова много,че тя нощем  буквално се дави в сополи. Иначе аз пуснах още в петък посявка, чиста излезе. Сега съм ги спряла тези капки слагам виброцил от 10 ч до сега беше ок, от  половин час пак се дави :( направо ще се побъркам вече
*
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част X
« Отговор #418 -: Декември 24, 2014, 08:33:57 am »
Вземи някакви детски капки с ксилометазолин, той изушава също, за 2-3 дни трябва да спре.
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част X
« Отговор #419 -: Декември 24, 2014, 08:49:08 am »
Вземи някакви детски капки с ксилометазолин, той изушава също, за 2-3 дни трябва да спре.

Абе и такива капак предните дни, преди да легне Олинт имах, но същата работа - за 2-3 часа оправят нещата и после пак започва "веселбата". Честно аз такова чудо за първи път виждам - толкова дни толкова обилна хрема, която изобщо не се подобрява и не дава вид да се оправя скоро - днес е седми ден вече  8O

П.П. Офтопик малко Eille, Наско и Тошко от подписа ти  в ЦДГ Слънчо ли са?  :)