0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Re: Докога ще живеем на бойно поле?
« Отговор #40 -: Юни 05, 2014, 11:53:10 am »
Някой може ли да помогне с идея как да организирам събитие в нашия град, тъй като за тук гледам, че няма. Имам съмнения, че за 2 дни няма да успея да събера хора и се чудя дали да не отида директно в Стара загора. Освен това личният ми опит с други подобни протести тук са, че изключително малко хора се отзовават, но пък в същото време си мисля- дори 5 човека да искат да дойдат тук, като няма къде,...едва ли всички ще се грабнат чак до Ст.Загора??? Не знам как да постъпя


*
Re: Докога ще живеем на бойно поле?
« Отговор #41 -: Юни 05, 2014, 12:00:28 pm »
разпространяваш информацията по всички канали, звъниш на приятели познати и внасяш уведомление до общината за организиране на митинг.
*
Re: Докога ще живеем на бойно поле?
« Отговор #42 -: Юни 05, 2014, 12:31:01 pm »
Джиджи, ако не мислиш, че в твоя град ще се съберат повече от 5,10, 20 човека - по-добре желаещите се организрайте (по няколко човека в автомобил примерно) и елате до Стара Загора. По-добре по-масови протести на по-малко места, отколкото по 20 души, ама пък в 20 града да кажем. Лично мнение, споделям защото попита.
НЯМА НАЧИН, ДА НЯМА НАЧИН!

Re: Докога ще живеем на бойно поле?
« Отговор #43 -: Юни 05, 2014, 13:31:54 pm »
Да, и аз за това се чудя какво да правя.
Тук няколко пъти са се опитвали да правят протести по различни поводи и всички те бяха с буквално смешно малко хора. Не знам дали така няма да "олекнем" в очите на тези, за които е предназначен. Още повече, че има много малко време за организация.


*
Re: Докога ще живеем на бойно поле?
« Отговор #44 -: Юни 05, 2014, 14:12:50 pm »
Ами наистина - малко е времето за организация, а си има и бюрократични детайли, срокове за входиране в общината на уведомлението за протест (за което вече нямате време там). Та затова и в предишния пост ти казах, ако имате възможност желаещите - направете си една "съботна разходка" до Стара Загора. Пределно ми е ясно, че е разход и на време и на средства подобно нещо, та - ако можете да дойдете - супер ще е. Ако не - никой няма да ви се обиди я. Ако успеете пък да организирате там протест в тези кратки срокове - пак добре :) Ти си там, ти най-добре можеш да прецениш кое решение ще е най-уместното в този случай.
НЯМА НАЧИН, ДА НЯМА НАЧИН!

*

    Chandra

  • *
  • 1567
  • Безспирно е движението на живота..
Re: Докога ще живеем на бойно поле?
« Отговор #45 -: Юни 05, 2014, 16:05:43 pm »
Момичетата в чужбина нека да кажат какви са санкциите за нарушения там. Утайка, на чието самосъзнание не може да се разчита, има навсякъде по света, но явно има механизъм да се въздейства и на боклуците в напредналите държави. Тук се считат за недосегаеми.

В България "боклуците" се считат за недосигаеми не само заради съществуването/липсата на закони, а заради цялата система, заради "навиците" на цялото общество. Затова не знам, дали в случая трябва да се иска промяна на законите или да се работи за тяхното спазване...

Да, в Германия санкциите при нарушение на пътищата са в пъти по-строги, а и по-важното е, че системата действително действа. Но наказанието за непредумишлено убийство е (от 3) до 5 години или парична глоба (според Strafgesetzbuch (StGB) § 222 - German Criminal Code)

Не мога да не ви разкажа нещо във връзка с темата. Живея в Германия. Вчера с една сънародничка от съседно село стана дума за трагедията и тя сподели, че наскоро някаква нейна съседка - българка (!), в нейното село, блъснала дете на пешехдна пътека. Тук, в Германия. Детенцето се било разминало само със счупен пръст и леки наранявания... Оставям без коментар...
"Don't tell God how big your problems are...tell your problems how big your God is."

*

    Bobbie

  • *
  • 5701
  • Beauty is in the eye of the beholder!
Re: Докога ще живеем на бойно поле?
« Отговор #46 -: Юни 05, 2014, 18:07:35 pm »
Момичетата в чужбина нека да кажат какви са санкциите за нарушения там. Утайка, на чието самосъзнание не може да се разчита, има навсякъде по света, но явно има механизъм да се въздейства и на боклуците в напредналите държави. Тук се считат за недосегаеми.

В България "боклуците" се считат за недосигаеми не само заради съществуването/липсата на закони, а заради цялата система, заради "навиците" на цялото общество. Затова не знам, дали в случая трябва да се иска промяна на законите или да се работи за тяхното спазване...

Да, в Германия санкциите при нарушение на пътищата са в пъти по-строги, а и по-важното е, че системата действително действа. Но наказанието за непредумишлено убийство е (от 3) до 5 години или парична глоба (според Strafgesetzbuch (StGB) § 222 - German Criminal Code)
И аз мисля като теб да се спазват сегашните закони вероятно е достатъчно. Може по-строги глоби за нарушители, но по-високи присъди ( т.е. едното е превантивно, а другото след факта) не помагат. Тук има много строги наказания за употреба на алкохол и същевремено всеки, ама всеки американец пие и се качва на коалта.Така е , понеже няма кой да го спре и провери превантивно. Наказания, след факта, нямат ефект.

Знам че обществото е настръхнало, но този случай е наиситна нещастен и според мен поне е можел да се случи навсякъде. Шофьорът няма как да получи висока присъда ( а и не би трябвало), защото не е пил, не е позлвал дроги, не е карал бързо ( според очевидци, смени се първоначалнаа версия) и е навлязъл няколко метра в пешеходна зона. Това е нарушение да, но такова, каквото са правили хиляди преди него и са получили някаква мижава глобичка. Всички се скъсаха да го наричат  убиец и не знам какъв, но истината е, че това е нелеп нещастен случай, който доведе до огромна трагедия, но може да се случи на всеки от нас.  При нас всяка година има смазано от собствените си родители дете. Децата са нисички и не се виждат колкото и да гледаш, при подобни маневри. Моите редовно играят зад задната ми гума и умирам от страх като ги видя, а като чуя поредното съобщение за прегазено от баща си дете и настръхвам. Никой не е застрахован, правиш каквото и колкото можеш. Аз моите искам да ги виждам докато маневрирам и ако не ги виждам спирам и излизам да ги търся и да ги вкарам в колата, докато изкарам.  Мисълта ми е, че не е реално да се очаква някаква кой знае каква присъда в случая.  Хора се качват пили на колите, убиват човек и пак не лежат в затвора, при положение, че ти да се качиш пил, си наясно какъв риск поемаш. А този е завил за няколко метра, няма как да има ефективна присъда ( или поне не висока) според мен . Дори тук, при тези строги присъди, не е вероятно да получи повече от условна присъда.


  
*

    z22

  • *
  • 3293
  • мама на слънцa
Re: Докога ще живеем на бойно поле?
« Отговор #47 -: Юни 05, 2014, 21:15:01 pm »
ами не съм съгласна.Ако си караш нормално по улицата и ти изскочи дете и го бутнеш,е нещастен случай и може да се случи на всеки.Обаче като караш по пешеходна зона и то до училище ,най-нормалното е на нея да има хора и най-вече деца .
А пък за прегазени при маневриране деца от родителите си ,направо не знам как да го коментирам,все едно говориш за някакво си улично коте (не че не е жалко и в този случай)- не мога да се съглася,че на всеки може да се случи,направо звучи малоумно.
<br />
*

    Bobbie

  • *
  • 5701
  • Beauty is in the eye of the beholder!
Re: Докога ще живеем на бойно поле?
« Отговор #48 -: Юни 05, 2014, 22:22:24 pm »

А пък за прегазени при маневриране деца от родителите си ,направо не знам как да го коментирам,все едно говориш за някакво си улично коте (не че не е жалко и в този случай)- не мога да се съглася,че на всеки може да се случи,направо звучи малоумно.

Не съм искала да звучи неуважително, съжалявам. Просто казвам, че слушам по новините и треперя. Не знам дали си шофьор, предполагам, че не, защото хич не е малоумно, а е много страшно. Често, защото тичат да кажат чао на родителя. Поне един път на година има такъв случай при нас, слава Богу не винаги смъртоносен.   Миналия септември едно 4годишно момиченце при нас почина, премазано от  майка си. Много тъжна история. Преди да чуя за тези случаи и на мен не ми беше минало през ума, че е толкова опасно, въпреки че гледаш и внимаваш. Но за съжаление, колкото и трагично да е, наистина на всеки може да се случи.

 Сега непрекъснато повтарям на моите, че зад кола не се седи, дори и да не се движи, та дано им се набие в главите евентуално. Даваха по телевизията колко деца може да скриеш зад една кола без да се виждат от никое огледало - цифрата беше умопомрачаваща, около 60 някъде. Аз затова като изкарвам колата не разчитам на това, че не ги виждам, а искам във всеки един момент да ги виждам къде са и ако не са с мъжа ми, отивам да ги вкарам в колата, докато излезна. 


П.П. Ето за това говоря, изгледай го, наистина на всеки може да се случи https://www.youtube.com/watch?v=vkB6XNiq3bs Всяка седмица по 4 деца умират по този начин в САЩ.
« Последна редакция: Юни 05, 2014, 22:37:20 pm от Bobbie »


  
*
Re: Докога ще живеем на бойно поле?
« Отговор #49 -: Юни 05, 2014, 22:44:02 pm »
Моята кола има големи "слепи точки". Точно затова правя маневри назад изключително бавно и внимателно. Пред нашата къща има почти винаги деца.
И не, не го оправдавам този субект. Точно с такава кола, на оживено, пешеходно място, очите му е трябвало да са на 16.
*
Re: Докога ще живеем на бойно поле?
« Отговор #50 -: Юни 05, 2014, 23:36:50 pm »
Боби, преди години един баща прегази на заден собственото си дете - излизайки с колата от гаража. Всъщност, има доста подобни случаи - нелепи нещастия, както искаш ги наречи. Нали е ясно, че никой не си гази детето умишлено, по принцип внимава, знае че дете (деца) има наоколо....и все пак става белята.

С какво е различно сгазването на Паоло от тези нещастни случаи? Различното е, че се натрупват редица предпоставки за това произшествие, главна сред които и явно решаващата в ТОЗИ случай точно е - т.нар. маневриране по пешеходната улица. Според свидетелите "маневрирането" се е извършило с "мръсна газ" т.е. при прекомерно висока скорост, предвид къде се прави. Явно и други преди този са го правили, ама явно поне нарушавайки всички правила и закони - са имали благоразумието хубаво да се огледат преди това и да пъплят с колите си, та досега нямаше жертви. Не ги оправдавам и тях, посочвам разликата да направиш едно и също нарушение, на едно и също място - ама по различен начин. И последствията са различни.

Друго съществено. По тази улица, вкл. и аз и другите хора - не си стискаме децата за ръка. Както ти в един парк където няма коли - едва ли стискаш твоите за ръка. Там всички сме спокойни, че коли няма, донякъде сме с понижено внимание по този въпрос точно, не сме "на нокти", както когато превеждаме децата си през натоварен булевард, или кръстовище. Шофьорът е наясно с тази "особеност" на зоната където прави нарушението Боби. Откакто аз се помня вече казах - тя е пешеходна, че и доста години преди да се родя е била. Той самият е родител на две деца, това е около 19ч. - пиков час за разходка на хора с ДЕЦА - след ясла, градина, училище.  Не го е помислил дори.

Трето "критично", което отбелязва и Елфи - типът МПС, което управлява. Ама не го споменавам, защото считам, че всеки притежател на такова, или подобно е "безпардонен простак", "наглец", "не му пука за нищо". По съвсем друга причина отварям дума. И понеже ти си активен шофьор - вярвам ще ме разбереш правилно. При тези габарити на машината, при този размер на гумите - 4-годишно хлапе седнало на колело....върхът на главата му може да не е и над гумите на джипа като височина. Та дори парктроник да има монтиран - да не успее да засече "обект". Аз хем с парктроник и ниска броня се натресох веднъж на задна в някаква саксийка (самоделка) бетонна, дето ни на огледало ми се виждаше, ни ми я хвана парктроника. Веднъж съм карала такъв джип, като на Сапунджиев (на приятели запалени по офроуда, не са дебили). И да, ще усетя че съм минала през нещо/някой, ЕДВА след като го прегазя и ми друсне в купето. Ако не е елен, голямо диво прасе, или нещо с подобен габарит. (Ако бутна Дани - не няма да го усетя преди да е твърде късно.) Много е възможно, просто да не усетя достатъчно бързо, че съм "подпряла" нещо/някого, ако не го и виждам за капак, че да се усетя и да скоча на спирачките. Ако маневрирам и с висока скорост - времето ми за реакция просто е никакво, дори да усетя, че нещо не е ОК. И след като господинът управлява такова возило - длъжен е да ги има предвид всички тези неща.

Та за да се стигне дотук Боби - този конкретен човек не просто е нарушил някакъв знак и е извършил наглед леко нарушение според ЗДП. Той е извършил редица необмислени и безотговорни действия, рискови, с трагичен резултат. Да не беше връткал гуми с този "танк" на пешеходна зона, в пиков час, да се беше огледал преди да тръгне да го прави поне...не е. Затова аз не му казвам на това "нещастен случай", а "зорелн предизвикано нещастие". И за мен - има разлика между двете.

Твое право и разбиране е - да не намираш такава. За мен обаче я има.
НЯМА НАЧИН, ДА НЯМА НАЧИН!

*

    Bobbie

  • *
  • 5701
  • Beauty is in the eye of the beholder!
Re: Докога ще живеем на бойно поле?
« Отговор #51 -: Юни 06, 2014, 00:16:12 am »
Ами версията, която сега се лансира не е същата и казват, че не е карал бързо и това е от очевидци. Поне това четох днес в някакъв вестник. А не както се говореше преди, че не гледал, карал с мръзна газ и т.н. Наиситина е възможно детето да е пристигнало там точно в този момент и той да се е оглеждал и да не го е видял. нека изчакама де мине разледването и тогава вече може да знаем какво е станало. Не го защитавам, че е нарушил, но просто не мисля, че е някакъва престъпна гад, по различна от много хора в този форум ако щеш. Ти самата си карала с бебе на предната седалка, вместо да спрещ си предпочела да не се караш с приятелката си. Преди до колкото помня  и Дани беше местила със столчето отпред, че плачел. Ако беше станало нещо? Не е по-различно, според мен. Да бяхме всичките такива ненарушители, да сочим с пръст и да викаме убиец, ама не сме.  Ей за това говорех за човека в огледалото и затова казвам, че на всеки може да се случи. Това е една ужасна трагедия, но е нещастен случай, аз поне така го виждам ( освен ако не излезне след разследването, че верно е карал бързо и тогава  ще мисля различно, разбира се).  Явно  е известно, че всички родители, взимащи децата си от там го правят. А другите родители, които по същият начин си взимат децата? Те какви са?

Сега става така, че изпадам в ситуация едва ли не, че защитавам нещо, което аз самата не оправдавам и затова не желая повече спор на тази тема. Просто написах защо според мен няма логика да има кой знае колко висока присъда в този случай.



  
*
Re: Докога ще живеем на бойно поле?
« Отговор #52 -: Юни 06, 2014, 00:47:45 am »
Боби , аз живея тук. Съвсем буквално, в същия град имам предвид - та не чета за случая отнякъде. Свидетели, хора които лично познавам и те самите шофьори казаха, че е дал "мръсна газ" при маневрата. На тях ли да повярвам, или на някой вестник? Ти на кого би?

Приятелката с бебето, която споменах... Постави ме в ситуация "шах и мат с пешката". Незаконно е на магистралата да спирам в аварийна лента, ако няма авария, създава и предпоставка за ПТП. Возя нея и две деца - направих каквото можах, намалих драстично скоростта, отбих на първата бензиностанция, висяхме там докато бебето заспи и пак бъде закопчано в стола. Това беше единственото разумно и възможно, което можех да направя (освен да набия спирачки и да я сваля с детето от колата насред магистралата). Което хич не е разумно и по-отговорно.

Дани го возих в СТОЛЧЕ, монтирано надлежно, посока обратна движението, при изключен еърбег! И беше за кратко, когато беше съвсем малък. Позволено е у нас да се вози така, АКО има опция за изключване на въпросния еърбег (не на всяка кола я има). Т.е. не съм била нарушител, но отзад е по-сигурно, като се освести - веднага го преместих там. Купила съм три столчета за кола - за моята, на майка ми и на Иван колата.

Та не, аз не съм нарушител - ни малко, ни много. В моята кола, че някой направил нарушение - не е моя вина - аз съм реагирала оптимално адекватно обаче. Та хич не е едно и също това, което този човек е направил и това което аз съм направила в някакви ситуации.

Сериозно ли считаш, че масовото нарушаване на дадено ограничение е легитимно оправдание, когато 355-я (да кажем) такъв нарушител - вземе, че убие някого? И понеже всички така правели, ама този имал малшанс - айде да го броим злополука и толкова. Няма мегдан за голяма присъда, ефективна... Ми кое да спре другите да продължат да правят там същото, или поне да ги замисли дали или, до следващия такъв "нещастен случай"

То и при вас казваш - всички карат пили нали? И това, че всички карат пили случайно да е пречка на хванатите да се наложат присъди? Понякога яки, ако не им е за сефте особено.

П.П. Пределно наясно съм, че не оправдаваш случилото се, не го одобряваш и пр. Не бери грижа за това.
НЯМА НАЧИН, ДА НЯМА НАЧИН!

*

    Chandra

  • *
  • 1567
  • Безспирно е движението на живота..
Re: Докога ще живеем на бойно поле?
« Отговор #53 -: Юни 06, 2014, 01:35:03 am »
...Явно и други преди този са го правили, ама явно поне нарушавайки всички правила и закони - са имали благоразумието хубаво да се огледат преди това и да пъплят с колите си, та досега нямаше жертви. Не ги оправдавам и тях, посочвам разликата да направиш едно и също нарушение, на едно и също място - ама по различен начин. И последствията са различни....

Ще си позволя да не се съглася с това. Нали основната идея е за промяна в общото съзнание, за спазване на законите без условности. Не може да пренебрегваш правилата, ама по "по-различен", по-приемлив "начин".  Няма как да има по-добро и по-лошо НЕспазване на едни и същи ограничения. Това, че в случая последствието е фатално, може да е просто чиста случайност. Има ли забрана, тя трябва да се спазва, не бива да се успокояваш, че си пресметнал риска от нарушението.

На мене по-скоро ми е странно, че институциите не поемат отговорност. Защото доколкото разбрах, често са подавани оплаквания, събирани са подписки срещу наличието на този паркинг, но писмата и аргументите на хората не са били удостоени с особено внимание.  И по тази причина след подобна трагедия кмета би трябвало просто да си тръгне. Ама не...

За шофьора мисля като Боби - огромно е нещастието, но едва ли той  може да получи обвинение като криминалеп престъпник.
Днес  изчетох доста по темата из немските форуми (за да отговоря на въпроса на Сигнус) и да ви кажа честно, ужасих се!  Там дори попаднах на случай - блъснато дете на пешеходна пътека, откарано в безсъзнание в болницата, а шофьорката няколко дни след това звъни на родителите и след кратък въпрос относно състоянието на детето започнала да разпитва  хората, дали имали застраховка "гражданска отговорност",  че колата получила " бабунки", но не били те проблема, ами фарът не работил, някой трябвало да плати за поправката. Между другото, и в други теми бяха споменати претенции за щети... Друг случай четох - дете с колело, блъснато на тротоар, но пред вратата на гараж и шофьора изскочил със заплахи, че детето нямало право да кара колело на тротоара (което изобщо не е вярно). И за смъртта на едно момиченце четох. Изскочило на пътя, нямало видимост от храсти... -шофьорът не беше обвинен.... Много подобни намерих из форумите. Дори българката, за която писах по-горе, не била глобена, защото детето било в нарушение - да, било е на пешеходна пътека, но не карало колело в обозначените за целта ленти... това е само по разказ, не знам колко е вярно... 

Тази ужасна трагедия е страхът на всеки един родител! Затова не оставя безучастен почти никого. За да се случи, за да  живеем "на бойното поле" и България да не е сигурно място за децата ни, отговорните са много- шофьора, нъ и институциите, но и цялото общество...
"Don't tell God how big your problems are...tell your problems how big your God is."

*
Re: Докога ще живеем на бойно поле?
« Отговор #54 -: Юни 06, 2014, 01:35:20 am »
до момента

7 юни от 11 часа
Протест Мълчалив поход за живота

София - площад "Народно събрание"
Стара Загора - шествие, което започва от сградата на Общината до ъгъла на бул.Цар Симеон Велики и ул.Кольо Ганчев - лобното място, където беше убит 4-годишния Паоло
Варна - шествие, което започва от сградата на Общината до Съдебната палата
Пловдив - шествието започва от началото на малката главна ул. "Райко Даскалов" пред БНБ и свършва на площад "Централен"
Бургас - площада пред Общината
Разград - Общински културен център
Банско - площад Централен
Русе - пред Общината
Благоевград - пред Общината
Габрово - площада пред Общината
Плевен - в Градската градина
Сливен - Стария бряст
Пазарджик - парк ТРАКИЯ, пред паметника на "Св. Св.Кирил и Методий"
*
Re: Докога ще живеем на бойно поле?
« Отговор #55 -: Юни 06, 2014, 02:12:32 am »
Chandra, моля те...не изваждай от контекст. Не казвам, че нарушенията на другите нарушители са по-приемливи "по принцип". Беше казано точно и ясно в смисъла: натрупване на КРИТИЧЕН набор грешки, събития , случайности. Никого не оправдавам! Ни този дето уби дете, ни другите дето все още не са. И себе си не оправдавам, че не ми беше хрумвало, че знаци никой не базари, та да искам пустите саксии по-рано на онова място. Яд ме е, честно.

Пак казвам - аз ЖИВЕЯ тук, в това същото училище съм учила една година, разхождам се там с Дани често. Оказа се, че макар и бегло - познавам шофьора. Ще спестя обаче откъде и по какъв повод се сетих, че го познавам, че хич не е в негова полза в случая. Да кажем, че случката с Паоло е много логичен завършек на цялостното му поведение.

Местната власт - не може да направи нищо непозволено от централната власт. Точка. Да бяха сложили тия кашпи по-рано - днес да не го пишем това. Ок, за това са виновни - за друго - не виждам какво. Апропо...точно там имаше кашпи преди години, после кой ги махна не помня, нито защо...

Боби казва - малшанс. Да, така е. Малшанс е от 100 000 пили алкохол шофьори в САЩ - да те спрат теб точно и да те осъдят. Но те съдят и си носиш последствията. От всички които са нарушили правилата в тази зона - малшнас е, че точно Сапунджиев уби човек. Казвам човек, защото лично аз се дразня в такива кампании и разговори да се казва "децата" само, когато се отнася до всички хора. Нищо, че в случая наистина е дете жертвата. Майката на някое дете, загинала по подобни причини е не по-малка трагедия. Та той е бил, не съм му душманин, нищо лично. Но ако се измъкне с условна - извинявай, ама...егати "превенцията" това. Идеята на ефективните присъди е, че малшанс може да споходи всеки от нас и бива да не го правим тоя малшанс - БИГшанс. Затова се иска ефективна присъда, не от злоба и тъпотия някаква.

Баща ми кара огромен камион. Една вечер - пил с приятели, прибрал се, наспал се, станал, закусил, пил кафе, чувствал се перфектно и почти към обяд - качил се на колата си и тръгнал към базата им. Усещал се е в перфектна кондиция - ни да е имал махморлук, ни да му е лошо нещо - марулка. Спират го рутинно, духва на дрегера смело и спокойно...1,1 промила! Иска кръвна проба, убеден, че е грешка. На кръвната излиза - 1,0 промила. Случката е преди година. Да, малшанс е, да не е с умисъл, дори не е подозирал... Той е на 60години вече. След такова пиене преди 10 години - може би е разграждал по-бързо алкохола, сега вече - не, не го е знаел. Малшанс бе! Ама си му взеха книжката за 9 месеца, с това си изкарва хляба, грижи се за малолетния ми брат. Други доходи - няма, добре, че имаше спестявания да изкарат периода.

Имах възможност  (по сещаш се какви механизми) -  това да му се размине. Знам, че не е било нарочно хем, но не му помогнах да му се размине. Бях изкарана лошата дъщеря, дето не й пука. Напротив - пука ми, затова и не му съдействах да се измъкне. Не го искам мъртъв, не искам да убие никого заради "малшанс + алкохол". Щом човек на 60 години, след едно отнемане на книжка за 9 месеца сега НЕ СМЕЕ да близне 24 часа преди да кара - значи файда има. Аз цял живот имах баща пияница, в битова план - нямаше спиране съшия. Ама виж пъй - като сработи просто ЗДП веднъж спрямо него - о, чудо!

Не говря за САЩ, за Германия....При НАС е толкова разграден двор, че вярвам наистина, че прилагането на наказания СЕГА си имат мястото, функцията и ефектите, които искаме. Като ги постигнем същите - няма да има нужда да прилагаме редица текстове.

НЯМА НАЧИН, ДА НЯМА НАЧИН!

*

    Bobbie

  • *
  • 5701
  • Beauty is in the eye of the beholder!
Re: Докога ще живеем на бойно поле?
« Отговор #56 -: Юни 06, 2014, 02:36:48 am »
То и при вас казваш - всички карат пили нали? И това, че всички карат пили случайно да е пречка на хванатите да се наложат присъди? Понякога яки, ако не им е за сефте особено.
Не пречи, разбира се, ама с нищо не помага за намаляване на пилите шофьори и съответно с нищо не помага за намаляване бройката на загиналите поради такива причини. Това не е превенция, защото пак бройката на умрелите с хилядократно по-малка от бройката на качилите се зад волана пили. т.е. човек не се качва мислейки си как ще го накажат като блъсне някого, а се качва с мисълта, че вероятно нищо няма да се случи ( което си е така).  Превенция би било, ако правеха рутинно проверки и спираха наред, караха ги да духат и им праскаха яки глоби и им взимаха книжките. И тогава щяха да се качват с мисълта, че е вероятно нещо да се случи.  Ама те не го правят. Дори не намаляват легалният лимит, който тук е 0.8 промила. А и да я намалят, като не ги спират, кел файда.


  
*
Re: Докога ще живеем на бойно поле?
« Отговор #57 -: Юни 06, 2014, 09:51:04 am »
град Раднево- шествието започва от Общината до СОУ "Гео Милев"
*
Re: Докога ще живеем на бойно поле?
« Отговор #58 -: Юни 06, 2014, 13:14:21 pm »
Едно уточнение за протеста в София, точното място на провеждането му е западната страна на паметника пред Народното събрание, пред ПИБ. Движението няма да е спряно, така че бяхме помолени от инспекторите от СДВР да спазваме правилата и да не възпрепятстваме движението. Благодаря за разбирането!
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Докога ще живеем на бойно поле?
« Отговор #59 -: Юни 06, 2014, 14:40:49 pm »
За да отличим участниците в Мълчаливия поход за живота, предлагаме на всички да носят поне едно цвете. Ако имате възможност - вземете си чаени свещички, които да се подреждат и палят на мястото на сборния пункт. Също така, който може, нека носи бяла плюшена играчка в памет на Паоло. Ако можете, направете си плакати.
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!