0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Re: Дайте да ви видя графиката - 11 тема!
« Отговор #140 -: Юли 06, 2014, 10:55:22 am »
Днес Т 36.7 С  :? Дано да ми се повиши още защото това ще означава, че неизвестното образувание може би е остатък от фоликул, а не симптом за някакъв друг проблем - имам си достатъчно проблеми, не искам нови, мерси  :( Което пък ще означава, че ако О ми е минала, аз съм изпуснала не само този месец, ами и повечето месеци до сега защото ние наблягахме на секса при вдигане на Т, а не преди това - по препоръка на док.


Носи в душата си зелено дърво и пееща птичка навярно ще долети
*

    denis

  • *****
  • 11303
  • Chaos absolute...
Re: Дайте да ви видя графиката - 11 тема!
« Отговор #141 -: Юли 06, 2014, 17:00:14 pm »
Днес Т 36.7 С  :? Дано да ми се повиши още защото това ще означава, че неизвестното образувание може би е остатък от фоликул, а не симптом за някакъв друг проблем - имам си достатъчно проблеми, не искам нови, мерси  :( Което пък ще означава, че ако О ми е минала, аз съм изпуснала не само този месец, ами и повечето месеци до сега защото ние наблягахме на секса при вдигане на Т, а не преди това - по препоръка на док.

Бт се повишава до 5 дни след О., така че секс докато БТ не се повиши трайно :)
Това повишаване на Бт все още нищо не означава - продължавайте с опитите

Ако 13мм -ия  фоликул е доминантен - това означава, че О. ще настъпи след 4-5 дни - имай го предвид

Овулацията е от 12 до 48 час след (+) тест за О.
Виж тук...
МЦ - Ендометриум
*
Re: Дайте да ви видя графиката - 11 тема!
« Отговор #142 -: Юли 06, 2014, 19:08:22 pm »
Ами ако е имало фоликул и се е пукнал, как този 13 мм - втория ще стане доминантен? В един цикъл няма ли само един доминантен и след като той се пукне другите не търпят ли обратно развитие? По-вероятно е вече да ми е минала О отколкото да предстои. Ще видим дали ще се задържи температурата висока и ще нараства. Нещо ме наболяваше снощи десния яйчник, дано да не е някаква гадна киста ...


Носи в душата си зелено дърво и пееща птичка навярно ще долети
*

    denis

  • *****
  • 11303
  • Chaos absolute...
Re: Дайте да ви видя графиката - 11 тема!
« Отговор #143 -: Юли 06, 2014, 19:46:25 pm »
Ако е имало О., лекарят трябваше да види спукал се фоликул, защото след О. фоликула си остава, не изчезва - превръща се в ЖТ
Дано да е имало О.

Овулацията е от 12 до 48 час след (+) тест за О.
Виж тук...
МЦ - Ендометриум
*
Re: Дайте да ви видя графиката - 11 тема!
« Отговор #144 -: Юли 06, 2014, 20:48:19 pm »
Ами въпросната структура може да е точно такова - лекаря изказа такова предположение обаче каза,че ако е спукал се фоликул това значи, че овулацията ми е била преди няколко дни, а температурната ми графика не го показва. Спада на температурата беше точно в деня на прегледа - тоест ако фоликула се пука около 24 мм, ако се е спукал предната вечер или сутринта не знам до вечерта когато беше прегледа дали може да намалее до 20 мм - колкото го видяха с ехографа. Не знам с какви темпове се свива след пукането, както и не знам дали с ехограф се различава спукал се фоликул и ендометриална киста. Така или иначе ако ми се задържи висока Т значи това на десния яйчник е остатък от фоликула и най-вероятно съм изпуснала времето за секс. Другия месец ще ходя на преглед към 8-9ти ден да видя по-навреме какво става с тия фоликули.
Денис случайно да знаеш какъв размер трябва да е лигавицата в момента на О? Нещо не мога да намеря инфо точно по този въпрос.


Носи в душата си зелено дърво и пееща птичка навярно ще долети
*

    denis

  • *****
  • 11303
  • Chaos absolute...
Re: Дайте да ви видя графиката - 11 тема!
« Отговор #145 -: Юли 07, 2014, 17:22:08 pm »
lilibell 
Дано да е имало О. :)
След О. - фоликула намалява доста размера си под и около 10мм, след това се преобразува в ЖТ и увеличава размера си, но не повече от 20мм /ако няма бременност/.
За размера на МЛ

Овулацията е от 12 до 48 час след (+) тест за О.
Виж тук...
МЦ - Ендометриум
*
Re: Дайте да ви видя графиката - 11 тема!
« Отговор #146 -: Юли 07, 2014, 17:31:57 pm »
Благодаря ти много денис  :bighug: Всъщност вече втори ден съм с висока Т - както предходните месеци, май ще се окажат 2 фоликула този месец, за съжаление поради отсъствието на мъжа успяхме само едно сърчице да сложим, дано да е на правилното място. Може ли да погледнеш графиката да кажеш според теб кога точно е била овулацията


Носи в душата си зелено дърво и пееща птичка навярно ще долети
*

    denis

  • *****
  • 11303
  • Chaos absolute...
Re: Дайте да ви видя графиката - 11 тема!
« Отговор #147 -: Юли 07, 2014, 18:07:09 pm »
Благодаря ти много денис  :bighug: Всъщност вече втори ден съм с висока Т - както предходните месеци, май ще се окажат 2 фоликула този месец, за съжаление поради отсъствието на мъжа успяхме само едно сърчице да сложим, дано да е на правилното място. Може ли да погледнеш графиката да кажеш според теб кога точно е била овулацията
Рано е още и не мога да преценя, имайки предвид и резултата от УЗ

Овулацията е от 12 до 48 час след (+) тест за О.
Виж тук...
МЦ - Ендометриум
Re: Дайте да ви видя графиката - 11 тема!
« Отговор #148 -: Юли 08, 2014, 11:46:58 am »
Здравей Денис моля те да ми погледнеш графиката какво мислиш за толкова дълго закъснение правих тестове за бременност отрицателни.Благодаря предварително
*

    denis

  • *****
  • 11303
  • Chaos absolute...
Re: Дайте да ви видя графиката - 11 тема!
« Отговор #149 -: Юли 08, 2014, 15:57:34 pm »
Здравей Денис моля те да ми погледнеш графиката какво мислиш за толкова дълго закъснение правих тестове за бременност отрицателни.Благодаря предварително
Няма достатъчно стойности и не мога да преценя - може да е имало много, много късна О. или МЦ да е бил ановулаторен / и тогава не се знае кога ще има М./
Отиди да те видят на УЗ
Ще чакам да пишеш

Овулацията е от 12 до 48 час след (+) тест за О.
Виж тук...
МЦ - Ендометриум
Re: Дайте да ви видя графиката - 11 тема!
« Отговор #150 -: Юли 09, 2014, 11:53:12 am »
Здравейте,нова съм и не разбирам много,може ли да погледнете графика ми как е,има ли ОВУ и тнт,мерси...mimon4e99 съм...
*

    denis

  • *****
  • 11303
  • Chaos absolute...
Re: Дайте да ви видя графиката - 11 тема!
« Отговор #151 -: Юли 09, 2014, 15:15:29 pm »
Здравейте,нова съм и не разбирам много,може ли да погледнете графика ми как е,има ли ОВУ и тнт,мерси...mimon4e99 съм...
MЦ 02/06/2014 - графиката е добре, О. може да е била на 13/14 ден от МЦ
МЦ30/06/2014  - графиката е добре дотук. Може да правиш тестове за О. - те ще ти покажат кога да очакваш О.

Овулацията е от 12 до 48 час след (+) тест за О.
Виж тук...
МЦ - Ендометриум
Re: Дайте да ви видя графиката - 11 тема!
« Отговор #152 -: Юли 09, 2014, 19:09:27 pm »
здравеите Денис а сега как ти се струва графиката маи нещо не е наред
Re: Дайте да ви видя графиката - 11 тема!
« Отговор #153 -: Юли 09, 2014, 21:13:43 pm »
Деси ти как мериш бт? И в колко часа я мериш?

Make an ovulation ticker
Дядо го няма-04.08.2015 г.
Re: Дайте да ви видя графиката - 11 тема!
« Отговор #154 -: Юли 10, 2014, 00:09:12 am »
Здравей Денис моля те да ми погледнеш графиката какво мислиш за толкова дълго закъснение правих тестове за бременност отрицателни.Благодаря предварително
Няма достатъчно стойности и не мога да преценя - може да е имало много, много късна О. или МЦ да е бил ановулаторен / и тогава не се знае кога ще има М./
Отиди да те видят на УЗ
Ще чакам да пишеш
Здравей Денис за съжаление не ме записаха на УЗ докторката ми тук реши че е нормално да ми закъснява че било често срещано и нямало за какво да се тревожа и УЗ било излишно нямало да се останови от какво е закъснението с УЗ и това е в Англия явно ще трябва да сменям доктора но така или иначе на края на месеца ще се прибирам за малко и ще мина през някой гинеколог но засега се притеснявам много от това закъснение
Re: Дайте да ви видя графиката - 11 тема!
« Отговор #155 -: Юли 10, 2014, 06:47:53 am »
Меря сутрин в 6:30 анално
*
Re: Дайте да ви видя графиката - 11 тема!
« Отговор #156 -: Юли 10, 2014, 09:59:13 am »
Денис мислиш ли,че вече има достатъчно инфо да прецениш деня на О? Аз мисля,че е около 9-10 ден, не знам дали има смисъл да се надявам този месец - сигурно сме закъснели със сърчицето  :(


Носи в душата си зелено дърво и пееща птичка навярно ще долети
*

    denis

  • *****
  • 11303
  • Chaos absolute...
Re: Дайте да ви видя графиката - 11 тема!
« Отговор #157 -: Юли 10, 2014, 18:29:58 pm »
здравеите Денис а сега как ти се струва графиката маи нещо не е наред
Според мен е имало повече от един фоликул и не може да се вярва на графиката.
Трябва да те видят на УЗ

Овулацията е от 12 до 48 час след (+) тест за О.
Виж тук...
МЦ - Ендометриум
*

    denis

  • *****
  • 11303
  • Chaos absolute...
Re: Дайте да ви видя графиката - 11 тема!
« Отговор #158 -: Юли 10, 2014, 18:34:09 pm »

Здравей Денис за съжаление не ме записаха на УЗ докторката ми тук реши че е нормално да ми закъснява че било често срещано и нямало за какво да се тревожа и УЗ било излишно нямало да се останови от какво е закъснението с УЗ и това е в Англия явно ще трябва да сменям доктора но така или иначе на края на месеца ще се прибирам за малко и ще мина през някой гинеколог но засега се притеснявам много от това закъснение
Ами ако имаш киста, напр.?! Ще чакат да се спука ли?
Трябваше да кажеш, че имаш болки :)

Не ти остава друго, освен да чакаш. Мери БТ поне няколко поредни дни  - тя може и да подскаже нещо :)


Овулацията е от 12 до 48 час след (+) тест за О.
Виж тук...
МЦ - Ендометриум
Re: Дайте да ви видя графиката - 11 тема!
« Отговор #159 -: Юли 10, 2014, 18:53:11 pm »

Здравей Денис за съжаление не ме записаха на УЗ докторката ми тук реши че е нормално да ми закъснява че било често срещано и нямало за какво да се тревожа и УЗ било излишно нямало да се останови от какво е закъснението с УЗ и това е в Англия явно ще трябва да сменям доктора но така или иначе на края на месеца ще се прибирам за малко и ще мина през някой гинеколог но засега се притеснявам много от това закъснение
Ами ако имаш киста, напр.?! Ще чакат да се спука ли?
Трябваше да кажеш, че имаш болки :)

Не ти остава друго, освен да чакаш. Мери БТ поне няколко поредни дни  - тя може и да подскаже нещо :)
Да то друго неми остава освен да чакам бт ми е висока но скоро ще ми дойде според мен имам страшни болки в гърдите и зърната и снощи се събудих от болки дясната страна на яйчника дали е киста това?
Правих четири теста за бременност и ми е странно след като изсъхнат защо се появиха бледи втори черти незнам.