0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Re: Дайте да ви видя графиката - 11 тема!
« Отговор #340 -: Август 29, 2014, 11:20:59 am »
Ами чудя се точно защото този месец ми е по-различен от предишните месеци и едни лоши или добри резултати не знам дали ще са показателни. Ще си пусна изследвания, аз и други хормони трябва да си проверя, така че при всички случаи ще отида


Носи в душата си зелено дърво и пееща птичка навярно ще долети
*
Re: Дайте да ви видя графиката - 11 тема!
« Отговор #341 -: Август 29, 2014, 11:27:01 am »
Ето този текст от библиотеката на форума ми дава надежда:
Покачването на базалната температура обикновено е от 0,2 градуса по Целзий, но понякога може да е и 0,1 градуса, в редки случаи и по-малко. Реалните стойности на температурите не са толкова важни, колкото покачването им и наличието на двуфазна графика.

Тоест покачването не е задължително да е кой знае колко много, може пък 36,8 да е моята температура във втора фаза


Носи в душата си зелено дърво и пееща птичка навярно ще долети
*
Re: Дайте да ви видя графиката - 11 тема!
« Отговор #342 -: Август 29, 2014, 13:21:19 pm »
Ето този текст от библиотеката на форума ми дава надежда:
Покачването на базалната температура обикновено е от 0,2 градуса по Целзий, но понякога може да е и 0,1 градуса, в редки случаи и по-малко. Реалните стойности на температурите не са толкова важни, колкото покачването им и наличието на двуфазна графика.

Тоест покачването не е задължително да е кой знае колко много, може пък 36,8 да е моята температура във втора фаза
[/quote
Здравей, според мен също е добре да си провериш прогестерона. Успех!
*

    denis

  • *****
  • 11303
  • Chaos absolute...
Re: Дайте да ви видя графиката - 11 тема!
« Отговор #343 -: Август 29, 2014, 15:29:54 pm »
Ето този текст от библиотеката на форума ми дава надежда:
Покачването на базалната температура обикновено е от 0,2 градуса по Целзий, но понякога може да е и 0,1 градуса, в редки случаи и по-малко. Реалните стойности на температурите не са толкова важни, колкото покачването им и наличието на двуфазна графика.

Тоест покачването не е задължително да е кой знае колко много, може пък 36,8 да е моята температура във втора фаза

Не вярвай много на тези описания - всяка графика е индивидуална и колкото и да се опитва някой да обясни и да даде определение, валидно за всички варианти - няма как да стане.
Дори и при опитите да се налагат две почти сходни графики, процесите, които са протекли не са сходни
Графиките на БТ показват нивата на хормоните, а различните хормони влияят по различен начин на БТ. Или една и съща стойност в две графики е резултат от нивата на различни хормони в даден момент / едни хормони повишават, други - понижават БТ/
Занимавам се с Графики на БТ /тяхното разчитане/  от 25 год  и все още има случаи, в които не мога да разбера какво се случва - по графика
Много е сложно :)  /  ...и много интересно :)/

ПП. Простото правило, за това дали е имало или не О. е: разликата в БТ през ФФ и ЛФ да е от 0,4 до 0,6 градуса
Ако тази разлика е по-малка - има вероятност да има проблем с О. и трябва да се направи консултация с лекар

Овулацията е от 12 до 48 час след (+) тест за О.
Виж тук...
МЦ - Ендометриум
Re: Дайте да ви видя графиката - 11 тема!
« Отговор #344 -: Август 29, 2014, 18:38:53 pm »
denis, въпреки че започнах да меря базалната температура от средата на цикъла, защото предположих- че тогава е овулацията( имам болки през тези дни), и реших да се уверя, можеш ли да си кажеш мнението, и да те попитам при самото измерване, когато мериш с дигитален термометър дали да се задържи две-три минути след сигнала или не, защото бях чела че трябва и наистина когато го задържа показва друго-при сигнала температурата е една и след това достига с една две единици по-висока и спира да се покачва после, дори и да се задържи още малко :ask:
Re: Дайте да ви видя графиката - 11 тема!
« Отговор #345 -: Август 29, 2014, 21:52:26 pm »
denis, въпреки че започнах да меря базалната температура от средата на цикъла, защото предположих- че тогава е овулацията( имам болки през тези дни), и реших да се уверя, можеш ли да си кажеш мнението, и да те попитам при самото измерване, когато мериш с дигитален термометър дали да се задържи две-три минути след сигнала или не, защото бях чела че трябва и наистина когато го задържа показва друго-при сигнала температурата е една и след това достига с една две единици по-висока и спира да се покачва после, дори и да се задържи още малко :ask:
аз го държа 4мин. скоро си купих нов дигитален правен е в пловдив.не издава  сигнал,а просто ми спира да пулсира Ц-то като е отчело и пише в упътването,че измерена температура  може да е +/- 0,1 г. :ask:

Make an ovulation ticker
Дядо го няма-04.08.2015 г.
*

    denis

  • *****
  • 11303
  • Chaos absolute...
Re: Дайте да ви видя графиката - 11 тема!
« Отговор #346 -: Август 30, 2014, 17:38:56 pm »
denis, въпреки че започнах да меря базалната температура от средата на цикъла, защото предположих- че тогава е овулацията( имам болки през тези дни), и реших да се уверя, можеш ли да си кажеш мнението, и да те попитам при самото измерване, когато мериш с дигитален термометър дали да се задържи две-три минути след сигнала или не, защото бях чела че трябва и наистина когато го задържа показва друго-при сигнала температурата е една и след това достига с една две единици по-висока и спира да се покачва после, дори и да се задържи още малко :ask:
Малко е трудно без стойности за ФФ и вероятността коментара да е точен е малка, но ако е имало О. може да е била на 18 ден от МЦ
Терм-ра се държи 2-4 мин след сигнала

Овулацията е от 12 до 48 час след (+) тест за О.
Виж тук...
МЦ - Ендометриум
*
Re: Дайте да ви видя графиката - 11 тема!
« Отговор #347 -: Август 30, 2014, 19:37:16 pm »
Денис, на мен определянето на О ми прилича малко като на "тука има тука нема"  :D А иначе днес държах термометъра няколко минути след сигнала - е,резултата е същия. Забила съм се на тази Т и не мърдам. Да видим утре резултата какъв ще е за нивата на хормоните. Само да попитам Е2 естроген ли беше?


Носи в душата си зелено дърво и пееща птичка навярно ще долети
*
Re: Дайте да ви видя графиката - 11 тема!
« Отговор #348 -: Август 30, 2014, 20:54:40 pm »
[/quote author=lilibell link=topic=50403.msg1062729#msg1062729 date=1409416636]
Денис, на мен определянето на О ми прилича малко като на "тука има тука нема"  :D А иначе днес държах термометъра няколко минути след сигнала - е,резултата е същия. Забила съм се на тази Т и не мърдам. Да видим утре резултата какъв ще е за нивата на хормоните. Само да попитам Е2 естроген ли беше?
[/quote]
Здравей, Е2 е естрадиол, който е от групата на естрогените. И аз мислех така за БТ, но като й хванеш цаката е отличен ориентир. Трябва да я мериш поне няколко цикъла. Успех и измери и прогестерона. :goodluck:
*
Re: Дайте да ви видя графиката - 11 тема!
« Отговор #349 -: Август 30, 2014, 22:48:03 pm »
[/quote author=lilibell link=topic=50403.msg1062729#msg1062729 date=1409416636]
Денис, на мен определянето на О ми прилича малко като на "тука има тука нема"  :D А иначе днес държах термометъра няколко минути след сигнала - е,резултата е същия. Забила съм се на тази Т и не мърдам. Да видим утре резултата какъв ще е за нивата на хормоните. Само да попитам Е2 естроген ли беше?
Здравей, Е2 е естрадиол, който е от групата на естрогените. И аз мислех така за БТ, но като й хванеш цаката е отличен ориентир. Трябва да я мериш поне няколко цикъла. Успех и измери и прогестерона. :goodluck:
[/quote]
Ами аз я меря вече 3-4 цикъла ама не мисля,че скоро ще й хвана цаката. Ако имах повече свободно време щях да ходя всеки месец на фоликулометрия - май това е най-сигурното плюс измерване на хормоните всеки месец.


Носи в душата си зелено дърво и пееща птичка навярно ще долети
*
Re: Дайте да ви видя графиката - 11 тема!
« Отговор #350 -: Август 30, 2014, 23:11:24 pm »
[/quote author=lilibell link=topic=50403.msg1062729#msg1062729 date=1409416636]
Денис, на мен определянето на О ми прилича малко като на "тука има тука нема"  :D А иначе днес държах термометъра няколко минути след сигнала - е,резултата е същия. Забила съм се на тази Т и не мърдам. Да видим утре резултата какъв ще е за нивата на хормоните. Само да попитам Е2 естроген ли беше?
Здравей, Е2 е естрадиол, който е от групата на естрогените. И аз мислех така за БТ, но като й хванеш цаката е отличен ориентир. Трябва да я мериш поне няколко цикъла. Успех и измери и прогестерона. :goodluck:
Ами аз я меря вече 3-4 цикъла ама не мисля,че скоро ще й хвана цаката. Ако имах повече свободно време щях да ходя всеки месец на фоликулометрия - май това е най-сигурното плюс измерване на хормоните всеки месец.
[/quote]
Здравей Лилибел, да фоликуметрия плюс хормони е добър вариант преди да се пристъпи към АРТ процедури. А по принцип редовен ли ти е цикъла?
*
Re: Дайте да ви видя графиката - 11 тема!
« Отговор #351 -: Август 31, 2014, 00:00:34 am »
Ама аз нямам намерение да пристъпвам към АРТ процедури. Цикъла ми е редовен, с 1-2 дни мърда между месеците, с повече мърда между сезоните,поне така съм забелязала. Бях 2 пъти на преглед преди О - при първия се видя нормален доминантен фоликул, при втория явно се беше спукал вече. Трябва в най-скоро време да си направя един тест за пропускливост на тръбите, поне да знам дали не си хабим напразно патроните


Носи в душата си зелено дърво и пееща птичка навярно ще долети
*
Re: Дайте да ви видя графиката - 11 тема!
« Отговор #352 -: Август 31, 2014, 08:45:22 am »
Ама аз нямам намерение да пристъпвам към АРТ процедури. Цикъла ми е редовен, с 1-2 дни мърда между месеците, с повече мърда между сезоните,поне така съм забелязала. Бях 2 пъти на преглед преди О - при първия се видя нормален доминантен фоликул, при втория явно се беше спукал вече. Трябва в най-скоро време да си направя един тест за пропускливост на тръбите, поне да знам дали не си хабим напразно патроните
Добро утро, хубаво е и партньорът ти да си направи спермограма, но в специализирана клиника. Успех! :bori_012:
*
Re: Дайте да ви видя графиката - 11 тема!
« Отговор #353 -: Август 31, 2014, 09:24:26 am »
Той е правил вече  :D Ние ги направихме тия изследвания още преди да започнем да действаме за бебе. Имаше някакви отклонения, но андролога му каза, че били "козметични" и му изписа добавки и трибестан.
Както и да е, да не спамя тук с други неща извън темата за графиката. Днес ми е мааааалко по-висока Т. Отивам при пиявиците и се чудя освен моите хормони дали да не пусна един тестостерон на мъжа - ако може някой да се включи бързичко да каже дали ще е показателно нивото му за качеството на спермата?


Носи в душата си зелено дърво и пееща птичка навярно ще долети
*
Re: Дайте да ви видя графиката - 11 тема!
« Отговор #354 -: Август 31, 2014, 12:03:24 pm »
denis това са ми резултатите:
Estradiol (Естрадиол) - 342.20 pmol/l, реф. М:28-156;Ж: 1-10г.22-99.1,фол. 46-607 овул. 315-1828, лут. 161-774, мен. до201
Progesterone ( Прогестерон ) - 38.43 nmol/l , реф. М: 0.7-4.3; Ж: фол. 0.6-4.7, овул. 2.4-9.4, лут. 5.3-86, мен. до 2.5

моля те кажи какво мислиш, май са ми ниски стойностите така като гледам  :(


Носи в душата си зелено дърво и пееща птичка навярно ще долети
*

    denis

  • *****
  • 11303
  • Chaos absolute...
Re: Дайте да ви видя графиката - 11 тема!
« Отговор #355 -: Август 31, 2014, 16:49:48 pm »
denis това са ми резултатите:
Estradiol (Естрадиол) - 342.20 pmol/l, реф. М:28-156;Ж: 1-10г.22-99.1,фол. 46-607 овул. 315-1828, лут. 161-774, мен. до201
Progesterone ( Прогестерон ) - 38.43 nmol/l , реф. М: 0.7-4.3; Ж: фол. 0.6-4.7, овул. 2.4-9.4, лут. 5.3-86, мен. до 2.5

моля те кажи какво мислиш, май са ми ниски стойностите така като гледам  :(
Прогестеронът е нисък - може да показва проблем с О.
Трябва да направиш ФМ и след като засечете О. да пуснеш отново прогестерон
Ако има проблем с прогестерона - това означава проблем с О., зачеването и износването

Овулацията е от 12 до 48 час след (+) тест за О.
Виж тук...
МЦ - Ендометриум
*
Re: Дайте да ви видя графиката - 11 тема!
« Отговор #356 -: Август 31, 2014, 17:09:19 pm »
Мерси денис, аз и не очаквах нещо по-различно. Ще видим от тук нататък как ще действам, може да мина пред лекаря да обсъдим вариантите


Носи в душата си зелено дърво и пееща птичка навярно ще долети
Re: Дайте да ви видя графиката - 11 тема!
« Отговор #357 -: Август 31, 2014, 20:38:26 pm »
Мерси денис, аз и не очаквах нещо по-различно. Ще видим от тук нататък как ще действам, може да мина пред лекаря да обсъдим вариантите


Не се притеснявай и напрягай излишно, посети добър лекар и всичко ще бъде както ти искаш, най -важното е спокойствието и позитивната нагласа!!!!!!
*
Re: Дайте да ви видя графиката - 11 тема!
« Отговор #358 -: Септември 01, 2014, 09:42:07 am »
Благодаря desi, дано да си права. Този месец вече ще си чакам цикъла, може пък следващия месец да е моя. Желая ти успех и на теб  :bighug:


Носи в душата си зелено дърво и пееща птичка навярно ще долети
*
Re: Дайте да ви видя графиката - 11 тема!
« Отговор #359 -: Септември 01, 2014, 15:23:01 pm »
И аз, макар че вече 5 ден меря БТ но Денис струва ми се рано БТ да е висока сега пък и вчера и днес е 37 и 0. Меря с дигитален, 5 минути след сигнала макар че след първите 2 минути има един сигнал после като изчакам още 3-4 минути 2 но аяз засичам 5 минути след 1вия. дали е правилно  :?