0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Re: Дайте да ви видя графиката - 11 тема!
« Отговор #220 -: Август 01, 2014, 10:45:52 am »
Здравейте, аз още съм при вас  :D и пак ме мъчи един въпрос - като си гледам така графиките особено миналия месец, а и този - овулация на 9-10ти ден не е ли рано? В смисъл дали фоликула е имал време да порасне достатъчно? И друго се чудя - възможно ли е фоликула да се пукне ако яйцеклетката не е узряла?


Носи в душата си зелено дърво и пееща птичка навярно ще долети
*

    denis

  • *****
  • 11303
  • Chaos absolute...
Re: Дайте да ви видя графиката - 11 тема!
« Отговор #221 -: Август 01, 2014, 17:50:23 pm »
"Нахлувам" отново с полу-графиката си, но все пак с надежда
Стойностите са малко и не може да се прецени дали е имало О.

Овулацията е от 12 до 48 час след (+) тест за О.
Виж тук...
МЦ - Ендометриум
*

    denis

  • *****
  • 11303
  • Chaos absolute...
Re: Дайте да ви видя графиката - 11 тема!
« Отговор #222 -: Август 01, 2014, 18:02:50 pm »
Здравейте, аз още съм при вас  :D и пак ме мъчи един въпрос - като си гледам така графиките особено миналия месец, а и този - овулация на 9-10ти ден не е ли рано? В смисъл дали фоликула е имал време да порасне достатъчно? И друго се чудя - възможно ли е фоликула да се пукне ако яйцеклетката не е узряла?
МЦ 26/06/2014  Според графиката О. може да е била на 10 ден от МЦ, но ЛФ е къса и може да показва проблем / с ЖТ или яйцеклетката/
МЦ 18/07/2014 О. може да е била на 12 ден от МЦ.

МЦ  не по-къс от  21-22 дни - гарантира, че може да има О.
Ако има О. - яйцеклетката е узряла, но може да не е годна за оплождане

Овулацията е от 12 до 48 час след (+) тест за О.
Виж тук...
МЦ - Ендометриум
Re: Дайте да ви видя графиката - 11 тема!
« Отговор #223 -: Август 01, 2014, 19:00:12 pm »
"Нахлувам" отново с полу-графиката си, но все пак с надежда
Стойностите са малко и не може да се прецени дали е имало О.

Да, предполагам, че е така. Просто ми е спокойно сред вас тук и за това. Иначе благодаря, че ме наглеждаш, Denis. От теб съм получила много ценни съвети и спокойствие при предишните ми неуспешни бременности



*
Re: Дайте да ви видя графиката - 11 тема!
« Отговор #224 -: Август 02, 2014, 09:00:21 am »
Здравейте, аз още съм при вас  :D и пак ме мъчи един въпрос - като си гледам така графиките особено миналия месец, а и този - овулация на 9-10ти ден не е ли рано? В смисъл дали фоликула е имал време да порасне достатъчно? И друго се чудя - възможно ли е фоликула да се пукне ако яйцеклетката не е узряла?
МЦ 26/06/2014  Според графиката О. може да е била на 10 ден от МЦ, но ЛФ е къса и може да показва проблем / с ЖТ или яйцеклетката/
МЦ 18/07/2014 О. може да е била на 12 ден от МЦ.

МЦ  не по-къс от  21-22 дни - гарантира, че може да има О.
Ако има О. - яйцеклетката е узряла, но може да не е годна за оплождане
Мерси denis , обаче за миналия цикъл ЛФ ги броя 14 дни - О трябва да е била на 9ти ден когато ме прегледаха и установиха 2 см хеморагична структура, за която док предположи че или е пукнал се фоликул или е киста. В крайна сметка мисля,че си е точно ранна О защото на същия ден Т ми беше паднала, след това се вдигна трайно и т.н. По тази причина мисля,че ако имам проблем той е в първата фаза, не втората защото ЛФ от 13-14 дни я дават като нормална.Цикъла е къс защото О е много рано. И от там ми идва въпроса дали за 9 дни един фоликул може да стигне необходимите размери и зрялост защото този месец нещата най-вероятно се повтарят и пак имам ранна О. Не съм ходила на преглед обаче от предишните прегледи установих, че О ми е когато Т падне и за това от този ден броя втора фаза  :balk_132:


Носи в душата си зелено дърво и пееща птичка навярно ще долети
*
Re: Дайте да ви видя графиката - 11 тема!
« Отговор #225 -: Август 02, 2014, 10:46:38 am »
Здравейте, може ли някой да ми отговори защо базалната температура трябва да се измерва в един и същи час и каква е закономерността да има отклонения, ако се мери по-късно няколко часа в почивните дни? Аз по принцип я меря в 07:15 през работните дни, но днес я измерих в 09:00. Мога ли да взема предвид измерената днес температура, или не?
Благодаря предварително за отговорите и хубав уикенд на всички!
*
Re: Дайте да ви видя графиката - 11 тема!
« Отговор #226 -: Август 02, 2014, 20:53:40 pm »
kati_vm не знам за другите момичета, обаче аз съм забелязала,че колкото по-късно я меря толкова Т ми е по-висока. Моята я меря винаги в 7-7:30 преди да стана за работа, правила съм опити да я меря в 6 и винаги е с поне 1 градус по-ниска. Също съм правила опити каква ми е Т преди ставане от леглото и след това - при мен специално ставането от леглото не оказва влияние защото Т ми е една и съща. Мисля че по тази причина Т се мери по едно и също време - за да може условията да са максимално еднакви и така да се отчете при равни условия промяната в Т


Носи в душата си зелено дърво и пееща птичка навярно ще долети
*

    petyamk

  • *
  • 45
  • Очакването на щастие също е щастие
Re: Дайте да ви видя графиката - 11 тема!
« Отговор #227 -: Август 03, 2014, 08:46:03 am »
Може ли коментар и на моята графика.Доста се обърках вчера 37,3 днес 37,00   8O
*
Re: Дайте да ви видя графиката - 11 тема!
« Отговор #228 -: Август 03, 2014, 09:04:42 am »
Здравейте
Денис направих изследвания по време на Ц, може ли коментар и от твоя страна ? Това са стойностите:
TSH ( Тиреотропен Хормон )   1.310   mIU/l
Prolactin ( Пролактин )   252.60   mIU/l
LH ( Лутеинизиращ Хормон )   7.07   IU/l
FSH ( Фуликул Стим. Хормон )   5.38   IU/l
Estradiol (Естрадиол)   80.61   pmol/l
Testosterone ( Тестостерон )   0.47   nmol/
*

    denis

  • *****
  • 11303
  • Chaos absolute...
Re: Дайте да ви видя графиката - 11 тема!
« Отговор #229 -: Август 03, 2014, 16:35:37 pm »
lilibell 
Дали е имало О. може да разбереш само ако направиш изследване на Прогестерон - другото са догатки и предположения
Изследвай го 2-3 поредни МЦ и виж какво се случва.

Да, може да има О. на 9-10 ден от МЦ

ПП
Прави и тестове за О. - с тях + БТ , О. се определя по-точно

Овулацията е от 12 до 48 час след (+) тест за О.
Виж тук...
МЦ - Ендометриум
*

    denis

  • *****
  • 11303
  • Chaos absolute...
Re: Дайте да ви видя графиката - 11 тема!
« Отговор #230 -: Август 03, 2014, 16:41:54 pm »
Здравейте, може ли някой да ми отговори защо базалната температура трябва да се измерва в един и същи час и каква е закономерността да има отклонения, ако се мери по-късно няколко часа в почивните дни? Аз по принцип я меря в 07:15 през работните дни, но днес я измерих в 09:00. Мога ли да взема предвид измерената днес температура, или не?
Благодаря предварително за отговорите и хубав уикенд на всички!
Методът на БТ използва най-ниската Т. на тялото, а това е Т. измерена рано сутрин, веднага след събуждане.
Стойностите на БТ зависят от нивата на хормоните, които се променят през МЦ или при едни и същи условия, чрез БТ се установява какво се случва с МЦ - най-вече дали е имало О. или не

Овулацията е от 12 до 48 час след (+) тест за О.
Виж тук...
МЦ - Ендометриум
*

    denis

  • *****
  • 11303
  • Chaos absolute...
Re: Дайте да ви видя графиката - 11 тема!
« Отговор #231 -: Август 03, 2014, 16:45:23 pm »
Може ли коментар и на моята графика.Доста се обърках вчера 37,3 днес 37,00   8O
Ако спазваш правилата на измерване, не си болна и не ходиш на плаж / не се печеш на слънце/ - графиката показва проблем. Според мен повече от един фоликул
Добре е да те видят на УЗ
Ще чакам да пишеш

Овулацията е от 12 до 48 час след (+) тест за О.
Виж тук...
МЦ - Ендометриум
*

    denis

  • *****
  • 11303
  • Chaos absolute...
Re: Дайте да ви видя графиката - 11 тема!
« Отговор #232 -: Август 03, 2014, 16:48:14 pm »
Здравейте
Денис направих изследвания по време на Ц, може ли коментар и от твоя страна ? Това са стойностите:
TSH ( Тиреотропен Хормон )   1.310   mIU/l
Prolactin ( Пролактин )   252.60   mIU/l
LH ( Лутеинизиращ Хормон )   7.07   IU/l
FSH ( Фуликул Стим. Хормон )   5.38   IU/l
Estradiol (Естрадиол)   80.61   pmol/l
Testosterone ( Тестостерон )   0.47   nmol/
На кой ден от МЦ са правени?
ЛХ е завишен, но може да показва и по-ранна О.
Давай и рефер. граници

Овулацията е от 12 до 48 час след (+) тест за О.
Виж тук...
МЦ - Ендометриум
*
Re: Дайте да ви видя графиката - 11 тема!
« Отговор #233 -: Август 03, 2014, 17:20:41 pm »
Здравейте, може ли някой да ми отговори защо базалната температура трябва да се измерва в един и същи час и каква е закономерността да има отклонения, ако се мери по-късно няколко часа в почивните дни? Аз по принцип я меря в 07:15 през работните дни, но днес я измерих в 09:00. Мога ли да взема предвид измерената днес температура, или не?
Благодаря предварително за отговорите и хубав уикенд на всички!
Методът на БТ използва най-ниската Т. на тялото, а това е Т. измерена рано сутрин, веднага след събуждане.
Стойностите на БТ зависят от нивата на хормоните, които се променят през МЦ или при едни и същи условия, чрез БТ се установява какво се случва с МЦ - най-вече дали е имало О. или не
Благодаря, Денис! Махнах вчерашната температурна стойност. Този цикъл май ще се окаже ужасно дълъг, но при мен е така за съжаление.  :( 
*
Re: Дайте да ви видя графиката - 11 тема!
« Отговор #234 -: Август 03, 2014, 18:15:45 pm »
Здравейте
Денис направих изследвания по време на Ц, може ли коментар и от твоя страна ? Това са стойностите:
TSH ( Тиреотропен Хормон )   1.310   mIU/l
Prolactin ( Пролактин )   252.60   mIU/l
LH ( Лутеинизиращ Хормон )   7.07   IU/l
FSH ( Фуликул Стим. Хормон )   5.38   IU/l
Estradiol (Естрадиол)   80.61   pmol/l
Testosterone ( Тестостерон )   0.47   nmol/
На кой ден от МЦ са правени?
ЛХ е завишен, но може да показва и по-ранна О.
Давай и рефер. граници
TSH ( Тиреотропен Хормон )   1.310   mIU/l   
0.27 - 4.20
Prolactin ( Пролактин )   252.60   mIU/l
М: 86 - 324; Ж: 127 - 637
LH ( Лутеинизиращ Хормон )   7.07   IU/l      
М: 1.7-8.6; Ж: фол. 2.4-12.6, овул. 14-96, лут. 1.0-11.4, мен. 7.7-59
FSH ( Фуликул Стим. Хормон )   5.38   IU/l   
М: 1.5-12.4; Ж: фол. 3.5-12.5, овул. 4.7-21.5, лут. 1.7-7.7, мен. 25.8-134.8
Estradiol (Естрадиол)   80.61   pmol/l   
М:28-156;Ж: 1-10г.22-99.1,фол. 46-607 овул. 315-1828, лут. 161-774, мен. до201
Testosterone ( Тестостерон )   0.47   nmol/l   
Ж:0.22 - 2.9; М: >17г. 9.9-27.8;13-17г. 0.98-38.5;7-12г. 0.1-2.37;1-6г. 0.1-1.12
На 3 ден е правено изследването, отдолу са референтите граници / за друг път ще знам, но дано да няма  :)/
« Последна редакция: Август 03, 2014, 18:22:06 pm от dacho »
*
Re: Дайте да ви видя графиката - 11 тема!
« Отговор #235 -: Август 03, 2014, 19:50:23 pm »
lilibell 
Дали е имало О. може да разбереш само ако направиш изследване на Прогестерон - другото са догатки и предположения
Изследвай го 2-3 поредни МЦ и виж какво се случва.

Да, може да има О. на 9-10 ден от МЦ

ПП
Прави и тестове за О. - с тях + БТ , О. се определя по-точно
Ами не правя тестове защото лекаря ми каза,че не ставали да се хване О с тях. Ама той ми каза и да правя секс като ми се вдигне Т, а от досегашните прегледи установих,че когато ми се вдигне Т вече е късно.
А иначе това с прогестерона - ок, ще гледам да си направя няколко поредни месеци изследване и да го проследя. Обаче до сега все съм си мислела,че като се види пукнат фоликул и графиката си отчита както трябва - би трябвало да има О. Не мога да си представя,че ще имам двуфазност без да имам овулация, нали точно вдигането на Т втората фаза означава,че има жълто тяло, което произвежда прогестерон. Тоест е имало фоликул, който се е пукнал по някое време.
Изобщо имам чувството, че последните два месеца ми бяха "хубави" месеци за забременяване, но точно в походящите дни не се засякохме с моя мъж. А и още не съм си проверила тръбите ....


Носи в душата си зелено дърво и пееща птичка навярно ще долети
Re: Дайте да ви видя графиката - 11 тема!
« Отговор #236 -: Август 04, 2014, 14:45:00 pm »
И аз като kriss_and съм спокойна тук и се навъртам :)
*

    denis

  • *****
  • 11303
  • Chaos absolute...
Re: Дайте да ви видя графиката - 11 тема!
« Отговор #237 -: Август 04, 2014, 16:33:14 pm »
dacho
Koментарът остава - няма корекции по него :)

Овулацията е от 12 до 48 час след (+) тест за О.
Виж тук...
МЦ - Ендометриум
*

    denis

  • *****
  • 11303
  • Chaos absolute...
Re: Дайте да ви видя графиката - 11 тема!
« Отговор #238 -: Август 04, 2014, 16:42:35 pm »
Ами не правя тестове защото лекаря ми каза,че не ставали да се хване О с тях. Ама той ми каза и да правя секс като ми се вдигне Т, а от досегашните прегледи установих,че когато ми се вдигне Т вече е късно.
А иначе това с прогестерона - ок, ще гледам да си направя няколко поредни месеци изследване и да го проследя. Обаче до сега все съм си мислела,че като се види пукнат фоликул и графиката си отчита както трябва - би трябвало да има О. Не мога да си представя,че ще имам двуфазност без да имам овулация, нали точно вдигането на Т втората фаза означава,че има жълто тяло, което произвежда прогестерон. Тоест е имало фоликул, който се е пукнал по някое време.
Изобщо имам чувството, че последните два месеца ми бяха "хубави" месеци за забременяване, но точно в походящите дни не се засякохме с моя мъж. А и още не съм си проверила тръбите ....

Тестовете за О. показват кога да се очаква О. - не ти гарантират, че ще има такава и ако всичко е наред с МЦ много точно  дори си показват О. :)
При домашни условия, О. се засича и доказва / около 80% / само с тестове за О. + БТ
Може да има двуфазност и да няма О. - зависи от разликата в БТ през ФФ -ЛФ и конфигурацията на самата графика. Напр. при ЛУФ - графиките са Ок. но няма О.
Единствено Прогестерон на 7 ден след предполагаемата О. показва 100% дали е имало О.

Овулацията е от 12 до 48 час след (+) тест за О.
Виж тук...
МЦ - Ендометриум
*
Re: Дайте да ви видя графиката - 11 тема!
« Отговор #239 -: Август 04, 2014, 19:36:49 pm »
Мерси denis, ще гледам да си пусна другия цикъл прогестерон обаче как смяташ - 7ми ден от кога да го броя - от датата на падане на Т и фатално ли е ако примерно не улуча с 1 ден - тоест да го пусна примерно на 8ми или 9ти? Аз си засичам както знаеш овулацията само по температурния метод, дори да включа тестове, пак не е сигурно,че ще улуча 7ми ден от О


Носи в душата си зелено дърво и пееща птичка навярно ще долети