0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Re: Дайте да ви видя графиката - 11 тема!
« Отговор #120 -: Юни 27, 2014, 14:05:38 pm »
Здравейте мили момичета. От доста време съм с вас и понякога се включвам в темите, но от скоро реших да меря и температурата . Този месец съм доста изпълнителна и всяка сутрин около 7ч. меря бт /анално/. Предишните месеци не я мерих според правилата, просто си създавах навик. Преди две години видях за много кратко положителен тест за  бременност. В началото на тази година бях на лекар и ми откриха полип, който премахнаха с хистероскопия. Още не съм направила по-сериозни изследвания, защото половинката ми много пътува и последната година сексуалният ни живот е в лек застой /когато се засечем :)/. Дано да се науча да разчитам графиките си с ваша помощ и най-после  да засека овулацията. На 33 години съм и живея с партньора си от около 3 години. Дали ще може да ми кажете нещо за графиката ми ? Мислим да се отдадем на опити до есента /до момента не сме го правили целенасочено/  и ако не се получи съм се насочила към Щерев.
Допълвам - направих си днес изследване в ЦибаЛаб /имаше ваучери с намаление в нета/ за ТСХ и резултатите са:
FT4 - 14.84 pmol/l - реф. стойности - 12.00-22.00
TSH - 1.350 mIU/l - реф. стойности - 0.27-4.20
« Последна редакция: Юни 27, 2014, 14:58:18 pm от mimasbg »
*

    denis

  • *****
  • 11303
  • Chaos absolute...
Re: Дайте да ви видя графиката - 11 тема!
« Отговор #121 -: Юни 27, 2014, 15:20:27 pm »
Здравейте момичета. Моля за коментар и по моята графика. Сега остана да чакам тези най-трудни 10- на дена. Така ме сърбят ръцете да си направя един тест.... Въпреки, че изобщо не се чувствам бременна. Бликам от енергия, ставам си рано, не ми се спи или да усещам някакво неразположение....

Дотук графиката е добре
yahoo_33

Овулацията е от 12 до 48 час след (+) тест за О.
Виж тук...
МЦ - Ендометриум
Re: Дайте да ви видя графиката - 11 тема!
« Отговор #122 -: Юни 28, 2014, 13:54:01 pm »
здравеите момичета Денис може ли коментар за 6антавата ми графика?мерси
*

    denis

  • *****
  • 11303
  • Chaos absolute...
Re: Дайте да ви видя графиката - 11 тема!
« Отговор #123 -: Юни 28, 2014, 15:40:28 pm »
здравеите момичета Денис може ли коментар за 6антавата ми графика?мерси

Рано е още за коментар.
Ако БТ се задържи висока, О. може да е била на 15/16 ден от МЦ

ПП. Според мен може да има и повече от един фоликул

Овулацията е от 12 до 48 час след (+) тест за О.
Виж тук...
МЦ - Ендометриум
Re: Дайте да ви видя графиката - 11 тема!
« Отговор #124 -: Юни 28, 2014, 15:45:38 pm »
здравеите момичета Денис може ли коментар за 6антавата ми графика?мерси
здравей деси отдавна не съм те виждала :hello2: твоята графика по-добре от моята

Make an ovulation ticker
Дядо го няма-04.08.2015 г.
Re: Дайте да ви видя графиката - 11 тема!
« Отговор #125 -: Юни 30, 2014, 11:10:18 am »
здравеи shinzou според мен ти имаш по голям шанс този месец ние е моя сме малко несериозни тези няколко месеца но се учудих никога до сега БТ не ми е била толкова ниска
Re: Дайте да ви видя графиката - 11 тема!
« Отговор #126 -: Юни 30, 2014, 13:35:35 pm »
здравеи shinzou според мен ти имаш по голям шанс този месец ние е моя сме малко несериозни тези няколко месеца но се учудих никога до сега БТ не ми е била толкова ниска
здравей деси,погледни мойте после 3 графики, все с ниски температури са даже мисля,че  миналият месец е анувалаторна.питах денис,тя ми каза,че може да е от всичко ,ЛУФ,недостиг на ЖТ,прогестерон,или просто така се е получило.но за мен лично мисля,че е от прогестерона. Айде успех ти желая :crossfingers:

Make an ovulation ticker
Дядо го няма-04.08.2015 г.
Re: Дайте да ви видя графиката - 11 тема!
« Отговор #127 -: Юли 01, 2014, 07:49:17 am »
Мерси и на теб
Re: Дайте да ви видя графиката - 11 тема!
« Отговор #128 -: Юли 01, 2014, 11:42:35 am »
Здравей Денис дали ще може да кажеш нещо и за моята графика? Май има някакъв проблем?
*

    denis

  • *****
  • 11303
  • Chaos absolute...
Re: Дайте да ви видя графиката - 11 тема!
« Отговор #129 -: Юли 01, 2014, 12:39:20 pm »
Здравей Денис дали ще може да кажеш нещо и за моята графика? Май има някакъв проблем?
Ако няма бременност / не си болна и не си на плаж :)/ , може да има задържан фоликул, киста
Отиди да те видят на УЗ
Ще чакам да пишеш

Овулацията е от 12 до 48 час след (+) тест за О.
Виж тук...
МЦ - Ендометриум
Re: Дайте да ви видя графиката - 11 тема!
« Отговор #130 -: Юли 01, 2014, 13:27:09 pm »
Благодаря ти Денис! Ще се опитам да направя един преглед на УЗ преди началото на следващият цикъл и ще пиша :D
*
Re: Дайте да ви видя графиката - 11 тема!
« Отговор #131 -: Юли 03, 2014, 11:32:31 am »
Здравей, Денис! Би ли поголеднала графиката ми! Благодаря!


Нашето първо чудо е вече на 7 г.!!! 26.12.2009 г.
Второто ни чудо, нашият коледен подарък, се появи на 25.12.2016г.!
*

    denis

  • *****
  • 11303
  • Chaos absolute...
Re: Дайте да ви видя графиката - 11 тема!
« Отговор #132 -: Юли 03, 2014, 15:40:40 pm »
Здравей, Денис! Би ли поголеднала графиката ми! Благодаря!

Графиката е добре дотук - О. може да е била на 13/14 ден от МЦ
Стискам палци :)

Овулацията е от 12 до 48 час след (+) тест за О.
Виж тук...
МЦ - Ендометриум
Re: Дайте да ви видя графиката - 11 тема!
« Отговор #133 -: Юли 04, 2014, 12:53:27 pm »
Момичета искам да ви споделя, какво стана с мен. Преди 5 месеца ми откриха поликистоза на двата яйчника, тъй като от година и половина се опитваме да правим бебе с мъжа ми, но не се получаваше. Започнах да си меря БТ и какво да ви кажа, нищо общо с това което трябваше да е! Един ден 36,8 др. 36,4 и въпреки това овулация нямаше.... и т.н .Точно тогава, когато трябваше за пореден път да предизвикам менструацията си с хапчета, който пих по препоръка на АГ, се оказа че съм забременяла съвсем случайно при овулация в 35 - 37ден.НЕ СЕ ОТЧАЙВАЙТЕ момичета, всеки ден е нов ден изпълнен с много надежда. Знам какво ви е и за това исках просто да ви дам кураж и сили.  Аз бях на ръба на нервна криза и финансов срив от изследвания и доктори, но явно е трябвало да мина през всичко това,
Желая ви успех, гледайте само напред и нагоре! :rainbow:
  http://calendar.zachatie.org/work/OpenGraphicCycles?grCycle=-1&userLoginName=malkata-88   ето това е графиката за месеца
« Последна редакция: Юли 04, 2014, 12:59:17 pm от malkata-88 »
Re: Дайте да ви видя графиката - 11 тема!
« Отговор #134 -: Юли 04, 2014, 14:04:04 pm »
много се радвам за теб малката.направо си е утешение ,въпреки ниските стойности дет си ги имала и моята сегашна е така,както през последните ми месеци.лека бременност и желая и здраво бебче :bighug:

Make an ovulation ticker
Дядо го няма-04.08.2015 г.
Re: Дайте да ви видя графиката - 11 тема!
« Отговор #135 -: Юли 04, 2014, 14:57:25 pm »
Благодаря малката-88 за положителният пост! Лако  preggo и здраво бебче!
*
Re: Дайте да ви видя графиката - 11 тема!
« Отговор #136 -: Юли 04, 2014, 19:50:28 pm »
Денис пак дойде време да помоля за помощ с графиката. Вече не знам какво да правя. Да разкажа с две думи - днес си записах час за фоликулометрия при друг лекар, който ми беше удобен откъм време и вече не знам какво да мисля. Първо въпросния гинеколог ми каза,че температурния метод било чиста игра на тото и нищо не показвал защото Т се вдигала след О, обаче кога точно след О - неизвестно. Тоест ако чакам да хвана овулацията по този начин си е загубено време. След това ме гледа на ехографа и установява - ляв яйчник фоликул 13 мм, десен "хеморагична структура" с размери 2 см, която можела да е пукнал се фоликул (щото в коремната кухина имало течност),ама можело да е и ендометриозна киста  8O Ако е пукнал се фоликул, значи има нещо сбъркано в температурата ми защото О трябва да е била преди 2-3 дни. За киста не й вярвам изобщо защото ми гледа старите ехографии където имах задържан фоликул и започна да ми обяснява как въпросната структура си е все на същия яйчник - еми как няма да е като 3 месеца подред бях със задържан фоликул, той няма да се премести от единия на другия яйчник. И изобщо тотално съм разочарована и не знам какво да мисля. Как мислите, имало ли е О до сега и кога ще да е била тя?


Носи в душата си зелено дърво и пееща птичка навярно ще долети
*

    denis

  • *****
  • 11303
  • Chaos absolute...
Re: Дайте да ви видя графиката - 11 тема!
« Отговор #137 -: Юли 05, 2014, 12:58:47 pm »
lilibell
13 мм фоликул - най-вероятно е новия доминантен фоликул.
Това 2 см образувание, не може ли да е киста, която изпуска течност?!
За ендометриозна киста?! - на УЗ едва ли може да се определи, точно този вид  - може би лекарят е изказал предположение.  Не зная мила
Търси второ мнение.
Освен, че лекарят трябва да е добър специалист, но да е и добър образен диагностик

Иначе, графиката  е добре, но ако има ПКЯ / т.е повече от 1 фоликул/ - не може да и се вярва
Дано този 2см фоликул / какъвто и да е той/, да търпи в момента обратно развитие
Ще чакам да пишеш

Овулацията е от 12 до 48 час след (+) тест за О.
Виж тук...
МЦ - Ендометриум
*
Re: Дайте да ви видя графиката - 11 тема!
« Отговор #138 -: Юли 05, 2014, 13:32:04 pm »
Денис, много благодаря за бързия отговор. Да, наистина изказа само предположение - че или е остатък от фоликул - т.нар жълто тяло и овулацията вече е минала, което според моята температурна графика не е така и второ предположение, че е ендометриозна киста - не знам на какво е базирана тази идея. Според мен кистите са толкова много видове, ендометриозните отличават ли се с нещо специфично? Аз мисля,че не. Затова ми каза,че трябвало да се проследи - за следващия месец ще си запиша час за преглед и едновременно с това за цветна снимка. Аз уж съм с ИЯР, не знам възможно ли е ИЯР и ПКЯ едновременно .... Ако другия месец го няма или е намаляло - значи не е ендометриоза, моля се да съм имала просто два фоликула, единия доминантен и да се е пукнал вече.Ако ми се вдигне тия дни Т значи овулацията ми е минала успешно и просто е била по-ранна. Каза ми,че при цикъл 25-26 дни било нормално О да е на 8-9ти ден - което значи, че аз досега все съм я изпускала ....


Носи в душата си зелено дърво и пееща птичка навярно ще долети
*

    denis

  • *****
  • 11303
  • Chaos absolute...
Re: Дайте да ви видя графиката - 11 тема!
« Отговор #139 -: Юли 05, 2014, 15:51:54 pm »
Да, възможно е да има ПКЯ и ИЯР, по принцип ПКЯ намаляват ЯР
При МЦ 25/26 дни О. трябва да е 11-13 ден от МЦ, 8-9 ден е много рано за О., но не е невъзможно
Направи тестове за О. - според графиката О. предстои

Овулацията е от 12 до 48 час след (+) тест за О.
Виж тук...
МЦ - Ендометриум