0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
"странна реакция" след стимулация
« -: Февруари 09, 2005, 14:54:43 pm »
Втори месец стимулираме яйчниците с Клостилбегит - от 5 до 9 ден с 1/2 таблетка дневно. Предният месец имах един доминантен фоликул 21 мм на левия яйчник. Резултат... няма. Днес ( 12 ден от втория месец) бях на УЗИ и резултата е:
"Матка - в антеверзио-флексио, с нормална големина, форма и топика. Ендометриум -8 мм, адекватен на фазата на цикъла, хомогенен. Двустранно аднекси без патологични отклонения. Вдясно - един доминантен фоликул -29 мм. Вляво -два доминантни фоликула с диаметър 19 и 17 мм."
Това, което ме притеснява е, че според лекаря "много странно ми реагират яйчниците". Не реагирали едновременно на стимулацията, десния реагирал много бурно. От утре -13 ден -ми изписа Дуфастон -2х1 т дневно, защото се съмнява, че вече е имало овулация?!?
Има ли някой друг с подобен проблем и как са процедирали при него?
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: "странна реакция" след стимулация
« Отговор #1 -: Февруари 09, 2005, 15:07:56 pm »
Цитат на: DeMo
Това, което ме притеснява е, че според лекаря "много странно ми реагират яйчниците". Не реагирали едновременно на стимулацията, десния реагирал много бурно. От утре -13 ден -ми изписа Дуфастон -2х1 т дневно, защото се съмнява, че вече е имало овулация?!?
Има ли някой друг с подобен проблем и как са процедирали при него?


Не виждам нищо странно в реакцията на яйчниците. При мен стимулацията с Клостилбегит доведе до образуване на 2 еднакви по размер (20-22 мм) фоликула в десния яйчник и няколко по-малки в левия, най-големия от които не се разви на повече от 12 мм.
Лекарят ми обясни, че рецепторите на левия яйчник реагират по-слабо на хормоналното въздействие. Аз почти винаги овулирам от десния яйчник, чувала съм, че много жени са така.

Колкото до това, че лекарят ти хем видял на УЗ фоликулите, хем си мисли, че може да е имало вече овулация ..... просто съм безмълвна....
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*

    Мели

  • Д-р Мариела Даскалова
  • *
  • 12161
  • Timeo Danaos et dona ferentes
"странна реакция" след стимулация
« Отговор #2 -: Февруари 09, 2005, 15:10:18 pm »
Какво значи "съмнява се, че е имало овулация"? Фоликулометрията е точно затова - за да няма съмнения, а да се проследят всички фоликули, които растат и евентуално какво се случва с тях. Иначе няма смисъл от това гледане на УЗ.


"Намирал съм смисъл в живота, радост и щастие само тогава, когато съм можал да направя нещо добро, да бъда полезен на народа си, на бедните, на страдащите. Богатството, спечелено с честен труд, трябва да служи човеку, за да върши добри и полезни дела."
Димитър Кудоглу
*
"странна реакция" след стимулация
« Отговор #3 -: Февруари 09, 2005, 17:58:04 pm »
Проследяване на растежа на фоликулите при мен няма. Назначен ми е преглед в един от дните между 10 и 14-тия и... това е. При вас всеки ден ли се следят с УЗ фоликулите?
*

    Lali

  • *
  • 6277
  • Вярвам в чудесата!
"странна реакция" след стимулация
« Отговор #4 -: Февруари 09, 2005, 18:08:43 pm »
Аз под фоликуметрия разбирам три прегледа - два преди овулацията, за да се види нарастват ли фоликулите и един след - да се види дали се е спукал доминантния.
Както и изследване на ЛХ и Естрадиол преди овулацията, за да се види дали има качествена яйцеклетка, защото фоликул може да има, но  зряла яйцеклетка - не.
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
"странна реакция" след стимулация
« Отговор #5 -: Февруари 09, 2005, 18:14:35 pm »
абсолютно подкрепям Лали.
проследяване на овулацията чрез ултразвук (фоликулометрия) се прави чрез поне 3 прегледа в рамките на цикъла.
особено, ако се прави и стимулация с Клостилбегит или други средства!!!

еднократен преглед не е много информативен. пак добре, че и него ти е направил :) има доктори, дето тъпчат пациентките си с клостил и без изобщо да имат ултразвуков апарат...
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

"странна реакция" след стимулация
« Отговор #6 -: Февруари 10, 2005, 10:44:29 am »
Съгласна съм с вас момичета. Щом се стимулира, трябва и да се следи!
Ама Джам, то като няма доктора узи в кабинета, да не би да има и лепенка на устата та да не праща на друго място. Моя доктор, как няма узи в кабинета. Щото работи 1-2 пъти в седмицата на частно, та предполагам, че затова не си е купил, обаче ме праща в поликлиниката на узи! За което мисля, че е по-добре даже щото са ме гледали поне 6 доктора, зависи кой ще се падне на смяна, и всеки вижда различни неща!
Вярвам, че всеки един от тук ще сбъдне мечтата си!