0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Re: Тема на бременните No. 91
« Отговор #800 -: Юли 05, 2014, 16:36:12 pm »
Stoeka71, Slanceto, много стиснати палци  :D Мислено съм с вас и ви подкрепям и прегръщам  :D
Re: Тема на бременните No. 91
« Отговор #801 -: Юли 05, 2014, 16:38:42 pm »
Слънцето,важното е,че си под наблюдение,щом водите са понамалели може и по-рано да ти я извадят,те си знаят най-добре,не е чак толкова малка бебка,племенника ми се роди и той 2500 гр.в 33 г.с. преди 11 г.,а сега тежи повече кг. от мен  :lol: така,че не се тревожи,кураж вярвам,че всичко ще е наред  :bighug:
*
Re: Тема на бременните No. 91
« Отговор #802 -: Юли 05, 2014, 20:53:22 pm »
Слънце,Стоека71 късмет,мили момичета :bighug: Стискам силно палци :goodluck: :goodluck: :goodluck:
Re: Тема на бременните No. 91
« Отговор #803 -: Юли 05, 2014, 22:53:37 pm »
Кураж момичета!
Слънце,Стоека 71 изпращам ви мислено ударна доза оптимизъм и увереност,че всичко е под контрол и вашите бебчета ще кротуват в коремчетата.Важното е ,че сте в добри ръце и под лекърски контрол-те си знаят работата.
Пожелавам ви спокойна вечер и утре да ни зарадвате с добри новини.   
*
Re: Тема на бременните No. 91
« Отговор #804 -: Юли 06, 2014, 01:18:22 am »
Слънце, а какво точно чака лекарката ти при бебе в 38 седмица???
Колко още ще качи за 4-5-6 дена? Щерка ми беше 2600 гр в 36 седмица, роди се 3050 гр в 41+3, т.е. преносена с десет дена. Имах през цялото време проблем с едната артерия, която не кръвоснабдяваше добре плацентата и девойката си вървеше лека. Тъй като растеше, никой от лекарите не се притесни (тъкмо пет лекаря й се случиха д а я гледат, 2 ф.м., както и трима следящи бременността по стечение на обстоятелствата).
Не знам, ама на мен ми се вижда меко казано странно да ти дават лекарства за задържане в тези седмици.

Стоека, стискам ти палци.
« Последна редакция: Юли 06, 2014, 02:10:37 am от blue_sky »

Re: Тема на бременните No. 91
« Отговор #805 -: Юли 06, 2014, 07:49:04 am »
Момичета,оправяйте се бързо,слушайте доки и стискам палци бебковците да са добре  :grouphug2:
Re: Тема на бременните No. 91
« Отговор #806 -: Юли 06, 2014, 11:35:06 am »
Слънце,Стоека71 силно стиснати палци момичета . По това което пишете мисля че сте в добри ръце
      :bighug: :bighug: :bighug:
Re: Тема на бременните No. 91
« Отговор #807 -: Юли 06, 2014, 15:39:45 pm »
Слънце, а какво точно чака лекарката ти при бебе в 38 седмица???
Колко още ще качи за 4-5-6 дена? Щерка ми беше 2600 гр в 36 седмица, роди се 3050 гр в 41+3, т.е. преносена с десет дена. Имах през цялото време проблем с едната артерия, която не кръвоснабдяваше добре плацентата и девойката си вървеше лека. Тъй като растеше, никой от лекарите не се притесни (тъкмо пет лекаря й се случиха д а я гледат, 2 ф.м., както и трима следящи бременността по стечение на обстоятелствата).
Не знам, ама на мен ми се вижда меко казано странно да ти дават лекарства за задържане в тези седмици.

Стоека, стискам ти палци.
Blue_sky не ми дават никакви лекарства за задържане.Просто контракциите спряха и лекарката   прецени че няма причина да правим секциото по-рано.Иначе съм са в болница и ще останй да ме  наблюдават до секциото.Мерят ми тоновете по няколко пъти на ден и доки каза че всичко е нормално а най-вероятно ще си устискаме ощя малко...
Благодаря ви много за подкрепата момичета!
*

    sixsens

  • *****
  • 4138
  • Благодаря ти, докторе!
Re: Тема на бременните No. 91
« Отговор #808 -: Юли 06, 2014, 15:53:48 pm »
Слънце, радвам се, че нещата се развиват добре при теб!
Стоека, мисля те! Дано всичко е наред, кураж!
Благодаря ти, Зачатие!
Благодаря ти, Мели!     
ПО-ЛЕСНО Е ДА СЕ БОРИШ ЗА ПРИНЦИПИТЕ СИ, ОТКОЛКОТО ДА ЖИВЕЕШ СПОРЕД ТЯХ!!!
*
Re: Тема на бременните No. 91
« Отговор #809 -: Юли 06, 2014, 18:27:00 pm »
Здравейте момичета,

Слънце, радвам се че са спрели контракциите и дано спокойно си дочакаш секциото :)
Стоека, стискаме ти палци, дано всичко е наред  :bighug:

Аз имам един въпрос и се надявам да можете да дадете съвет. Трябва да си запиша час за ФМ и са ми написали да е между 28 и 32 г.с.. За първата моята докторка ми каза между кои календарни дати да отида а и беше лесно. Сега обаче тя е отпуска и аз съм объркана :lol: Както виждате и от лентичката ми днес съм 25 пълна седмица и започвам 26. Искам да си запиша час на 28, 29 или 30. Правилно ли смятам, че ще съм в 28+ някакви дни? И според вас добре ли е или е по-препоръчително да е към 30 седмица :ask: Мен ми се иска да отида тогава, защото тъкмо след това се връща моята докторка и ще обсъждаме и варианта с инжекциите и т.н. и според мен ще е добре да е минала ФМ за да имаме и тези резултати на ум...
*
Re: Тема на бременните No. 91
« Отговор #810 -: Юли 06, 2014, 19:20:35 pm »
Ех, момичета (да, точно вие двечките!) !!! Тъкмо бях толкова щастлива, че вече сте се успокоили и всичко върви към добре планиран и безоблачен финал и... намирате начин да ни изненадате!!!  :bighug:

Слънчице, ти докато избираше между други два етажа  :D направо стана 'вътрешен човек' и сега можеш да пуснеш разузнаването на място  8). Колкото до мерките на принцесата - да преговорим тезата, че не се знае знае ли се. При мен миналия месец жк-то каза 1700, в 'Щерев' казаха 1400, а феталната - 1500. Всичко това с разлика броени дни. На една приятелка дори в момента на раждане не са и записали мерките на беб като хората, ти се връзваш на... прогнозата за времето...
Почивай много, успокоявай половинката колкото можеш (че като гледам вкъщи какъв шаш е при мъжете) и се усмихвай много. Откак свършихме 36-та седмица имаме повече поводи за гордост и мечти, отколкото за каквото и да е притеснение! Много спокойствие ти желая, и да изживееш по най-прекрасния начин този тъй важен момент!  :bighug:

Стоека, как си? Къде си? Имаш ли нужда от нещо? 12-те таблетки 'Гинипрал' още са в мен, мога да ги доставя веднага и навсякъде в София или да ги изпратя (с и без куриер). Бебчи ти е мъниче и като всяко такова е хубаво да поседи още в мама... затова ако те 'задържат' две седмици (докторите обикновено го могат) ще е супер! Ако ли не - пак не си малки седмици и всичко ще бъде наред с бебочето!!!  :bighug: Наскоро разбрах, че много момичета раждат доста по-рано - (кога предвидено, кога не) и мисля че лекарите са добре подготвени за подобни ситуации. Май живеем в свят на любопитни и нетърпеливи бебета  :wink: А ти бъди спокойна, това е най-доброто което можеш да направиш за мъничето... и опитай да организираш дистанционно последните приготовления за малкото човече. Съберете всичката си любов и малко дрешки, пък дано беб изчака още време. И айде моля ви, не се пререждайте  :D !!! Целувки!!!

Аз имах чудесен уикенд - класирах се за два феста, единия от които рок и моторджийски... дано не съм повредила детето  :oops:  че май не беше съвсем за бременни там. Прекрасни моменти на всички в темичката преди и след настъпването на новата седмица!  :bighug:

Хоупче, драсни някой ред когато имаш минутка, молим ти се  :wink:  :bighug:
Re: Тема на бременните No. 91
« Отговор #811 -: Юли 06, 2014, 20:23:25 pm »
Слънце,радвам се,че всичко е наред при теб и ще си дочакаш като гледам секциото,много е хубаво,че си под наблюдение в момента..
Стоека,дано и при теб да са се успокоили нещата :crossfingers:
Моусит,според мен няма да е рано,добре си го измислила,че ще имаш и този резултат преди срещата с док  :)
Лиленце,нищо му няма на детето щом си се заредила с положителни емоции и то ще си е добре,ходи сега,че скоро ще си мечтаеш само за рок феста ако няма да има на кой да оставиш детенце :lol:
Хубава вечер на всички  :)
Re: Тема на бременните No. 91
« Отговор #812 -: Юли 06, 2014, 20:48:46 pm »
И аз съм тук и ви чета.Ама си трая,че утре съм при доктор Даскалов и тогава ще мога да ви докладвам повече.Иначе съм добре.Надявам се и момичетата в болницата да се поуспокоят и всичко да мине гладко накрая
Re: Тема на бременните No. 91
« Отговор #813 -: Юли 06, 2014, 21:58:22 pm »
Лили,ние с тебе май-май по едно  и също време горе-долу ще се "родоразрешаваме" :) Моят термин е по-късно-  на 18 август Август,ама нали са близнаци... Предполагам,че първите дни на август ще планираме секциото.Утре сигурно вече ще поговорим с доктора и за това.
Лека и спокойна нощ на всички.
*
Re: Тема на бременните No. 91
« Отговор #814 -: Юли 07, 2014, 06:31:49 am »
Не съвсем наред нещата.  Има изтичане на околоплодни води. Вярно много по малко, но има вероятност за инфекция. Първите кръвни резултатати са добри, днес чакам вторите. Ако има инфекция ще престъпят към секцио, биха инжекции за дробовете на бебето. Ако не, понеже клиничната пътека е за 3 дни, трябва да ме изпишат. Проблемът е, че риска е голям ако не съм под наблюдение. Днес чакам да калкулират цена за болничен пресгой, за да видя колко дена мога да си позволя, да остана, явно не мога да ползвам друга клинична пътека. А изтичане на води и ма и при най-малката кашлица, да не говоря за дупките по пътя, но ми казаха, че е пукнат високо мехура и засега околоплодните води са в норма, тоновете на бебето също,  мериха го, около 2100 грама.
*

    elle22

  • *****
  • 1645
  • La donna `e mobile ;)
Re: Тема на бременните No. 91
« Отговор #815 -: Юли 07, 2014, 06:42:45 am »
Стискам палци! Още малко остана  yahoo_17
Re: Тема на бременните No. 91
« Отговор #816 -: Юли 07, 2014, 07:56:30 am »
Стоека,ти по принцип къде мислиш да раждаш.Не е ли по-добре да те изпишат и да постъпиш за наблюдение именно вболницата,където ще раждането,тогава наистина би имало смисъл.Другият вариант е да те види докторс,при който ще раждаш и ако според него няма проблем да останеш в къщи-да ти даде подробни инструкции и при едно често проследяване на състоянието ти да държите нещата под контрол.При тази опасност от инфекция предполагам трябват изследвания на често /седмица мпже би/-микробиология и каквото друго назначат.Някакъв антибиотик превантивно не се ли прилага в подобни случаи.Това последното е напълно лаишки въпрос,но мосля че би могла да го зададеш на лекарите,все пак става дума за нещо твърде важно,нали,така че не бива да си мълчиш и да ги оставяш само да си изпълняват пътеките.
« Последна редакция: Юли 07, 2014, 08:02:10 am от hope-love »
Re: Тема на бременните No. 91
« Отговор #817 -: Юли 07, 2014, 08:02:29 am »
Стоека,с теб сме! Моли се и всичко ще е наред!
Мен ме държаха 6 дни за задържане в частна болница и мо казаха,че имам право на 10 на цената от 2,40 лв на ден,която ми калкулираха.даже нр ми взеха пари за храна пп 5,80 на ден. Моя приятелкаржа мин год е държавна 7-8 дни и пак така,после в надежда о там до 5 ден на символоичната цена.
*
Re: Тема на бременните No. 91
« Отговор #818 -: Юли 07, 2014, 08:56:33 am »
Точно в болницата в която ще раждам съм. Още не е минала визитацията, доколкото разбрах няма инфекция, но не харесаха записите на тоновете, два пъти ги правиха и пак ще повтарят. Биха ми три дни антобиотик, но шпа и вливаха магнезий.
Re: Тема на бременните No. 91
« Отговор #819 -: Юли 07, 2014, 09:05:41 am »
Щом си там, слушай лекарите-ако кажат,че не бива да напускаш болницата,хич не разсъждавай за цената на престоя.Ще се справите финансово-на финала сте.