0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Re: Тема на бременните No. 91
« Отговор #500 -: Юни 12, 2014, 14:26:03 pm »
Череши, кайсии, киви, круши, сини сливи.Поне на мен тези ми дейтваха така.Подувате се при всякакво прекаляване с храната, за това ви посъветвах да сте по-внимателни какво и колко ядете.

Re: Тема на бременните No. 91
« Отговор #501 -: Юни 12, 2014, 14:29:54 pm »
Черешите в малки количества на мен са ми супер. Също и пъпеш. Виж с диня веднъж прекалих и страдах много. От кайсии ми стана зле, но го отдадох на това, че бяха зелени и кой знае с какво бъкани, че беше още много рано за този плод - не знам с какъв произход бяха всъщност, но чакам да узрее кайсията на съседите, която поне съм сигурна, че не е третирана с нищо, ама с нищичко и тогава смятам да си отям, че много ги обичам тези плодове.
Re: Тема на бременните No. 91
« Отговор #502 -: Юни 12, 2014, 16:25:08 pm »
Мерси момичета, а може ли да ме упътите?    Някъде бях чела, но сега не откривам от коя седмица в кой месец се пада.


Re: Тема на бременните No. 91
« Отговор #503 -: Юни 12, 2014, 17:21:23 pm »
Jerita,
Ще ти пратя това, което успях да си направя като графика за мен :)
Лунарни месеци:
- Първи лунарен месец –  1 до 4  гестационна седмица
- Втори лунарен месец – 5 до 8  гестационна седмица
- Трети лунарен месец – 9 до 12  гестационна седмица
- Четвърти лунарен месец – 13 до 16  гестационна седмица
- Пети лунарен месец – 17 до 20  гестационна седмица
- Шести лунарен месец – 21 до 24  гестационна седмица
- Седми лунарен месец – 25 до 28  гестационна седмица
- Осми лунарен месец – 29 до 32  гестационна седмица
- Девети лунарен месец – 33 до 36  гестационна седмица
- Десети лунарен месец – 37 до 40  гестационна седмица

Бременността се дели на три триместъра:
1-ви триместър – от 1 до 12 седмица
2-ри триместър – от 13 до 28 седмица
3-ти триместър – от 29 до 40 седмица

Календарни месеци:
От 1 до 4 г.с. - 1 календарен месец
От 5 до 8 г.с. - 2 календарен месец
От 9 до 13 г.с. - 3 календарен месец 
От 14 до 17 г.с. - 4 календарен месец
от 18 до 21 г.с. - 5 календарен месец 
от 22 до 26 г.с. - 6 календарен месец 
от 27 до 30 г. с. - 7 календарен месец
от 31 до 35 г.с. - 8 календарен месец 
от 35 до 40 г.с. - 9 календарен месец
Re: Тема на бременните No. 91
« Отговор #504 -: Юни 13, 2014, 08:35:40 am »
момичета,аз слава Богу нямам проблем с плодовете-хапвам си порядъчно и череши и диня.
При мен от 2-3 дни се появиха червени петна пп ръцете и предполагам,че е някаква слънчева алергия...започвам да се мажа и там с със слънцезащитен крем.сутрин изчезват,а вечер след баня се засилват.
Вие имате ли такива проблеми?
*
Re: Тема на бременните No. 91
« Отговор #505 -: Юни 13, 2014, 09:47:58 am »
Рафаила,

Аз в първия триместър имах адски чувствителна кожа. Попринцип съм с атопична таква (според докторите), но тогава положението беше че и крем от хубавите за атопична кожа ме щипеше ужасно като го слагах и се лющеше... знам, че по време на бременност трябва много да се внимава със слънцето, защото се появяват петна. Това е защото бебето изчерпва Витамин Д заради усвояването на калция, а витамин Д е много важен за кожата. Т.ч. по-добре се мажи обилно на всички открити участъци, за да не рискуваш. Моята кожа сега е по-спокойна и все пак преди излизане ако не забравя се мажа с Атодерм 50+ 8)

Аз тази нощ спах малко по-добре от предните две, но сърцето ми пак щеше да изскочи. Не мога да легна дори и на дясната си страна и единственото горе-долу ставащо е по гръб леко, но не изцяло а леко надясно... Снощи преди да легна кръвното ми беше 136/76 а тази сутрин е отново 126/76. Не знам вече и аз....може би защото няколко мои приятелки много страдаха и пострадаха от кръвно по време на бременността и сега само като се разтупка и се тревожа :(

Днес съм отпуска, че утре сме на сватба и исках да си почина малко :) Записала съм си час за маникюр и фризьор, защото е крайно време да съм красива, а не повлечена бременна :lol:

Хубав ден на всички! 8)
Re: Тема на бременните No. 91
« Отговор #506 -: Юни 13, 2014, 10:05:24 am »
Михче, контракциите ако не са болезнени, не са притенителни. Аз имах много миналата си бременност, не можех да вървя повече от 100 м и корема ми се стягаше и трябваше да поседна...но пък родих един ден преди термин и то доста бързичко...Аз си мисля, че просто организмът се подготвя за голямото събитие :)
Благодарим Ви д-р Александров, д-р Кисьов, д-р Ковачев, Малена и Ани - МЦАР Варна.


Re: Тема на бременните No. 91
« Отговор #507 -: Юни 13, 2014, 10:06:41 am »
Bonbolini, мерси мила, точно това ми трябваше  :)
Mousit, ти нали си от Варна? утре и аз ссъм на сватба, ще е весело да се окажем на една и съща :P


*
Re: Тема на бременните No. 91
« Отговор #508 -: Юни 13, 2014, 10:20:12 am »
Jerita, в София съм :)
*
Re: Тема на бременните No. 91
« Отговор #509 -: Юни 13, 2014, 10:39:17 am »
Dragony,мерси мила :bighug:
Малко се поуспокоих :)
Вчера имахме годишнина с ММ 11 години :P и се почерпихме ,поразходихме малко и от мола едни сандалки си напазарувах.Но през цялото време много ме боля кръста ,а и корема малко хем малко повървях повече седнала.Като и седнала ме болеше кръста та се изправях от време на време в заведението и ми олекваше :lol:Луда работа.От кога не бях излизала , въпреки болките добре ми се отрази :D.Днес съм по добре,но кръста си ме наболява(от толкова рано да ме почва и кръста :?).

Mousyt,не се притеснявай (колкото може де,а и кой го казва) :lol:,но нали се повишавало кръвното през бременността понякога,а и твойто не е кой знае колко високо.И като се притесняваме съвсем не можем да се успокоим и си ни влияе.Моя мъж му писнало да ме гледа все притеснена :( стана ми криво,но е прав.А така ни се иска да се наслаждаваме и радваме на бременността си толкова чакана и желана.Просто понякога притесненията и болежките не са малко и как да не се притесняваме.Кой не иска да е спокоен.Абе да са ни живи и здрави ,ама и един ден с болка ММ и не издържа човека :lol:
Re: Тема на бременните No. 91
« Отговор #510 -: Юни 13, 2014, 11:25:21 am »
Mousyt, надявах се на голямо съвпадение  :D
Михче, честита годишнина на патерици. Дано намериш начин да укротяваш болките, аз мисля само за финала и това ми дава сили  :P след като си гушнем бебчетата, ще забравим всички трудности  :P


*
Re: Тема на бременните No. 91
« Отговор #511 -: Юни 13, 2014, 11:36:55 am »
Момичета на мен ми вдигнаха дозата на Допегита когато кръвното се задържа няколко дена в границите на 125-130/80. Лекарят ми го иска около 120/80 и засега с допегит 4х1 се справяме.
Започнах да вдигам кръвно в четвъртият месец и започнахме с една таблетка. Имах ускорен пулс и затова още в самото начало на бременността започнах с магнезия. Така, че не го подценявайте това кръвно!

Аз днес ще ходя на уши, нос, гърло. Дали съм за този кабинет не знам, но личната лекарка така прецени. Имам от няколко дена, болки външни по гръкляна и в основата на гърлото около щитовидната жлеза. Снощи дори въздух не можах да си поема, не знам каква е тази болка, боли образно казано гръкляна, не ми е зачервено гърлото и все си мислих, че ще мине ама не.

А и един друг проблем, понеже така и не мога да разбера какво е контакция. Да си питам, понякога вечер в областта на двата яйчника започна силна болка, която продължава дълго време, като преди цикъл, пия но-шпа и чак тогава леко отпуска, съпроводено е с тежест и в таза. При всяко помръдване боли, това ли са контракциите?
*
Re: Тема на бременните No. 91
« Отговор #512 -: Юни 13, 2014, 12:19:48 pm »
Да това са контракции.Другия вид е стягане на целия корем, става твърд като желязо и тежък.Почивай повечко, даже си лежи.Още малко остана Стоека :)

*

    sunita_30

  • **
  • 64
  • когато вярата срещне надеждата живота намира начин
Re: Тема на бременните No. 91
« Отговор #513 -: Юни 13, 2014, 12:43:19 pm »
Момичета не съм писала как мина  моят БХС на 3.06. ,всичко е нормално,гледаха ме само на коремния ултразвук,нали сме с близнаци,без да ми вземат кръв,вече знаем пола на едното бебе-момиченце.Записах се при д-р Михова в МЦ Надежда,много съм доволна от обстойният
 преглед вече съм в 14 седмица.другата седмица сме пак на преглед иска да ги види по големички.Между другото има ли мами от Благоевград.Много ще се радвам да се запознаем и да си споделяме.Приятен ден
*
Re: Тема на бременните No. 91
« Отговор #514 -: Юни 13, 2014, 13:17:57 pm »
stoeka71,

мерси за споделения опит :)
Аз това с пуса си го имам от преди бременността и ми се струва, че появява като се понапрегна или притесня нещо... Тогава дори говорих с ЛЛ и заключихме, че е от стреса (имах доста натоварване и процедурите и ....). От началото на бременността не беше ставало каточели, но откакто се затопли стана страшно!
Иначе кръвното го меря по няколко пъти на ден (минимум сутрин и вечер като съм на работа) и като цяло е 120-126 макс горната, досега само снощи засякох по-висока стойност. Долната не мърда от 70-76. Докторката на ЖК нищо не каза също като ми го измериха толкова. Ако е от жегата добре, ще се пазя повече на хлад, ама с тези предстоящи горещини ще е трудна работа  :?
Re: Тема на бременните No. 91
« Отговор #515 -: Юни 13, 2014, 15:50:24 pm »
благодаря ти,Моусит:)
днес побеснях-от април си мажа лицето с 50 фактор на виши и днес видях,че цялото ми чело,което март се сдоби с 1 петно,вече цялото е кафяво,даже е тръгнало към носа!
За какво се мажем с тия кремове!сега ще пиша в официалния им сайт
*
Re: Тема на бременните No. 91
« Отговор #516 -: Юни 13, 2014, 16:08:54 pm »
Рафаила, и аз в момента съм на тая вълна. Още повече, че в началото на другия месец ще ходим и на море. За сега се насочвам към Eucerin, но нямам представа дали ще съм доволна.
Ако някой има лични впечатления, ще се радвам да сподели.


Re: Тема на бременните No. 91
« Отговор #517 -: Юни 13, 2014, 19:42:04 pm »
Гледам тук, че обсъждате кръвното. Снощи такова сърцебиене и втрисане ме сполетя, че си изкарах акъла  :? Тъкмо бях заспала и се събуждам от някакво силно тупкане и ми е много топло и студено едновременно. Пийнах малко мента, глог и валериана и се успокоих. Днес обаче докторката ми измери кръвното 100/60. Явно ми е доста ниско и днес съм като парцалче.
А лицето трябва ли със слънцезащитен крем? Аз си слагам дневен на Клиник с фактор 20 и нищо друго. Но доволно са ми излезнали пъпки.
*
Re: Тема на бременните No. 91
« Отговор #518 -: Юни 13, 2014, 20:35:33 pm »
Аз от години се мажа с максимален фактор на различни от хубавите марки. Например на Авен преди години имаше един модел, дето пишеше фактор 100+ на него (не че има такъв фактор, ама беше за много чувствителна и незнам каква си кожа) и се мазах с него цяло лято и си почернях доволно :) Но не изгорях и не получих никакви вредни ефекти и това в пустинята на 40 градуса.
Сега се мажа на La Roche-Posay с Anthelios XL 50+ и смело мога да кажа, че с това не може да се почернее. Но той е с такава консистенция, че ако сложиш повече стои направо като маска отгоре :) Това за лицето....на тялото в града съм повече с дълги тънки дрехи, че и без това не търпя прахоляка по кожата си и не се мажа, а за плажа последно се мазах пак с на същата марка едно с висок фактор за деца миналата година, че беше останало от племенниците ми и отново не хванах грам тен.
Да уточня, че съм доста бяла, доста лесно изгарям и кожата ми е относително капризна ;) И за жалост ще заключа също, че една и съща марка от тези същите скъпи кремчета купена в БГ няма нищо общо с такава купена във Франция :(
Re: Тема на бременните No. 91
« Отговор #519 -: Юни 13, 2014, 22:56:46 pm »
catcat,цамбурвам се в бременната темичка,заради теб, понеже и аз съм в началото-9-та седмица съм :) Искам да попитам някой имал ли е проблеми с болно гърло в първия триместър?В понеделник съм на преглед и за това не безпокоих доки,но ако споделите опит ще съм много благодарна!!!