0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*

    kremenka

  • **
  • 89
  • НЕ СПИРАЙ ДА СЕ НАДЯВАШ....
Re: Тема на бременните No. 91
« Отговор #460 -: Юни 09, 2014, 17:39:04 pm »
Четири дни след Прегнил няма смисъл да се тестваш - кръвният може да е фалшиво положителен, а домашния може да е фалшиво отрицателен. Т.е. никаква информация няма да получиш. Изчакай.
А ,ако домашния е положителен? Може ли да не е от прегнила?
Когато писах горния пост се заблудих, че Прегнила ти е обичайния преди пункция.  8)
Два кръвни теста ще отговорят на всичките ти въпроси. Все пак си 13-ти ден след трансфер, нали? Успех!

Благодаря, стискай ми палци за утре!!
*
Re: Тема на бременните No. 91
« Отговор #461 -: Юни 09, 2014, 19:11:09 pm »
kremenka, в тези дни след трансфера  кръвният тест за бременност ще ти даде категоричен отговор има ли бременност. Евентуално при по-ниска стойност, допълнителна информация ще даде втори тест след около 48ч.
Поставянето на Прегнил не се отразява на кръвния тест, а само на уринния.
Кръвният тест отчита бета-ЧХГ, а Прегнилът е алфа-ЧХГ ( PREGNYL/choriogonadotropin alfa/ ).

Тази таблица показва времето, за което Прегнил 5000 се изчиства от тялото:
ден 1 : 5000
ден 2: 2500
ден 3: 1250
ден 4: 625
ден 5: 312
ден 6: 156
ден 7: 78
ден 8: 39
ден 9: 20
ден 10: 10
ден 11: 5
ден 12: 2,5
ден 13: 1
ден 14: 0
и след тези дни вече можем да сме сигурни че уринният тест ще отчете коректно,
макар че понякога се изчиства и за по-кротко време.

От сърце ти желая успешен опит и положителен кръвен тест!  :) yahoo_17


Re: Тема на бременните No. 91
« Отговор #462 -: Юни 09, 2014, 22:15:01 pm »
и от мен yahoo_17
Животът не свършва днес... нито утре... той продължава. Важно е как ние го възприемаме :-)
*
Re: Тема на бременните No. 91
« Отговор #463 -: Юни 09, 2014, 22:29:05 pm »
Поставянето на Прегнил не се отразява на кръвния тест, а само на уринния.
Кръвният тест отчита бета-ЧХГ, а Прегнилът е алфа-ЧХГ ( PREGNYL/choriogonadotropin alfa/ ).
При мен кръвния тест отчиташе Прегнила, не знам как и защо. Правих си доста тестове в определен момент и за себе си съм убедена, че резултатът се дължеше само на Прегнила, даже си спадаше според таблиците в нета. Мое си убеждение, пак да подчертая.
*

    kremenka

  • **
  • 89
  • НЕ СПИРАЙ ДА СЕ НАДЯВАШ....
Re: Тема на бременните No. 91
« Отговор #464 -: Юни 10, 2014, 06:33:15 am »
marsi ,благодаря мила за помощта. Днес се събудих с болки ниско в кръста и леки болки в корема,като преди цикъл.13 ден от трансфер ми е . Понеже бях 3 месеца на Примолут нор и противозачатъчни 1 месец, не си знам вече цикъла кога трябва да ми е . Тотално го шашардисаха. Миналия месец ми дойде на 14.05, 2 дни след спирането на противозачатъчните.Предполагам,че това трябва да е последната дата на МЦ. От това,което си написала за Прегнила,разбирам че днес теста колкото и да отчете ще е верен ,така ли? Дай,Боже,високи стойности....
*
Re: Тема на бременните No. 91
« Отговор #465 -: Юни 10, 2014, 12:27:15 pm »
lili2011, това, което написах съм го чела на няколко места, също си мисля че съм го проверила по себе си. Аз съм от тези дето не могат да си дочакат датата за тест  :)  и след всички трансфери отрано почвам да пускам кръвни през два дни. При трансфера с Прегнил имах положителен IVF опит и стойността много точно се удвояваше през 48ч., ако участваше и Прегнила вероятно нямаше да е така точно удвояването, затова си мислех че съм проверила това твърдение и на практика. Но винаги допускам, че тестът може да улови някаква "опашка" от Прегнила, затова за мен най- важен е втория ЧХГ тест след около 48ч. kremenka, ще имаш категоричен отговор след втория кръвен тест, но тествай задължително в една лаборатория, може да има разлика в резултата при тестване в различни лаборатории.
« Последна редакция: Юни 10, 2014, 12:30:13 pm от marsi »

*

    kremenka

  • **
  • 89
  • НЕ СПИРАЙ ДА СЕ НАДЯВАШ....
Re: Тема на бременните No. 91
« Отговор #466 -: Юни 10, 2014, 12:56:35 pm »
Аз вече се тествах в друга лаборатория, която има еднакви мерни единици и референтни стойности с предната.След 2 часа ЧХГ се беше покачило с 5 единици. Акушерките от клиниката казаха,че е напълно възможно. Тези г.с. да не ги гледам,които са на бланката,понеже те смятали ЧХГ по друг начин. Но следващ тест ще направя пак утре сутрин /уринен/преди прегнила, ако чертата не е така бледа,като предния път,значи има човече :drunk:  Иначе за кръвен ще чакам 17.06. мисля,че е успешен опита... osi_9
*
Re: Тема на бременните No. 91
« Отговор #467 -: Юни 10, 2014, 13:57:30 pm »
Мина и последната ФМ при доц. Балев. Бебето е вече 1480грама и си отговаря точно на седмиците. Околоплодни води в норма, плацента без признаци за стареене, бебето е застанало с главичката надолу, няма кисти по бъбреците, другите органи също ОК. Абе, добре си е детето, явно се храни, нищо че аз продължавам да отслабвам.

Всичко си беше ок, само където за пореден път отивайки във Варна, колата се развали. Но този път поне точно пред клиниката. Е повози се на платформата на пътната помощ, останахме във Варна да нощуваме, днес я прибрахме от сервиза и преди малко се върнахме. :x :x
*
Re: Тема на бременните No. 91
« Отговор #468 -: Юни 10, 2014, 14:00:47 pm »
Стоека не остана!Още малко и ще гушкаш своето щастие!

*

    kremenka

  • **
  • 89
  • НЕ СПИРАЙ ДА СЕ НАДЯВАШ....
Re: Тема на бременните No. 91
« Отговор #469 -: Юни 10, 2014, 14:08:32 pm »
stoeka7 Супер,много се радвам за вашето щастие!!! :goodluck:
*
Re: Тема на бременните No. 91
« Отговор #470 -: Юни 10, 2014, 14:19:13 pm »
stoeka71,

Супер за бебето! 8) А за колата ако можеш не се ядосвай... аз изкарах 3 години с една кола дето все спираше някъде и все я поправяхме и пак и пак докато една сутрин миналата есен просто не заключих, че нямам повече сили да се занимавам с нея и така приключихме взаимния си път :lol: Та прекрасно те разбирам за усещането, надявам се при вас да е нещо случайно и да не се повтаря  :bighug:
Аз успях да си избия щуротиите от главата и затова и съм се кротнала с писането тук :lol: Дебелеем си с бебо - утре съм на ЖК а в края на месеца и на преглед при моята си докторка. Отсега мисля пак да правя пазарлъци за утрогестана, че вече в жегата ми идва в повече... а и докторката от ФМ каза, че според нея няма нужда...
Днес съм в приповдигнато настроение от сутринта и на обяд ходих на пазар и се уредих с готин ленен панталон и дълга хубава рокля, че вчера ми се свари всичко в дънките за бременни :? Навън е адската жега или поне аз така го усещам, ама поне в офиса работи климатика и се живее :P Освен това си взех дрешките на доста добра цена (предвид цените на подобни дрехи :x) и съм супер щастлива  :wink:
*
Re: Тема на бременните No. 91
« Отговор #471 -: Юни 10, 2014, 14:55:28 pm »
Stoeka71,радвам се,че всичко е наред :D

Mousyt,аз вече не слагам утрогестан и не м исе искаше да го спирам(чувсвах се по-сигурна с него),но Док каза да спирам.Е аз мислих да си продължа ама къде казах на ММ и той не купи и един ден като не сложих така си продължих.
Ти си по напред от мен и знаеш ли до кога се слага.Да взема пак да си слагам ли.Не че е приятно наистина в тия жеги :?
Много се радвам за покупките,добре си направила :balk_602:
*
Re: Тема на бременните No. 91
« Отговор #472 -: Юни 10, 2014, 15:02:58 pm »
mih,

не теория няма срок до който се слага а е според показанията :)
Ако всичко е наред се слага в първите седмици и после се спира, най-късно до 12г.с. ако има кървене например... При мен обаче първо го продължихме заради кървенето, а след това заради скъсената шийка. Това било лечението за превенция за шийката, което е възможно.... но пак казвам, не е заради инвитрото или бебето, а при показания. Т.ч. само се радвай, че не го слагаш :lol:
Моята док също няколко пъти казва още малко и го спираме, не е фен на хапчетата за без повод, и затова като каза да продължавам се съобразявам, но е доста неприятно.... а и съм почнала да се потя на някои места и това вече ме довършва  :?
Re: Тема на бременните No. 91
« Отговор #473 -: Юни 10, 2014, 15:35:01 pm »
Здравейте, леле колко сте изписали....За да не изпусна някой пращам  :bighug: :bighug: :bighug: на всички  :P
Вчера бях на лекар, няколко неща ме озадачиха:
Изследванията ми на БХС бяха 1:100 000, но лекаря реши да ми пусне втори.
Оглежда бебо дълго без да каже нищо (което не е нормално за него), но после каза че всичко е наред. Не знам дали да го отдам на преумора в края на деня или да изпадам в моите си филми.
И да се похваля вътрешното ми усещане беше потвърдено - ще си имаме момченце


*
Re: Тема на бременните No. 91
« Отговор #474 -: Юни 10, 2014, 20:04:56 pm »
Jerita,честити сини гащи :bori_002:
Не се притеснявай щом ти е казал док,че всичко е наред :balk_602:
Лесно да се каже и аз съм все със съмнения.

Сега пък имам контракции :?,Док каза,че се случвало и само това.Не е много хубаво,че имам нали,че и от от сега :?

Май много момченца станаха ,а :ask: :lol: :D.Аз нали и мома си имам та ще има избор моята госпожица :lol: :lol: :lol:
Re: Тема на бременните No. 91
« Отговор #475 -: Юни 11, 2014, 09:52:54 am »
Mih,  мерси мила  :bighug:
За контракциите, аз ги получих с каката в 5 месец, не ми изписаха нищо освен стандартния магнерич, но трябваше да лежа. Имаше период,  в който ми даваха да стана от леглото само за тоалетна. След няколко дена всичко беше наред и пак поднових разходките. Само трябва да се пазим за да не се преуморяваме.


*
Re: Тема на бременните No. 91
« Отговор #476 -: Юни 11, 2014, 10:03:54 am »
Здравейте момичета!

Аз снощи преядох с диня и май ми стана доста тежко и не успях да спя след това :( Както и да легнех сърцето ми тупкаше, че цялата се тресях... И въпреки, че знам че ми е от пулса, тази сутрин си премерих кръвното профилактично - 120/76 пулс 94. Как ви се струва? Аз като че ли съм с нисичко кръвно или поне последната половин една година, а пулса си ми е все така висок, та това 120 сега високо ли е, нормално ли е?  :ask:
Re: Тема на бременните No. 91
« Отговор #477 -: Юни 11, 2014, 10:20:25 am »
Mousyt,  за да си по- спокойна, звънни на твоя лекар. Ако той прицени ще те извика на преглед. И аз съм с постоянно ниско кръвно, но знам, че от бременнистта може да има леко покачване.


Re: Тема на бременните No. 91
« Отговор #478 -: Юни 11, 2014, 10:22:56 am »
Моусит,спокойно съвсем нормално си ти е кръвното,пулса ти е ускорен,а за високо кръвно говорим при стойностти над 140/90 така,че всичко е наред... :D хубав ден от мен
*
Re: Тема на бременните No. 91
« Отговор #479 -: Юни 11, 2014, 10:28:44 am »
Jerita,

Аз днес съм на ЖК и ще питам :)
Просто се зачудих.... като за капак сутринта не наспала се и крива реших да си пусна на душата една чаша кола и преди малко пулса ми беше вече 104  8O Да отбележа, че мен пулса си ми е така отпреди да забременея, т.ч. не е ефект на бременността, ама понеже е доста търсене като го усетя, че се е ускорил и сега съвсем вече ми идва в повече....

Алекс 77, мерси  :bighug: