0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Re: Тема на бременните No. 91
« Отговор #380 -: Юни 02, 2014, 14:36:50 pm »
Лили, а ти душко що се инатиш за магнезия или взе отново да то пиеш заради тези схващания. И на мен от няколко дни ми се схваща леко левия крак - отзад над ахилесовата пета. Понякога се събуждам и го усещам нощем, а през деня ме наболява съвсем леко. Аз до скоро не пиех магнезий, ама лекарката на ЖК настоя първо по едно - за всеки случай. После рече - по две, че съм имала контракции, които тя усеща докато ми мери корема с метъра. Взех да пия ту по един магнерот, ту по два дневно, ама от как ми се схваща крака мисля да пия редовно по два
Re: Тема на бременните No. 91
« Отговор #381 -: Юни 02, 2014, 14:52:44 pm »
Здравейте,
Записах си допълнителен час в МЦ Марковс за фетална морфология + ехокардиография на сърцето на ембриона /казаха, че 20 г.с. е оптимално времето, когато трябва да се направи/... Ходили ли ссте в този МЦ? Иимате ли впичатление от прегледите там?
И имам един въпрос - предписан ми е Магнезий /Биолектра/  в разтворима форма. Лекарката ми каза да пия 2 т, но на опаковката пише - 1 т?  8O Досега пих 2 т, но се чудя дали да продължавам с 2 или с 1? И аз като Hopе-Love  :lol: две са ми  изписани, ама...
Re: Тема на бременните No. 91
« Отговор #382 -: Юни 02, 2014, 15:37:19 pm »
Мерси Лили, явно с каката и аз съм имала крампи  :?
И по тази тема, да ви развеселя. На мен ми се появяваха вечер, и се оправяха щом мъжа ми ми дръпнеше пръстите на горе. Вечер докато го бутнех и винаги беше готов  :P Една вечер се събуждам, гледам го милия хванал ми пръстите и дърпа  8O питам го какво прави, а той милия явно сънувал и помислил, че имам нужда от помощ  :oops:

Момичета споделете с какво си мажете тумбаците?


Re: Тема на бременните No. 91
« Отговор #383 -: Юни 02, 2014, 15:56:02 pm »
Jerita,аз се мажа с масажен крем против стрии на палмърс,това ми препоръчаха в аптеката,малко в повече ми идва аромата на какао  :lol:
Re: Тема на бременните No. 91
« Отговор #384 -: Юни 02, 2014, 16:36:01 pm »
 И аз ползвам Palmer`s, а и Percut Alfa - първият прекалено силно мирише на какао, а вторият - на нещо неопределено, но и той мирише кофти...  :? Но като цяло ми препоръчаха тези два крема.
Re: Тема на бременните No. 91
« Отговор #385 -: Юни 02, 2014, 16:39:58 pm »
То точно това се препоръчва за крампите - да ти натиснат пръстите на обратно и да задържат така в контращпиц около минута поне. Аз обаче успявам да го направя някак си сама през нощта, ама като вземе да ми пречи корема на това упражнение ще моля милото, няма как. А ти Джерита твоя добре си го била дресирала, като те чета :D Чак на сън се е стряскал човека!
Re: Тема на бременните No. 91
« Отговор #386 -: Юни 02, 2014, 18:32:04 pm »
Момичета споделете с какво си мажете тумбаците?
Да не ви отчайвам, но който е предразположен към стрии и да се маже пак ще му излезнат.
Поне така се получи при мен.
Дала съм почти 300 лв. само за кремовете за стрии  osi_8
*
Re: Тема на бременните No. 91
« Отговор #387 -: Юни 02, 2014, 19:35:09 pm »
Здравейте,
Записах си допълнителен час в МЦ Марковс за фетална морфология + ехокардиография на сърцето на ембриона /казаха, че 20 г.с. е оптимално времето, когато трябва да се направи/... Ходили ли ссте в този МЦ? Иимате ли впичатление от прегледите там?
bonbolini, правила съм две фетални морфологии при д-р Марков и по мои впечатления е много добър специалист. След това правих и фетална ехокардиография при доц.Томова, също много добър специалист, не ми каза нищо повече от това, което вече знаех от д-р Марков.
Препоръчвам и двамата  :).

Re: Тема на бременните No. 91
« Отговор #388 -: Юни 02, 2014, 20:24:19 pm »
Мерси за съветите момичета :) Крайно време е да взема и аз някакво мазило, а ако ще да помага  :wink:


*
Re: Тема на бременните No. 91
« Отговор #389 -: Юни 02, 2014, 20:59:40 pm »
Момичета споделете с какво си мажете тумбаците?
Да не ви отчайвам, но който е предразположен към стрии и да се маже пак ще му излезнат.
Поне така се получи при мен.
Дала съм почти 300 лв. само за кремовете за стрии  osi_8

Истина е, файда няма. Стриите се образуват дълбоко, където мазилата не действат.
От години чета коментари как се мазали и затова нямали стрии. Но за пръв път виждам някой да каже обратното, че и цена да сложи на напразните усилия. Благодаря, че сподели!
*
Re: Тема на бременните No. 91
« Отговор #390 -: Юни 02, 2014, 22:06:04 pm »
Момичета споделете с какво си мажете тумбаците?
Да не ви отчайвам, но който е предразположен към стрии и да се маже пак ще му излезнат.
Поне така се получи при мен.
Дала съм почти 300 лв. само за кремовете за стрии  osi_8

Истина е, файда няма. Стриите се образуват дълбоко, където мазилата не действат.
От години чета коментари как се мазали и затова нямали стрии. Но за пръв път виждам някой да каже обратното, че и цена да сложи на напразните усилия. Благодаря, че сподели!

И аз мисля, че ефекта силно зависи и от предразположението... Аз например имам 1-2 стрии от много големите си колебания в килограмите, и то дори бих казала почти незабележими. Сестра ми на свой ред още в пубертета имаше стрии, а не е варирала в кг като мен...
Аз реших да се мажа, защото съм с доста суха (атопична кожа), но все пропускам да се мажа (много мразя) и ме сърби, та реших, че сега ако не направя нещо да си помогна не знам кога :D Мажа се с Палмерс, че ми е по-поносимо от цена от Мустелата (Смайлс е писала за нея какво излиза), и с едно френско дето сестра ми и беше останало от нейната бременност (на нея и ги дават по ЗК тези мазала  8O)....и все пак си мисля, че е по-скоро за да сме направили нещо, но ако някой е силно предразположен едва ли ще се спаси :(

Момичета, като става дума за мазане.... аз винаги (дори в пубертета) съм имала идеална кожа. Да, ама не и сега :( Цялата съм в едни дебели гнойни пъпки и ужас... Попринцип като имам проблемчета по кожата и се мажа с Акне аут (http://apteka.framar.bg/30007500/%D0%B0%D0%BA%D0%BD%D0%B5-%D0%B0%D1%83%D1%82-%D0%BB%D0%BE%D1%81%D0%B8%D0%BE%D0%BD-%D0%B0%D0%BA%D1%82%D0%B8%D0%B2-60-%D0%BC%D0%BB-), като слагам само с памуче върху засегнатата зона по 1 път на ден макс (често още с първото поставяне и започва да завяхва и не мажа повече). Мислите ли, че мога и сега да го използвам? В упътването не пише нищо, и в аптеката не знаеха да е проблем (особенно в такива дози, не като да се мажа цялата по 3 пъти на ден)  :ask: В нет-а попадам на коментари, че по-скоро не е проблем, но ако някой има личен опит или даде всякакъв съвет за локално третиране на пъпките ще съм благодарна  :bighug:
*
Re: Тема на бременните No. 91
« Отговор #391 -: Юни 02, 2014, 23:41:33 pm »
Ако искате евтин и без силна миризма, вземете си този крем от ДМ:
https://www.dm.de/linkableblob/de_homepage/120878/data/bild-babylove-mama-massagecreme-data.png%3Fv%3D1369834259000

Re: Тема на бременните No. 91
« Отговор #392 -: Юни 03, 2014, 02:33:00 am »
Мажа се с Палмерс, че ми е по-поносимо от цена от Мустелата (Смайлс е писала за нея какво излиза), и с едно френско дето сестра ми и беше останало от нейната бременност (на нея и ги дават по ЗК тези мазала  8O)....и все пак си мисля, че е по-скоро за да сме направили нещо, но ако някой е силно предразположен едва ли ще се спаси :(
Lierac, ползвам основно  :wink:, Mustela не съм ...
Re: Тема на бременните No. 91
« Отговор #393 -: Юни 03, 2014, 07:15:20 am »
Чела съм,че шипковото масло се препоръчва против стрии.Натурален продукт и безвреден за бременни.Може да се поръча от сайтове-"Здравница" например.В нет-а има и адреси на аптеки и магазини,в които се продава.С търсачка "шипково масло" излиза много информация,ако сте любопитни.
*
Re: Тема на бременните No. 91
« Отговор #394 -: Юни 03, 2014, 08:55:27 am »
Аз пия магнерот 3х1, още от самото начало на бременността. В началото беше по препоръка на кардиолога, заради кръвното, сега вече и по препоръка на гинеколога.
Но мравките и изтръпването на ръката не минават, даже и дясната започна да изтръпва, дори и през деня.
От няколко дена имам леки тъпи болки ту в ляво, ту в дясно в областта на бъбреците и дори си мислех че е от тях, доктора каза да пускам урина. Всичко е отрицателно, белтък и т.н. 3-4 левкоцита. Та накрая гинеколога заключи че явно бебето се върти и притиска нещо и болката се проектира отзад  8O. Като започне болката и кракът ми изтръпва като при бъбречна криза, а пък урината ОК, ох вече не знам, пия си папаверина профилактично и това е!

Да питам и как се справяте с космите? Аз досега си ползвах епилатора, но става мисия невъзможна. Моят мъж категорично отказа да ползва това бръмчащо нещо и вчера взех, че се намазах с депилатоар! Като помислих малко после, се стресирах, че това си е чиста химия нанесена по краката и пак не мигнах от притеснение. От кола маската и бръсненето получавам гнойни пъпки, та се чудя какво да предприема.
*
Re: Тема на бременните No. 91
« Отговор #395 -: Юни 03, 2014, 09:01:24 am »
Стоека, моята госпожица си беше харесала едно място и като се загнездеше там умирах от болка.Случвало ми се е да плача от болка и да вия.Доктора каза, че притиска нещо там и за това е така.Просто търпиш. Няма начин.
Колкото до космите, бръснене, аз друг вариант не намерих.

Re: Тема на бременните No. 91
« Отговор #396 -: Юни 03, 2014, 09:09:54 am »
Хоуп,не бях чувала за шипково масло...знам,че като естествени продукти против стрии може да се мажеш със зехтин,бадемово масло и кокосово масло,спомням си,че в началото като родих педиатърката ми не даваше да мажа бебето с нищо друго освен със зехтин...а,както повечето са писали опира до предразположеност аз първият път се мазах с бебешки лосиони само и нямам нито една стрия,а качих 26кг.и ги смъкнах след това...сега реших,че ще се мажа,защото съм по-стара вече :lol:
Стоека,аз се справям с епилатор и с кола маска..абсурдно ми е да се бръсна,заради това,че лежах 2 месеца и нямаше как да отида на кола маска си избръснах триъгълника,щях да умра от болка като отидох на кола маска след това,много гадно беше...
*
Re: Тема на бременните No. 91
« Отговор #397 -: Юни 03, 2014, 11:36:33 am »
Мажа се с Палмерс, че ми е по-поносимо от цена от Мустелата (Смайлс е писала за нея какво излиза), и с едно френско дето сестра ми и беше останало от нейната бременност (на нея и ги дават по ЗК тези мазала  8O)....и все пак си мисля, че е по-скоро за да сме направили нещо, но ако някой е силно предразположен едва ли ще се спаси :(
Lierac, ползвам основно  :wink:, Mustela не съм ...

Smiiles , сори  :oops: Някъде напред бяхме ги обсъждали и си спомням, че беше писала пак за това, ама явно паметта ми бяга вече кое какво :lol: (то да бягаше само за това де...)

Иначе за болките - мен понякога ме хваща 2-3 дни подред страхотни болки в таза. Не боли нагоре или надолу, но все едно някой ми е извадил краката от ставите и едвам ходя.... После се събуждам една сутрин и нищо ми няма. Мисля, че е от разтягането на мускулатурата, ама може и да е нещо с положението на бебето така като се замисля, защото едни дни е така, други не е....

Аз да се похваля, че днес реших да си остана вкъщи за 2-3 дни поне да си полежа и поспя. Нямам някакви оплаквания, но се чувствам адски изтощена и главата дори се опитва да ме боли и това вече една седмица и с този един почивен ден само ми дойде в повече...та реших, че съм си го заслужила ;) Сега се излюпвам от леглото тамън, ще хапна нещо и се опъвам пред телевизора 8)
*
Re: Тема на бременните No. 91
« Отговор #398 -: Юни 03, 2014, 12:02:23 pm »
Лили, а ти душко що се инатиш за магнезия или взе отново да то пиеш заради тези схващания.
По начало започнах да пия магнезий в 16-та седмица след много контракции за един ден. После намалявах количеството от време на време, но то все се намираше повод да ги увелича - паднах, обраха ни, земетресението, намериха много умрял единствения съсед, когото познавах (много готин!)... При всички тези ситуации някак така се случваше, че бях самичка и ме нападаха засилени от бременността душевни вълнения, които се отразяваха на коремчето ми и си пиех максималната доза (3*2 Магнерич или Магне В6). След няколко дни като отшумят вълненията намалявах дозата, докато в 28-ма седмица съвсем спрях магнезия, защото пък ужасно ми се иска да родя естествено и ми се прииска да си започнат подготвителните контракции, за да може матката да се подготвя за каквото съм и намислила  8) Лекарят ми от репродуктивната клиника беше и още е много несъгласен с цялата работа, и като цяло не препоръчвам подобни експерименти на никого, аз мога да нося отговорност само за себе си (а кой знае, може и толкова да не мога да нося).
При мен крампите веднага се повлияват от магнезия, затова колкото и да не ми се искаше изпих вчера и онзи ден няколко таблетки и сега съм ок.

bonbolini, за 'МЦ Марковс' мога да кажа само хубави неща. Както каза друг много известен лекар 'няма случайни лекари там'. Личните ми субективни впечатления са, че доктор Марков е ужасно компетентен но аз не успявам да видя нищичко реално на монитора, докато доктор Атанасова е много мила и внимателна - всичко показва и разказва много добре. Все пак на д-р Марков имам като че ли една идея по-голямо доверие, въпреки че не ни прави чак такова густо (ама нас другото ни е по-важно). Ехокардиография обаче направих в НКБ (Националната Кардиологична Болница).

Jerita, милион благодарности за съвета, снощи проведох курс на милото :bighug:  Аз знам за този метод, но мислех, че сама трябва да го правя и то без да пипам краката... Чудех се защо не е чак толкова ефективно  :oops:

И аз мажа Palmer`s, според милото мириша на шоколад  :wink: . Така или иначе съм на 3000 години, не ми дреме особено и да се нацепя, ама мажа там за всеки случай... Момичета, ако ви се подуват краката мажете и глезените, че и там понякога излизат стрии...

Mousyt, ако пъпчиците са на хормонална основа не мисля че ще можеш да им повлияеш. Все пак нищо не пречи да си правиш някакви домашни маски - хума, кисело мляко, краставица... Така ще ти е още по-приятна почивката.

stoeka71, мисля че може да пробваш следното: легнала надясно се завърташ рязко наляво. Или обратното. Това съм го чела като вариант за наместване на бебчето в идеална позиция за раждане, което би трябвало да върши работа и за обикновено преместване. Виж дали няма да се премести мъничето в другия край на корема и да те поотпусне. Не е голямо утешение, но да ти призная преди няколко дни имах чувството, че цял следобед леко се напишквам  :oops:. Много се развеселих от цялата работа, малката ми принцеса така да се закача!  :butterfly:

47 Smiles, имаш най-прекрасния Даниел!  :heartbeat:

П.П. Ох, как ми личи, че пиша от компютъъъъъъър  :D... Хайде послучай празника (моята среща с компютър) да ви препоръчам филмче за раждането: http://www.zamunda.net/login.php?returnto=%2Fdetails.php%3Fid%3D138738%26hit%3D1   (Le premier cri)
« Последна редакция: Юни 03, 2014, 12:11:17 pm от lili2011 »
*
Re: Тема на бременните No. 91
« Отговор #399 -: Юни 03, 2014, 22:53:09 pm »
Лили, не че нещо искам да ти противореча, но на мои познати, родили по естествен път, им махат серклажа и спират нагнезия от 37 седмица нататък.
Подготвителните контракции не е нужно да започнат в 28 седмица. А можеш да родиш по естествен път дори и без да си имала предварително контракции (имам две предизвикани раждания, като нямах абсолютни никакви контракции).