0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Re: Тема на бременните No. 91
« Отговор #320 -: Май 29, 2014, 12:40:38 pm »
Здравейте и от мен,сега се връщам от преглед всичко е наред с бебо,момче е,но и аз имам контракции та ще трябва да пия и магнерич сега :)
Re: Тема на бременните No. 91
« Отговор #321 -: Май 29, 2014, 14:50:33 pm »
Благодаря за подкрепата, съветите са много готини  :D
Алекс77, аз пия Биолектра - 2т сутрин и вечер. Честити ти сини гащи и на мен за втори път ми потвърдиха вчера, че е момче  :wink:
Mih, аз бях с упорита силна кашлица около 2 месеца - наложи ми се в ранни седмици да пия антибиотик, който много-много не ми помогна в крайна сметка  :?. Дано на теб не ти се наложи. Аз пих много сок от цвекло и портокал за имунитета и много мед. Пробвай  :D Стискам палци да се оправиш  :D
*

    sunita_30

  • **
  • 64
  • когато вярата срещне надеждата живота намира начин
Re: Тема на бременните No. 91
« Отговор #322 -: Май 29, 2014, 17:30:46 pm »
здравейте мили момичета вече сме почти в 12 седм.за последно бяхме при д-р Персенска  малките човечета са добре,другата седмица вече сме при д-р Михова.От 3 дни имам ужасно кихане и обилен секрет,не мога да чакам до другата семица,ако някой знае  какви капки за нос може  да се  слагат при сенна хрема.благодаря ви
*
Re: Тема на бременните No. 91
« Отговор #323 -: Май 29, 2014, 17:33:57 pm »
Мисля, че може да ползваш Куикс за бременни. Уж имат лек противоалергичен ефект.
*
Re: Тема на бременните No. 91
« Отговор #324 -: Май 29, 2014, 18:09:32 pm »
 Имам алергичен ринит и през по-голямата част от бременността ползвах Avamys един път на ден.  Питах за това Стаменов, Михова и който ми водеше ЖК. По време на стимулации, пункции и трансфери също съм го плозвала.
« Последна редакция: Май 29, 2014, 18:11:29 pm от avallon »
На 23.01.2014 в 10,49 Нора пое първата си глътка въздух.
*

    sunita_30

  • **
  • 64
  • когато вярата срещне надеждата живота намира начин
Re: Тема на бременните No. 91
« Отговор #325 -: Май 29, 2014, 18:18:48 pm »
благодаря за бързия ви отговор lili2011 и avallon ,приятна вечер момичета.Пак ще пиша като мине прегледа при д-р Михова ,ще правим биохим.скрининг но без да ми вземат кръв,понеже са близнаци.Приятна вечер
Re: Тема на бременните No. 91
« Отговор #326 -: Май 29, 2014, 20:46:32 pm »
Браво, Алекс, каква хубава новина  :bighug:

момичета днес много се притесних - получих много силна и остра болка. отмина ми след но-шпа, но сега пак ми се появявт болки по-слаби и през известно време. не съм ходила на доки от миналата седмица и чак другата съм на скриниг. нямам кървене иначе.
утре ми е първият преглед на жк - дано всичко е наред
днес в работата ми се наложи да ровя по класьори - доста внимавах и ги вдигах от седнало положение - дано не съм си навредила с нещо
*
Re: Тема на бременните No. 91
« Отговор #327 -: Май 29, 2014, 21:54:35 pm »
Рафаила, не се притеснявай. Такива остри болки се получават от разтягането на матката. През първата ми бременност и аз се бях притеснила, но доктора ме успокои, че е нормално. Каза ми да внимавам, когато болките са като тежест, подобни на ПМС, тогава да си почивам повече и да пия задължително но шпа.


Re: Тема на бременните No. 91
« Отговор #328 -: Май 29, 2014, 22:04:56 pm »
Рафаила, не се притеснявай. Такива остри болки се получават от разтягането на матката. През първата ми бременност и аз се бях притеснила, но доктора ме успокои, че е нормално. Каза ми да внимавам, когато болките са като тежест, подобни на ПМС, тогава да си почивам повече и да пия задължително но шпа.
благодаря ти, Мгстра  :bighug:
много се бях притеснила
Re: Тема на бременните No. 91
« Отговор #329 -: Май 30, 2014, 08:47:22 am »
Рафаила,
И мен онзи ден ме присвиваше матката много силно и остро, включително и яйчниците ме боляха.
При мен се оказа,че от преумора или притеснение /бях на преглед същия ден/ имах контракции на матката и лекарката ми изписа Но-шпа и магнезий... Но също така от разтягането/нарастването на матката /както е писала Mgistra/ също се получават болки. Важното е да не са постоянни и прекалено силни и да няма внезапно кървене.
Re: Тема на бременните No. 91
« Отговор #330 -: Май 30, 2014, 09:47:28 am »
Рафаила,и на мен ми се случи преди няколко дни да имам остри,силни болки ниско долу,въпреки,че пия но-шпа 3х2 от самото начало,явно е от разтягането на матката както е написала mgstra  :)
*
Re: Тема на бременните No. 91
« Отговор #331 -: Май 30, 2014, 14:59:15 pm »
Момичета,здравейте!Искам да попитам за приятелка,на която и предстои редукция на ембриони.Има ли престой в болницата и дали ще може да ходи на работа на следващия ден?Кога трябва да отиде на преглед отново?Пациент е на ЦРЗ Надежда.
*
Re: Тема на бременните No. 91
« Отговор #332 -: Май 30, 2014, 15:02:14 pm »
Момичета,здравейте!Искам да попитам за приятелка,на която и предстои редукция на ембриони.Има ли престой в болницата и дали ще може да ходи на работа на следващия ден?Кога трябва да отиде на преглед отново?Пациент е на ЦРЗ Надежда.
Пиши едно съобщение на sunita_30, тя скоро прави редукция там. Ще ти обясни подробно.
Успех на приятелката ти!

Re: Тема на бременните No. 91
« Отговор #333 -: Май 30, 2014, 21:54:22 pm »
Не мисля,че е добра идея да ходи беднага на работа,Препоръчва се няколко дни почивка,за да се избегнат усложнения,поне така знам,но ми е правена редукция.
Re: Тема на бременните No. 91
« Отговор #334 -: Май 30, 2014, 22:22:30 pm »
Рафаила,и на мен ми се случи преди няколко дни да имам остри,силни болки ниско долу,въпреки,че пия но-шпа 3х2 от самото начало,явно е от разтягането на матката както е написала mgstra  :)
Благодаря ти, Алекс :)
дами, днес бях на първото си жк в и ми поставиха нещо като ултиматум там да раждам и да ходя всеки месец и на узи. казах му на доки да си рещи, ако не ще - ходя в друга болница... накрая се нави пък де да видим...
*
Re: Тема на бременните No. 91
« Отговор #335 -: Май 31, 2014, 06:37:24 am »
Хм, ултиматум от първо виждане? Хич не ми звучи добре... Аз бих се преместила, за да не се чудя преди всеки преглед какво ли ново е намислил. А може и да си е ок човека, но след такова първо впечатление винаги ще имам едно наум.
Re: Тема на бременните No. 91
« Отговор #336 -: Май 31, 2014, 09:18:06 am »
Хм, ултиматум от първо виждане? Хич не ми звучи добре... Аз бих се преместила, за да не се чудя преди всеки преглед какво ли ново е намислил. А може и да си е ок човека, но след такова първо впечатление винаги ще имам едно наум.
после на прегледа ми обърна доста внимание и обясняваше.ще видим следващия път.казах му,ако иска да ми пуска узи по допълнителното ми осигуряване по фонда.
Аз ще ходя там чзк след месец-първата фетална ще си я права другата седмица в надежда пък ще видим-ако трябва ще се местя...
Re: Тема на бременните No. 91
« Отговор #337 -: Май 31, 2014, 10:27:55 am »
Рафаила,доста нахално ми се вижда от негова страна да поставя ултиматум и то при първа среща,по принцип аз съм за това този който те следи да те изражда,но трябва аз да си го избера,а не той да ми поставя ултиматум....прецени сиза себе си какво точно искаш и си реши...честно казано като медицинска сестра не съм виждала по-нахални и по-нагли лекари от гинеколозите,превърнаха се в печалбари,е разбира се,че има и изключения...
Re: Тема на бременните No. 91
« Отговор #338 -: Май 31, 2014, 11:00:03 am »
Рафаила,доста нахално ми се вижда от негова страна да поставя ултиматум и то при първа среща,по принцип аз съм за това този който те следи да те изражда,но трябва аз да си го избера,а не той да ми поставя ултиматум....прецени сиза себе си какво точно искаш и си реши...честно казано като медицинска сестра не съм виждала по-нахални и по-нагли лекари от гинеколозите,превърнаха се в печалбари,е разбира се,че има и изключения...
Да, така е Алекс.
Аз съм решила да раждам в Надежда живот и здраве, но там жк е 650лв, а тепърва трябва да почваме да събираме 1750 лв, ако не се лъжа за раждане там.
направо се отчайвам от тая държава вече...
*
Re: Тема на бременните No. 91
« Отговор #339 -: Май 31, 2014, 11:11:11 am »
Рафаила,

И аз срещнах подобен казус... АГ-то при което се следя от над 10 години и то предимно платено (при все че има договор със ЗК) като му се обадих да ме запише на ЖК и взе да ми се репчи, че то нищо не им се плащало за това, да съм отидела на платен преглед, пък после ще видим и т.н..... Е аз се отказах да ходя там, защото не искам да го мисля всеки път какво ще измисли, а и вече си плащам в клиниката за проследяване и да плащам два пъти ми идва прекалено! Единственото тъпо ми е сега, че той наистина ми знаеше цялата история и причина за оплакване като лекар от него нямам, но при това положение след раждането ще трябва да си търся нов личен АГ :(

По-рано в темата някой беше коментирал, че не е добре да се гали корема, защото може да се предизвикат контракции на матката 8O Честно казано не бих се и замислила по въпроса, ако не го бях прочела :lol:. Обаче напоследък много ме сърби кожата предполагам от опъна, въпреки че всяка вечер се мажа след къпане, и се почесвам малко :? Мислите ли, че е проблем?