0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*

    rene_24

  • ***
  • 224
  • няма радост по -голята, от това да станеш МАМА!
Момичета,моля ви да се отзовете на помощ с компетентността си,като ми кажете от какво може да е това зацапване! Аз бях при док, той ми би Прегнил ,но това беше в понеделник, а все още не е спряло! Каза ми че може да е изчистване  на маткатта и действително това което изтича от мен е кафеникаво и са такива едни неща като власинки! Такива подобни повърнах и след пункцията! Утре съм пак при док, но незнам дали да чакам до тогава???  А и просто искам да ми кажете дали тези зацапвания са нещо нормално и има ли някоя от вас с подобен проблем???
Благодаря ви предварително!! :kiss: :bighug:
*
Re: Зацапване в 5-та седмица от бременността!?
« Отговор #1 -: Юни 29, 2006, 10:59:19 am »
Рене, моят съвет е веднага да звъннеш на доктора и да питаш. Той ще ти даде най-точния съвет.
Дано всичко е дребна неприятност, която след девет месеца няма дори да си спомняш.


"Нищо на света не е същото щом някъде там, неизвестно къде, една овца, която не сме виждали, е изяла или не е изяла една роза..."
Антоан дьо Сент Екзюпери
Re: Зацапване в 5-та седмица от бременността!?
« Отговор #2 -: Юни 29, 2006, 11:23:34 am »
Рене, моят съвет е веднага да звъннеш на доктора и да питаш. Той ще ти даде най-точния съвет.

Точно така! Стискам палци всичко да е наред!!!  :crossfingers:  :bighug:
*
Re: Зацапване в 5-та седмица от бременността!?
« Отговор #3 -: Юни 29, 2006, 13:54:22 pm »
Успокой се Рене, не е zадължително да се случи най-лоШото. Много бременни получават zацапване в първият триместър, като при някои продължава преz цялата бременност.
На мене ми zацапа в 6 г.с. и продължи около 2 седмици. 10-ина дни след това пак се появи zа около седмица. Важно е да слуШаШ и иzпълняваШ препоръките на док и да се успокоиШ. Късмет!
*

    Nataly*

  • *****
  • 2785
  • Няма несбъднати мечти. Има изоставени желания!
Re: Зацапване в 5-та седмица от бременността!?
« Отговор #4 -: Юни 29, 2006, 14:14:10 pm »
Момичетата са прави, Рене.Звънкай на док той ще ти каже какво да правиш. Успокой се и всичко ще бъде наред.
*

    rene_24

  • ***
  • 224
  • няма радост по -голята, от това да станеш МАМА!
Re: Зацапване в 5-та седмица от бременността!?
« Отговор #5 -: Юни 29, 2006, 14:38:29 pm »
Благодаря за отговорите ,момичета  8) Утре съм на преглед,док каза пак да му звънна ако се промени цвета ,така и ще направя!
Таничка, значи твоя случай е подобен на моя! Не разбрах обаче дали при теб всичко е наред???
*
Re: Зацапване в 5-та седмица от бременността!?
« Отговор #6 -: Юни 29, 2006, 15:18:41 pm »
Да, наред е. Вярвай в добрият иzход!
*

    borovinka

  • *
  • 1118
  • таЙалеЩ на кълГо...
Re: Зацапване в 5-та седмица от бременността!?
« Отговор #7 -: Юни 29, 2006, 17:12:44 pm »
И аз имах зацапване с кратки прекъсвания. Като влязох в 11 г.с. кървенето изчезна. Изписаха ми магнезий, но-шпа, биха ми и инжекции. Лекаря ти ще прецени кое е най-добро за теб. Късмет! 
*

    adi

  • *****
  • 7710
  • УСМИХНИ СЕ И СВЕТА ЩЕ СТАНЕ ПО-КРАСИВ
Re: Зацапване в 5-та седмица от бременността!?
« Отговор #8 -: Юни 29, 2006, 22:38:41 pm »
Рене миличка само слушай док.!!!!И почивка и спокойствие!!!!
Успех миличка!!!!Вярвам че всичко ще е наред!!!Ние сме с теб!!! :balk_21:
*

    rene_24

  • ***
  • 224
  • няма радост по -голята, от това да станеш МАМА!
Re: Зацапване в 5-та седмица от бременността!?
« Отговор #9 -: Юни 30, 2006, 08:48:10 am »
Още вчера отидох при док и той каза,че е някакво изчистване и каза ,че били нормални тия зацапвания!! Питах и кога има цветна бременност и той каза "Сега"! Значи може и цветна да е? Вие как мислите? :? И разбира се съм на но-шпа,спазмалгон,отново Прегнил и каза да лежа! А вие лежите ли постоянно? :?
*

    rally_g

  • ****
  • 959
  • Искам да бъда добра!
Re: Зацапване в 5-та седмица от бременността!?
« Отговор #10 -: Юни 30, 2006, 10:31:00 am »
Рене мила,

а видя/ха ли се ембрион/чета, че нищо не си писала. Струва ми се, че нямаш основания за притеснение. Всичко ще бъде наред, а щом док е казал да лежиш повечко, послушай го:).
Целувки
ЗА КООРДИНАТИТЕ НА ИЗПИТАНИ СПЕЦИАЛИСТИ ПО РЕПРОДУКЦИЯ ВИЖТЕ http://www.zachatie.org/modules.php?name=Content&pa=showpage&pid=6
*

    tedi91

  • ***
  • 275
  • Аз обичам моя съпруг!
Re: Зацапване в 5-та седмица от бременността!?
« Отговор #11 -: Юни 30, 2006, 10:31:29 am »
rene_24,не се притеснявай.Аз също имах такова зацапване.Пиех Дуфастон и но-шпа,трябваше да лежа.Това зацапване продьлжи два месеца с кратки прекьсвания.Ве4е сьм в 18-та седмица и вси4ко е наред.
При теб сьщо ще спре зацапването,по4ивай пове4е и кьсмет :balk_103:


*
Re: Зацапване в 5-та седмица от бременността!?
« Отговор #12 -: Юни 30, 2006, 12:09:11 pm »
рене, пиши какво е станало, как си. сигурна съм,че всичко ще е наред.
17.01.2005                                                                              21.11.2013
Re: Зацапване в 5-та седмица от бременността!?
« Отговор #13 -: Юни 30, 2006, 17:07:25 pm »
Рене, стискам палци и съм сигурна, че всичко ще е наред  :crossfingers:
Щом трябва, ще полежиш!!! Аз през повечето време мързелувам  :) То в тая жега... май друго не ми остава   :D
:garden:
*

    lidia

  • *****
  • 2959
  • Най-хубавото се вижда само със сърцето.
Re: Зацапване в 5-та седмица от бременността!?
« Отговор #14 -: Юни 30, 2006, 20:06:20 pm »
И аз се присъединявам към стиснатите палци. Всичко ще е наред :balk_103:
http://www.youtube.com/watch?v=xFkUG9xSSSE с благодарност на едно цигуларче :)
http://www.youtube.com/watch?v=dy2KNUESXp0
*
Re: Зацапване в 5-та седмица от бременността!?
« Отговор #15 -: Юли 01, 2006, 11:05:04 am »
и аз имах зацапване, още в 5та седмица, на 3D се видя че е хематом.
Трябваше да лежа и да пия дуфастон и нош-па.
Трябва само търпение, с това не се свиква, но поне можеш да се успокоиш в факта, че е по-добре тази кръв/ако е чистене както казва доктора ти/ да си изтече, а не да пречи на нормалния ход на бременноста!
Успех!
"Колкото повече Прасчо гледаС?Рµ през ключалката, толкова повече Мечо РїСѓС… РіРѕ РЅСЏРјР°С?Рµ вкъщи."
*

    rene_24

  • ***
  • 224
  • няма радост по -голята, от това да станеш МАМА!
Re: Зацапване в 5-та седмица от бременността!?
« Отговор #16 -: Юли 03, 2006, 08:45:23 am »
Извинявайте,че чак сега пиша но през уйкенда не съм сядала пред компютъра :)И за зацапването де....... два дни беше изчезнало ,но днес пак се появи с доста по-кафеникав цвят :( В 16 часа пак съм при док! Ще видим какво става! Още не сме чули сърдечна дейност и това ме притеснява! Ако е кухо яйце ще има ли такова зацапване,как мислите???? :?
*

    piera

  • ****
  • 896
  • Keen on boots
Re: Зацапване в 5-та седмица от бременността!?
« Отговор #17 -: Юли 03, 2006, 08:57:15 am »
По принцип при кухо яйце има зацапване,но не мисли за това,сигурна съм,че при теб ще е наред всичко.Не се притеснявай излишно.При мен първата бременност беше с кухо.Аз вече около месец съм със зацапване,което понякога почти изчезва,а понякога пак се появява(8сед.и 4 дни съм).Успех и не се тормози.
П.П.Ти коя седмица си?
*
Re: Зацапване в 5-та седмица от бременността!?
« Отговор #18 -: Юли 03, 2006, 11:08:34 am »
Рене не мисли сега за кухо яйце или нещо друго лошо. има много случаи първите месеци им зацапва. д-р си знае работата. ако трябва ще лежиш повече и бъди спокойна. успех следобед и да пишеш
17.01.2005                                                                              21.11.2013
*

    kamii

Re: Зацапване в 5-та седмица от бременността!?
« Отговор #19 -: Юли 03, 2006, 11:59:21 am »
А кое е по-добро в случай на зацапване - Утрогестана или Дуфастон? На мен ми казаха да вземам Утрогестан и Папаверин.
Имате ли болки в този период? Моите са на моменти и ме притесняват много. Особено ме е страх в моментите когато не ме боли, все си мисля лоши работи...
А в коя седмица може да се види на ултразвука? Мен ме викат 8 дни след закъснението, но се съмнявам дали ще се види нещо. Сърцето в коя седмица се вижда?
Извинявайте за хаотичните въпроси, дано ми отговори някой
Благодаря