0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Re: Правим опити за бебе - Тема 2
« Отговор #580 -: Април 02, 2015, 17:35:41 pm »
Здравей, Далинда. Помня като дискутирахме :) При фоликул 17 мм е нормално до 3 дни след това да се е спукал, значи точно на време :) А пускала ли си прогестерон на 7ми ден след доказана О? Принципно прогестеронът дава отговор за работата на жълтото тяло, както и дали наистина е настъпила качествена О. Ако тестът е отрицателен, а М не идва, да не би да има задържан  фоликул. Но пък нали докторката е казала, че се е спукал. Не се притеснявай - като отидеш на преглед ще се види :) Стискам палци всичко да е наред :)
Re: Правим опити за бебе - Тема 2
« Отговор #581 -: Април 02, 2015, 19:22:40 pm »
Да и аз си спомням , че 12 мм и да се спукат ни се видя нещо нередно , но в случая 17 мм си е било навреме да се спукат до 2-3 дни.  Ама  защо сте ги "изпуснали" не знам :) А дано да не сте ги изпуснали....
<br />
Re: Правим опити за бебе - Тема 2
« Отговор #582 -: Април 02, 2015, 19:57:26 pm »
Здравейте,
lilitu,не сме пускали никакви репродуктивни хормони,сега каза,че ще пуснем,но не ми идва М все още.
Ние от началото на февруари сме се обърнали към специалист,и понеже съм с Хашимото,TSH ми беше висок за бременност,имах 45 дни да смъкна нивото му с увеличаване на дозата и тя каза "да оправим него,после и другите ще ги видим",след което,ендокринолог и така...смъквам го бавно ама то се иска време.До неделя ако не се появи,тичам право в клиниката.

irenaa33,предполагам че "изпускането" е станало  първо защото,МЦ при мен е около 23-24 дни и второ защото на 12,03-четвъртък имаше фоликул,в първия възможен ден-понеделник в 8 ч. бях в кабинета и сега се сещам,че тя тогава каза нещо от сорта "по-рано е била"...

Може да ви звучи налудничево,но аз все се страхувам като ми закъснее,че може да е менопаузата...
Такива закъснения имам от както бебеправим.



Re: Правим опити за бебе - Тема 2
« Отговор #583 -: Април 02, 2015, 20:26:07 pm »
Здравейте милички,за мое съжаление снощи късно МЦ ми дойде.пак не съм бременна.май трябва да се обърнем към специалист.миналата година като ми правиха хистеросалпингография бяха казали да не се притесняваме че сме имали право да кандидатстваме по някаква програма за инвитро процедура.май това ще трябва да се прави.Успех на всички!!!
*
Re: Правим опити за бебе - Тема 2
« Отговор #584 -: Април 02, 2015, 20:28:32 pm »
Мила Далинда, за объркването на цикъла - нормално е, при почти всички , когато започнат да правят опити за бебе, цикълът откача :) Слушай си докторката, отиди на преглед, почнете да проверявате хормоните и малко по малко нещата ще се наредят :) На прав път си :)  :bighug:
*
Re: Правим опити за бебе - Тема 2
« Отговор #585 -: Април 02, 2015, 20:32:35 pm »
Здравей Селен, прегледай темичките тук за фонда - мисля, че ще ти бъдат от помощ  :) http://www.zachatie.org/forum/index.php?board=38.0  Стискам палци възможно най-бързо, по един или друг начин, да сбъднете мечтата си :)  :bighug:
Re: Правим опити за бебе - Тема 2
« Отговор #586 -: Април 02, 2015, 20:59:21 pm »
Мила Далинда, за объркването на цикъла - нормално е, при почти всички , когато започнат да правят опити за бебе, цикълът откача :) Слушай си докторката, отиди на преглед, почнете да проверявате хормоните и малко по малко нещата ще се наредят :) На прав път си :)  :bighug:


Отново ти благодаря за куража,само да ми дойде МЦ  :bighug:



Re: Правим опити за бебе - Тема 2
« Отговор #587 -: Април 03, 2015, 01:43:09 am »
Здравей Селен, прегледай темичките тук за фонда - мисля, че ще ти бъдат от помощ  :) http://www.zachatie.org/forum/index.php?board=38.0  Стискам палци възможно най-бързо, по един или друг начин, да сбъднете мечтата си :)  :bighug:
Blagodarq vi!
*
Re: Правим опити за бебе - Тема 2
« Отговор #588 -: Април 03, 2015, 08:16:51 am »
Може да ви звучи налудничево,но аз все се страхувам като ми закъснее,че може да е менопаузата...
Такива закъснения имам от както бебеправим.
Аз вчера тръгнах да ти пиша, ама ми падна батерията:) Както и lilitu е казала, при много жени цикъла много се променя като започнат опитите. Аз помня много добре когато правихме опити 2012, май месец ми беше 48 дни (никога не бях имала такова закъснение) бях 100% сигурна че съм бременна, даже на майка ми се обадих  :oops: После ми дойде и бях в такъв шок, че реших да престанем с опитите за лятото, защото щях да се побъркам, реших че ще пия вино (живея във Франция) и няма да го мисля до септември :). Август забременях точно когато бях толкова сигурна, че ми идва  :lol: И сега М се промени, стана изключително болезнена, по 3 дни пия хапчета, което за мен е абсурд, цял живот дори не съм обещала внимание когато М идва...

Селен жалко че М е дошла :( иначе  в коя държава живееш?


Re: Правим опити за бебе - Тема 2
« Отговор #589 -: Април 03, 2015, 08:40:48 am »
Може да ви звучи налудничево,но аз все се страхувам като ми закъснее,че може да е менопаузата...
Такива закъснения имам от както бебеправим.
При мен също има промяна в цикъла откакто бебеправим. Закъснява с по няколко дни, много по болезнен е от друг път. Може би при всяка жена си е индивидуално. Стискам палци момечета на всички скоро да напуснем тази тема. Аз чакам 12.04 да си направя тест и да видя резултатите. Имам усещането, че и този месец ще е като предишния - пак нищо. Започнаха и предменструалните болки а чакането ме побърква. :x
Re: Правим опити за бебе - Тема 2
« Отговор #590 -: Април 03, 2015, 08:41:20 am »
Добро утро,Криси,да,предполагам,че сте прави,аз доста информация изчетох,просто да добия знание,не смятам,че е аномалия чак толкова,но искам да ми дойде за да продължим с процедурите.
Миналата година есента имах едно солидно закъснение,иначе като цяло избързва.
До неделя ако не се появи,понеделник лекарката ще си каже думата...
Гледам да не се филмирам,но си имам едно притеснение такова :balk_144:


Селенче,доколкото разбирам борите се за трето,съжалявам,че този месец не се е получило.Стискам палци да е скоро yahoo_33

anastasia_81,нито имам ПМС,нито нищо,и на теб много ти стискам палци за :bfp:
за Великден точно.
« Последна редакция: Април 03, 2015, 08:45:30 am от ДАЛИНДА »



*
Re: Правим опити за бебе - Тема 2
« Отговор #591 -: Април 03, 2015, 12:55:55 pm »
И при мен се промени МЦ! Много се чудех защо така е станало, а то и при вас имало такива странности... Моят от 3 дни стана 4 и няколко дни предварително ме предупреждава с леко кървене. И вече ме боли по цели два дни, а по 1 както беше преди.

Вчера ходих на док, заради пробождането в левия яйчник - каза, че нямало проблем (киста). Чакам си МЦ до 4 дни, но днес не издържах и препишках един тест. Както сигурно се досещате, беше отрицателен...
*
Re: Правим опити за бебе - Тема 2
« Отговор #592 -: Април 03, 2015, 14:55:24 pm »
Здравейте милички,за мое съжаление снощи късно МЦ ми дойде.пак не съм бременна.май трябва да се обърнем към специалист.миналата година като ми правиха хистеросалпингография бяха казали да не се притесняваме че сме имали право да кандидатстваме по някаква програма за инвитро процедура.май това ще трябва да се прави.Успех на всички!!!

В коя държава каза, че сте? Информацията, която ти е дала lilitu, е за Фонда за асистирана репродукция в България. Не съм убедена, че ще ти свърши работа.

Криси, да не мислиш, че французойките спират червеното вино, като започнат да правят опити? Шегата настрана. Не се тормози излишно! Стискам ти палци.  :wink:
« Последна редакция: Април 03, 2015, 14:58:13 pm от blue_sky »

Re: Правим опити за бебе - Тема 2
« Отговор #593 -: Април 03, 2015, 15:08:53 pm »
И при мен се промени МЦ! Много се чудех защо така е станало, а то и при вас имало такива странности... Моят от 3 дни стана 4 и няколко дни предварително ме предупреждава с леко кървене. И вече ме боли по цели два дни, а по 1 както беше преди.

Вчера ходих на док, заради пробождането в левия яйчник - каза, че нямало проблем (киста). Чакам си МЦ до 4 дни, но днес не издържах и препишках един тест. Както сигурно се досещате, беше отрицателен...



Жалко за отрицателния тест,не унивай...
Аз пробождания,придърпвания и изобщо всякакви подобни болчици си имам често.При преглед лекарката каза,че нямам кисти,това беше началото на март,имам малка миома,която не пречи засега на забременяване,само я наблюдава.
Нека минат тези 4 дни и ако го няма,пак тестче.Ще стискам палчета :goodluck: за  :bfp:




Re: Правим опити за бебе - Тема 2
« Отговор #594 -: Април 03, 2015, 16:01:01 pm »
Може да ви звучи налудничево,но аз все се страхувам като ми закъснее,че може да е менопаузата...
Такива закъснения имам от както бебеправим.
Аз вчера тръгнах да ти пиша, ама ми падна батерията:) Както и lilitu е казала, при много жени цикъла много се променя като започнат опитите. Аз помня много добре когато правихме опити 2012, май месец ми беше 48 дни (никога не бях имала такова закъснение) бях 100% сигурна че съм бременна, даже на майка ми се обадих  :oops: После ми дойде и бях в такъв шок, че реших да престанем с опитите за лятото, защото щях да се побъркам, реших че ще пия вино (живея във Франция) и няма да го мисля до септември :). Август забременях точно когато бях толкова сигурна, че ми идва  :lol: И сега М се промени, стана изключително болезнена, по 3 дни пия хапчета, което за мен е абсурд, цял живот дори не съм обещала внимание когато М идва...

Селен жалко че М е дошла :( иначе  в коя държава живееш?
Здр да отново :( В Англия съм
Re: Правим опити за бебе - Тема 2
« Отговор #595 -: Април 03, 2015, 16:01:54 pm »
Селен,не е за трето нали,нещо съм се объркала.Извинявам се
« Последна редакция: Април 03, 2015, 16:40:42 pm от ДАЛИНДА »



Re: Правим опити за бебе - Тема 2
« Отговор #596 -: Април 03, 2015, 16:50:48 pm »
Селен,не е за трето нали,нещо съм се объркала.Извинявам се
Не мила за първо бебче се молим.имах в предвид трети член в семейството.мечта ми е да си имам дете толкова много го искам :(
Re: Правим опити за бебе - Тема 2
« Отговор #597 -: Април 03, 2015, 17:11:30 pm »
Селен,не е за трето нали,нещо съм се объркала.Извинявам се
Не мила за първо бебче се молим.имах в предвид трети член в семейството.мечта ми е да си имам дете толкова много го искам :(



Да,да,аз се сетих че беше написала"трети член на семейството" и веднага влезнах да се коригирам.Мен тия дни главата не ме слуша,дали от смяната на часа,незнам...
На много български жени е мечта,аз за тази мечта дишам.
Има една прослойка дето не мечтаят много,но имат по 5-6,през година раждани,но това е една друга тема...
Успех миличка,да се преместим скоро в бременната тема :balk_118:



*
Re: Правим опити за бебе - Тема 2
« Отговор #598 -: Април 03, 2015, 17:13:29 pm »
Селен, какво е хидросалпигография? Аз също съм в англия и съм минала по пътя на програмата им за безплатно инвитро, ако имаш въпроси питай :)

Аз също се надявам скоро да св присъединя към групата на бебе правещите, засега си чакам първия цикъл след спонтанен аборт. От няколко дена имам болезнени гърди и тежест долу, което според мен е признак на наближаващ цикъл...

Стискам палци на всички за положителни тестове, лека бременност и здрави бебчета на финала.
Мама на две безценни бебета, отишли в Рая (2014 и 2015). И на едно игриво, космато и мъркащо Мяу-мяу.

Чакаме те, скъпоценно бебе!
*
Re: Правим опити за бебе - Тема 2
« Отговор #599 -: Април 03, 2015, 17:33:04 pm »
Криси, да не мислиш, че французойките спират червеното вино, като започнат да правят опити? Шегата настрана. Не се тормози излишно! Стискам ти палци.  :wink:
Хаха да blue виното тук  е като водичка, ама те даже и цигарите не спират. За съжаление, за 4 годинини и на нас ни се услади винцето ;) благодаря за пожеланията :)

makiyaki успех, айде да се включиш само за месец в темата и бързо в бременната ;)
селен много момичета пишат от чужбина, може да са ти от помощ :) всичко ще си дойде, спокойно :)