0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Re: Правим опити за бебе - Тема 2
« Отговор #740 -: Април 30, 2015, 11:01:01 am »
Здравейте, кокиченца-момиченца!
След вчерашния преглед се оказа, че ову-то е на лице след прегнила и сега всичко е в божийте ръце  :?
и аз имам отчасти подобна чуденка, защото сегашния док. ми е в Пловдив и пътувам всеки път от София, когато се налага. Ако дай боже се случат нещата ще се наложи да го сменя с някой тук, а хич не ми се иска!   :(
Re: Правим опити за бебе - Тема 2
« Отговор #741 -: Май 01, 2015, 16:54:18 pm »
Здравейте , момичета , изчетох част от темата и много ми допада.Искам да се нареддя при вас.От миналия месец започнахме опити за бебеправене .Не се получи и даже ми дойде по-рано.Сега смятам да си купя тест за овулация , но никога не съм ползвала и малко се притеснявам да не го оплескам.
Само да кажа , че имам две деца , на сега съм с нов мъж , който няма и много искаме да си направим бебе.Проблема е , че вече съм на 41 и съм доста притеснена.
*
Re: Правим опити за бебе - Тема 2
« Отговор #742 -: Май 01, 2015, 17:24:34 pm »
Здравей, Диди И, добре дошла!  :)

Имаш ли регистрация в Овулационния календар на Зачатие? Той прави изчисление кои са фертилните дни за цикъла (спрямо индивидуалната продължителност на месечния цикъл). С каква продължителност е твоят месечен цикъл?

Най-удобно е да се постави линк към графиката в подписа, това много улеснява при нужда от коментар или някаква насока, свързани с последния цикъл.
 
След регистрация в календара, линк се поставя така:
В профила си в Овулационен календар трябва да маркираш графиките да бъдат видими от други потребители:
Овулационен календар -> моят профил ->  слагаш отметка след  Желая графиките ми да бъдат видими от другите потребители -> Запиши промените

За да поставиш линк към графиката в подписа си:
От  Овулационен календар -> (оранжевото поле) Лентички -> кликваш върху избрана картинка и копираш линка ->
отиваш във  Форум -> Личен профил -> публична информация -> поставяш копирания адрес в  Подпис -> накрая  Промяна на профила
Желая ти успех!
Ако имаш въпроси, свързани с тестовете за овулация или друго, пиши :)

Re: Правим опити за бебе - Тема 2
« Отговор #743 -: Май 02, 2015, 17:43:25 pm »
Здравейте момичета!
миналият месец правих инсе...неуспешно. Дойде ми следващия цикъл и на 5ти ден отидох на преглед при док. уви...тя видя задържан фоликул...и прескачаме този месец. Ще пия регулон...с надеждата кистата да се изчисти до другия цикъл...Каха ми че е нормално...заради предияната стимулация... Някой минавал ли е през нещо подобно? за колко време се чистят тези кисти...Много ми е притеснено, че пак хормони..пак чакане... Благодаря предварително.
*
Re: Правим опити за бебе - Тема 2
« Отговор #744 -: Май 03, 2015, 00:07:51 am »
Kotana787, след стимулация често се случва да се получи задържан фоликул(киста). Правих редица опити на естествен цикъл и с леки стимулации, и се е случвало да имам задържани фоликули. Пила съм друг аналогичен медикамент за изчистване, обикновено в следващия цикъл след спиране на медикамента, всичко е било наред.
« Последна редакция: Май 03, 2015, 00:12:46 am от marsi »

Re: Правим опити за бебе - Тема 2
« Отговор #745 -: Май 03, 2015, 20:18:44 pm »
Благодаря,Марси, ще опитам с калкулатора.Аз съм пробвала други онлайн калкулатори.Сега съм решила да си купя тест и ще пробвам , но никога не съм ползвала и се притеснявам дали ще го направя правилно.
*
Re: Правим опити за бебе - Тема 2
« Отговор #746 -: Май 04, 2015, 00:38:12 am »
Диди И, с тестовете за овулация е добре да се започне ден-два преди началото на фертилния период. Правят се задължително всеки ден, приблизително по едно и също време. Не трябва да е сутрин, най-добре около обяд или следобед. Трябва да се ограничи приемът на течности 2-3 часа преди тестване.
 
В тази статия от библиотеката на сайта има още информация за ову. тестовете и таблица кога да започне тестването в зависимост от продължителността на цикъла:
Яйчници и овулация
Прегледай и тази тема, може евентуално да приложиш снимки на тестовете и ще ги тълкуваме.
Тест за овулация - тема 2
В тази тема също може да откриеш полезна информация:
Всичко за овулацията 2
Успех! :)
« Последна редакция: Май 04, 2015, 00:58:20 am от marsi »

Re: Правим опити за бебе - Тема 2
« Отговор #747 -: Май 04, 2015, 01:49:00 am »
Трябвали мъжът след като е правил полов акт да се въздържа няколко дена от секс за да може да се оплоди яйцеклетката на жената или е излишно ?
Re: Правим опити за бебе - Тема 2
« Отговор #748 -: Май 04, 2015, 11:02:00 am »
От това което съм чела   24 часа са достатъчни .Зависи от състоянието на мъжа ...може и по -малко часове.
*
Re: Правим опити за бебе - Тема 2
« Отговор #749 -: Май 04, 2015, 12:02:23 pm »
Аз пък не можах да разбера с каква цел мъжа трябва да се въздържа? И след като не се знае кога точно ще се оплоди и дали ще се оплоди, според мен е по-добре да не се въздържа, а да се действа през цялото фертилно време на жената. Ако говорим за почивката за подобряване качеството на спермата, аз досега не съм имала възможност да осигуря на мъжа ми необходимото въздържание защото Я живее много кратко и няма за кога да го чакам да се възстановява. Така че действайте  :bed:


Носи в душата си зелено дърво и пееща птичка навярно ще долети
*
Re: Правим опити за бебе - Тема 2
« Отговор #750 -: Май 04, 2015, 12:34:48 pm »
Сперматогенезата е процес на произвеждане на полови клетки с генетичен материал(23 хромозоми). При различните мъже този процес протича с различна скорост от 12-24 часа. Поне това съм запомнила от часовете по биология в училище (ако съм в грешка ,моля да бъда извинена). Моето лично мнение е,че 24 ч въздържание е препоръчително,но не е задължително.Все пак бебе се прави с желание и любов.Ако ви се прави секс всеки ден,защо не! Идеята за   бебеправене през ден във фертилните дни идва от по-доброто качество на сперматозоидите и съответно на генетичния материал в тях.
« Последна редакция: Май 04, 2015, 13:42:30 pm от Синеочка »


Всеки миг е още един шанс...
*
Re: Правим опити за бебе - Тема 2
« Отговор #751 -: Май 04, 2015, 13:11:09 pm »
Това е интересен въпрос и предполагам много полезен за всички.
Ето това намерих от библиотеката на Зачатие:
Какво трябва да знаем за спермата?

• Всеки сперматогон от вътрешната страна на семенните каналчета се дели толкова бързо, че един тестис може да произвежда за една секунда между 300 и 600 сперматозоида на 1 грам тестикурална тъкан

• Средната скорост на производство на сперматозоиди е 1500 в секунда за тестис.

Тоест аз от написаното разбирам, че за 30 минути от първия полов акт ще бъдат произведени около 540 000 сперматозоида (в най-лошия случай) и то на грам тестикуларна тъкан.
« Последна редакция: Май 04, 2015, 13:20:44 pm от lilibell »


Носи в душата си зелено дърво и пееща птичка навярно ще долети
*
Re: Правим опити за бебе - Тема 2
« Отговор #752 -: Май 04, 2015, 16:47:10 pm »
И на мен са ми казвали през ден..

Аз този месец съм го отписала :(.....Като се замисля, че следващите ни опити ще са юни, направо настръхвам кога мина половината 2015 в чакане на О и мерене на БТ...:(  Имам чувството че приема на Естрадиол само влуши нещата при мен. Незнам дали е съвпадение, но и двата месеца в които го приемам, няма О...Като гледам, предимно се изписва в менопауза...нещо ми е притеснено с този лекар, особенно и с тази стимулация...Много съм объркана.... :(

Момичета, има ли някакъв друг препарат, който мога да взимам за увеличаване на лигавицата, или Естрадиол е единствения вариант? Прибирам се в Бг скоро и там ще отида на лекар, можете ли да ме посъветвате за някой добър лекар? Осевн репродуктивните клиники, знам че там чакането е с месеци, аз няма да имам толкова време...

« Последна редакция: Май 04, 2015, 16:53:08 pm от Krisi08 »


*
Re: Правим опити за бебе - Тема 2
« Отговор #753 -: Май 04, 2015, 17:04:32 pm »
Малее, сега като чета написаното за изчакване с опитите направо настръхвам!!! Аз моя съпруг така го бях подюрила, като беше на лице О-като за последно хахахха ужасс... :lol: Дано да е за добро! Днес е 1 седмица от поставянето на Прегнил и незнам как ще изчакам поне още толкова за тест...дано да се получили нещата-нямам никакви усещания...  :(
Re: Правим опити за бебе - Тема 2
« Отговор #754 -: Май 05, 2015, 08:12:27 am »
Прибирам се в Бг скоро и там ще отида на лекар, можете ли да ме посъветвате за някой добър лекар? Осевн репродуктивните клиники, знам че там чакането е с месеци, аз няма да имам толкова време...
И аз така си мислих и все отлагах и накрая като се записах ми дадоха час за следващата седмица.Моя съвет е десетина дни преди да се прибереш в България си попълни една онлайн форма в клиника Надежда  :)
Re: Правим опити за бебе - Тема 2
« Отговор #755 -: Май 05, 2015, 09:41:48 am »
В клиника Надежда към момента май няма никакъв шанс за час,но нека опита,от опит глава не боли.
Доколкото разбрах др.Шефкетова си прехвърля пациентите.
Уж има доста клиники в София специално,но очевидно наплива е за две,три от тях!



*
Re: Правим опити за бебе - Тема 2
« Отговор #756 -: Май 05, 2015, 21:44:47 pm »
По-скоро пробвай в Щерев! Там имат повече лекари. Запиши си час сега, за да му дойде времето след 2-3 месеца.

За лигавицата съм чувала, че глобули Виагра помагали, но и това не е панацея (не на всички им действа). Имаше тема за лигавицата. Потърси я! Добре, че Марси пише тук. Тя също може да ти е полезна с информация.

*
Re: Правим опити за бебе - Тема 2
« Отговор #757 -: Май 06, 2015, 12:44:35 pm »
По-скоро пробвай в Щерев! Там имат повече лекари. Запиши си час сега, за да му дойде времето след 2-3 месеца.

За лигавицата съм чувала, че глобули Виагра помагали, но и това не е панацея (не на всички им действа). Имаше тема за лигавицата. Потърси я! Добре, че Марси пише тук. Тя също може да ти е полезна с информация.
Благодаря Блу, аз ще съм в Бг този петък живот и здраве. Ще ми трябва лекар за след около 10 дни, ако започна стимулацията, за това няма да мога да се уредя толкова бързо. Винаги ще се намери покрай приятелки, поне за фоликуметрията... До колкото разбирам е лека, Кломид 50мг по 1 на ден за 5 дни.
Тази лигавица.....дори незнам от къде се появи този проблем, до колкото разбрах от лекаря и естрадиола не е повлиял много този месец :(
Да, дано и Марси се включи тези дни, че тя сега е доста заета  :wink: :bori_015: :bori_015:


*
Re: Правим опити за бебе - Тема 2
« Отговор #758 -: Май 06, 2015, 21:53:16 pm »
Криси, ти в коя държава си и в кой град в България ще си за 10 дни?

Ако е само за проследяване на цикъл без АРТ процедура всеки гинеколог може да го направи, питай местни приятелки за техните доктори или да ти препоръчат някой.

Иначе "на запад" дават изписват кломид и в повечето случаи не правят проследяване, а само си взимаш хапчетата. Така че дори и да не намериш доктор не е края на света.

Според мен има смисъл от проследяване, ако ще се бие прегнил. Защото тогава се следи колко е голям фоликула и се преценява кога да се бие прегнила, за да не стане да овулираш преди евентуалната АРТ процедура.

Успех!
Мама на две безценни бебета, отишли в Рая (2014 и 2015). И на едно игриво, космато и мъркащо Мяу-мяу.

Чакаме те, скъпоценно бебе!
*
Re: Правим опити за бебе - Тема 2
« Отговор #759 -: Май 07, 2015, 00:35:30 am »
Krisi08, наистина последната година и повече, проследявахме лигавица всеки месец и пробвахме различни варианти. Писала съм и в тази тема: Тънка лигавица- коментари и решения. Ако мога да обобщя, макар че е много индивидуално, от моя опит стигнах до извода, че се получава привикване към медикаментите и се наложи да заменям Естрофема с аналогични лекарства. Няколко месеца Естрофем (различни дози), след това включих лепенки Климара- в първите 1-2 месеца беше добре, в следващите не получих същия резултат. Да подчертая, става въпрос за ЗЕТ, при спонтанен цикъл може да потисне овулацията, това си го писахме преди време, при теб схемата е по-различна и не мога да взема отношение.
В някои месеци пробвах с Еротон в допълнение (глобули, приготвят ги в клиниката). След споделено мнение за добри резултати при орален прием на Еротон (момичето правеше опити в Селена, ако не греша, стимулация с Клосилбегит 5-9 ден и Еротон от 9 ден на МЦ). Включих и това плюс глобулите. Разбира се, след обсъждане с док.
В крайна сметка, при последния трансфер (към края на февруари тази година) постигнах много добра лигавица, имах положителен кръвен тест за кратко и след това ЧХГ падна, за съжаление.
Но все пак, при повече от година проследяване всеки месец, това беше най-доброто: 7- 7.5мм, много добра като структура, запази размер и не се сви до деня за трансфера, както стана при предишния ЗЕТ. Включих Еротон от 2 ден на МЦ (първите дни орално, след това орално и глобули), също фертилити упражнения всеки ден (за активиране оросяването).
Този път подготовката беше с Фемостон, да не е Естрофем и Климара, които бях ползвала вече. Сложихме и РВМС. С лигавицата този път постигнах най-добрия за мен резултат. Но за съжаление проблемът, който се установи при мен- аденомиоза, се оказа много труден за преодоляване.

Криси, това е в общи линии, ако трябва и по-подробно ще опиша, каквото те интересува. В различните клиники подходът за справяне с този проблем, може да е различен, така че обсъди с лекаря. Примерно в к-ка "Щерев" правят надраскване на лигавицата, което при мен не е прилагано. В един от месеците правих  т.н. "масаж" (поставяне на лекарство в определени дни от МЦ, което да провокира растежа й), при мен не даде резултат. Добре ми подействаха Еротонът и упражненията.
Предвид това, че времето ти е ограничено, добре е да обсъдиш с твоя лекар вариантите още в началото.
Желая ти успех!
« Последна редакция: Май 07, 2015, 00:40:20 am от marsi »