0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*

    naskomimi

  • ****
  • 1024
  • "Това, което Бог е събрал, човек да не раздели!"
Здравейте, момичета!
Мина и моят преглед днес на 8-ми ден. След стимулация с армидекс и менопур имам 3 фоликула - 19мм, 13мм и 11 мм.....Естрадиола ми е 435, а ЛХ 4.32...Не са ли много ниски тези стойности на естрадиол и ЛХ за тези фоликули? И изобщо за този от 19мм е ясно, че ще се борим, но за другите? Не са ли малки за пункция?
Иначе лигавицата ми е добра - 8мм. Назначиха ми прегнил в 21 ч. и в петък на пункция. Само дето предния месец ми бяха отложили трансфера заради стрептококи от гр.Б в значително количество. Замразихме ембриончето и този месец живи и здрави за смесен трансфер. Да, но след лечението пуснах контролна МБ в Пловдив в обикновено ДКЦ и пак излязоха стрептококи, но стрептококи пневмония. Четох много за тази бактерия, но излиза все за малки деца в гърлен секрет...Не знам сега дали е опасна...Споделих с д-р Персенска и й показах резултата като я помолих да не отлагаме пункцията, а за трансфера тя да реши, ако трябва днес да ми пусне МБ в клиниката, за да излезе резултата до трансфера и да реши дали ще го правим или ще замразяваме. Тя ме увери, че няма нужда. Че няма да е проблем за пункцията. За трансфера....каза ми, че си правя много лоша шега с тези чести МБ и лечения и че явно си имам тази бактерия в мен хронично...Изписа ми глобули бетадин, но аз ще мога да сложа само три такива преди пункцията - тази вечер и утре сутрин и вечер, а след пункцията нали ще слагам утрогестан...
Сега обаче ми е притеснено....Защото знам, че ако има бактерии могат да увредят плода или да бъде изхвърлен....Знам обаче, че трябва да се доверя и на лекарката си...но ме е страх малко..

Какво ще кажете, момичета? И какво ще кажете за тези стойности на естрадиол и ЛХ? Дали можем да се надяваме и на малките фоликули, защото този от 19мм силно ме съмнява дали няма да се спука до петък, защото на предишните ми пункции сме били прегнил на 15мм. и на 14мм., а не на толкова голям?


Благодаря ви предварително и се извинявам за отново дългия пост... :oops:


"Най-мощната сила на света - вярата" Майка Тереза
*
naskomimi, мисля, че при всяка жена е различно.
В упътването на лекарството е посочено да се бие при фоликул над 17мм.
При мен слагаме Прегнил при фоликул 20-21мм. Ако са по-малки - яйцеклетките са незрели, а ако е по-късно - са презрели. Когато са повече фоликули, естествено, не всички са с еднаква големина. В такива случаи се преценява по водещите фоликули. При стимулирани цикли сме вадили хубави яйцеклетки и от по-малки фоликули, които са се образували наред с по-големите.
Други момичета са споделяли, че слагат Прегнил на много по-малки фоликули, тъй като се пукали по-рано. Но, нали, за това е проследяването на овулацията. Лекарите преценяват на база своите наблюдения.
Що се отнася до Естрадиола, смятам, че стойностите са много добри и подсказват най-малко две хубави яйцеклетки. Не се натискай за високо ЛХ, защото то показва момента на овулацията.
Успокой се и всичко ще бъде наред.
Що се отнася за микробиологията и аз смятам, че е важно всичко да е наред. Като, че ли малко се подценява. В старата ми клиника беше задължително изследване при АРТ и за двамата партньори. Назначавала съм си такава на моя глава и в крайна сметка съм се оказвала права, защото сме отлагали трансфер, поради лоши резултати.
Тъй като отдавна не съм правила такава, преди следващия опит възнамерявам да пусна МБ и за двамата.
Стискам палци да се похвалиш с добри резултати в петък.
*
Ех, Миме, ще има пункция и фоликул, спокойно. 
Добре ти е ЛХ, нямам време в момента, иначе щях да ти постна теми по въпроса.
Няма да се спука фоликула, нали за ориентир се пускат тези хормони.
За МБ опитай да ги пускаш на едно и също място и да бъде с антибиограма. Аз съм доволна от Торакс в Пловдив и за такива неща пускам при тях, работят и с касата.  Преди какви са ти били резултатите, та точно сега се пръкнаха стрептококи?
*

    naskomimi

  • ****
  • 1024
  • "Това, което Бог е събрал, човек да не раздели!"
Здравейте, момичета!
Дизи и Тара - благодаря ви! Дано наистина всичко е наред...Аз се притеснявам, защото и на мен по-рано ми се пукат....на инсеминациите на 18 мм. прегнил и на 40-тия час инсе - и на четирите все са се пукали...На двете ми пункции при Персенска ми би прегнила на 14мм и 15 мм и бяха ок. Така че затова се притеснявам за този от 19 мм, да не го изтървем, а не знам дали ще мога да се надявам на по-малките. Но то утре ще се чуе...
Иначе и аз също искам всичко да е ок на МБ, но Персенска каза, че няма проблем....Имам МБ с антибиограма, показах й я, но не ми изписа никакъв антибиотик или лечение за стрептококите....Само две-три глобули бетадин, но те не са достатъчни....Каза ми да не се притеснявам, защото явно имам тези стрептококи в организма си, но пък аз си имам и парене, което не е нормално...Иначе миналия месец имах стрептококи от гр.Б, лекувах ги по антибиограма, а сега след лечението - стрептококи пневмония...Не знам....Знам, че евентуално за пункцията няма да има проблем, че ще дезинфекцират, но да правя трансфер с тази лоша МБ и да се надявам да се получи? Нали ще уврежда плода тази бактерия или пък ще го изхвърли? Не знам...Помолих Персенска да ми пусне при нея МБ, резултатът щеше да излезе преди трансфера и спрямо количеството на бактерията да прецени дали да правим трансфер или да замразяваме...Тя ми отговори, че няма нужда и че си правя лоша услуга с чести МБ и лечения...Не знам какво да мисля...Искам да й се доверя, но залагам много на този опит, защото вече нямам и стотинчица и ако не стане ще си чакам с месеци заповедта....Не ми се прецакват шансовете заради тези бактерии...


"Най-мощната сила на света - вярата" Майка Тереза
*

    naskomimi

  • ****
  • 1024
  • "Това, което Бог е събрал, човек да не раздели!"
Здравейте, момичета!
Благодаря за окуражителните думи и за подкрепата! Мина и моята трета пункция, но за съжаление от двата фоликула нямаше нито една яйцеклетка.  :( Много криво ми стана, но не съм единствената все пак. Имаше много жени, дори едно момиче при трети опит по фонда имаше 3 фоликула и нито една яйцеклетка...Много ми стана мъчно...
Явно през месец правя добри яйцеклетки и фоликули, защото на втората пункция извадихме хубава яйцеклетка, но на първата -не. Сега на третата - също. Дано в случая да се окажа права и на четвъртата пункция да имам късмет и хубава Я. Но каквото-такова...Сигурно е за добро. Поне сега ще си лекувам бактерията, защото вече д-р Персенска се увери, че съм зле. На пункцията ми каза, че ми е било зле влагалището  :oops:, дори лигавицата ми се била смъкнала, каквото и да значи това...
Така че ще се лекувам до другия цикъл и дано се изчистя от тези гадини..
 
Вие как сте? Не пишете....Специални палци за Биско...трябва тези дни да се похвали...ДАНО!!! ОТ ЦЯЛОТО СИ СЪРЦЕ ГО ЖЕЛАЯ!
Хубава и изпълнена с много положителни емоции вечер, момичета!


"Най-мощната сила на света - вярата" Майка Тереза
Здрасти на всички, може ли някой да ми каже колко трабва да е лигавицата при трансфер?
Мерси
Явно през месец правя добри яйцеклетки и фоликули
Ти пиеш ли укрепващи репродуктивността средства, напр. пчелно млечице, комплексни таблетки като 'Pregnacare his & her conception' ('Прегнакеър консепшън за нея' - за жени са розовки) и др. На витамините трябва да пише 'консепшън', защото има и други серии. Пчелното млечице е с по-добро качество в ампули, има сладък вкус, с него хранят пчелата-майка. Аз бях купила такива ампули за 2 месеца за подарък, после си ги изпих аз :-) Продават се свободно в аптеките, в клиниката също ги има. При тези резултати от пункциите е добре да ги пиеш поне 2-3 месеца.
« Последна редакция: Юни 27, 2014, 23:39:11 pm от mammita2012 »
*

    naskomimi

  • ****
  • 1024
  • "Това, което Бог е събрал, човек да не раздели!"
Явно през месец правя добри яйцеклетки и фоликули
Ти пиеш ли укрепващи репродуктивността средства, напр. пчелно млечице, комплексни таблетки като 'Pregnacare his & her conception' ('Прегнакеър консепшън за нея' - за жени са розовки) и др. На витамините трябва да пише 'консепшън', защото има и други серии. Пчелното млечице е с по-добро качество в ампули, има сладък вкус, с него хранят пчелата-майка. Аз бях купила такива ампули за 2 месеца за подарък, после си ги изпих аз :-) Продават се свободно в аптеките, в клиниката също ги има. При тези резултати от пункциите е добре да ги пиеш поне 2-3 месеца.
Здравей! Пия доста неща. След първата неуспешна пункция започнах да пия инофолик по 2 прахчета на ден, омега3 с вит. Е, л-аргинин, пчелен прашец, от две седмици и пчелно млечице /домашно от нашия кошер/...наблегнах на яйца и мляко /също домашни/  и каквото се сетите...За втората пункция даде резултат, мислех си, че сега за третата ще се е натрупало в организма и ще имам по-хубави яйцеклетки, но уви...Така че сега ще продължавам с тази схема с всички тези неща и дано помогнат...


"Най-мощната сила на света - вярата" Майка Тереза
Здравей! Пия доста неща. След първата неуспешна пункция започнах да пия инофолик по 2 прахчета на ден, омега3 с вит. Е, л-аргинин, пчелен прашец, от две седмици и пчелно млечице /домашно от нашия кошер/...наблегнах на яйца и мляко /също домашни/  и каквото се сетите...За втората пункция даде резултат, мислех си, че сега за третата ще се е натрупало в организма и ще имам по-хубави яйцеклетки, но уви...Така че сега ще продължавам с тази схема с всички тези неща и дано помогнат...

Към това можеш да добавиш и спиране на сладкото (всичко сладко, само пресни плодове си остави; в сушените има добавена захар).
*
и под сладко в това число и  без газирано
в суровия бадем има богато съдържание на вит.Е, така че 50 гр. дневно са достатъчни
Здравейте момичета,днес ми беше теста-ЧХГ на 14 ден е 182 :jump12:
Честито, Биско!  :D Всичко да е на ред до края и да гушнете мечтата си!
Врабчо,мерси мила.Дано всичко е ок до края,след седмица съм на преглед.Вече тръпна в очакване :P
Предстоят ти страхотни моменти - точица, пулс, човече  :bighug: От сърце ти желая лека бременност! Наистина много се зарадвах на новината!  :D
Колко ембриончета върнахте?
Върнахме три ембриончета,на втори ден.
*
bisko72 , браво, чудесно ЧХГ за този ден! Желая ти лека и спокойна бременност!  :D

bisko72 ,честито и от мен мила ,желая безпроблемна до края бременност .Стискам палци всичко да е ок и да видиш скоро твоята малка точица  :D
Честито bisko72 , чудесно ЧХГ за 14 - ти ден!
Лека и безпроблемна бременност!
Биско, честито! Чудесен резултат! Лека бременност и здраво бебче на финала  :bighug: