0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Мерси bisko72 ! :)А цитонамазката задължителна ли е преди ХСГ? :ask:
аз не съм правила цитонамазка преди хсг
[Miriam, успех! :)
Благодаря ти, marsi!

Дами, имам един въпрос към вас. Практика ли е в клиниката да се изписват противозачатъчни в цикъла предхождащ процедурата?
[/quote]
на мен досега не са ми изписвали противизачатъчни преди стимулация, но в Селена бяха
*
Момичета искам да ви попитам понеже в момента съм на фемостон (заради тези резултати - FCH-13.62 LH-8.48  Е2-75),а ми предстои Цветна снимка вие как мислите кога мога да я направя тъй като знам че предварително се пускат микробиологично изследване ,изследване на хламидии и пълна кръвна картина , други изследвания правят ли се и трябва ли да съм спряла фемистона за да ги направя - ако да- колко време след спирането му трябва да минат за да пусна изследванията и в каква последователност?  :ask:
Фемостона няма отношение към ХСГ. Пълна кръвна картина не е нужна , ако се прави без упойка. Хламидии и цитонамазка също не се искат.
На 23.01.2014 в 10,49 Нора пое първата си глътка въздух.
*
Благодаря за отговорите! Доволна съм от това което пишете.  :D
*

    desi4ka

  • **
  • 127
  • Любовта ще спаси света !
Много ви благодаря момичета! :)Avallon, ако има упойка тя каква е -  венозна или локална на мястото където ще правят манипулацията?Може ли без нея? :ask:
*
Мириам, и аз мога да кажа, че не се изписват противозачатъчни в Надежда, защото съм питала веднъж, и то защото исках да се презасатраховам, че няма да ги използваме. Имах негативно отношение към тях, специално преди ин-витро процедура (пила съм ги в друга клиника), разбъркват хормоните (аз лично прокървявам от приема им още на 7-8 ден), освен това могат  да повишат ФСХ, т.е. не ги харесвам за нашите цели, преди забременяване се очаква да има хормонален баланс. Какво се цели с приема им? Наместване според график, удобен за лекарите, едва ли. Почивка за яйчниците и най-вече избягване на появата на фунцкионални кисти, ако е така, мисля е по-добре да се изчака и да се започне следващия месец.
По слънчевата страна на улицата
*
Faith&, напълно споделям мнението ти. Аз от предишната процедура си спомням, че не ми действаха добре - Марвелон пиех тогава. Имах задух и сърцебиене доколкото си спомням. А напоследък като гледам как не понасям лекарства, които преди съм пила (Низорал напр.) и си представям ако трябва да пия цял месец противозачатъчни каква мъка ще е.  :D
Момичета, някой правил ли е промивки след хистероскопия, не мога да разбера плаща ли се и колко струват, при д-р Персенска съм. Ако някой знае ще съм много благодарна за отговора.
Момичета, някой правил ли е промивки след хистероскопия, не мога да разбера плаща ли се и колко струват, при д-р Персенска съм. Ако някой знае ще съм много благодарна за отговора.
мисля че беше 10 лв
Момичета, някой правил ли е промивки след хистероскопия, не мога да разбера плаща ли се и колко струват, при д-р Персенска съм. Ако някой знае ще съм много благодарна за отговора.
Здравей,миналата година правих хистеро.Ако е по здравна каса доплащането е 330лв..Питай доки какво направление ти трябва и по каква клинична пътека е.Забравила съм и немога да ти помогна-да не те подведа.Успех.
*
Момичета, някой правил ли е промивки след хистероскопия, не мога да разбера плаща ли се и колко струват, при д-р Персенска съм. Ако някой знае ще съм много благодарна за отговора.
Аз съм правила, но беше отдавна. Още лекарите бяха в клиника Малинов. По 20 лева на промивка съм плащала, сега вероятно има промяна.
"Една малка крачка за човека - един голям скок за човечеството..."
Нийл Армстронг
Две промивки имах след хистероскопия, по 10 лв, за предотвратяване на сраствания. Пари за семки са това, като се има предвид какви проблеми могат да спестят. Яд ме е, че преди години никой не се сети да ми предложи такава процедура.

Да си кажа, от пункция на 24.5 извадихме 18 зрели яйцеклетки, оплодиха се 15, вчера, на трети ден, имахме 14 добре развиващи се ембриони. Още на втори ден бяха взели решение да ги изчакат до 5-ти ден. Вчера ми се обадиха, 14 се развиват добре, но мен ме е страх дали изобщо някой от тях ще добута до утре, денят на трансфера. Дано. Пети трансфер и четвърта стимулация, не е никак малко.
*
Много ви благодаря момичета! :)Avallon, ако има упойка тя каква е -  венозна или локална на мястото където ще правят манипулацията?Може ли без нея? :ask:
Разбира се, че може без упойка.  ХСГ правих без упойка, болката при мен беше за минутка и не кой знае каква. С упойка е под обща анестезия до колкото знам, т.е. венозна.
На 23.01.2014 в 10,49 Нора пое първата си глътка въздух.
*

    desi4ka

  • **
  • 127
  • Любовта ще спаси света !
Мерси ,Avallon!  :)Искам да питам нещо друго- понеже в момента пия фемистон а цитонамазката ми излезе днес и от това което виждам май ще се наложи противовъзпалителна терапия с антибиотици та въпроса ми е дали ако пия антибиотици по време на лечение с фемистон действието на фемистона ще намалее и няма да има ефект от него??? 8OНякой изпадал ли е в подобна ситуация докато пие фемистон да пие едновременно с него и антибиотик ако да -влияе ли това после на резултатите от хормоналните изследвания,някой знае ли със сигурност от личен опит?????  :ask:Моля ви някой да ми отговори че ми е много притеснено.......... :( :ask:
*
desi4ka,  това. "май ще трябва" не го мисли преди да си показала на лекаря си резултатите. Ако се наложи да пиеш каквото и да е , преди да ти изпишат лекарството кажи , че пиеш фемостон. Предварителните притеснения не помагат с нищо.
На 23.01.2014 в 10,49 Нора пое първата си глътка въздух.
Две промивки имах след хистероскопия, по 10 лв, за предотвратяване на сраствания. Пари за семки са това, като се има предвид какви проблеми могат да спестят. Яд ме е, че преди години никой не се сети да ми предложи такава процедура.

Да си кажа, от пункция на 24.5 извадихме 18 зрели яйцеклетки, оплодиха се 15, вчера, на трети ден, имахме 14 добре развиващи се ембриони. Още на втори ден бяха взели решение да ги изчакат до 5-ти ден. Вчера ми се обадиха, 14 се развиват добре, но мен ме е страх дали изобщо някой от тях ще добута до утре, денят на трансфера. Дано. Пети трансфер и четвърта стимулация, не е никак малко.

Разбира се, че ще се развиват ... Имаш 14 ембриона и се чудиш дали ще "добутат" до утре. А ние,  които вадим х 1,2 и пак чакаме какво да кажем ... Успешен трансфер !
*

    desi4ka

  • **
  • 127
  • Любовта ще спаси света !
Охх, права си Аvallon, :wink: но просто като се замисля че може да се наложи  да се пият поетапно  нещата ще отнеме поне 2 МЦ което си е доста време.......но ще изчакам още малко до прегледа остават 3 дни....вече нямам търпение... :?
*
Да си кажа, от пункция на 24.5 извадихме 18 зрели яйцеклетки, оплодиха се 15, вчера, на трети ден, имахме 14 добре развиващи се ембриони. Още на втори ден бяха взели решение да ги изчакат до 5-ти ден. Вчера ми се обадиха, 14 се развиват добре, но мен ме е страх дали изобщо някой от тях ще добута до утре, денят на трансфера. Дано. Пети трансфер и четвърта стимулация, не е никак малко.

Успех и от мен!

Здравейте момичета,
вчера гледах трансфер "на живо", при Гала от една клиника /няма да споменавам коя е/, но в мен възникна въпрос дали преди трансфер в нашата клиника, ембрионите се обработват с лазер за изтъняване на обвивката и постигане на по-лесно "излюпване" - т.нар. хетчинг /ако не греша/? Лекаря в предаването вчера спомена, че това се прилага за по-успешно имплантиране в последствие.
И още нещо да попитам - има ли значение по кое време се поставя фраксипарин? Винаги съм си поставяла фракси-то вечер /при първата ми бременност преди 6 години/, но не съм се замисляла дали часа на поставяне на инжекцията има значение и не помня защо точно вечер съм го поставяла.
Може да ме насочите къде да прочета, защото вероятно въпросите ми са обсъждани вече и
Благодаря ви предварително!
Чета ви понякога и стискам палци за успех и много сбъднати мечти на всички вас!!!
 yahoo_33
 
*
Здравей, малка бухтичке!
В нашата болница също се използва хетчинг, но не винаги. Поне това виждам от протоколите, които съм получила на последните ми 3 трансфера. В протокола, който ни дават след трансфера, всичко е описано подробно за всеки един ембрион - кога е оплоден, как се дели всеки ден, дали е използван хетчинг и кои точно ембриони се трансферират.
За фраксипарина не мога да ти отговоря, но аз също го бия вечер, като се старая да е горе-долу по едно и също време. Така ми е казано от акушерките и не съм питала за друго време на биене.