0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Здравейте момичета, от доста време ви чета, но не се решавам да пиша и сега ще се опитам да ви разкажа на бързо какво се случва при мен. Имам едно успешно инвитро през 2010г. на ЕЦ. Решихме да правим опит за второ, но от миналата година цикълът ми идва през месец. Февруари доктор Персенска видя само лявият яйчник и каза , че няма нищо в него (дясният ми е изключително малък вследствие операция през 2005г). Назначи ми естрофем и след седем дни ужас - не вижда нито един яйчник. Започвам и дуфастон от 16 ден. Пак преглед и пак нищо. Продължаваме по същия начин ( от 2-ри ден естрофем и от 16- ти дуфастон и на 7 ден от цикъла на преглед). Аз обаче, реших да ида на трети ден и да си пусна трите хормона и тогава се паднах при Райков. Останах втрещена. Ляв яйчник с два задържани фоликула ( 20 и 22 мм.) , а в дясният 4,5 малки фоликула. Каза да спра естрофема и да ида на седми ден. На седми ден при Шефкетова - от ляво фоликулите са се спукали , но от дясно нищо не расте. Преглед на девети ден при Персенска - сега и тя вижда яйчниците. но няма никакво развитие в дясно и ми назначи дуфастон от 9 ден на цикъла.И сега съм много объркана, защото си мисля, че този дуфастон ще ми подтисне овулацията. Доктор Райков ми каза да спирам естрофема от 2 - ри ден, защото той превел точно това, а сега и дуфастон от 9 ден. Моля ви помагайте.

 PS. Извинявам се за дългият пост и успех на всички.

Детиска, ние няма как да помогнем, освен със съвет. Свържи се с някой лекар и му/й обясни ситуацията.
Възможно е Перси да иска този цикъл да приключи и следващия да направи лека стимулация, начисто.
*
Благодаря ви, незнам какво щях да правя без вас  :oops: Еми ще го пия
май утре и вдругиден и спирам.
Здравейте момичета, от доста време ви чета, но не се решавам да пиша и сега ще се опитам да ви разкажа на бързо какво се случва при мен. Имам едно успешно инвитро през 2010г. на ЕЦ. Решихме да правим опит за второ, но от миналата година цикълът ми идва през месец. Февруари доктор Персенска видя само лявият яйчник и каза , че няма нищо в него (дясният ми е изключително малък вследствие операция през 2005г). Назначи ми естрофем и след седем дни ужас - не вижда нито един яйчник. Започвам и дуфастон от 16 ден. Пак преглед и пак нищо. Продължаваме по същия начин ( от 2-ри ден естрофем и от 16- ти дуфастон и на 7 ден от цикъла на преглед). Аз обаче, реших да ида на трети ден и да си пусна трите хормона и тогава се паднах при Райков. Останах втрещена. Ляв яйчник с два задържани фоликула ( 20 и 22 мм.) , а в дясният 4,5 малки фоликула. Каза да спра естрофема и да ида на седми ден. На седми ден при Шефкетова - от ляво фоликулите са се спукали , но от дясно нищо не расте. Преглед на девети ден при Персенска - сега и тя вижда яйчниците. но няма никакво развитие в дясно и ми назначи дуфастон от 9 ден на цикъла.И сега съм много объркана, защото си мисля, че този дуфастон ще ми подтисне овулацията. Доктор Райков ми каза да спирам естрофема от 2 - ри ден, защото той превел точно това, а сега и дуфастон от 9 ден. Моля ви помагайте.

 PS. Извинявам се за дългият пост и успех на всички.

Детиска, ние няма как да помогнем, освен със съвет. Свържи се с някой лекар и му/й обясни ситуацията.
Възможно е Перси да иска този цикъл да приключи и следващия да направи лека стимулация, начисто.

 Благодаря ти little_rabbit, и аз се надявам на същото. Смятам да отида на 2-ри ден и в зависимост от това, което реши да прави ще видя и аз как да реагирам.
*
Здравейте!
Някой наясно ли е как ще работи клиниката по празниците в началото на м.май? Трябва да си запиша час за коментар след неуспешен опит при д-р Стаменов за 9-ти или 10-ти ден от МЦ /пада се около Гергьовден/ и ми се искаше да се възползвам от почивните дни, тъй като натрупах много отсъствия от работа.
Диси, клиниката няма да почива. Мисля само д-р Персенска ще излезе за малко или вече се е върнала на работа. Спокойно си запиши час.

Един съвет от мен за записване на часове на определенден от цикъла: в момента, в който ви дойде, веднага звънете за час. Иначе може да попаднете в листата на чакащите, да няма свободни за този ден, на който трябва и т.н.
Диси днес  бях в клиниката и ми казаха,че д-р Стаменов на 06,05 няма да е на работа.
*
Разбираемо е!!! Все пак е именник,а и толкова рядко почива! :)
/www.mamaibebe.com][/url]
*
Благодаря много за бързия отговор!
Бихте ли ми казали какви документи трябва да подготвя, евентуално какви изследвания трябва да направя, за ново кандидатстване по ФАР. По принцип сме с мъжки фактор, макар, че много от проблемите май ще излязат от моята кошница.
Опитвам да се свържа със Силвия, но така й не мога да я открия на обявения телефон.
*
disi22, по мое време беше се искаше ново изследване на ФСХ и актуална спермограма. Останалите документи ги подготвят от клиниката. Сега не знам как е. Мисля, че няма промяна.
*
Можем ли да ползваме спермограмата, изготвена по време на обработката на сперматозоидите след пункцията?
*
Ние точно такава използвахме.
*
Disi22, за втория ми опит не са ми искали никакви допълнителни изследвания да представям. Ние също кандидатствахме по мъжки фактор. Отидох при Силвия, тя на момента ми издаде документите и не съм губила време. Само се наложи смяна на клиниката, защото на старото място, когато беше в Малинов, се е водила под друго име. Ако от предишния път, когато сте подавали документи, имате смяна на лична карта на теб или партньора ти, също трябва да предоставиш копие.


*
Момичета, в събота ще ми е биопсията, имам изписан утрогестан 2х2 за 10 дена.В деня на биопсията да слагам ли пак?Кога се плаща- преди или след манипулацията?Нали си отивам в кабинета като за преглед, няма да чакам пред разни други врати?Ох, доста се притеснявам като знам миналата година каква мъка беше това нещо...
*
В деня на биопсията по-добре изпий утрогестана.
Винаги съм плащала след манипулация.
*
*
Благодаря за информацията! :D
*
Мецани, вече има промяна с плащанията, тъй като много момичета след процедура са пропускали да си платят.
Lilka N., конкретно за биопсия не зная дали се плаща предварително, но за всички останали манипулации (пункция, трасфер) се плаща предварително. Само за замразяването се заплаща след като има реално замразяване.
Като отидеш на регистратура да ти датат картата, попитай дали предварително трябва да заплатиш.
Успешна манипулация!


Аз препоръчвам да не плащаш предварително защото докторката решава дали да се изследват и едни хормони и ако ти ги пусне цената е друга.Веднъж се наложи да ми връщат пари отне ми 30 мин ,така че по добре да си го спестиш.
*
Аз питах за хормони, каза, че няма нужда. Ще платя след като изляза, като съм в кабинета и забравям какво трябва да питам, а последният път за малко да забравя и да си платя прегледа, че се връщах и извинявах...
*
mgstra, благодаря за уточнението  :)