0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Re: Тема на бременните No. 90
« Отговор #580 -: Април 01, 2014, 17:02:01 pm »
Mousyt  и аз така. Днес по спешност ходих на лекар. Снощи след като се изкъпах, на излизане от банята ме сряза болка в срамната кост и не можах да помръдна, едва стигнах  до леглото. Днес доктора каза, че се разтяга таза и нещо съм разпънала и така ще си карам, да пия парацетамол и но-шпа и да пазя леглото. Обаче не се търпи, като лежа добре, обаче 2 минути ставам от леглото, да не казвам за колко стигам до тоалетната. Някой имали подобни оплаквания? Болката е в срамната кост, където свършва таза и е много силна при вървене.

Бебето е добре и изнесе цяло представление на баба си - майка го вижда за първи път, досега все снимки гледаше, а докторът с такъв кеф и обясняваше и позваше всичко...
Re: Тема на бременните No. 90
« Отговор #581 -: Април 01, 2014, 18:13:25 pm »
Mousyt  и аз така. Днес по спешност ходих на лекар. Снощи след като се изкъпах, на излизане от банята ме сряза болка в срамната кост и не можах да помръдна, едва стигнах  до леглото. Днес доктора каза, че се разтяга таза и нещо съм разпънала и така ще си карам, да пия парацетамол и но-шпа и да пазя леглото. Обаче не се търпи, като лежа добре, обаче 2 минути ставам от леглото, да не казвам за колко стигам до тоалетната. Някой имали подобни оплаквания? Болката е в срамната кост, където свършва таза и е много силна при вървене.

Бебето е добре и изнесе цяло представление на баба си - майка го вижда за първи път, досега все снимки гледаше, а докторът с такъв кеф и обясняваше и позваше всичко...
Нормално е,не се притеснявай от тази болка.Мен ме болеше така последните 2 месеца,казаха,че е от разширяването на таза.И хремата е нормална,както казват докторите-"бременна хрема".Като родите,всичко това изчезва като с магическа пръчка.
*
Re: Тема на бременните No. 90
« Отговор #582 -: Април 01, 2014, 21:20:31 pm »
stoeka71,

твоето звучи сериозно :( При мен болката не е силна или срязваща, просто не мога да вървя. Все едно като имаш мускулна треска от катерене или си направил шпагат и си се разтегнал е усещането...
Ще питам док утре :)
*
Re: Тема на бременните No. 90
« Отговор #583 -: Април 01, 2014, 22:12:59 pm »
И аз съм имала такива болежки Стоека,после се включи и болката в гърба и плешките...,но сега вече да ме видиш....нямам време да ме заболи нещо  :wink:

*
Re: Тема на бременните No. 90
« Отговор #584 -: Април 02, 2014, 10:17:54 am »
Добро утро коремчета!
Нашата темичка доста позамря тези дни. Аз вчера ходих да се консултирам с гинеколога ми за резултатите от изследването на кръвна захар. Нивата ми са добри, но аз все пак ще си наложа нещо като диета да не ям сладичко, че в последно време доста се отпуснах. Няма да ми навреди, лекарят каза че няма смисъл от строги диети, каквито правят диабетиците, а да се опитам да не ям сладко и например от плодовете грозде, да наблегна на салатки и пилешко месце. Аз за килограмите не се страхувам, до сега съм качила 11 кг и бебето е нито малко, нито голямо, околоплодните води са в норма, но все пак да не изпуснем нещо в последния момент.
За болежките в таза и срамната кост са си нещо нормално за бременността. Некомфортно е, и аз не мога да спя вечер от болки в лявата част на таза, но лекарят ми каза че няма нужда от претиснение, просто тежестта се пада повече от там. Но както са казали и другите раждали момичета, след раждането всички неразположения отминават. :lol:
Приятен ден на всички!


*
Re: Тема на бременните No. 90
« Отговор #585 -: Април 02, 2014, 10:42:18 am »
...както са казали и другите раждали момичета, след раждането всички неразположения отминават. :lol:
... освен безсънието, майчината лудост и инфарктите сред татковците  :D ...
Шарен ден и от мен, момичета!  :bighug:

П.П. Смааайл... Беееебееее?  :bighug:
Re: Тема на бременните No. 90
« Отговор #586 -: Април 02, 2014, 17:10:17 pm »
Здравейте момичета,

Тук съм още Лили  :lol: (2 в 1 дет се вика сме). Пак ме разсмя с твоя коментар за безсънието, майчината лудост и инфарктите. Много хубаво чувство за хумор имаш  :lol:

Аз вчера имах много болежки в прасеца и следобяд лежах с вдигнат крак на високо, та до вечерта ми минаха.
Днес реших че, съм се застояла много вкъщи и кръвообращението не е ОК и затова са болките в краката, и като излезнах към 10.30 ч. се прибирам чак сега.
Последно бях в МОЛ-а и купих още дрешки за бебо от H&M. Че досега нямаше още нищо с къси ръкави, но вече са напускали. Нямам си и на идея от какво ще има нужда след раждането и какво ще е времето, но тъй като няма да имам възможност да излизам сигурно поне месец, реших да се подсигуря с още няколко бодита и гащеризончета.
А какви сладки неща има само за мъниците ....

Ra4ko,
а твоята втора бременност различава ли се много от първата?
И аз с килцата съм добре, въпреки многото ядене. Качила съм общо 10 кг.
Интересното обаче е, че получих някаква пигментация на лицето. Като много лунички и съм като индианец 

Stoeka,
отминаха ли болките?
Аз нямам такива болки в таза или костите. Последните дни обаче имам по-чести схващания на мускулите - резки и болезнени и то вечер като съм в покой. Казват, че е нормално.

Mousyt, как мина БХС-то днес? Видяхте ли бебето? Може ли да се предположи вече полът?



*
Re: Тема на бременните No. 90
« Отговор #587 -: Април 02, 2014, 18:58:16 pm »
Здравейте момичета!

Днес за мен бе мнооооооооооого дълъг и уморителен ден и хич не се гордея, ама определено не ми е добре от факта и съм се трупясала на дивана от преди малко. Сутринта бях на преглед за БХС, после за кръв в МД, после изпращах свекърва ми на летището до другия край на света  :oops:, после обратно в МД да се запиша на ЖК и там сумати време....
Питах днес д-рката за болките в таза - каза, че си има някакви хормони, които се покачват за да се отпусне мускулатурата за бебето, ама на теория е още рано (за мен за тях), но да не се тревожа :) Аз също си мисля, че може да е от комбинация от заседяване, неудобен стол, смяна на колата, смяна на позата на сън,..... та засега няма да му обръщам много внимание ;)

47 Smiles,
Докторката още предния път каза предположение за пола, ама беше доста рано и си беше така за мен. Днес обаче с включването на апарата бебо така се беше надупил и разчепил, че истината лъсна идеално  :lol: Както тя самата каза - е то като се вижда, се вижда, друг път и да искам да видя не дава..... та стига съм ви мъчила, момченце ще е ;) А по позата дето беше заел тази сутрин и това, че спеше и не щеше никак да се завърти да го измерим, съдя че ще е 100% бащичко! 8)

Засега толкоз от мен, ще почивам, че в събота и самолет ме чака, другата седмица пък съм на обучение, дето не знам как ще го издържа и трябва сили да събирам  :wink:
*
Re: Тема на бременните No. 90
« Отговор #588 -: Април 02, 2014, 19:18:56 pm »
47 Smiles, различават се. С втората повръщах до края на 14 г.с. и освен препечена филия с масло или сварени макарони с масло не можех нищо друго да поема. С първата само ми се гадеше и имах апетит за плодове и кисело мляко. С втората ям всичко и то в доста огромни количества, а с първата почти нищо не ми се ослаждаше. С първата нямах корем пояти до началото на 7 мес., а сега наедрях още от началото на 5 мес. и едвам си нося вече корема. С първата бременност припках и ходих по задачи цял ден, а сега отдавна едва се мъкна и съм изморена след първия час разходка, а вечер не мога да спя. Но какво да се прави, ще се търпи. :lol: Иначе и преди и сега не съм наддала на килограми макар че сега си хапвам доста добре.
Mousyt, честити ви сини гащи. Наистина почивай и събирай сили до неделя, за да издържиш следващата седмица командировката.


*

    teddy_music

  • **
  • 86
  • Благодаря Ви д-р Минев!
Re: Тема на бременните No. 90
« Отговор #589 -: Април 02, 2014, 22:17:50 pm »
ra4ko75, какви са ти стойностите на кръвната захар, че нещо съм пропуснала, а ме интересува тъй като моята кръвна захар е на горната граница и съм леко притеснена. Аз като попитах док. за резултата каза че засега не е проблем, но ако се покачи над 6 или 7 трябва да се прави теста с глюкозата/ забравих му името сега/. Дали пък не трябва и да се пази диета и да не се ядат някои неща...
Mousyt, много е забавно обяснението ти за пола на бебчо...разсмя ме. И аз съм с мъжко бебе.
Да са ни живи и здрави мъжете/ в коремчетата  osi_9/!

„Ако искам да видя пеперуди, трябва да изтърпя две-три гъсеници“
*
Re: Тема на бременните No. 90
« Отговор #590 -: Април 03, 2014, 10:07:07 am »
47 Smiles не са минали болките, вчера следобяд малко ме отпусна, но вечерта се върнаха с още по-голяма сила, не успях да спя снощи. Звънях пак на лекаря - да лежа и да пия Ефералган (въобще не съм знаела че това си е чист парацетамол)

Mousyt, честити сини гащи. Почивай си повече, да имаш сили за командировката.

teddy_music моят баща почина след усложнения от диабет и сега всеки месец следим кръвната захар, последно беше 4.50 mmol\L при реф.стойности 2.78 - 6.11. Д-р Начев каза, че ако се вдигне над 5.10 между 24 -30 седмица ще се прави обременяване с глюкоза за гестационен диабет. Засега се движа добре, но сладко не ям, или по-малко шоколад. Като пускам кръвна захар спазвам изискване да има 12 часа глад при взимането на кръвта сутринта.
*
Re: Тема на бременните No. 90
« Отговор #591 -: Април 03, 2014, 11:09:32 am »
teddy_music, при мен при всеки преглед ми вземат урина и с лакмусна хартийка гледат дали има белтък и захар в нея. До сега моите уринни тестове все показват наличие на захар (това е след като съм закусвала). И за това моят гинеколог ме изпрати на два кръвни теста също след закуска. И двата показват добри резултати, правила съм и теста с обременяване с глюкоза (аз живея в Австрия и този тест е задължителен по време на бременност) и там стойностите ми са в норма. Но за мое упокоение реших да не хапвам сладко, както и гинекологът ми каза че няма да ми навреди ако се поогранича, но няма смисъл от строгата диета с неядене на бял хляб, макарони, сладко, ябълки, грозде, картофи, ориз и т.н. Моите стойности обаче са в други мерни единици:
I-ви тест 1ч. след закуска 98 mg/dl (реф. с-ст до 181 mg/dl)
тест обременяване с глюкоза:
на гладно 83 mg/dl (реф. с-ст 55-91 mg/dl)
след 1ч. 174 mg/dl (реф. с-ст до 181 mg/dl)
след 2ч. 134 mg/dl (реф. с-ст до 152 mg/dl)
II-ри тест 1ч. след закуска 111 mg/dl (реф. с-ст до 181 mg/dl).


*
Re: Тема на бременните No. 90
« Отговор #592 -: Април 03, 2014, 11:12:46 am »
Добро утро бременеещи момичета :)
Как сте днес? Времето е слънчево, ама си е хладничко от сутринта....
Снощи наистина ми беше доста трудно, и гърлото нещо ме дразнеше само и ме караше да изкашлям и въобще.... направих си един хубав чай с мед, сложих си афринче в носа, че и той проблемен и като съм  заспала няма събуждане тази сутрин  :lol: За възстановяване на силите стартирах с един огромен фреш от мандарино-портокали, който моят мъж така любезно ми изцеди сутринта и сега се опитвам да си събера акъла (а това не е лесно). Не че съм някакъв кой знае колко организиран човек, но като цяло не забравям и съм подредена. Е от няколко дни всичко забравям и губя и....абе бебето ми е изпило мозъка :lol:
Да ви питам нещо - какъв беше проблема с кръвните групи на майката и бащата и как да потърся повече информация за него в нет-а, че не знам дори как се казва. Аз съм 0+ а той е 0- та се зачудих нещо.....
*

    maggi4ka

  • ***
  • 440
  • Няма невъзможни мечти....
Re: Тема на бременните No. 90
« Отговор #593 -: Април 03, 2014, 11:26:37 am »
Mousyt - спок. И нашият тати е 0- и док каза хич да не го мисля и, че важното е аз да не съм "-", а той "+".
Аз сега се зачетох... че на вас вчера са ви казали пола, и се зачудих... не е ли раничко. При мен с предишната бременност с-р Сигридов ми каза, че ще имам девойки през януари или февруари, а забременях октомври - т.е. някъде около 4-ти месец. Та сега се зачудих... Ние на 23,04 сме на БХС и далиииииииииииии ей така лекичко е възможно и нашият бебок да си покаже принадлежностите - каквито си има там :)

Re: Тема на бременните No. 90
« Отговор #594 -: Април 03, 2014, 11:28:42 am »
Аз мисля, че във вашият случай проблем не би могло да има. Такъв се очаква при отрицателен резусус фактор на майката и предишно раждане на дете с положителен резус фактор или аборт, при който би могло плодът да е бил с такъв. Но понеже и моят мозък е "изпит" от бебетата, да не взема нещо да те объркам. Потърси на "резус фактор и бременност", а още по-добре - попитай наблюдаващия бременност лекар дали има проблем и по негова преценка може да се направи изследване за наличие на едни анти-тела в кръвта. Изследването се казва "тест на Combs" - можеш и това да потърсиш в нет-а, по името на теста.
Re: Тема на бременните No. 90
« Отговор #595 -: Април 03, 2014, 14:35:10 pm »
За кръвните групи-аз съм А-,съпругът ми А+.Казаха ми,че няма проблем при първо дете и след раждането ми биха някаква инжекция,евентуално при втора бременност да няма проблем.Така че,това не го мислете,няма страшно.И все пак,консултация с наблюдаващия бременността  лекар е задължителна.
« Последна редакция: Април 03, 2014, 14:39:27 pm от Perlichka »
*

    ivetod

  • ****
  • 591
  • Благодаря!
Re: Тема на бременните No. 90
« Отговор #596 -: Април 03, 2014, 15:12:44 pm »
И при нас е/беше като при Perlichka. Аз съм с Резус фактор /-/, а таткото е с положителен. По време на бремеността ми исзледваха антителата, от които се установи, че бебето е с положителен резус. В пърните часове след раждането ми сложиха инжекция Анти Д-Гамаглобулин, за да няма конфликт на кръвта.
Така че Mousyt, не би следвало да има проблем, споко:) Все пак се консултирай и с док.

Успех на теб и на останалите момичета!

Честичко си чета вашата тема и си спомням с умиление времето през което аз и бебо бяхме 2в1:)
« Последна редакция: Април 03, 2014, 15:54:32 pm от ivetod »
*
Re: Тема на бременните No. 90
« Отговор #597 -: Април 03, 2014, 15:19:40 pm »
Благодаря ви момичета  :bighug:
Докторката ми от ЖК ме пита вчера за кръвната група, т.ч. ако има нещо съм сигурна, че ще ми кажат. Все пак едва ли коментират с всички здрави пациентки всички усложнения, дето не ги засягат, т.ч. няма страшно ;)
Забравих да ви питам още нещо. Дадоха ми вчера направления за кръв изследвания - до колко време трябва да ги направя? Мисълта ми е, че преди 2 дни правих ПКК и урина и вчера докторката ги видя и каза че са ОК и т.к. съм на ЖК чак след месец да ги пусна след малко повече време та да има смисъл, а?  :ask: А и няма да ме има една седмица в БГ, т.ч. след това да е поне...имат ли някакъв срок?
Re: Тема на бременните No. 90
« Отговор #598 -: Април 03, 2014, 15:24:35 pm »
Дадоха ми вчера направления за кръв изследвания - до колко време трябва да ги направя?
1 месец или 30 дни - едно от двете беше.
Re: Тема на бременните No. 90
« Отговор #599 -: Април 03, 2014, 15:42:29 pm »
30 дни