0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Re: Тема на бременните No. 90
« Отговор #560 -: Март 28, 2014, 16:40:19 pm »
Ники, благодаря за препоръката за сутиени. :)
Re: Тема на бременните No. 90
« Отговор #561 -: Март 28, 2014, 21:20:08 pm »
Касииииииии, честита ти лентичка!

"Старите кучета" отново в тази темичка!  :wink:

Лека и безпроблемна бременност до около термин!
*
Re: Тема на бременните No. 90
« Отговор #562 -: Март 28, 2014, 23:05:17 pm »
Здравейте и от мен!
Аз ,както винаги, успявам да се включа вечерта. През деня докато наваксам със задачките и трябва да взема малкия от градина, а с него е невъзможно да се пише. Аз днес се чувствам толкова тежка едвам се движа, а в последно време нямам и апетит заради киселините. А така добре си хапвах.  :( Днес ходих да ми вземат кръв, че от началото на бременността урината ми показва наличие на глюкоза. До сега съм била на две кръвни изследвания и обременяване с глюкоза. Стойностите ми от кръвните изследвания са в норма, но гинеколога ми иска за сигурност да направим още едни изследвания. Дано всичко е наред, че сме почти накрая вече.
Пожелавам ви приятни почивни дни! При нас времето се очертава да е прекрасно.


*

    mini

  • *
  • 8160
  • purple addicted
Re: Тема на бременните No. 90
« Отговор #563 -: Март 29, 2014, 05:22:41 am »
Момичета, доста се втелявате гледам понякога- да питате дали на зъболекар може да отидете, това онова- две бременности съм имала, не съм спряла да ходя на козметик, на зъболекар, на фризьор ..
зрели и разумни жени сте, никой няма да ви причини нищо, просто предупреждавайте когато сте в малки седмици :)
моята Преслава я измериха 3500 две седмици преди да се роди- тя се роди в края на 36 г.с точно 2960 :), кльощава с едни дълги крака, да се чуди на кого тез крака с майка 150 с вдигнати ръце върху табуретка :P
лека бременност на всички и здрави ревящи бебета за финал
Касита- изключително много се радвам за теб, целувки
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."
"Прекалено много хора харчат пари, които не са спечелили, за да си купят неща, които не им трябват, за да впечатлят хора, които не харесват" Уил Смит
Re: Тема на бременните No. 90
« Отговор #564 -: Март 29, 2014, 07:27:03 am »
Аз днес се чувствам толкова тежка едвам се движа, а в последно време нямам и апетит заради киселините. А така добре си хапвах.  :(

Ра4ко, ето на кого приличам аз вече (последните 2-3 седмици се скъсвам да ям, а за последните 2-3 дни няма да говоря). Най-смешна съм в лицето  :lol:


...кльощава с едни дълги крака, да се чуди на кого тез крака с майка 150 с вдигнати ръце върху табуретка :P
:lol:

И аз ви пожелавам много хубав уикенд.
Re: Тема на бременните No. 90
« Отговор #565 -: Март 29, 2014, 09:17:07 am »
Е,Смайлс,сладка си!Хапвай,после ще му мислиш.Пък то от емоции,грижи и недоспиване се смъкват килца.
*
Re: Тема на бременните No. 90
« Отговор #566 -: Март 29, 2014, 19:12:50 pm »
47 Smiles, и преди съм казвала, че като те чета все едно виждам себе си по време на първата ми бременност. :lol: И на мен така ми се беше отворил тогава един апетит точно последните 2 мес.
Аз днес съм с болно гърло. Ходихме с малкия след обяд на разходка, но едвам съм устискала да се приберем. Сега започвам с чайчатата и лимона.  :(


Re: Тема на бременните No. 90
« Отговор #567 -: Март 31, 2014, 12:54:52 pm »
Привет мили момичета. Имам нужда от вашите съвети. Повече от месец вече лежа в болница, но от петък носът ми окончателно се запуши. Започнах да усещам запушването още щом ме приеха, но беше слабо и не му обърнах сериозно внимание, като си помислих, че с хигиена с морска вода ще се оправя. Обаче не.
Сега обаче  носът ми е запушен, с нулева проходимост.  Днес дойде УНГ и ми изписа ксизал хапчета, виброцил гел и стеримар. Аз се опасявам, че получих някаква алергична реакция към препаратите с които дезинфекцират навсякъде в болницата. Според лекаря всичко се дължи на бременността и заради това ностната лигавица реагира. Нямам други оплаквания като темпаратура или болно гърло. Кръвното ми е нормално и пулсът също. Дали някоя от вас е преживявала подобна симптоматика когато е била бременна. Ще съм ви много благодарна ако споделите. Хубав слънчев и ползотворен ден от мен. :)

*
Re: Тема на бременните No. 90
« Отговор #568 -: Март 31, 2014, 13:09:50 pm »
Запушването на носа си е нормална екстра по време на бремнност, няма какво да се шашкаш, изчезва с раждането, като киселините :)

Re: Тема на бременните No. 90
« Отговор #569 -: Март 31, 2014, 13:23:14 pm »
На мене стеримар много ми помогна за запушен нос през първите седмици от бременността.Аз май си карах вирус тогава,защото имах и главоболие и гърло ме наболяваше.Това за носната лигавица, че търпи някакви изменения през бременността,някъде съм го чела
-като есин от обичайните проблеми.Мисля,че ще изпиташ облекчение от нещата,които ти е предписал УНГ.Има логика и в това, да те дразнят дезинфектантите,но нали ксизала е противоалергичен.А ти проветеявай колкото се може по-често в стаята и ако състоянието ти позволява-излизай на чист въздух-тераска наблизо няма ли?
Иначе добре ли си.Надявам се бебетата да растат и да сте овладели положението.Седмиците вървят и всичко ще бъде наред.
*
Re: Тема на бременните No. 90
« Отговор #570 -: Март 31, 2014, 13:30:24 pm »
На мен от ЖК ми препоръчаха 'Куикс', който си е пак морска вода, но уж има и някакво противоалергично действие. Но не мога да го препоръчам, тъй като не бях достатъчно настоятелна в ползването и не знам дали наистина действа. Струва около 9 лв.
Re: Тема на бременните No. 90
« Отговор #571 -: Март 31, 2014, 15:38:15 pm »
Благодаря момичета за отговорите. Прозореца в стаята ми е почти винаги отворен през деня, тераса няма наблизо, но на мен и не ми дават много да ставам. Коремът ми наедря много и се смъкна. Бебетата растат, и се моля на господ да си кротуват поне още един месец. Докторът, който ме наблюдава тук в болницата е категоричен, че ще остана най-малко още месец. Бъдете всички много щастливи, много усмихнати и се любувайте на чудесното време. :bighug:
Скоро ще ви пиша отново дали това лечение действа.

Re: Тема на бременните No. 90
« Отговор #572 -: Март 31, 2014, 15:54:23 pm »
Билянка, лежи си! Дано бебките останат колкото може по-дълго.
И на мен ми казаха на една лекция, че лигавицата на носа се увеличава по време на бременност и затова дишането е по-трудно.
Аз отдавна спя само с отворена уста. Дишането като цяло ми е по-трудно и по-тежко.
Сега ми започна и алергията от цъфналите дръвчета, та и носът ми протече.



*
Re: Тема на бременните No. 90
« Отговор #573 -: Март 31, 2014, 16:41:07 pm »
На мен от ЖК ми препоръчаха 'Куикс', който си е пак морска вода, но уж има и някакво противоалергично действие. Но не мога да го препоръчам, тъй като не бях достатъчно настоятелна в ползването и не знам дали наистина действа. Струва около 9 лв.
Куикса според мен впръсква най-нежно. От другите на мен ми люти или ми потичат сълзи чак.
*
Re: Тема на бременните No. 90
« Отговор #574 -: Март 31, 2014, 17:19:32 pm »
На мен от ЖК ми препоръчаха 'Куикс', който си е пак морска вода, но уж има и някакво противоалергично действие. Но не мога да го препоръчам, тъй като не бях достатъчно настоятелна в ползването и не знам дали наистина действа. Струва около 9 лв.
Куикса според мен впръсква най-нежно. От другите на мен ми люти или ми потичат сълзи чак.
Мерси много, ще опитам да съм по-упорита значи.
Билянка, да те успокоя, че не става с излизане по терасите  :D . Ние елиминирахме алергена за 2-3 дни, но в момента в който се прибрахме всичко си е пак същото. Просто ако има начин да се разбереш с персонала някак... Поне да не е всеки ден...
*
Re: Тема на бременните No. 90
« Отговор #575 -: Март 31, 2014, 18:37:52 pm »
А всъщност най-добър и бърз ефект при детето постигам с такива
не съм сигурна дали така бързо помагат и при възрастни.
 А ако е на алергична основа не може ли някакви противоалергични да се вземат?
*
Re: Тема на бременните No. 90
« Отговор #576 -: Март 31, 2014, 22:20:43 pm »
Аз и със двете бременостти бях с вечно запушен нос и отивах в родилно с Олинт и Куикс.То си върви явно с бремеността.Не мисля ,че персонала ще спре да дезинфекцира,заради някоя мама.....Просто търпение и ще отмине.Капки в носа му е майката...  :lol:

Re: Тема на бременните No. 90
« Отговор #577 -: Март 31, 2014, 23:43:36 pm »
Аз постигнах консенсус с санитарките в стаята ми да минават само с обикновена вода, без препарати, и банята и тоалетната мият с най обикновени неща, които и аз в къщи използвам. Вземам противоалергично по една таблетка на ден - Ксизал, надявам се да пооблекчи малко положението. С първата си бременност нямах подобен проблем, но явно никога не е късно. Ще трябва и това да преживея, повтарям си само че си заслужава да мина през всичко това. Лека нощ мили мами, благодаря на всички за коментарите.

*
Re: Тема на бременните No. 90
« Отговор #578 -: Април 01, 2014, 16:18:08 pm »
Здравейте на всички  8)

Аз ви чета редовно, но в работа тези дни не можех да пиша, а вкъщи се прибирам и се трупясвам и докато изчета всичко и нямам сили да пиша :? Направо съм изумена колко много може да ми се действа и едновременно с това да се чувствам уморена и отпаднала :(
Иначе засега оплаквания нямам, само дето стигнах до извода, че бебо обича да го возят и друскат в колата, но не и да ходя 8O Като походя повече от разстоянието до колата и хоооооп лекинко ми зацапва, а возенето в колата не ми пречи :)
Виждам, че обсъждате запушени носове и лигавици. Моят нос в последно време го чувствам като изсъхнал и подут, понякога леко се лигави, но не ми бе хрумнало, че има връзка с бременността 8O Аз по принцип не съм алергична официално, но си имам някакви дразнители и реших че е от това...
Другото е, че на моменти имам страшни болки в таза където свършват краката. Така като си седя и ми няма нищо, но като тръгна да ходя и направо съм като някоя баба - едва едвам се клатя и стъпвам 8O После си минава все едно нищо. Мислех си, че може да е от опитите ми да спя на една страна (по принцип спя по корем, ама нещо не ми е удобно напоследък), но майка ми каза, че може и да е от разширяване на таза или знам ли и аз нещо такова..... Утре съм при док да пускаме БХС и ще питам :) Не че нещо може да се направи де, ама да знам, че в събота летя в чужбина за няколко дни и ако ще ходя така по летището да си взимам шерп  :lol:
*
Re: Тема на бременните No. 90
« Отговор #579 -: Април 01, 2014, 16:27:54 pm »
Mousyt и от двете неща е възможно да те боли. Пробвай като спиш на страни да подлагаш възглавница под горното коляно.