0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Re: Тема на бременните No. 90
« Отговор #520 -: Март 26, 2014, 16:32:26 pm »

Evita,
оказа се, че много бременни са правили зъби по време на бременността. Преди два-три дни се коментираше усилено в темата.
Аз само знам, че не трябва да се почиства зъбния камък с ултразвук, а ръчно, в случай, че се налага!
Моята зъболекарка също ми каза, че не е хубаво да се слагат коронки, защото венците кървят и после лесно може да паднат. Ние отложихме за след раждането тази процедура (защото ми падна зъб в 4-5 месец).

т.е. не е проблем да се вади зъб и правят в 26,27,28 г.с. ?
Re: Тема на бременните No. 90
« Отговор #521 -: Март 26, 2014, 16:35:49 pm »
Благодаря ви за оживената дискусия за теченията :) Не знам от внушение ли е или просто докторката си е напълно права за гъбичките, но аз взех вече да чувствам лек сърбеж. Ще сложа гела, който ми предписа и ще продължавам с проследяването на МБ, като ще питам и другите си лекари /аз нали ходя при трима - луда работа/ колко често да го правя.
Пожелавам приятна вечер на всички.
То и аз бях така. Ходех при д-р Сигридов, отделно на ЖК и накрая родих при лекаря, при който ходех на профилактични прегледи преди да забременея. Така че, спокойно, не си сама  :lol:
Re: Тема на бременните No. 90
« Отговор #522 -: Март 26, 2014, 16:39:40 pm »
Хубаво, че засега поне мисля да раждам при д-р Даскалов, който ми прави ФМ и изобщо си ме следи, паралелно с другите, през цялото време. Та няма да се налага да се "запознаваме" и с друг доктор заради раждането!
Re: Тема на бременните No. 90
« Отговор #523 -: Март 26, 2014, 17:12:37 pm »
т.е. не е проблем да се вади зъб и правят в 26,27,28 г.с. ?
Най-добре попитай лекаря, но смятам, че не е проблем.
Re: Тема на бременните No. 90
« Отговор #524 -: Март 26, 2014, 17:40:44 pm »
т.е. не е проблем да се вади зъб и правят в 26,27,28 г.с. ?
Най-добре попитай лекаря, но смятам, че не е проблем.
Благодаря ти 47 Smiles !

Такъв страх ме тресе, че направо не е истина. Никога не съм обичала да ходя на зъболекар, но сега направо съм се вдървила и само плача - луда работа  :(
*
Re: Тема на бременните No. 90
« Отговор #525 -: Март 26, 2014, 18:14:44 pm »
Такъв страх ме тресе, че направо не е истина. Никога не съм обичала да ходя на зъболекар, но сега направо съм се вдървила и само плача - луда работа  :(

evita1717, аз също за последно снощи ревах от болки в зъбите. И днес поредната зъболекарка отказа да ме лекува. Докато не съм станела 7-ми месец не рискувала, не стига тя ами и личната лекарка не се съгласява, да чакам до седмия месец и ако имам болки ефералган да взимам. С АГ-то не мога да се свържа, само със секретарката говорих, за другият вторник ще се върне и ме записа за консултация.
Зъболекарката поне ми направи обстоен преглед - възпалени венци, вследствие зъбен камък и кариес на горен мъдрец. Предписа ми паста - arthrodont protect  (пише че е специално за бременни), вода за уста Елудрил, интердентални четки (червени) за междузъбното пространство и прополисов гел за мазане на венците. След цялото четкане и жабурене, болките са съвсем леки, а зъбът с кариеса не ме боли (да видим до кога). Надявам се във вторник АГ-то да внесе ред и да препоръча зъболекар в Бургас, явно в нашият град като чуят бременна съм и край - посетих точно  3 зъболекаря, само последната поне се ангажира нещо да предпише.
*
Re: Тема на бременните No. 90
« Отговор #526 -: Март 26, 2014, 18:30:50 pm »
Почистването на плака и зъбен камък е особено важно по време на бременността. Венците са по-кръвоснабдени и вероятността от инфекции по-голяма. Така че ходете и чистете зъбите - това не е избирателно, а задължително. Конецът за почистване между зъбите също помага след всяко хранене.

Това "почистване" с ултразвук, лазер или каквито чудни и дивни методи ползват зъболекарите в България е отбиване на номера - видях му ефекта при майка ми. Моли се за почистване лятото, уж го направили, и 4 месеца по-късно тук направи сериозно възпаление на венеца заради зъбен камък. Американски зъболекар чисти почти един час. В Щатите на всеки 6 месеца се сяда на зъболекарския стол и зъболекарят или техникът чоплят, търкат и чистят на ръка, с метални инструменти, с машинка и с препарат. Направо си е хамалогия. И съм сигурна, че ако можеха да почистят качествено само с ултразвук, щяха да го ползват този метод.
*
Re: Тема на бременните No. 90
« Отговор #527 -: Март 26, 2014, 18:35:23 pm »
Аз правих 2 кареса по веме на бременността, зъболекарката беше доволна че съм отишла преди да родя че после няма да имам време.През бременнстта водата за уста и конците ползвах всеки ден.

Re: Тема на бременните No. 90
« Отговор #528 -: Март 26, 2014, 19:20:47 pm »
Това "почистване" с ултразвук, лазер или каквито чудни и дивни методи ползват зъболекарите в България е отбиване на номера - видях му ефекта при майка ми. Моли се за почистване лятото, уж го направили, и 4 месеца по-късно тук направи сериозно възпаление на венеца заради зъбен камък. Американски зъболекар чисти почти един час. В Щатите на всеки 6 месеца се сяда на зъболекарския стол и зъболекарят или техникът чоплят, търкат и чистят на ръка, с метални инструменти, с машинка и с препарат. Направо си е хамалогия. И съм сигурна, че ако можеха да почистят качествено само с ултразвук, щяха да го ползват този метод.
Цигу и тук добрите зъболекари почистват по този начин. Има няколко етапа на почистването. Само единият (първия) е с ултразвук. Самите зъболекари казват да се ходи на всеки 6 месеца, а това колко често се ходи зависи от самия пациент.
Ултразвукът по време на бременност не се ползвал, защото вибрациите смущавали ударите на сърцето на бебчето.

Stoeka, тези бургарски зъболекари ме изненадаха ...
Сега звъннах на моя приятелка зъболекарка.
Без да е навътре във вашите случаи с Евита, каза, че специфичното при бременни е, че не се ползва упойка с адреналин и че бременната не трябва да стои дълго време легнала по гръб. Но иначе няма никакъв проблем да се лекуват кариесите.
Ходенето на зъболекар, особено при наличие на проблем, е дори задължително, защото може да стане инфекция, която да навреди и на бебето.
*
Re: Тема на бременните No. 90
« Отговор #529 -: Март 27, 2014, 00:35:18 am »
Хоупче, и на мен от две седмици ми изтича някаква водичка... дажн запленена от страховете ти се притеснявах тайничко и аз... Мисля че е добра идеята да се лекуваш сега и после да пуснеш контролна микробиология...

Рачко, честит рожден ден с мъничко закъснение! Пожелавам ти да обиколиш света със семейството си!

Stoeka, които не се чувства компетентен наистина е по-добре да не пипа (че виж една непрофесионална фм какви шрижи ти създаде). Дано скоро попаднеш на компетентен!

Аз не спазвам никаква зъбна/устна хигиена, но засега нямам никакви проблеми с венците и със зъбния камък. Надявам се да си остане така.
Re: Тема на бременните No. 90
« Отговор #530 -: Март 27, 2014, 13:49:38 pm »
Здравейте, момичета!  :P

Току що се връщам от преглед.
Казаха ми, че бебчо се движи малко мъничък. Тежи 2730 гр. И предният път също се беше видяло, че е по-мъничък.
Изписаха ми някакви хапчета за по-добра циркулация на кръвта. И ми препоръчаха при следваща бременност да си направя генетични изследвания за вродена тромбофилия. Това била едната възможна причина.
Ще почна да ходя на тонове два пъти седмично, защото там най-добре се виждало, ако има някакъв проблем.
Бебчо вероятно е задържал и урина в бъбречетата. Док каза, че това било нормално за 70-80% от момченцата.

Вие как сте? Оправихте ли зъбите?
*
Re: Тема на бременните No. 90
« Отговор #531 -: Март 27, 2014, 13:58:15 pm »
Здрасти 47 Smiles,

Дано докторът не е премерил правилно, и все пак нали е достатъчно голямо бебето, че да не е проблем? (аз още не съм влязла в час с развития, размери,... :oops:)
Иначе това за урината звучи интересно. Ако е нормално за 70-80% от момченцата, то не значи ли че си е нормален процес, а не нещо дето да му се обръща внимание? Или има нещо дето трябва да се следи/направи повече?.....май няма да е зле да започна да се интересувам повече от бременността. Досега все не го възприемах и си виках - само да стане, само да мине,.....ама то времето си тече  :lol:

Аз съм много добре. Даже и зацапването съвсем спря вече, ходя си на работа, спи ми се непрекъснато :? Единствено, че май малко ми се затегна стомахчето тези дни, та ще трябва и аз да влизам в някакъв режим по въпроса да не стане проблем....

Re: Тема на бременните No. 90
« Отговор #532 -: Март 27, 2014, 13:58:25 pm »
Обзавела съм се с гъбички действително - доказано с резултата от МБ. Д-р Михова каза да направя двоен курс на лечение с Гино паверина и да не се притеснявам, защото не се опасни за бебетата.
Попитах я и за това дали мога да посетя зъболекар, каза, че е задължително щом имам проблеми.
Довечера като се върне мъжът ми от работа ще отидем. Толкова се притеснявам, но дано да мине без особени болки и проблеми. Стискайте палци !

47 Smiles, хич не ми се струва бебо да е малък, та той е почти 3 кг. Това в коя седмица е ?
Re: Тема на бременните No. 90
« Отговор #533 -: Март 27, 2014, 14:05:32 pm »
В седмица "остават 15 дни" до термин, според лентичката на мама 47Смайлс :)
И на мен не ми се вижда голям проблем това по-малко тегло. Фин ще излезе човекът, пък после ще навакса. Нали е важно органите да са развити и да си изкара до термина, за не е "недоносен" и да получи всичко каквото може от мама.
Re: Тема на бременните No. 90
« Отговор #534 -: Март 27, 2014, 14:28:54 pm »
Mousyt, докторът видя разширени бъбречни легенчета. Предполага, че това е задържана урина.
Каза ми го, за да обърна внимание след раждането на неонатолозите като идват на визитация и като правят ехографии на бебчо.
Стискам ти палци да няма повече кървене при теб.

Evita, на предния преглед бебо е изоставал с 4 дни, а сега с 9, ако мога правилно да разчета документите.
Предполагам, че не е проблем толкова големината, а фактът че изоставането се увеличава. Докторът нещо говореше за остаряване на плацентата, каквото и да значи това.
Иначе бебе родено над 2500 гр. се счита за "доносено", а ние сме доста над тези 2500  :D
Успех със зъболекаря!

Хоупче,
и аз като теб мисля  :P
« Последна редакция: Март 27, 2014, 14:31:28 pm от 47 Smiles »
*
Re: Тема на бременните No. 90
« Отговор #535 -: Март 27, 2014, 14:29:09 pm »
47 смайлс, действително е малко бебето, но това нищо не значи (ако изобщо са го замерили правилно). Дъщеря ми се роди 3050 гр десет дена след термин. Важното е да са здрави и развити.


Лека бременност и раждане на всички!

Re: Тема на бременните No. 90
« Отговор #536 -: Март 27, 2014, 14:33:22 pm »
Ами Смайлс, значи вие вече сте в окачване, така да се каже. Ще си следите тоновете и всичко останало и докато се усетиш, моментът ще дойде. Кога щеше да се връща татенцето от командировка?
Re: Тема на бременните No. 90
« Отговор #537 -: Март 27, 2014, 14:36:43 pm »
Ами Смайлс, значи вие вече сте в окачване, така да се каже. Ще си следите тоновете и всичко останало и докато се усетиш, моментът ще дойде. Кога щеше да се връща татенцето от командировка?
Живот и здраве, другия четвъртък.

Блу, и аз имам някакви съмнения за преносване, но ще видим, дет се вика .

Благодаря ви за подкрепата момичета  :P
Re: Тема на бременните No. 90
« Отговор #538 -: Март 27, 2014, 14:40:54 pm »
То ти на нас останалите си ни до сега подкрепа, Смайлс, та като с посветиш на малкия човек след раждането, кво шъ праим без тебе, не знам!
Re: Тема на бременните No. 90
« Отговор #539 -: Март 27, 2014, 14:46:55 pm »
То ти на нас останалите си ни до сега подкрепа, Смайлс, та като с посветиш на малкия човек след раждането, кво шъ праим без тебе, не знам!
:bighug:
Да не казвам голяма дума, ама мисля да ви си наглеждам и вас  :P