0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Re: Тема на бременните No. 90
« Отговор #460 -: Март 20, 2014, 17:14:26 pm »
За момичетата от София, една промоция в Комсед. Има и доста бебешки неща там, намалението е добро.
http://comsed.net/index.php?p=news

*
Re: Тема на бременните No. 90
« Отговор #461 -: Март 20, 2014, 18:09:52 pm »
Здравейте момичета!

Днес всички явно са спокойни или по задачки :)

Биляна, много с радвам, че си добре и искрено ти съчувствам че си в болницата. Дано времето ти минава бързичко и да се прибереш при семейството :)

Аз днес съм май по-добре. Вчера си зацапвах, а и кръста ме наболяваше. Днес почти не зацапвам и не ме боли нищо (освен Д-то от седене  :oops:). Успях и да си свърша работата и ако не се обадят че има нещо спешно мисля да се отдам на лентяйстване и филмчета :)
Re: Тема на бременните No. 90
« Отговор #462 -: Март 20, 2014, 18:36:53 pm »
Днес всички явно са спокойни или по задачки :)
Аз съм по задачки - цял ден съм тагадък тагадък  :lol:
Сутринта шетох и прах.

После прочетох поста на Ники в детската тема за намалението в Комсед. Засилих се и ето ме там към 11 ч. Беше малка лудница - няма колички или кошници, хора, колкото щеш, опашки на касите. Но си струваше.
Купих неща, които ги бях планирала за след раждането, ама кой се отказва от 40% отстъпка?  :lol:
Ще ви дам пример само. Електрическият стерилизатор на Авент (този 3 в 1), който бях планирала да купувам струва навсякъде 139 лв. Аз го взех за 83.40 лв. Така купих и бебефон, и уред за затопляне на шишета (вкъщи не ползваме микровълнова) и аспиратор за нос.

После се прибрах да оставя покупките, един душ и веднага на лекции за бременността и кърменето. Отново беше интересно и полезно.

После бях на запис на тонове. Всичко е наред засега.

После правих маркетингово проучване на продуктите в нашата денонщна аптека и финализирах списъка, по който милото да пазари докато аз съм в болницата. Написах му всичко най-конкретно, даже заедно с цени. Пратих му списъка да си го разпечата.

И ето ме най-накрая вкъщи  :P
Врътнах една салата, чакам милото да си дойде от работа и да почне Dancing stars.

Леле, то стана като дневник  :lol: :lol: :lol:
*
Re: Тема на бременните No. 90
« Отговор #463 -: Март 20, 2014, 18:48:45 pm »
Леле, 47 Smiles, ти си направо фурия  8O :D
Аз винаги много съм се радвала на разни активни бременни - например една приятелка дето живее в чужбина, но не се е спряла от началото  :lol:
Аз обаче от самото начало го карам на лежане и седене, и тамън да се раздвижа повече (например си позволя 10мин разходка в обедната почивка) и започва гадното цапане....
Много е добре когато се хващат такива промоции! И аз гледам винаги да се възползвам когато има хубаво намаление и да действам веднага, а не когато ми трябва ;)
*
Re: Тема на бременните No. 90
« Отговор #464 -: Март 20, 2014, 19:03:29 pm »
Mousyt, спокойно, ще имаш предостатъчно време да тичаш после :-) И напълно вероятно е и сега да ти се намери :-) Първата си бреенност кървях до средата на 4-ти месец (по същите причини), после всичко се урегулира само и си бях на крак до края. С повече късмет имаш още 30-ина седмици за раздвижване, късмет!
Re: Тема на бременните No. 90
« Отговор #465 -: Март 21, 2014, 07:01:58 am »
Mousyt, наистина ще има възможност да се пораздвижиш след третия месец повечко.
Желая хубав ден на всички!
*
Re: Тема на бременните No. 90
« Отговор #466 -: Март 21, 2014, 08:18:51 am »
Надин ,чак сега ти видях втората лентичка!Честито бебче!Да е жива и здрава !  :D

*
Re: Тема на бременните No. 90
« Отговор #467 -: Март 21, 2014, 09:39:35 am »
Надин, честита дъщеричка и от мен! Да е жива и здрава и много щастлива!
Как се казва госпожицата?

*
Re: Тема на бременните No. 90
« Отговор #468 -: Март 21, 2014, 11:32:52 am »
Благодаря :-) Госпожицата се казва Белослава и днес си отиваме вкъщи... което значи, че, освен ако не си взема с мен някоя от сестрите от неонатологията, това ще да ми е последния постинг за още бая време  :D

Много късмет на всички мами, и, специално за 47 усмивки: доктор Илиев е все така чудесен, потвърждавам от първа ръка :-)

Междудругото, може пък и да не съм права с времето за четене тук - определено засега малката дама се гледа по-лесно от батко си - едно, защото не може да излезе от коша да прави бели, и второ, защото вече знам от първа ръка, че не са толкова чупливи, колкото смятах едно време :-)
Re: Тема на бременните No. 90
« Отговор #469 -: Март 21, 2014, 12:38:39 pm »
Момичета, паникьосах се нещо. Като отидох до тоалетната видях, че имам изтекла течност от влагалището, не е някакво огромно количество, за това и не съм усетила когато е станало, седейки си дълго време на стола, без да ставам. Бистра е на цвят. Какво може да е. Тръгвам към поликлиниката, но ако не заваря лекарката ми от ЖК ще трябва да ме прегледа случаен гинеколог. Другия вариант ми е д-р Даскалов в Пловдив - аз съм в Пазарджик. Какво може да ми кажете по въпроса. Нямам болки или някакви други усещания - само ме е много страх.
Re: Тема на бременните No. 90
« Отговор #470 -: Март 21, 2014, 13:39:41 pm »
Здравей hope-love,
извинявам се, че така нахълтвам в темата без да се представям. В момента съм в 29 г.с. но от 3 месеца имам течност от влагалището. Последната микробиология беше чиста. След разговор с двама различни доктори, ми казаха, че е нормално да има някакво прозрачно течение по време на бременността.
Ако не е обилно не се притеснявай. Но все пак отиди на лекар за да видиш, че всичко е наред.
« Последна редакция: Март 21, 2014, 13:43:26 pm от muuto »
Re: Тема на бременните No. 90
« Отговор #471 -: Март 21, 2014, 18:47:41 pm »
Отидох при д-р Даскалов.Всичко е наред.Течността не е амниотична/околоплодна/,демек не се спукал мехур,от което се страхувах. Прави се бърз тест,подобен на този за бременност,след като с тампонче се вземе от влагалището секрет. Така се установява има ли  там изтекла течност.Освен,че провери това док видя ишийката с вагинален -затворена си е.Видя и бебетата.Добре са. Шашкането беше голямо,но добре че трая кратко.
Re: Тема на бременните No. 90
« Отговор #472 -: Март 21, 2014, 18:58:28 pm »
Nadine, как тайно се промъкна в темичката, така между другото, без да съобщиш хубавите новини ...  :P Добре, че има по-наблюдателни от мен.  :lol:

Много ти благодаря за коментара за Илиев  :bighug:

Момичета, ето темичката, в която може да честитите на Nadine!
http://www.zachatie.org/forum/index.php?topic=50286.0

Хоупче, радвам се, че тревогите са били фалшиви.
*
Re: Тема на бременните No. 90
« Отговор #473 -: Март 21, 2014, 19:08:42 pm »
Здравейте момичета!

Издържах и днешния ден в лежане.  А то беше пълно този път - без работа, без компютър (е почти) и май даде ефект ;) Днес нямам зацапване, съвсем 2 капки следобяда ама сигурно защото станах да се изкъпя :)
hope-love, много се радвам че притеснението ти не е било основателно. Добре че ги има добрите отзивчиви лекари да ни успокояват, че то след толкоз зор само ние си знаем колко луди сме в усещанията си ;)
Nadine, честита госпожица  :ballons: Дано да е кротка и да спинка, за да ти остава време за нас ;)
Re: Тема на бременните No. 90
« Отговор #474 -: Март 21, 2014, 19:23:41 pm »
Mousyt, явно това е твоята "рецепта" - повече почивка, поне докато не станеш 12-та седмица.

Аз днес пак цял ден метлосвах. Излезнах в 10 без 20 и се върнах към 18 ч.
Ходих и на фризьор, че после вече не е ясно кога....
Сега пак ще излизам до един МОЛ ...  :oops:

*
Re: Тема на бременните No. 90
« Отговор #475 -: Март 21, 2014, 22:38:52 pm »
Здравейте и от мен. Тези дни съм се отдала на едно чистене и пране на бебешки дрехи, подреждане. Направо край нямат. И все гледам да правя всичко преди да си е дошъл малкия от градина, че в негово присъствие се подрежда перфектно.  :lol:

47 Smiles, наслаждавай се на фризьора и подобни процедури. И след това ще ги има, но умът ти ще е зает и с други мисли (поне при мен е така, откакто се е родил малкия не мога напълно да се наслаждавам напълно на моментите без него).


Re: Тема на бременните No. 90
« Отговор #476 -: Март 22, 2014, 07:03:29 am »
Ra4ko, тъкмо една майка ми обясняваше, че имало някакъв ефект на загнездването. Това било, когато бременната започва да оправя "гнездото" преди раждането  :lol:
Аз приключих с подготовките за бебето (даже май се подготвих повече отколкото трябваше).
Сега обаче мисля и за останалите неща покрай бебето.
Напр., че ще се изсипят гости в къщи - като за начало родителите, а по-нататък и приятели. Вчера по този повод купих 6 нови чифта пантофи за гости  :lol:

Желая ви много хубав уикенд момичета.
Mousyt, ти се нагледай на хубави филмчета. Нека мъжът ти те поглези малко.
*
Re: Тема на бременните No. 90
« Отговор #477 -: Март 22, 2014, 12:49:09 pm »
Тази 12-та седмица вече ми е химера  :lol:
Иначе си лежа и си бездействам. Иначе мъжът ми съвсем ме заряза :( Е не буквално, но сега има работа (а при него това не е постоянно явление) и съответно го няма 7 дни в седмицата по цял ден... Вкъщи е станала пълна кочина и той дори ми предложи да викнел майка му да изчисти  8O Е няма да навлизам в подробности защо това е абсурдна идея, но за щастие и той го осъзна бързо  :lol:
Та така - кукаме си с котката сами вкъщи, наслаждавам се на живота дето си живеят съседите ни студентчета (денонощен купон  8)) и единствено тази сутрин пуснах една пералня, ама ми свършиха дрехите  :oops:
Дано всичко е наред днес и да нямам повече зацапване, че вече чак ме е страх да ставам ;)
*
Re: Тема на бременните No. 90
« Отговор #478 -: Март 22, 2014, 16:56:50 pm »
Момичета, може ли зъболекар да използва лидокаин като сме бременни?
Мъчи ме адски един зъб и вече два дни карам на по половин парацетамол, но не става ще ходя на зъболекар, обаче имам сериозен проблем -  дори четка за зъби не мога да си сложа в устата и почвам да повръщам, камо ли зъболекар да ровичка в устата. Чувала съм, че лидокаина малко спира повдигането и май имало и упойки за бременни. Вие какво мислите?
*
Re: Тема на бременните No. 90
« Отговор #479 -: Март 22, 2014, 17:47:36 pm »
Стоека, не ми се е налагало, но щом може АБ през бременността и обезболяване при раждането, сигурно има начин. Отивай колкото може по-рано, че може повече да заболи.